Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 551083 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1185 Dátum: 2010.02.26 22:24:52 »


hmm, ahogy olvasom, akkor az elmúlt fél évben igencsak újítottál :)
mondjuk ez az új rádió beszerelése stb... hát nem tudom, a szép konzolt nem csúnyítanám el egy "odarakott rádióval". Ez így szép ahogy van. De mondjuk beszúrhatnál egy képet, milyen lett az új audió :-)
Hangszóróra az a tanácsod, hogy vágják a kielemlőbetét alá egy filcdarabot és úgy rögzítsem oda?
Gyárilag ezt vajon hogy oldják meg? Lehet leszedem az első ajtót megkukkantani.
Azon is filóztam, hogy lehet a hátsó ajtó kárpitja remeg be és hogy kitömöm, bár inkább arra gondolok én is hogy a keret remeg be.


Itt vagyok csak közben el kellett mennem, nem tudtam írni csak pár sort. A hangszóró kérdést én úgy oldottam meg, hogy a hátsó pioneereket kivettem és eladtam. Egy erősítőm van, az csak 4 hangszórót tud meghajtani meg 1 mélyládát....ez egy alap rendszer. Van hogy hátra is raknak még plusz 2 hangszórót, de ahhoz minőségi cuccok kellenek, profi rendszer.....sokan mondják hogy az rontja a hangzást. Szóval én a hátsóktól megváltam. Elől kiszedtem a gyári hangszórókat, a mélyközepeket lefúrtam, a kis csipogókat pedig levágtam...2-3 darabba jöttek ki mint a LEGO :yes:.
 Ha hangszórót építesz be, ügyelni kell a beépítési mélységre....hogy ha leengeded az ablakot, az üveg ne érjen bele a hangszóró mágnesébe. Szóval a hangszórónak kell egy kiemelő keret, amire rácsavarozod és így a keretes hangszórót (Toyoták esetében) 3 csavarral felfogatod az ajtólemezre.
 Ez a keret kell a hangszóró beépítéshez: http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=172&category_id=67&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62
 Erre a keretre rácsavarozod 4 kis csavarral a hangszórót, ezt az egészet pedig 3 csavarral az ajtóra. Én úgy csináltam meg hogy a felfekvési felületekre (hogy ne zörögjön a cucc) ragasztottam egy réteg szivacsos anyagot ami csillapít + egy vastagabb szivacs csíkot ragasztottam körbe a hangszóró tányérjára, hogy az ajtóburkolat hozzáérne, ne rezegjen. A gyári is így van megoldva kb. Amúgy raktam fel képeket a gyári Auris hangszóróról is csak az autóhifis topicban. Nem volt olyan nagy munka, sokan a hangszórókiemelő keretet maguk gyártják le otthon vastag falemezből.....kivág lecsiszol, lemér stb. én ezt megspóroltam. A pioneerhez ami hátul volt, annak csináltam egy egyszerű keretet, de az már a múlté :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1186 Dátum: 2010.02.28 18:05:33 »
Szeretném eladni a gyári fejegységemet. Toyota Auris MP3/CD fejegység, 1 évet használt. Ha tudtok valakit akinek kellene, légyszi szóljatok. 20 ezer alatt nem igazán szeretném eladni.
Köszönöm :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1187 Dátum: 2010.03.01 10:34:29 »
És mi lesz, ha eladod az autót?  :helpsmilie:
         

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1188 Dátum: 2010.03.01 10:38:16 »
Én sem adnám (adtam) el a gyári rádiót. Bár tulajdonképpen lehet azt mondani, hogy eladáskor szerez egy fejet az ember a bontóból, vagy rábízza a következő tulajra, hogy mit vesz bele.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1189 Dátum: 2010.03.01 12:17:57 »
..., vagy rábízza a következő tulajra, hogy mit vesz bele.
Azért így sokkal nehezebb eladni, a vevők 90%át ez eltántorítja.
Nem adnám el, elfér a polcon.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1190 Dátum: 2010.03.01 12:45:40 »
Alapvetően engem is taszítana egy kibelezett műszerfal, de ha belegondolok, most kifejezetten örülnék neki, ha emiatt alkudhatnék.  :tt2:  :cool2: Úgyis megvan a saját rádióm, menne ki egyből a gyári.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1191 Dátum: 2010.03.01 12:53:10 »
Igen és ezzel Te is a kisebbséghez tartozol  ;)
Amikor megvesz valaki egy új (mármint neki új) autót, nem biztos, hogy rögtön a hi-fi-re is akar költeni. Olcsóbban meg nem nagyon akarják ezért adni, ill. abból az árengedményből nem jut messzire.
Szóval 10-20e Ft-ért nem kellene elkótyavetyélni a gyárit, többet meg nem lehet kapni érte  :no:

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1192 Dátum: 2010.03.01 13:25:18 »
Szóval 10-20e Ft-ért nem kellene elkótyavetyélni a gyárit

Így van.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #1193 Dátum: 2010.03.01 13:33:57 »
Ha esetleg vkit erdekel. Aurishoz megjelent az in-dash navigacio.

A bolt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1194 Dátum: 2010.03.01 13:49:57 »
Ha esetleg vkit erdekel. Aurishoz megjelent az in-dash navigacio.
Jól látom, hogy egy nyamvadt vonalkimenet sincs a hátulján  :eek:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1195 Dátum: 2010.03.01 19:03:06 »
Igen én is gondolkoztam ezen, de valószínű a következő néhány évben nem fogom eladni. Ha meg eladom, akkor már hiába rakom bele vissza a gyári fejet. A gyári hangszórókat kiberheltem, vezetéket elvágtam....stb.stb. Max annyit megtehetek ez esetben hogy a mélyládát és az erősítőt + 2 pár RCA kábelt kiveszem, a most bentlévő elsőszettet rákötöm az Alpine fejre és vigyék. Azt is uda írhatom hogy "CSÚCSHÍFÍ" :lol: talán kicsit drágábban el tudom adni a kocsit....ha eladnám. A gyári fej meg csak porosodik. Toyotánál van ismerős, próbáltuk elpasszolni de nem sikerült. Előbb utóbb csak kell majd egy autóba és akkor eladom :D.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1196 Dátum: 2010.04.22 15:09:43 »
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? corolla versonk van 2002 es évjáratú és egy fejegységet szeretnék beletenni a gyári helyére de nemtalálok seholsem senkit aki tudná hogy mit hogy kéne meg nem is tud senki sem pontos infókat adni hogy hol tudnék venni hozzá beépítőkeret...vagy ha valaki szerelt már be(át) corolla verso ba fejegységet és hogy oldotta meg nagyon szépen megérem segítsen! JVC-KDR 401 es fejegységet akarok beletenni Azt kérdezném még hogy a fedélzeti komputert az meg lehetne hagyni a JVC fejegyésg mellé? Mert mintha olyat olvasgattam volna hogy igen! Köszönöm segítségeteket
Sziasztok! gyári kép: http://kepfeltoltes.hu/100417/DSCI6163_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

COROLLA FOREVER!!!!!

Üdv: PISTI!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1197 Dátum: 2010.04.22 15:38:01 »
...a fedélzeti komputert az meg lehetne hagyni a JVC fejegyésg mellé? ...

Ezt viszont konkrétan tudom: igen, van lehetőség arra, hogy a gyári fejegységet szétbontsd, kiszereld belőle a kijelzőt és néhány gombot, és azt más helyre beépítve tovább használhasd a board computert. Jaja nevű cartársunk autójára keress rá, ő E12-ben (nem versóban) csinált ilyet, az elv hasonló lehet, mint az ő megoldásánál.

Más kérdés, hogy megéri-e a macerát...

Nálad egyébként úgy meg is lehetne oldani, hogy a mostani helyre építtetni ügyes műanyagossal egy kifejezetten erre a helyre illeszkedő keretet (figyelve esetleg arra, hogy a gyári rádiót tartó fém keretet át lehet tenni a JVC fejre, így legalább a fej rögzítése stabil lenne - lehetne ehhez igazítani a készítendő keretet), és abba bele lehetne építeni a BC kijelzőjét.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1198 Dátum: 2010.04.22 15:47:09 »
...a fedélzeti komputert az meg lehetne hagyni a JVC fejegyésg mellé? ...

Ezt viszont konkrétan tudom: igen, van lehetőség arra, hogy a gyári fejegységet szétbontsd, kiszereld belőle a kijelzőt és néhány gombot, és azt más helyre beépítve tovább használhasd a board computert. Jaja nevű cartársunk autójára keress rá, ő E12-ben (nem versóban) csinált ilyet, az elv hasonló lehet, mint az ő megoldásánál.

Más kérdés, hogy megéri-e a macerát...

Nálad egyébként úgy meg is lehetne oldani, hogy a mostani helyre építtetni ügyes műanyagossal egy kifejezetten erre a helyre illeszkedő keretet (figyelve esetleg arra, hogy a gyári rádiót tartó fém keretet át lehet tenni a JVC fejre, így legalább a fej rögzítése stabil lenne - lehetne ehhez igazítani a készítendő keretet), és abba bele lehetne építeni a BC kijelzőjét.

Most jutott eszembe ahogy nézem a gyári egyég képét hogy a komp. kijelzője alatt van a magnó része ugye és azt nem lehetne kiszedni? aztán a magnó helyére meg betenni a fejegységet!? Max ha nem megy bele a magnó helyére a fejegyésg de belül meg volna helye akkor kint meg levágni a burkolatból?! Úgy már működne a fed komp a fejegységgel együtt nem?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1199 Dátum: 2010.04.22 15:55:02 »
Az a baj, hogy hátulról a komplett fejegység egy bazi nagy fém burkolatban van, azt is szét kellene bombázni. Ráadásul ott maradnának olyan gombok és potméterek, aminek utána nem maradna funkciója. Szerintem roppant macerás lenne, ezt a lehetőséget én elvetném. Egyszerűbb csináltatni egy műanyag előlapot (belső doboz nem is kell mögé!), és a gyári rádió fém rögzítőkeretébe beletenni a JVC-t, valamint ha van hely, akkor valahol elhelyezni a BC kijelzőjét.

Abban gondolkozz, hogy ha mindenképp ragaszkodsz a BC-hez (ami szerintem simán nélkülözhető, az elmúlt fél évben nekem egy másodpercig nem hiányzott...), a mostani fejegységből, ami egy nagy, 3-4 kilós dög, neked csak a BC kijelzőjére, a BC-hez való hátsó csatira, néhány kábelre, esetleg egy NYÁK-ra (ezt majd Jaja megmondja, ha benéz) és egy gombra van szükséged. A többi ballaszt.

SZERK: Jaja erősen átalakított belsejű kocsija itt megnézhető. Ő a váltókar mögé tette le a BC kijelzőjét, ötletes megoldás.  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.22 16:02:58 írta Satriani »