Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 551075 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1290 Dátum: 2010.06.24 13:09:04 »
én egy már amúgy is kivágott ilyen vakdugón keresztül, vezetékek mellett vezettem el. Kereshetsz ilyen helyet is, ha még elfér.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1291 Dátum: 2010.06.24 13:09:28 »
Sima Corollában nagyon egyszerű volt: szemben állva az autóval, bal oldalt (tehát az anyósülés előtt) mennek vezetékek a műszerfal felé. Ott van egy szabad csöcs, aminek csak le kell csippenteni a hegyét, és már be is lehet menni az utastérbe. Mi a küszöbig levittük, és a küszöbborítás alatt vezettük el a kábelt.

Fú...Mi az hogy szabad csöcs? Elektromos vezetékek mentek vagy olyan fémcsöves?


Nemtudnánk késő délután felé találkozni hogy ránézz... egy két kép a jobb oldalról azért: http://kepfeltoltes.hu/100624/DSCI6366_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/100624/DSCI6368_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/100624/DSCI6369_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/100624/DSCI6370_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/100624/DSCI6371_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1292 Dátum: 2010.06.24 13:23:29 »
Na, ott van neked is valami hasonló, ahol nálam. Mondjuk elnézve a fotókat, a Versónak teljesen más elrendezésű a motortere...



Szabadon álló kis gumicsöcsöt keress, aminek csak le kell csippantani a végét. Nálam a motorvezérlés kábelkötege (szerintem az megy a motor borítás alól az utastér felé) mellett volt két ilyen, a piros vezetéket, ami az erősítő tápkábele, egy ilyenen dugtuk keresztül. Nálad úgy látom, ilyen nincs, mindenesetre valahol ott kéne kimenned a motortérből.

Ha nem boldogulsz, szaladj ki a város szélére, a halászi elágazóhoz, ahol korábban a Hyundai szalon volt. Keresd Bálintot, mondd, hogy a corollás Peti barátja küldött, megoldja.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.24 13:27:04 írta Satriani »

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1293 Dátum: 2010.06.24 13:30:01 »
Na, ott van neked is valami hasonló, ahol nálam. Mondjuk elnézve a fotókat, a Versónak teljesen más elrendezésű a motortere...



Szabadon álló kis gumicsöcsöt keress, aminek csak le kell csippantani a végét. Nálam a motorvezérlés kábelkötege (szerintem az megy a motor borítás alól az utastér felé) mellett volt két ilyen, a piros vezetéket, ami az erősítő tápkábele, egy ilyenen dugtuk keresztül. Nálad úgy látom, ilyen nincs, mindenesetre valahol ott kéne kimenned a motortérből.

Ha nem boldogulsz, szaladj ki a város szélére, a halászi elágazóhoz, ahol korábban a Hyundai szalon volt. Keresd Bálintot, mondd, hogy a corollás Peti barátja küldött, megoldja.

AZON???? Hát hihetetlen honnan jötetek rá??? Az tényleg egy csöcs :D
Na most el kell mennünk nagymuterhoz aztán nála lecsippentem én is...kíváncsi leszek rá hogy át tudom e dugni rajta....Remélem igen!! KÖSZI!!!!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1294 Dátum: 2010.06.24 22:07:41 »
NA! Sikerült beveztenem! Csak nekem nem azon a csöcsön....nekem is ott volt ugyanúgy az a 2 csöcs amúgy de valamivel kisebb átmérőjű volt lecsíptem a végét de hiába mert nem ment volna át a kábel rajta pedig nem vastag a kábelom tuti olyan lehet mint a tiéd sztem 10-es.  Úgy oldottam meg hogy az utastérből csavarhúzóval kiszúrtam a tömítést majd kissé megtágítottam aztá meghegyeztem a kábel végét és áttdugtam rajta...ZSÍR!!!
NAGYON KÖSZÖNÖM!!!
Már csak(még) keretet kell varázsolni(tatni) és 100% kész!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1295 Dátum: 2010.06.29 13:40:03 »
Satriani, juli 9-en koradelutan raersz? Ha kompatibilis az icelink az iTouch-ommal, akkor elhoznam. Meg azon a hetvegen mehetnenk vegre a hegyen is:)
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1296 Dátum: 2010.06.30 10:23:59 »
Egyelőre úgy néz ki, ráérek. Szabin leszek, és nem is tervezek elmenni a városból. Ezek szerint erre jársz?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1297 Dátum: 2010.06.30 17:04:51 »
Igen, es ipodositani akarok... Nincs kedvem cdzni, a radiovalasztek meg nem tul nagy.

Megyunk víkendelni a baratokkal :D penteken vagy szombaton csapathatnank :D

Mennyiert adod amugy?
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1298 Dátum: 2010.07.01 08:28:56 »
 :punk: A szombatot meglátjuk, péntek tuti jónak tűnik.

Még mindig 15e az ára.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1299 Dátum: 2010.07.05 21:05:11 »
Üdv nektek.

Tanácsot kérnék az itteni guruktól. Szóval ott tartok, hogy fejleszteném az audio technikát az autóban. A gyári hangszórók már mentek és meg vagyok elégedve a csere eredményével. De az a helyzet, hogy egy aktív mély ládát is szeretnék beépíteni, olyat ami az ülés alá befér, mert a csomagtartóra szükségem van.
Már két márka egy-egy típusa ki is van nézve majdnem azonos áron. Végül is a lényeg az lenne, hogy ezeket az aktív ládákat hogyan lehet a gyári fejre kötni? (merthogy az van még az autóban, és valószínű az is marad benne) Gondolok itt a táp és magára a "hang" odavezetésére.
Előre is köszönöm a segítő válaszaitokat.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1300 Dátum: 2010.07.06 12:17:22 »
Üdv nektek.

Tanácsot kérnék az itteni guruktól. Szóval ott tartok, hogy fejleszteném az audio technikát az autóban. A gyári hangszórók már mentek és meg vagyok elégedve a csere eredményével. De az a helyzet, hogy egy aktív mély ládát is szeretnék beépíteni, olyat ami az ülés alá befér, mert a csomagtartóra szükségem van.
Már két márka egy-egy típusa ki is van nézve majdnem azonos áron. Végül is a lényeg az lenne, hogy ezeket az aktív ládákat hogyan lehet a gyári fejre kötni? (merthogy az van még az autóban, és valószínű az is marad benne) Gondolok itt a táp és magára a "hang" odavezetésére.
Előre is köszönöm a segítő válaszaitokat.

Üdv!

Én már itt elakadtam mert lehet nemismerek ilyet de ha küldenél linket hogy milyen is az a méllyláda a mi a hátsó ülés alá befér? Egyébként a helyedbe kicserélném a gyári egységet mivel egy msotani fejegység sokkal jobban megtudja hajtani az álltalad is vett hangszórókat, és még a hangáz is javul(gondolom 40-50W körüli a hangszóró amit vettél). Nekem passzív méllyládám van sztem az aktívat se lehet nehezebb bekötni...ugyanúgy kell az áramkábel- rca- test- meg remote....vagy nem?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1301 Dátum: 2010.07.07 09:22:58 »
Egyértelmű, hogy cserélni kellene a fejet. 40k-ért már van belépő szintű Alpine, vagy közepes Blaupunkt (ami már talán bluetooth-os is), fényévekkel jobb hanggal. Ülés alá mélyláda?! Hát abból neked nem igen mély hang már a mérete miatt sem. Esetleg a csomitartóba lehetne ún. slim mélyládát tenni, asszem 2X 20cm-es hangszóróval, ami épp hogy valamennyi helyet elvesz belőle. Az ülés alattival kapcsolatban nagyon szkeptikus vagyok, hogy megfelelő-e...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1302 Dátum: 2010.07.07 11:04:09 »
A fejegységhez csak egy példa: Alpine
...és egy másik a Blapunkthoz: itt

Tudom, hogy sokan nem akarják elveszteni a központi kijelzőt, de, ha amúgy is pontatlan adatokat mutat a fogyasztásra, akkor minek is kell?!
Azt mindenképpen garantálom, hogy csupán az aktív mélyláda beszerelése után nagyon tompa hangú lesz a rendszered, mert a gyári fej nem képes olyan tiszta és kiegyensúlyozott hangzást előállítani, mint egy fent említett cuccos. Ja, az 1DINes keretet nem említettem, azt is meg kell venni, vagy 3-4000Ft-ért, de hidd el, meghálálja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1303 Dátum: 2010.07.07 12:00:46 »
Huhh, ez a második rusnya, nem nekem való a műkörmeim miatt, de USB és BT is van benne. Nyííí  :helpsmilie:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1304 Dátum: 2010.07.07 12:36:58 »
így van, nyííííí (bármit is jelent) :D

A bluetooth viszont szuper, mert a gyári hangszórókon megy a teló, talán telefonkönyvet is görgethetsz rajta, + van hozzá kis mikrofon csiptetővel, tesóm cca.2 éve használ ilyet, teljesen korrekt kütyü.
Az Alpine - amellett, hogy a Blau köztudottan igen jó hangot ad főleg a rádióval - azért hangzásra egy fokkal feljebb van. Finom műszer, mint a vvti  ;) ...véleményem szerint mindkettő rendkívül jó ár/érték arányban van. Én magam is megvenném, bármelyikről lenne is szó. Amúgy nekem egy egyszerű Blau van az Ájriszkában.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i