Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678685 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5745 Dátum: 2011.03.20 10:59:12 »
A szilentet meg érdemes befűrészelni, úgy könnyen kijön!

Okés köszi!

zsolko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5746 Dátum: 2011.03.22 19:55:29 »
Sziasztok !
 Kérdésem lenne , talán valaki találkozott már vele.
93'-as Carinám van és vacakol a központi záram, kinyitni ki nyitja az ajtókat de bezárni nem zárja.
  Akár kúlcsal akár az ajtóról vezérelve.
 A válaszokat előre is köszönöm.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5747 Dátum: 2011.03.22 20:06:11 »
Sziasztok !
 Kérdésem lenne , talán valaki találkozott már vele.
93'-as Carinám van és vacakol a központi záram, kinyitni ki nyitja az ajtókat de bezárni nem zárja.
  Akár kúlcsal akár az ajtóról vezérelve.
 A válaszokat előre is köszönöm.

Nekem is volt hasonló jellegű problémám igaz az riasztóval, egszerűen nem akart bezárni. Egyik sarut levettem az aksiról (mondjuk előtte a rádióbeállításokat felírtam mert nem volt kedvem újra kitalálni miket is programoztam be) egy jó 20 másodperc múlva visszaraktam a sarut és megoldódott a probléma.

zsolko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5748 Dátum: 2011.03.22 20:19:16 »
Idézet
Nekem is volt hasonló jellegű problémám igaz az riasztóval, egszerűen nem akart bezárni. Egyik sarut levettem az aksiról (mondjuk előtte a rádióbeállításokat felírtam mert nem volt kedvem újra kitalálni miket is programoztam be) egy jó 20 másodperc múlva visszaraktam a sarut és megoldódott a probléma.

Kipróbáltam. Sajna nem segített.  
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.25 22:07:41 írta Palaczk »

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5749 Dátum: 2011.03.22 21:10:28 »
Sziasztok !
 Kérdésem lenne , talán valaki találkozott már vele.
93'-as Carinám van és vacakol a központi záram, kinyitni ki nyitja az ajtókat de bezárni nem zárja.
  Akár kúlcsal akár az ajtóról vezérelve.
 A válaszokat előre is köszönöm.
  Szia !
  Leghamarabb megnézném az ajtón a központi zár kapcsolóját h. nem-e az blokkol és zárva marad a zárkioldó áramkör. :hmmmm: Amúgy nem ismerős a probléma csak próbálok segiteni.  :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

zsolko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5750 Dátum: 2011.03.23 21:04:24 »
Idézet
Szia !
  Leghamarabb megnézném az ajtón a központi zár kapcsolóját h. nem-e az blokkol és zárva marad a zárkioldó áramkör. :hmmmm: Amúgy nem ismerős a probléma csak próbálok segiteni.  :)


  Kedves favágo  !
 Köszönöm a tippet .
 Megnéztem a kapcsolót és teszi a dolgát illetve ha lehúztam a csatlakozóról, a központi zár kulcsal ugyanúgy működött, persze még mindig csak nyitni tud :(
  
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.25 22:08:09 írta Palaczk »

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5751 Dátum: 2011.03.23 21:13:50 »
Sziasztok !
 Kérdésem lenne , talán valaki találkozott már vele.
93'-as Carinám van és vacakol a központi záram, kinyitni ki nyitja az ajtókat de bezárni nem zárja.
  Akár kúlcsal akár az ajtóról vezérelve.
 A válaszokat előre is köszönöm.

Hali.
Énis jártam így.
Nekem a zárszerkezetnek a kulcsot középállásba vissszahúzó rugója tört el, és csúszott le a mechanikára. Ponnt úgy, hogy csak nyitni engedte kulccsal a kocsit....
Zárat akartam cserélni, de mikor szétbontottam láttam, h csak ennyi a hiba.. :D

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5752 Dátum: 2011.03.23 21:23:22 »

hali.

segitsegeteket kernem, mert mar teljesen tanacstalan vagyok. szoval a problema egy kezifek beallitas lenne. mult evben csereltem fekpofakat hatul, es azota nem fog a kezifek..tegnap huztam a bowdenen is de semmi. siman ha gurulok (havon) nem blokkolja a kereket hanem gurul tovabb. kezifekes indulasnal meg kcsit erölködik a motor aztan elindul siman. szoval szerintem azert ennel jobban kene fogjon. mondjuk en nem hasznalom sosem de a vizsgan emiatt nem ment at.

masik meg hogy hatso kipuffogo dobot kell csereljek.. hogyan megy ennek a folyamata? van valami amire nagyon oda kell figyelni?

köszi elöre is. amugy egy ´91 -es Carina II esem van.
Azonos modellnél azonos problémám volt. Kézifékbovden csere  segitett a bajon.

Mármint melyik? mind a 3?
(amugy ma megjött az uj hatsó kipuffogo dob. persze miert is menne könnyen a közepsö dobnak a vege ahol ra kellene csatlakozzon a hatso dob letört mint egy fogpiszkállo...el volt mar rohadva. most valami ilyen slagos megoldast keresek amivel a ket csövet össze tudom kötni, mert felek ha hozza nyulok a közepsö kipuffnak akkor ott a katalizator talalkozasanal nagy problemak lesznek a rozsda miatt. igy nem mozgatom inkabb)
[/quote]

Hali
Ez a hiba is ismerős számomra.. :D
Jobb hátsó kézifékemnek a burkolata a dob tövében eltört, és ott bejutott a dzsuva, meg is szorult rendesen. Csere lett a vége, betétekkel együtt. Ja és cserénél ahol a fékbetétek felfeküdnek a felfogatásnál, ott érdemes bezsírozni vékonyan, majd a az autómata feszítőt addig spanolni, míg a dobot visszatéve még könnyeden tudod tekergetni azt.
Kipu dobot mennyibe sikerült beszerezni?

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5753 Dátum: 2011.03.23 21:28:00 »
Amúgy Jani vagyok, sziasztok.
Most regisztráltam ide.

Hol tudom azt megnézni, hogy nekem szegénykeverékes-e a motorom?
1991-es 4A-FE

Javítási könyvet merre találhatnék? Esetleg egy bontott vezetőoldali ablak valakinek elfekvőben nincs?
Előre is köszi

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5754 Dátum: 2011.03.23 21:29:47 »
Hello TheBigTJ !

Ha jól látom akkor ez egy Carina II ?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5755 Dátum: 2011.03.23 21:30:22 »
Hello TheBigTJ !

Ha jól látom akkor ez egy Carina II ?

igen

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5756 Dátum: 2011.03.23 21:33:03 »
Vélemény róla ?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

TheBigTJ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5757 Dátum: 2011.03.23 21:41:12 »
Vélemény róla ?

Teljesen meg vagyok elégedve vele. Nemrég van nálam. de 1 évtizede nyomon követem életét. Most van benne 213 000 km. Olajfogyasztás nem észrevehető. Gyorsulás remek. Hozzáértő női tulaj használta sokáig, megkapta a szükséges karbantartásokat. Fogyasztás nekem magas most, dehát tél volt, meg városon belül közlekedek, minimális távolságokon...
Hosszabb úton teljesen jó a fogyasztása. Első futóművemben kezd valami kopogni most, toronycsapágyakra gondolok, ki javított már ilyet, mennyire költséges művelet?
Bevált szerkezet, szeretem nagyon, egy jódarabig megmarad nálam.
Ja olvastam visszább, hogy valakinek alacsony az alapjárata, nekem is csinált olyat, mikor a fojtószelepet takarítottam ki, utána estére levettem az akksisarut, másnap vissza, és újra megtalálta magának a megfelelő fordulatszámot az alapjárathoz.
Hirtelen ennyi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5758 Dátum: 2011.03.25 12:50:41 »
Keress rá a szegénykeverék vagy a szegénykeverékes szóra, meglesz fotókkal együtt (még tán én linkeltem be, de a fotók eredetije a kluboldalon a tagoknál Palaczk cartársnál lettek feltöltve.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5759 Dátum: 2011.03.25 22:12:26 »
Keress rá a szegénykeverék vagy a szegénykeverékes szóra, meglesz fotókkal együtt (még tán én linkeltem be, de a fotók eredetije a kluboldalon a tagoknál Palaczk cartársnál lettek feltöltve.  :)
De az övé Carina II-es... Az én képeimen Carina E motorok vannak; és igaz ugyan, hogy 4A-FE az összes, de a Carina II-esekben elég sok dolog máshogy nézett ki, szóval nem biztos, hogy a Carina E-s képek alapján eldönthető a dolog.

Amúgy Carina II-esből meglehetősen kevés volt a szegénykeverékes. Annyi biztos, hogy pl. a német piacon forgalmaztak ilyet, és ezeken hátul volt egy "MM" jelzés (jelentése: Mager Mix, vagyis szegény keverék).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )