Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294616 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Rodie555

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Szerviz
« Válasz #1965 Dátum: 2009.10.01 17:24:31 »
Sziasztok!
Fékbetét csere után a kerekek meghúzása közben (hátsó kerék) az egyik tőcsavar elszakadt, pedig nem volt agyontépve!Van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban?Hol lehet tőcsavart kapni, és hogyan kell kicserélni?Köszönöm!

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1966 Dátum: 2009.10.01 17:28:51 »
Sziasztok!
Fékbetét csere után a kerekek meghúzása közben (hátsó kerék) az egyik tőcsavar elszakadt, pedig nem volt agyontépve!Van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban?Hol lehet tőcsavart kapni, és hogyan kell kicserélni?Köszönöm!

Szia! A helyedben nem próbálnék meg további házi barkácsolással rontani a helyzeten, hanem elfáradnék egy autószerelőhöz, vagy ennek hiányában egy márkaszervizbe.

Rodie555

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Szerviz
« Válasz #1967 Dátum: 2009.10.01 17:31:50 »
Sziasztok!
Fékbetét csere után a kerekek meghúzása közben (hátsó kerék) az egyik tőcsavar elszakadt, pedig nem volt agyontépve!Van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban?Hol lehet tőcsavart kapni, és hogyan kell kicserélni?Köszönöm!

Szia! A helyedben nem próbálnék meg további házi barkácsolással rontani a helyzeten, hanem elfáradnék egy autószerelőhöz, vagy ennek hiányában egy márkaszervizbe.
Nem én barkácsoltam itthon hanem egy ismerős autószerelő (maszek) keze alatt tört el a dolog, és én is jelen voltam az esetnél!

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1968 Dátum: 2009.10.01 17:38:58 »
Sziasztok!
Fékbetét csere után a kerekek meghúzása közben (hátsó kerék) az egyik tőcsavar elszakadt, pedig nem volt agyontépve!Van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban?Hol lehet tőcsavart kapni, és hogyan kell kicserélni?Köszönöm!

A szerelő pontosan tudja hogyan kell, féktárcsa le,  majd az agyból kiütni az elszakadt tőcsavart, nincs előttem de lehet hogy nem fér ki (vagyis az elszakadt kijön, de az újat nem bírod bebuktatni a helyére), akkor a komplett agyat ki kell venni és kint asztalon megcsinálni.

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1969 Dátum: 2009.10.01 17:42:08 »
Nem én barkácsoltam itthon hanem egy ismerős autószerelő (maszek) keze alatt tört el a dolog, és én is jelen voltam az esetnél!

 :eek:

Sorry, nem gondoltam, hogy ilyenre autószerelő képes. Egyébként neki tudnia kellene, hogyan cseréljen tőcsavart: le kell hozzá szedni az agyat, kiütni pontozóval a törött csonkot, majd értelemszerűen betenni az új csavart.

Innen ki tudod keresni a tőcsavar cikkszámát, márkakereskedő meghozza. Érdemes szétnézni a Bárdinál, Start Autónál, előfordulhat, hogy nekik is van ilyen.

Rodie555

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Szerviz
« Válasz #1970 Dátum: 2009.10.01 17:47:25 »
Megcsinálja, az nem gond!Ez minössze az én kiváncsiságom hogy hogyan kell!Mondta hogy megnézi a bárdiban!Csak a story ma történt és a héten már nem férek be neki, és addig 3 csavarral járkálok ami idegesít!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1971 Dátum: 2009.10.01 18:58:52 »
Az eddigi reagálásokbol már észrevehetted volna, hogy ez itt nem jön be. Széllel szembe ....., na de ezt már ismered.

Gratulálok, add alá a lovat.

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=85279264&t=9007452

Nem én írtam.. De itt olyanok is vannak, amiket én nem is hallottam :) Egyébként nem velem kellene foglalkozni, hanem valaki beírt egy egész hosszú hsz-t, amire rá se bagóztatok.. Mint a múltkor is, amikor én mondtam meg valakinek, hogy az a gyújtásos csörgés, amit ő hall.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1972 Dátum: 2009.10.01 20:56:27 »
És mint tudjuk, napjaink motorjai megkövetelik a szintetikus olajat.
Nem... Pl. a Liqui Moly egyik legmagasabb minősítésű, API SM, ACEA A1/A5/B1/B5, 5 W-30-as, kimondottan az aktuális Toyotákba ajánlott olaja, a Toptec 4300-as típus, "csak" rész-szintetikus.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1973 Dátum: 2009.10.01 21:02:58 »
...nehogymár ártson a motornak egy 10W-s olaj a mi éghajlatunkon(ugye kb. ez hangzik el folyamatosan).
Ne állíts valótlant, OK? Senki nem írta, hogy árt a motornak a 10 W-s olaj. Azt írtuk, és ez viszont a te hiedelmeidtől teljesen független tény, hogy a 10 W-s olajjal a motor (a modern, VVTi motor), a mi éghajlatunkon, hamarabb el fog kopni. Érted... Az egészségtelenül étkező ember sem fordul fel kapásból, elél mondjuk 68 évig - míg az egészségesen étkező mondjuk 82-ig. Végül is tökmindegy, tényleg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1974 Dátum: 2009.10.01 21:08:30 »
Egyébként nem velem kellene foglalkozni

Kizárólag azért foglalkozik veled a társaság, mert van mit cáfolni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.01 21:15:22 írta Satriani »

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1975 Dátum: 2009.10.01 22:59:54 »
Megvolt a 75 ezres szervizem.  :clap:

Olajat én vittem, számlát nem is kértek róla. És ott lehettem a kocsi mellett, csak fel kellett vennem egy felső munkaruhát meg egy védősisakot. Előírás. :clap:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1976 Dátum: 2009.10.02 00:30:29 »
Corollámnak (4ZZ-FE) közel a 150.000-es szervize. A kopó alkatrészeken kívül sajnos más gondok is vannak.
Az egyik: 15.000 km alatt után kell tölteni kb. 3 liter olajat (Castrol Magnatec 5W40) .

A nagyobb baj több jelenség, aminek az okozója lehet, hogy ugyanaz a hibaforrás.
130 - 140 km/órás sebesség körül teljesen véletlenszerűen rángat az autó. A rángatás 1-2 mp-ig tart, aztán magától megszűnik.
Előfordul, hogy 100 km folyamatos autópályázás alatt nem rángat, van, hogy 30 km-en belül többször is.
Másfél éve van nálam, azóta alig észrevehetően, de egyre sűrűbben tapasztalható.
A másik, kb. 2000-2200-as fordulatról erőteljes gázadás hatására csörrenő hang jön a motortérből.

Legutóbbi zöldkártyán elvittem Debrecenben a Road Service-hez, ahol azt mondták, az ECU-t kell cserélni, az megszüntetné a csörrenést, de ne foglalkozzak vele, mert más hibát nem okoz, és különben is kb. 250.000 Ft lenne a csere.
A rángatásra nem tudtak semmit mondani.
Rángatás: ez így még egyáltalán nem hangzik vészesnek. Első körben szvsz próbálkozz meg egy ECU resettel: vedd le az akkusarut kb. fél órára. Ezen kívül tankolj rendszeresen (legalább minden 2. alkalommal) a sima 95-ösnél jobb minőségű benzint, és időnként (mondjuk, 5 ezer km-enként) önts a tankba (mikor legalább félig van) egy flakon injektor-tisztító adalékot. Jó esély van rá, hogy ezektől csökkenni fog a jelenség. De amúgy sem kell attól tartanod, hogy ettől üzemképtelenné válna az autód, károsodna a motor vagy ilyesmi.

Olajfogyasztás: az 1 liter/5000 km nem sok, és ha odafigyelsz pár dologra, jó esély van rá, hogy nem vagy csak nagyon lassan fog rosszabbodni. A lényeg igazából annyi, hogy használj jó minőségű olajat (én az eddig használt helyett inkább javasolnám pl. a Mobil-1 5 W-30 ESP Formulát), cseréld mindig időben (talán nem ártana 15 ezerről 10 ezerre rövidíteni a csereperiódust, mert az olajfogyasztás felgyorsul, mikor már öregszik az olaj), és nagyon figyelj a szintre, tartsd mindig a maximum közelében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1977 Dátum: 2009.10.02 00:32:06 »
Mintha én írtam volna.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1978 Dátum: 2009.10.02 00:34:36 »
És ott lehettem a kocsi mellett, csak fel kellett vennem egy felső munkaruhát meg egy védősisakot. Előírás. :clap:
Waooo  :eek: ... Melyik szervíz ez, ahol sisakban szerelik a kocsikat? Ilyenről még nem is hallottam  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1979 Dátum: 2009.10.02 00:39:26 »
...én mondtam meg valakinek, hogy az a gyújtásos csörgés, amit ő hall.
Ott voltál? Hallottad?

Persze, az ember próbál segíteni. De ez az egyik legnehezebb ügy, mikor emberek a fórumon érdeklődnek, hogy az autójuk által produkált ilyen meg olyan hang mi lehet  ::) ... Elég kockázatos az ilyesmire határozott választ adni, hacsak nem ismered nagyon behatóan az adott típust.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )