Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2295006 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1770 Dátum: 2009.09.03 15:03:33 »
Valaki mesélne nekem erről az ECU reset témáról pontosan hogy mi is az, meg hogy mikor, hogyan és minek is kell csinálni?
Használd a keresőt, már több témába ki lett többször tárgyalva.

Röviden: Lehúzod az akkusarut, majd vársz egy negyed órát, megnyomkodot a féket, hogy a maradék töltés is kimenjen, majd visszakötöd az akkut. Ekkor elfelejt mindent az ECU és a beállításokat újra megtanulja helyesen. Lehet azt is, hogy nem szeded le az akku sarut csak az EFI biztosítékát húzod ki helyette, amúgy ugyan így kell eljárni...

Scheifert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Szerviz
« Válasz #1771 Dátum: 2009.09.03 15:44:17 »
Sziasztok!

Corolla Verso 1,6 VVTI-m van, 2003-as (a régi kasznis). A probléma a következő: 2-5 fokozatban (5-ösben a leghangosabban) Diesel-hang szerű kerregést lehet hallani a váltó környékéről, de csak terhelés alatt, ha hozzáérek a gázpedálhoz csinálja, benyomom a kuploungot, vagy üresben vagyok, nincs kerregés... 1-es fokozatban sem hallani.

Kb három hónapja kezdte el, most már egyre hangosabb (de kg másfél hónapja ugyanolyan hangos), azt vettem észre, hogy meleg motornál hangosabb, mint frissen hidegen indulás után.

Van tippetek?

A másik kérdés, hogy a szerelőm az 5-ös fokozat csapágyára gyanakszik, és ennek a cseréjéhez szét kell kapni mindent, vagy lehet hátulról szerelni? (valami szerelőnyíláson keresztül)?

Köszi előre is a segítséget!

Bulcsú

Szia Bulcsú!

Nekem pont ugyanez a problémám. Egy 2003-as sedan corollám van most lépem át a 300.000 km-t, eddig olyan volt a váltója, mint az óramű de most úgy elkezdett kerregni, mintha dízel lenne a verda. Nekem is csak 3- 4-5ösbe alacsony fordulatnál. A szerelőm most lecserélte az olajat egy speckósabbra, mondta, hogy járjak vele 2-3 hetet hátha abba marad. Ha meg nem, akkor ő váltó cserét javasolt. Azt mondta nézzek a neten meg ő is érdeklődik, hogy hátha bontottan van valami. Amúgy ő a diferenciálműnél hallja a hangot nem a váltóban. Azt is mondta, ha találok embert, aki foglalkozik váltójavítással azt olcsóbban megúszom. Most így állok. Még gondolkodom, hogy márkaszervíznél is bepróbálkozom.

Üdv:
Máté
Toyota Corolla Sedan 2003

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1772 Dátum: 2009.09.03 15:55:19 »
Nekünk is van egy 2003-as E12-esünk. 5 éves volt, mikor a diffiműben letört egy fog az egyik fogaskerékről, azt másik 3 fogaskereket is bedarált. Akkor volt kattogó hangja a kocsinak, de minden fokozatban, különösen a magasabbakban. A fordulat növelésével jobban csinálta, de egy idő után a motorhang elnyomta.

Mikor lassan mentünk, néha meg-megakadt a kocsi, mintha a bringa küllői közé beraknék egy faágat. Ez megfogja egy pillanatra, majd roppan egyet és megy tovább...
Akkor darálhatta épp a letört fémdarabokat a többi fogaskerék.

A javítást a mszervíz végezte, azóta tökéletes a váltója. Mndennel együtt 240 volt, aminek a felét a TMH fizette méltányosságból... Lehet, hogy nálatok is ilyen a helyzet. A kerregést nálunk a váltóházban körbe-körbe csapódó fémdarabok okozták. Tipikus kerregő hangot adott.

Szerintem minél előbb szét kell szedni a váltót és javítani, mert ilyen esetben, mint amilyen a mienk volt, pár km nagyon sokat számít. Ha előbb szétszedték volna, akkor a váltónak fele ennyi baja sem lett volna... ugyanis nem megy szét akkor potyára másik 2-3 fogaskerék.

Scheifert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Szerviz
« Válasz #1773 Dátum: 2009.09.03 16:12:42 »
Nekünk is van egy 2003-as E12-esünk. 5 éves volt, mikor a diffiműben letört egy fog az egyik fogaskerékről, azt másik 3 fogaskereket is bedarált. Akkor volt kattogó hangja a kocsinak, de minden fokozatban, különösen a magasabbakban. A fordulat növelésével jobban csinálta, de egy idő után a motorhang elnyomta.

Mikor lassan mentünk, néha meg-megakadt a kocsi, mintha a bringa küllői közé beraknék egy faágat. Ez megfogja egy pillanatra, majd roppan egyet és megy tovább...
Akkor darálhatta épp a letört fémdarabokat a többi fogaskerék.

A javítást a mszervíz végezte, azóta tökéletes a váltója. Mndennel együtt 240 volt, aminek a felét a TMH fizette méltányosságból... Lehet, hogy nálatok is ilyen a helyzet. A kerregést nálunk a váltóházban körbe-körbe csapódó fémdarabok okozták. Tipikus kerregő hangot adott.

Szerintem minél előbb szét kell szedni a váltót és javítani, mert ilyen esetben, mint amilyen a mienk volt, pár km nagyon sokat számít. Ha előbb szétszedték volna, akkor a váltónak fele ennyi baja sem lett volna... ugyanis nem megy szét akkor potyára másik 2-3 fogaskerék.

Igen a szerelő csávóka is mondta, hogy a legszarabb eset az ha fog tört le valamelyik fogaskerékről. Elméletileg van ott mágnes az aljon, ami fel kéne fogja, hogy ne nyirja szét jobban a rendszert, persze az is lehet, hogy nem. Nagyon misztikus az egész. Ha én budapesti vagyok melyik márkaszervizet javasoljátok?

Előre is köszi!
Toyota Corolla Sedan 2003

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1774 Dátum: 2009.09.03 18:32:01 »
Többen a Supert dicsérik...

Az alján levő mágnes egyenlő a leeresztő-csavarral. Az meg a nagyon apró fémreszeléket fogja csak meg, a fél centis vasdarabot nem... Ha egy fog letörik, akkor minden féle képpen kerregve darál... :(

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1775 Dátum: 2009.09.03 18:47:00 »
Pff, na én asszem jövőre eladom a vasat. Nem hiányzik még egy váltócsere is.. Aztán essen le a kezem, ha nem Hondát veszek, vagy valami echte japánt :banging:
Amúgy én is megfigyeltem egy nagyon enyhe, nagyon halk kelepelést alapjáraton, felengedett kuplungnál. Mondjuk, minden autónál van valami hangja.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Szerviz
« Válasz #1776 Dátum: 2009.09.03 18:50:12 »
Pff, na én asszem jövőre eladom a vasat. Nem hiányzik még egy váltócsere is.. Aztán essen le a kezem, ha nem Hondát veszek, vagy valami echte japánt :banging:
Amúgy én is megfigyeltem egy nagyon enyhe, nagyon halk kelepelést alapjáraton, felengedett kuplungnál. Mondjuk, minden autónál van valami hangja.

Mert az jobb lessz...  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #1777 Dátum: 2009.09.03 18:59:42 »
No de miért várnál még 1 évet! Tessék azonnal meghirdetni.
Mindenki nyerne a dologgal...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1778 Dátum: 2009.09.03 19:07:55 »
No de miért várnál még 1 évet! Tessék azonnal meghirdetni.
Mindenki nyerne a dologgal...

Azért, mert gyanús lenne a vevőnek, hogy miért adom el ilyen hamar ;)
Sajnos én nem nagyon tudok együttélni ezzel, hogy Damoklész kardjaként lebeg felettem mindenféle költséges típushiba. Egy már be is csapott úgy tűnik. Barna czukor ecsetelte, hogy nem nyírják a váltót, mégis minden Toyotájukban xar volt, váltócsere-javítás szintén költséges mutatvány. Szívócsonk is ott van egy 100-as, az is beüthet bármikor. Én japán párti vagyok, de ennyi típushibát egyikről sem tudok, de legalábbis nem ennyire súlyos, költséges dolgok.
Egyébként nem vagyok együtt ezzel az érzésemmel, mert privátban mondta már nekem ezt valaki ;)
Még egy 90 ezres szervízt adok neki, hogy legyen valami a szk-ben, +megőrzöm az állapotát, amennyire tudom, azt jövőre megy a háztól. (ezzel sem vagyok egyedül..) Ill. majd meglátjuk. De így nem jó autózni, hogy azt lesem, vajon mikor üt be a krach, mikor esik szét a váltó, a szívócsonk..
Sajnos úgy tűnik, mégiscsak nekem lett igazam, mégsem feleslegesen aggódtam annyira. :no:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #1779 Dátum: 2009.09.03 19:10:43 »
Amúgy én is megfigyeltem egy nagyon enyhe, nagyon halk kelepelést alapjáraton, felengedett kuplungnál.
Az azt jelenti, hogy működik az autód, vagyis jár a motor :D
Egyébként, ha valaki kezébe vesz egy orvosi könyvet, általában megtalálja magán a leírtakat. Te meg a kocsidon találod meg az itt leírtakat. Képzelt beteget csinálsz a kocsidból.
Kisfiatal, próbálj már egy kicsit ellazulni, minek ez a görcsösség. Van egy 1,5millás jó autód, amibe kell keresned egy normális olajat, és nem lesz semmi baja. Ha már mindenképpen rettegni akarsz, akkor a testedért egészségedért rettegj, az autót meg használd.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.03 19:15:24 írta Ákos2004 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1780 Dátum: 2009.09.03 19:17:47 »
Ja. Főleg hogy még az olajfogyi hiba sem 100%, mert nem cserélsz olajat, stb. nemhogy bármi baja legyen a kocsidnak. Mellesleg az MMT váltóval van gond, az is kis százalék, csak Palaczkék benyaltak egy idióta kereskedést.
Vegyél mást nyugodtan mielőbb utána gyere vissza, hogy a másik márkánál milyen típushibák vannak.
Egyébként meg nem vitted el márkaszervizbe átnézetni, tehát... ott tudták volna, hogy ennél a típusnál az olajfogyi, stb hibák lehetnek, ergo szakértelemmel átnézték volna a kocsit.
Ha meg most ráköltesz egy valag lóvét, miért is adnád el egy év múlva x százezerrel olcsóbban?
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #1781 Dátum: 2009.09.03 19:18:48 »
Azért, mert gyanús lenne a vevőnek, hogy miért adom el ilyen hamar ;)
Nekem 1 év után is gyanús lenne, igaz nem lógna annyira ki a lóláb, mint most. Bár gondolom úgyis tájékoztatnád a gyanútlan érdeklődőt, hogy szerinted 1000 sebből folyik a vér (bocs olaj)  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #1782 Dátum: 2009.09.03 19:29:57 »
Azért, mert gyanús lenne a vevőnek, hogy miért adom el ilyen hamar ;)
Nekem 1 év után is gyanús lenne, igaz nem lógna annyira ki a lóláb, mint most. Bár gondolom úgyis tájékoztatnád a gyanútlan érdeklődőt, hogy szerinted 1000 sebből folyik a vér (bocs olaj)  ;)

Majd felöntöm finissel és/vagy botonddal, azt meghirdetem :D Valamit majd kitalálok, miért adom el  ;)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Szerviz
« Válasz #1783 Dátum: 2009.09.03 19:32:54 »
Azért, mert gyanús lenne a vevőnek, hogy miért adom el ilyen hamar ;)

De szimpatikus vagy... Keresel egy ugyanekkora balekot? Remélem nem találsz.... De utálom az ilyen szépen előre megfontolt átbaxásokat  :censored: :censored: :censored: :censored:
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1784 Dátum: 2009.09.03 19:37:50 »
Majd felöntöm finissel és/vagy botonddal, azt meghirdetem :D Valamit majd kitalálok, miért adom el  ;)
Most gondolj bele, hogy te is egy ugyanilyen felfogású eladótól vetted. Te se vagy különb nála.