Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678682 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4425 Dátum: 2009.09.23 00:25:32 »
És ha a pollenszűrőt kiszedném, helyette a beszívónyíláshoz valami szúnyogháló szerű anyagot építenék, akkor sok probléma megoldódna? Mert ugye nem jönne be a falevél meg a lódarázs, nem párásodna és nem kéne cserélgetni a pollenszűrőt évente(mondjuk ezt még kibírnám).Tudom, h akkor bejön a pollen, meg a por, de az előző autómban is jól megvoltam  ennyi beömlő szennyeződéssel, ugyanis ott nem is volt lehetőség szűrésre.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4426 Dátum: 2009.09.23 07:41:57 »
Szedd ki átmenetileg a pollenszűrőt, és próbáld ki, mennyire változik a párásodás. Aztán majd eldöntöd, megéri-e.

Mi a Carinában hat év alatt csak egyszer cseréltük a pollenszűrőt, de azért gyakran meg tudtuk oldani, hogy klíma nélkül se párásodjon. Persze nem mindig - de ennyit megért, hogy ne jöjjön be minden xar az utastérbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4427 Dátum: 2009.09.23 13:45:51 »
Szedd ki átmenetileg a pollenszűrőt, és próbáld ki, mennyire változik a párásodás. Aztán majd eldöntöd, megéri-e.

Mi a Carinában hat év alatt csak egyszer cseréltük a pollenszűrőt, de azért gyakran meg tudtuk oldani, hogy klíma nélkül se párásodjon. Persze nem mindig - de ennyit megért, hogy ne jöjjön be minden xar az utastérbe.


Akkor lehetséges, h a klíma kondenzvize nem folyik el rendesen? Vagy befolyik valahol az esővíz? Mert az volt a jelenség, h kint esett, beültem, indítottam és amikor a ventilátort bekapcsoltam a szélvédőre, akkor telibe nyomta párával, 2 mp alatt! tehát nem a normálisan kilehelt pára lecsapódása volt. Arra gondolok, h valahol összeszedi a nedvességet a szellőzőrendszerben. De nem a pollenszűrőből, mert az teljesen száraz.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4428 Dátum: 2009.09.23 13:55:50 »
Az én Corim is így viselkedik esőben. Klíma vagy ablakletekerés a megoldás. Szerintem normális (vagy nálam se az  :D )
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4429 Dátum: 2009.09.23 14:04:45 »
Akkor lehetséges, h a klíma kondenzvize nem folyik el rendesen? Vagy befolyik valahol az esővíz? Mert az volt a jelenség, h kint esett, beültem, indítottam és amikor a ventilátort bekapcsoltam a szélvédőre, akkor telibe nyomta párával, 2 mp alatt! tehát nem a normálisan kilehelt pára lecsapódása volt. Arra gondolok, h valahol összeszedi a nedvességet a szellőzőrendszerben. De nem a pollenszűrőből, mert az teljesen száraz.
Ilyesmi minden autónkkal előfordult már. Nem rendszeresen, de megtörtént.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4430 Dátum: 2009.09.23 15:43:56 »
Összeesküvés elméletem: a pollenszűrő csak azért van, h évente egy jelentősebb összeget ráköltsünk.

Nekiálltam, szétszedtem kívülről a szellőző beömlőjét takaró díszrácsot. Rászereltem egy szúnyogháló szerű rézháló. pollenszűrő ki, fedele vissza, és máris egy csendes szélvihar keletkezik a ventilátor bekapcsolásakor. Majd a rend kedvéért a pollenszűrőt is átalakítom, az elhasznált szűrőfelület helyett kap egy szúnyoghálót ez is.
Lesz így valami nemnormális jelenség? pl a hőcserélő elszennyeződhet?
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4431 Dátum: 2009.09.23 16:24:24 »
Azon kívül, hogy hamarabb lesz koszos (poros) az utastér, és az allergiások tüsszögni fognak az autóban, más rendellenes jelenség nem lesz.

(Pollenszűrőt pedig, mondom még egyszer, nem kell évente cserélni. Okos találmány, aminek persze vannak hátrányai is - mint mindennek...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4432 Dátum: 2009.09.23 16:28:27 »
Összeesküvés elméletem: a pollenszűrő csak azért van, h évente egy jelentősebb összeget ráköltsünk.

Nekiálltam, szétszedtem kívülről a szellőző beömlőjét takaró díszrácsot. Rászereltem egy szúnyogháló szerű rézháló. pollenszűrő ki, fedele vissza, és máris egy csendes szélvihar keletkezik a ventilátor bekapcsolásakor. Majd a rend kedvéért a pollenszűrőt is átalakítom, az elhasznált szűrőfelület helyett kap egy szúnyoghálót ez is.
Lesz így valami nemnormális jelenség? pl a hőcserélő elszennyeződhet?

El fog koszolódni a hőcserélő. Amikor megvettem a kocsimat nem volt benne pollenszűrő :censored:, slaggal kellett lemosnom róla a sáros trutyit.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4433 Dátum: 2009.09.23 16:30:59 »
De a pollenszűrő a hőcserélő után következik a sorban - mármint ha a levegő útját nézzük, a külvilágtól az utastérig... Vagy nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4434 Dátum: 2009.09.23 19:34:44 »
De a pollenszűrő a hőcserélő után következik a sorban - mármint ha a levegő útját nézzük, a külvilágtól az utastérig... Vagy nem?

Nem, előtte van.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4435 Dátum: 2009.09.23 20:47:08 »
Nem...
Külvilági levegő -> szélvédő alatti rács -> ventilátor -> pollenszűrő -> klíma elpárologtató (hőcserélő) -> fűtés radiátor -> utastér
De a pollenszűrő a hőcserélő után következik a sorban - mármint ha a levegő útját nézzük, a külvilágtól az utastérig... Vagy nem?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4436 Dátum: 2009.09.23 21:23:54 »
Akkor sorry...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4437 Dátum: 2009.09.24 00:43:25 »
Szedd ki átmenetileg a pollenszűrőt, és próbáld ki, mennyire változik a párásodás. Aztán majd eldöntöd, megéri-e.

Mi a Carinában hat év alatt csak egyszer cseréltük a pollenszűrőt, de azért gyakran meg tudtuk oldani, hogy klíma nélkül se párásodjon. Persze nem mindig - de ennyit megért, hogy ne jöjjön be minden xar az utastérbe.


Akkor lehetséges, h a klíma kondenzvize nem folyik el rendesen? Vagy befolyik valahol az esővíz? Mert az volt a jelenség, h kint esett, beültem, indítottam és amikor a ventilátort bekapcsoltam a szélvédőre, akkor telibe nyomta párával, 2 mp alatt! tehát nem a normálisan kilehelt pára lecsapódása volt. Arra gondolok, h valahol összeszedi a nedvességet a szellőzőrendszerben. De nem a pollenszűrőből, mert az teljesen száraz.

Nohátha leállítás előtt nem szárítod ki a klíma hőcserélőjét, akkor ez történik.
Mert működés közben ugye a hőcserélő "lefagy", ha megállsz, akkor ott szépen megül a pára. Másnap beülsz, és máris ott virít az ablakon. 1-2 perc után kifújja magát, aztán jó.

Megelőzhető, ha megállás előtt 1-2 perccel kikapcsolod a klímát, de a ventillátort hagyod.

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4438 Dátum: 2009.09.24 09:53:03 »
Mindig így csinálom, megérkezés előtt klímát leállítom és szellőztetem a rendszert.
Végiggondolva, a sáros lerakódás teljesen jogos pollenszűrő nélküli használatkor, hiszen a szűretlen poros levegő rácsapódig a nedves hőcserélőre és a por ott ragad. Vissza kell raknom a szűrőt. Köszi, jó a tanács.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4439 Dátum: 2009.09.24 10:31:32 »
Esetleg, ha valakit érdekel, akkor ez a téma már ki van vesézve a Klímás szaktopicban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.