Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678694 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5415 Dátum: 2011.01.02 18:05:01 »
Kb. már 4x le lett írva, hogy hogyan lehet középre is meleget fújatni.  :flowers:
Köszi, olvastam is, de nálam nem jön be...azért még próbálkozok azzal a tekergetős megoldással. Ettől függetlenül megérné szétkapni, és újraszivacsozni :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.02 18:10:26 írta vd1234 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5416 Dátum: 2011.01.02 18:22:50 »
Oké, egy kis szivacs sosem árt, mint tudjuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5417 Dátum: 2011.01.02 18:50:41 »
Érdekes én azt vettem észre, hgy inkább középről jön jobban a meleg.   :whistling:

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5418 Dátum: 2011.01.03 08:50:04 »
Persze azt én is tudom hogy lehet középre meleget fújatni, csak az a baj hogy amikor az ablakra nyomatom, hogy ne párásodjon akkor ott hideg jön.

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5419 Dátum: 2011.01.03 08:53:38 »
Üdv!

Ez a középső részen hideg levegő dolog nálam is van!
Elmondanád, hogy lehet egyszerűen és egyben kivenni amit kell? A harmadik képen van ez a rész?

Igen a 3. képen látszik a lapátokon hogy már hiányzik a szivacs.

Nem kell kivenni semmit, én megoldottam úgy hogy rá tudtam húzni a lapátra a kivágott szivacsot.
Ha érdekel megpróbálom lerajzolni a szivacs méretét amit ki kell vágnod.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5420 Dátum: 2011.01.03 11:14:59 »
Igen a 3. képen látszik a lapátokon hogy már hiányzik a szivacs.

Nem kell kivenni semmit, én megoldottam úgy hogy rá tudtam húzni a lapátra a kivágott szivacsot.
Ha érdekel megpróbálom lerajzolni a szivacs méretét amit ki kell vágnod.
Ja, azt hittem, arra már rátetted az újat :)
Persze, hogy érdekel, esetleg rárajzolnád a 3. képre, ha azt lehet? Azon is elgondolkoztam, hogy veszem ki ezt a részt, hogy ne törjek el semmit...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5421 Dátum: 2011.01.03 11:27:17 »
Helló! BUÉK!
Éreztem, hogy a szivacs lesz a hiba és köszönöm, hogy beigazoltad. Legalább tudjuk az irányt a javításra.
Segíts abban, hogy azt az előlapot hogy kell leszedni, milyen patent tartja. Nekem nincs garázsom és ilyen hidegbe rosszul feszítek ki valamit az le is törhet.
A meleg érzetben biztos az is javítana, ha ezt a lerohadt szivacsot azon a lamellán is pótolva lenne, ami szabályozza, hogy hideg, vagy meleg levegő jöjjön.
A gyorskötöző jó ötlet. Kösz!
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5422 Dátum: 2011.01.03 12:54:13 »
...
Segíts abban, hogy azt az előlapot hogy kell leszedni, milyen patent tartja. Nekem nincs garázsom és ilyen hidegbe rosszul feszítek ki valamit az le is törhet.
A meleg érzetben biztos az is javítana, ha ezt a lerohadt szivacsot azon a lamellán is pótolva lenne, ami szabályozza, hogy hideg, vagy meleg levegő jöjjön.
...
Nálam ugyanez a helyzet! Jó lenne tudni a műfogást  :)

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5423 Dátum: 2011.01.03 17:24:30 »
Arra gondoltok hogy a középső részt hogy lehet kivenni kompletten?
Mert egyébként nem kell szétszedni semmit, csak kivenni azt a részt amit a képeken láttok.
Nekem kijön úgy hogy a rádió alatti tárolóba benyúlok és meghúzom kifelé, ekkor kipattan a két alsó fül, aztán már csak a két felsőt kell kipattintani és kint is van az egész.

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5424 Dátum: 2011.01.03 17:52:12 »
Szurkoljatok mert holnap viszem a gépet szerelőhöz sajnos.

Összejött már pár hiba és kénytelen vagyok orvosolni szegényt.

1. Bal oldali első kerék felől erős morgő hang 70-80km/h-nál elég zajos addig erősödik utána már nem hallani annyira, kanyarba nem kopog de ott is morog mint egyenesen.

2.Alapjárati probléma, enyém benzin-gázos 2.0 Gli, gyakran előfordul, hogy 500-ra leesik  fordulat és mintha kiakarna esni a motor olyankor, nagyobb fordulaton egyenletlen teljesitményleadás ahhoz tudnám hasnonlítani mintha kihagyna néha az egyik henger vagy mintha nem kapna rendesen üzemanyagot,ráadásul  kuplung benyomásra egyböl leesik a fordulat és leáll, ezeket  a dolgokat főleg gázon csinálja, benzinen is érezhetők ezek a problémák de sokkal kissebb mértékben.

Holnap leírom mi volt.

Ha van kedvetek lehet találgatni addig mi lehetett a probléma.

üdv

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5425 Dátum: 2011.01.03 18:16:12 »
Üdv!

1996 után a CArinákból kikerült a fordulatszámmérő mellől az ECONOMY lámpa zöld-narancs jelzőfény.
Sajna nekem sincs már benne. ('97)

Akinek van mi a tapasztalata, ér valamit ha figyel rá az ember. Illetve mi alapján dolgozhat ez ? Utólag nem lehetne hasonlót betenni?
Jó móka lenne, tetszene!  :clap:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5426 Dátum: 2011.01.03 18:40:06 »
Kis túlzással discofény, csak támpontot ad, márha egyáltalán jól működik.

Ha tetszik szerezz egy utolsó szériás Trabiba való átfolyásmérőt, azon van futófény.  :D



Ez speciel 600.- HUF.

Utólag műszerfal cserével lehetne ezt beszerelni, de tudtommal a régebbi japó és az angol műszerfal nem csereszabatos.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5427 Dátum: 2011.01.03 18:41:54 »
Szurkoljatok mert holnap viszem a gépet szerelőhöz sajnos.

Összejött már pár hiba és kénytelen vagyok orvosolni szegényt.

1. Bal oldali első kerék felől erős morgő hang 70-80km/h-nál elég zajos addig erősödik utána már nem hallani annyira, kanyarba nem kopog de ott is morog mint egyenesen.

2.Alapjárati probléma, enyém benzin-gázos 2.0 Gli, gyakran előfordul, hogy 500-ra leesik  fordulat és mintha kiakarna esni a motor olyankor, nagyobb fordulaton egyenletlen teljesitményleadás ahhoz tudnám hasnonlítani mintha kihagyna néha az egyik henger vagy mintha nem kapna rendesen üzemanyagot,ráadásul  kuplung benyomásra egyböl leesik a fordulat és leáll, ezeket  a dolgokat főleg gázon csinálja, benzinen is érezhetők ezek a problémák de sokkal kissebb mértékben.

Holnap leírom mi volt.

Ha van kedvetek lehet találgatni addig mi lehetett a probléma.

üdv


1. kerékcsapágy

2. egy csomó minden lehet én a gyertyák cseréjével kezdeném és csak benzinüzemmel tesztelném. Ha azon már jó, akkor gáz-teszt jöhet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5428 Dátum: 2011.01.03 18:48:05 »
...
Nekem kijön úgy hogy a rádió alatti tárolóba benyúlok és meghúzom kifelé, ekkor kipattan a két alsó fül, aztán már csak a két felsőt kell kipattintani és kint is van az egész.
Köszi, ilyenre gondoltam:) Ahogy lesz rá időm, meg is próbálom!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5429 Dátum: 2011.01.03 18:55:41 »
Szurkoljatok mert holnap viszem a gépet szerelőhöz sajnos.

Összejött már pár hiba és kénytelen vagyok orvosolni szegényt.

1. Bal oldali első kerék felől erős morgő hang 70-80km/h-nál elég zajos addig erősödik utána már nem hallani annyira, kanyarba nem kopog de ott is morog mint egyenesen.

2.Alapjárati probléma, enyém benzin-gázos 2.0 Gli, gyakran előfordul, hogy 500-ra leesik  fordulat és mintha kiakarna esni a motor olyankor, nagyobb fordulaton egyenletlen teljesitményleadás ahhoz tudnám hasnonlítani mintha kihagyna néha az egyik henger vagy mintha nem kapna rendesen üzemanyagot,ráadásul  kuplung benyomásra egyböl leesik a fordulat és leáll, ezeket  a dolgokat főleg gázon csinálja, benzinen is érezhetők ezek a problémák de sokkal kissebb mértékben.

Holnap leírom mi volt.
...
1. Ha a bal oldala morog, akkor erősebb jobb kanyarban kellene figyelni, erősödik-e a morgás? Ha igen, akkor majdnem biztos kerékcsapágy.  Ha nem, akkor is lehet ez, de akkor már nagyon odavan! Ha jól alászedve induláskor kattog, akkor külső féltengelycsukló. Hirtelen mást nem tudok erre, annyira még nem ismerem. De még féktől is lehetne (esetleg...).
2. Szintén Trotter66-hoz hasonlóan javaslom, hogy érdemes megnézni a gyújtást (gyertyák állapota, mikor lettek cserélve), aztán gyújtókábelek, elosztófedél, rotor ellenőrzése.
Esetleg a fojtószelepállás-jeladót ki lehetne pucolni, ECU-t resetelni, hibakódot kiolvasni.
Persze más is lehet, mondjuk lambdaszonda, vagy előgyújtás-elállítódás is...kíváncsi vagyok, mitől volt!