Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294767 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1860 Dátum: 2009.09.16 12:25:10 »
SZtem túlzásba viszitek ezt az olaj parát, igazából ma már mindegyik márkásabb olaj jó sztem. AMúgy ez tipikusan olyan, mint a vitamin-meg táplálékkiegészítő, meg a kozmetikai ipar.. Porhintés az egész. Ilyen olaj, olyan olaj, mintha ezen múlnának 10 ezer km-ek, meg ft-ok..
Alapvetően a mai olajak jobbak, mint 10 éve voltak, de azért vannak különbségek. Meg kell találni, hogy melyik vezetőnek, melyik kocsiba, melyik a legideálisabb választás. Szempont a hosszú élettartam melett a fogyasztás is, meg a környezetvédelem is, meg az ár is, stb...
Pl. Leszilacinak egy híg 20-as olaj a tökéletes, míg Szutinak mondjuk a Hungaroringre eléggé kevés lenne, neki sokkla sűrűbb kell...

Amúgy ha a kocsid előző gazdája is hasonlóan túlzásba vitte volna a témát és mondjuk híg 30-as olajat tett volna a kocsidba, akkor lehet, hogy most nem cumiznál az olajfogyival... Erről ennyit csak.

Az olaj az egyik legfontosabb "alkatrész", részben ezen is múlik, hogy a motorod mennyit megy el, mennyit fogyaszt, stb... És itt a fórumon a legtöbben hosszú távon használják a kocsit, így nem mindegy, hogy mennyit megy el a motor. Persze, aki jövőre eladja, annak mindegy, hogy 100.000 km múlva milyen állapotban van a motor...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1861 Dátum: 2009.09.16 12:33:48 »
SZtem túlzásba viszitek ezt az olaj parát, igazából ma már mindegyik márkásabb olaj jó sztem. AMúgy ez tipikusan olyan, mint a vitamin-meg táplálékkiegészítő, meg a kozmetikai ipar.. Porhintés az egész. Ilyen olaj, olyan olaj, mintha ezen múlnának 10 ezer km-ek, meg ft-ok..
Alapvetően a mai olajak jobbak, mint 10 éve voltak, de azért vannak különbségek. Meg kell találni, hogy melyik vezetőnek, melyik kocsiba, melyik a legideálisabb választás. Szempont a hosszú élettartam melett a fogyasztás is, meg a környezetvédelem is, meg az ár is, stb...
Pl. Leszilacinak egy híg 20-as olaj a tökéletes, míg Szutinak mondjuk a Hungaroringre eléggé kevés lenne, neki sokkla sűrűbb kell...

Amúgy ha a kocsid előző gazdája is hasonlóan túlzásba vitte volna a témát és mondjuk híg 30-as olajat tett volna a kocsidba, akkor lehet, hogy most nem cumiznál az olajfogyival... Erről ennyit csak.

Az olaj az egyik legfontosabb "alkatrész", részben ezen is múlik, hogy a motorod mennyit megy el, mennyit fogyaszt, stb... És itt a fórumon a legtöbben hosszú távon használják a kocsit, így nem mindegy, hogy mennyit megy el a motor. Persze, aki jövőre eladja, annak mindegy, hogy 100.000 km múlva milyen állapotban van a motor...

SZtem meg átlagos használat esetén gyk tökmind1, hogy milyen olajat rak bele az ember. Ki fogja neked azt kimutatni meg bebizonyítani, hogy azért csak x százezer km-t ment el a motor, mert nem 5W30-as Shellt rakott bele, hanem 10W40-es Agipot?? :)
Nyilván tescogazadságos regenerált 15W-set én se tennék a Corollába, de amúgy meg szvsz bármelyik márkás olaj megteszi. A Hondások pl. a 10W60-ra esküsznek.
Visszatérve az én autómra, a korai számláin 5W50-es olajcserék is vannak, Mobil1, ekkor még 2-3 éves volt az autó 15-20e km-rel. Lehet hogy már akkor ette, ezért raktak bele 50-est? Vagy nincs jelentősége? Ki tudja.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1862 Dátum: 2009.09.16 12:46:56 »
SZtem meg átlagos használat esetén gyk tökmind1, hogy milyen olajat rak bele az ember...
Olajos topicban válaszoltam, mert ez itt OFF.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Szerviz
« Válasz #1863 Dátum: 2009.09.16 17:49:29 »
Pontosan mik vannak ebben a csomagban? Mert ha csak az olaj, olajszűrő és légszűrő, akkor nem nevezhető jó ajánlatnak, ha ahhoz viszonyítjuk, mennyiből jöhetne ki a történet, ha magad vinnéd az olajat. Ha pollenszűrő is benne van, akkor, mondjuk, okés.

Egy bökkenő viszont van a hozott olajjal, és erre fontos felhívni a figyelmet. Ugye, ha az autódat folyamatosan márkaszervízbe hordod, akkor az Eurocare országúti assistance szolgáltatás mindig egy évvel meghosszabbodik, gariidő lejárta után is. DE! Mindez csak akkor érvényes, ha mindent a márkaszervízben veszel - az olajat is  :ph34r: ... Nem véleményezném ezt a megoldást  :censored: , de tény, hogy így van.
Nekem ezek voltak a csomagban:
- olaj
- olajszűrő
- pollenszűrő
- gyertyák
- fagyálló hűtőfolyadék
- fékfolyadék
- injektor tisztító adalék

Hozott olaj: A Yarisunknál még a márkaszerviz olaját rakták bele a kocsiban, aztán a Corollától kezdve én vittem (2003). Az első szervizelést leszámítva Superhez járok, talán a többéves személyes ismeretség, de soha nem volt gond a hozott olajból és az Eurocare is mindig meghosszabodott  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1864 Dátum: 2009.09.16 18:09:48 »
Viszont akkor most lehajtott fejjel kell bemennem a szervizbe, mert nem veszek náluk olajat, bár az 5-6éves autómat még mindig oda hordom?
Na ezzel nem értettem egyet.
Egyébként meg a ToyotaBuda munkafelvevői egyszer sem éreztették velem, hogy gáz, hogy viszem az olajat. Sőt, mikor a múlt év végén beszüntették a 4évesnél öregebb autók szervizcsomag szolgáltatást/akciót (?), még mondta is nekem az egyik munkafelvevő, hogy no para, hozzak minden alkatrészt, és simán kijövök annyi árból, mint a csomagár.....(ettől függetlenül én mindig csak olajat viszek).
Pont az az érdekes, hogy velem sem éreztette senki, hogy gond lenne a hozott olaj. Sőt! Mondták, hogy naná, megértik, hisz máshol olcsóbb (!), meg egyébként is szívem joga  :yes: ... Csak arról nem esett említés, hogy ennek az assistance-ra nézve milyen következményei vannak  :ph34r:

Félreértés ne essék: amíg garis az autó, addig természetesen jár az ingyen trélerezés, akkor is, ha te viszed az olajat. "Csak" a gariidő lejárta utáni Eurocare assistance szolgáltatásba zavar bele a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1865 Dátum: 2009.09.16 18:11:35 »
Jo nagy baj! Egy ujabb jo pont a Toyota kovetkezo minosegugyi rendszer auditjanal majd a vevokozpontusag reszhez.  :) Csak ugy pelda keppen a Mazdaeknal ilyennel sem szokas szop@tni a kedves vevot. Mindosszesen csak oda kell jarni, azt viszel, amit akarsz, es szepen adjak minden evben az assistance kartyat.  :hug:
Ezt én sem tartom egy vevő-orientált dolognak a Toyota részéről. Feltételként bőven elegendő kellene, hogy legyen, hogy egyrészt hozzájuk hordom továbbra is az autót, másrészt hogy a gyári, vagy a gyári előírásnak megfelelő (!!!) alkatrész kerül bele - függetlenül attól, hogy ezt hol szerzem be. Elvégre a munkát náluk végeztetem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Szerviz
« Válasz #1866 Dátum: 2009.09.16 19:03:48 »
gyári, vagy a gyári előírásnak megfelelő (!!!) alkatrész kerül bele - függetlenül attól, hogy ezt hol szerzem be. Elvégre a munkát náluk végeztetem.

Errol van szo, ez lenne a lenyeg. :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1867 Dátum: 2009.09.16 19:08:01 »
Ilyen olaj, olyan olaj, mintha ezen múlnának 10 ezer km-ek, meg ft-ok..
Meggyőződésem, hogy ezen is múlik, hogy pl 300 vagy 500 ezret megy el a motor hibamentesen.

Nem valami jó hozzáállás,  :nonono: hol a fogyasztói szemlélet?  :hmmmm: 500 ekm egy átlagos autósnak 25 év, de van akinek 50.  :tt2: Tönkremennek az autógyárak, munkanélküliség, éhinség..........  :devil: 5 évenként új autót mindenkinek!  :clap:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1868 Dátum: 2009.09.16 19:20:52 »
Ilyen olaj, olyan olaj, mintha ezen múlnának 10 ezer km-ek, meg ft-ok..
Meggyőződésem, hogy ezen is múlik, hogy pl 300 vagy 500 ezret megy el a motor hibamentesen.

Sztem a használaton több múlik. HA valaki extrém használja, akkor ott esetleg jobban számít az olaj, de nekem senki ne mesélje be, hogy egy teljesen átlagos használat esetén olyan qrva sok múlna az olajon(már abból kiindulva, hogy nem gagyi olajokról van szó).
Egyébként van erről valami teszt, kimutatás? Mérte már valaki pl. hűtőben egy 0-5-10W-s olaj folyósságát? Sztem az a kopás, amiről ti beszéltek, nagyon minimális hidegen. Ui. mindig marad valamennyi olajfilm a fémeken, nem fém a fém súrlódnak, amíg oda nem ér az olaj, most mondjuk a 10W-s 1 mp-cel később ér oda, ok, lehet hogy valamivel jobban kopik így, de sztem nem nagyon kimutatható ez.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #1869 Dátum: 2009.09.16 19:27:26 »
Mérte már valaki pl. hűtőben egy 0-5-10W-s olaj folyósságát?
Bezony  :yes: Harmadevesen egy fel oras labori gyakorlat volt nekunk anno felvenni egy olaj viszkozitasat a homerseklet fuggvenyeben.
Amugy nyugi, temerdek irodalom all ebbol rendelkezesre. Olvasgass  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Szerviz
« Válasz #1870 Dátum: 2009.09.16 19:56:21 »
Kisfiatal! Olajtopicban részletezve van, szerintem itt már senki sem fogja felvenni a fonalat.  :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1871 Dátum: 2009.09.16 20:04:26 »
Nektek ezt ki kellett alkudni? Mert az olajat Te sem ott vetted, megis jart ami jart.
Maga a visszahívásos MMT-javítás volt az, amelynek során megkaptuk a kreditet. Ezt minden egyes alkalommal megkapod (és onnantól fogva egy évig érvényes), amikor munkát végeztetsz a márkaszervízben - föltéve, ha csak ott veszel alkatrészt/anyagot. Tehát nem csak a periodikus szervízek során. Persze az is feltétel, hogy valamennyi periodikus szervízt ott végeztesd. De az nem, hogy valamennyi során csak náluk vegyél alkatrészt/anyagot. Ha ezt követi mondjuk egy izzócsere, amit márkaszervízben csináltatsz és az izzót is ott veszed, akkor már meg is kapod a kreditet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1872 Dátum: 2009.09.16 20:07:01 »
Tényleg, még ezzel kapcsolatban egy gondolat: az assistance adatbázisában szerepel, hogy, "aha, Gipsz Jakab a legutóbbi szerviz alkalmával hozott olajjal dolgoztatott, így kétszer nem dob, és a ma esti ingyenes assistance szolgáltatásból kimarad?" Vagy önbevallás alapján megy?
Ó, dehogy. Mikor felhívod a diszpécsert, azonnal checkolja az adatbázisban, hogy van-e kredited. Ezzel kezdi - amíg ez nincs meg, nem is érdekli semmi más. Kellemesen hosszú ideig elpötsöl ezzel, miközben te ott állsz az út közepén lerobbanva. Tapasztalat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #1873 Dátum: 2009.09.16 21:21:18 »
SZtem meg átlagos használat esetén gyk tökmind1, hogy milyen olajat rak bele az ember...
Olajos topicban válaszoltam, mert ez itt OFF.
A szar olaj olyan a motornak, mint szárazon reszelni egy nőt. Bocs, OFF, és trágár, de talán érthető...
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #1874 Dátum: 2009.09.16 21:23:35 »
 [rohog] :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX