Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 856361 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden ami világít
« Válasz #1380 Dátum: 2008.03.20 12:42:27 »
Idézetet írta: "ferke"
ebbõl is van 4300as meg 6000es ?

Anno én is 4300-ast szerettem volna, de a mi fajtánkból csak 6000-es volt. Nincs összehasonlítási alapom, de ennek a színhõmérsékletével ki vagyok egyezve, egyedül esõben érzem, hogy nem tökéletes.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1381 Dátum: 2008.03.20 13:20:07 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "ferke"
ebbõl is van 4300as meg 6000es ?

Anno én is 4300-ast szerettem volna, de a mi fajtánkból csak 6000-es volt. Nincs összehasonlítási alapom, de ennek a színhõmérsékletével ki vagyok egyezve, egyedül esõben érzem, hogy nem tökéletes.

Most már van mindenféle K-s izzó, mindenféle szetthez.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden ami világít
« Válasz #1382 Dátum: 2008.03.20 19:09:50 »
Volt ma a Corolla muszaki vizsgán a Sakurában. A vizsgáztató fószer nem volt elragadtatva az utólagos xenontól, ki kellett venni, csak igy ment át a vizsgán az autó. Hazajöttem visszatettem  :nagymosoly:

Tehát ne menjetek utólagos xenonnal muszaki vizsgára, és úgy szereljétek be, hogy bármikor könnyen vissza lehessen tenni a halogént!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden ami világít
« Válasz #1383 Dátum: 2008.03.20 19:11:04 »
Ja és az nem érdekelte, hogy ki van égve az egyik helyzetjelzõm...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden ami világít
« Válasz #1384 Dátum: 2008.03.20 20:28:42 »
Idézetet írta: "Peter"
Volt ma a Corolla muszaki vizsgán a Sakurában. A vizsgáztató fószer nem volt elragadtatva az utólagos xenontól, ki kellett venni, csak igy ment át a vizsgán az autó. Hazajöttem visszatettem  :nagymosoly:

Tehát ne menjetek utólagos xenonnal muszaki vizsgára, és úgy szereljétek be, hogy bármikor könnyen vissza lehessen tenni a halogént!


Nincs ebben nagy meglepetés, mosó és automata magasságállítás nélkül nem fogadják el.
Más is cserélget...

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #1385 Dátum: 2008.03.20 23:07:53 »
Idézetet írta: "Misi"


Nincs ebben nagy meglepetés, mosó és automata magasságállítás nélkül nem fogadják el.
Más is cserélget...


Én is visszahalogénesítettem vizsga elõtt, mondjuk aztán a kutya nem nézte :szemforgat:  de ez Murphy törvénye...

leszilaci

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #1386 Dátum: 2008.03.21 09:27:44 »
Idézetet írta: "leszilaci"
aszem holnap után megcserélem két oldalon a xenon égõket..."hátha" csak az egyiknek rossz a vetített képe és ezért foltos  (a vezetõ oldali az tök jó, de a másikon pont a kerék nyomvonalánál van egy sötétedés...hiába tekergetem vízszintes állítót, az akkor is megmarad.  )


megcseréltem a két oldalt, a helyzet változatlan.

Idézetet írta: "Peti"

Ahogy Xanyi is írta, bizony egy új szett kellene :nana:  továbbá ahogy én is írtam ( :vag1:  :) ) elég ingadozó a minõsége ezeknek a lámpáknak, a képet beállítani nehéz, tehát lehet egyik kulából a másikba lépnél :)  továbbá garis problem sem egyszerû, mert ált. raktáron nincs, így heteket várhatsz még varázsolnak egyet, ha varázsolnak :roll:

Sztem neked továbbra is magával a szettel van gebax :hmm:  kikéne próbálnod egy zsír új szettet! Sokat javult ám a bi technológia...


nem hiszem,h a szettel lenne baj,m megcserélve az égõket is csak a jobb oldalon volt folt, a bal oldal pedig :10: . ez valószínûleg a yaris gyári lámpája-foncsora miatt ilyen.  :|

kicsit bosszantó,h nem tökéletes, de megint szétszedni, leszedni a lökõst, kicserélni a szettet kb 40-45pénzért...háát...kihagyom, és marad ez amíg tönkre nem megy.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden ami világít
« Válasz #1387 Dátum: 2008.03.26 11:48:21 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Most már van mindenféle K-s izzó, mindenféle szetthez.

Ennek most örülök is, meg nem is. Egy pár  4300-as izzó most mit kóstál (h4-bi)?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1388 Dátum: 2008.03.26 19:59:23 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Trotter66"

Most már van mindenféle K-s izzó, mindenféle szetthez.

Ennek most örülök is, meg nem is. Egy pár  4300-as izzó most mit kóstál (h4-bi)?


Sajnos nem tudok most válaszolni, jövõ héten tudnék ezzel (is) foglalkozni, ha ráér adig.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden ami világít
« Válasz #1389 Dátum: 2008.03.27 14:58:34 »
Teljesen ráér, csak a kíváncsiság miatt kérdem. Egyelõre nem tervezem lecserélni a meglévõket amíg világítanak.

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Minden ami világít
« Válasz #1390 Dátum: 2008.04.10 11:06:33 »
Trotter, az uj h4 birõl nincs újabb infó ? (ár vagy ilyesmi)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #1391 Dátum: 2008.04.10 13:37:46 »
Idézetet írta: "ferke"
Trotter, az uj h4 birõl nincs újabb infó ? (ár vagy ilyesmi)


De igen, 40E a szett, négytrafós, négy csöves, két talpas összeállításban. (egy darab van belóle demo, az ára is ezért csak ennyi)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #1392 Dátum: 2008.04.17 22:03:35 »
Mennyiért lehet xenonosítani a kocsit?Nem olvastam vissza lusta módon,de ha nem lesz segítség akkor megteszem,vagy elkezdek keresgélni a neten ahogy szoktam.Nem akarok nagyon durvát,meg vakítani sem,de ez ami benne van elég halovány.Engem is nagyon zavar ha nem látok a szembejövõktõl,de már sokan le...tak hogy nem látják ha jövök és néha túl gyorsan megjelenek az emberek mögött.Ebben pedig van logika.Ha igyekeznem kell jó ha az a tülörben is látható.Tutinet mutatta ezt az optifit-et amit a márkaszervízekben lehet kapni,de nem voltam elájulva tõle.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hí All!
« Válasz #1393 Dátum: 2008.04.18 10:19:38 »
Idézetet írta: "Szuti"
Mennyiért lehet xenonosítani a kocsit?Nem olvastam vissza lusta módon,de ha nem lesz segítség akkor megteszem,vagy elkezdek keresgélni a neten ahogy szoktam.Nem akarok nagyon durvát,meg vakítani sem,de ez ami benne van elég halovány.Engem is nagyon zavar ha nem látok a szembejövõktõl,de már sokan le...tak hogy nem látják ha jövök és néha túl gyorsan megjelenek az emberek mögött.Ebben pedig van logika.Ha igyekeznem kell jó ha az a tülörben is látható.Tutinet mutatta ezt az optifit-et amit a márkaszervízekben lehet kapni,de nem voltam elájulva tõle.


Azok a +30-50% fényt adó izzók a normál után berakva jók, picit világosabb, hamarabb kiég de semmi extra xenon már 30 alatt normális van ( pl Helvox - nál találsz jót) vagy beteszel 100-as izzót, ez viszont a lámpatestet és a csatikat is jobbn terheli, dupla áram, dupla hõ, dupla fény. ( persze a szem logaritmikus fényérzékenység karakterisztikája miatt nem érzed duplának, de legalább érezhetõ a különbség)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Tamás69
« Válasz #1394 Dátum: 2008.04.18 11:41:48 »
Köszi meglesem õket:-)