Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1024310 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
D-4D
« Válasz #2145 Dátum: 2008.05.12 13:31:48 »
Palaczk, ez így elég zsákbamacska... A búgáson mindenki mást ért, részletesebb diagnosztika kellene, viszont ha az meglenne, akkor nem dobtad volna fel a kérdést :hmm:  :nagymosoly:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
D-4D
« Válasz #2146 Dátum: 2008.05.12 21:18:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Neked vezérmû-problémád nem volt?

Nem, vezérmûgond nem volt. Tényleg, az hogyan jelentkezik?
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
D-4D
« Válasz #2147 Dátum: 2008.05.12 22:05:22 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nem, vezérmûgond nem volt. Tényleg, az hogyan jelentkezik?

Kattog.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #2148 Dátum: 2008.05.13 01:50:56 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Palaczk, ez így elég zsákbamacska... A búgáson mindenki mást ért, részletesebb diagnosztika kellene, viszont ha az meglenne, akkor nem dobtad volna fel a kérdést :hmm:  :nagymosoly:


Hát ez az ;) ... Na, várjuk ki a végét, vagyis azt, amíg én is meg tudom hallgatni a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gee1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
D-4D
« Válasz #2149 Dátum: 2008.05.13 09:16:21 »
Palaczk, G6!
köszi szépen mindkettõtöknek a sok infót, segítséget. most már azt is tom, amit nem akartam..  :kacsint:
na jó dehogyis! nagyon örülök, h ennyi infóval gazdagítottatok.
bevallom, én nem vagyok vmi nagy motor-guru, és ezt a motorolajos témát öcsémel próbáltam körüljárni, aki azért vmennyire jártas ezekben a kérdésekben, de közel sem tudott ennyi mindent róla, azért is írtam bátran a fórumra, mert gondoltam, itt tudtok nekem segíteni. :kacsint:
az oldal egyébként nagyon teccik. sokminden egyéb kérdésre is választ kaptam, szal továbbra is maradok "hûséges fórumlátogató".  :10:
üdv.
Gee

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #2150 Dátum: 2008.05.16 13:30:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát ez az ;) ... Na, várjuk ki a végét, vagyis azt, amíg én is meg tudom hallgatni a kocsit.

Na, megtörtént. Hát az abroncsok gördülési zaját hallotta kedves barátném :) ... A motorból nem jön semmi rendellenes hang.

(Az mindenesetre figyelemre méltó, hogy a sima "mezei" szimmetrikus mintázatú, gyári elsõ szerelésû Dunlop nyári gumik hangosabbak, mint az általunk utólag felrakott Kléber téliek!)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
D-4D
« Válasz #2151 Dátum: 2008.05.16 18:30:02 »
Melyik Dunlop? Típusa? Nekem is az van, és minden bajom van vele, de nem hangos, és nem kopik.... cserébe nem is tapad :robbanfej:

de örülök hogy nincs baj :nagymosoly:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #2152 Dátum: 2008.05.17 01:19:47 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Melyik Dunlop? Típusa? Nekem is az van, és minden bajom van vele, de nem hangos, és nem kopik.... cserébe nem is tapad :robbanfej:

de örülök hogy nincs baj :nagymosoly:


Nemtom pontosan hogy melyik típus :oops: ... Talán SP 200 vagy valami ilyesmi. Azt nem mondanám, hogy kifejezetten hangos - de hangosabb, mint a téli Kléberek. Tapadás? Száraz úton nekem semmi bajom nincs vele, igaz, hogy azért általában igyekszem finoman bánni a Corollával. Nedves úton az feltûnt, hogy elõbb kezdte el a kocsi túrni az orrát a kanyarból kifelé, mint a Carina.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
D-4D
« Válasz #2153 Dátum: 2008.05.17 11:22:09 »
Nekem is az van, ha nem nézegeted a határait (amit gyorsan elér) akkor tökéletes... de a mátrába ki bírja ki? fõleg, hogy sportrugók vannak benne :nagymosoly:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha tempot autózol, akkor könnyû (supermotosan) keresztberakni féktávon, de jól viselkedik... jó kis autó, nagyon szeretem [smilie=icon_winner.gif]

Ezt a commentet nem kell nézni majd, amikor elõször clubon belöl hirdetem az autót kitudja mikor :rohog:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #2154 Dátum: 2008.05.17 21:46:26 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Nekem is az van, ha nem nézegeted a határait (amit gyorsan elér) akkor tökéletes... de a mátrába ki bírja ki? fõleg, hogy sportrugók vannak benne :nagymosoly:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha tempot autózol, akkor könnyû (supermotosan) keresztberakni féktávon, de jól viselkedik... jó kis autó, nagyon szeretem [smilie=icon_winner.gif]

Ezt a commentet nem kell nézni majd, amikor elõször clubon belöl hirdetem az autót kitudja mikor :rohog:


Számomra rettentõen meggyõzõ ez az autó, ezt mindig újra meg újra megállapítom, amikor vezetem. Kezes, csendes, stabil, precíz jószág; a motor a méretéhez képest marha jól megy és nagyon csendes, a beltér pedig olyan minõséggel veszi körül az embert, ami ebben a kategóriában tényleg nem sok ellenfélre talál; ezt nem véletlenül állapították meg mindig a korabeli tesztek is. A belsõ formavilága is nagyon komoly, tetszetõs; hab a tortán, hogy kényelmesebben tudok benne ülni, mint az Avensisben :nana: ! Mármint ami az üléspozíciót illeti. Szóval nekem nagyon bejönne ez a kocsi; és remélem, három-négy év múlva tényleg be is tudok majd ülni egy ilyenbe.

Bár az is lehet, hogy elcsábulok, és inkább egy E15-ös Corollát veszek majd helyette :hmm: ... Ami akkor már nyilván szintén elég olcsó lesz. Annak ugyanis olyan szinten tetszik az eleje, hogy megbámulom minden alkalommal, és ez nem szûnik az idõ múlásával; azt a frontot teljesen az én ízlésemre szabták; ha megrajzolhattam volna magamnak, valami ilyesmit rajzoltam volna :D ... És a belseje is nagyon bejön annak is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomboloo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
D-4D
« Válasz #2155 Dátum: 2008.05.30 08:56:19 »
Sziasztok!
Egy-két oldallal ezelõtt szó volt az olajakról. Azt szeretném tõletek megkérdezni, hogy a szakszervízben az olajcsere után (nem tudtam megnézni rögtön, csak jópár km. után) nektek is kormolódott volt az olajotok (1,4D-4D), vagy nekem b..szták át a fejemet és le sem cserélték ?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
D-4D
« Válasz #2156 Dátum: 2008.05.30 10:45:40 »
Azonnal kormos lesz, mert nem tud teljesen kiürülni az elõzõ olaj ( 1-2 deci mindíg marad) - és az a fránya korom nagyon kis koncentrációban is feketévé teszi az olajat.

- Azért észrevehetõ a szín különbség a 15e meg a friss olaj között.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomboloo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
D-4D
« Válasz #2157 Dátum: 2008.05.31 08:06:01 »
Köszi a magyarázatot!
Nekem is van tapasztalatom a búgás témában. Az nem derült ki eddigi beszélgetésekbõl, hogy állandó a búgás, vagy csak néha néha jelentkezik. Nálam az utóbbi volt.  Én használtam vettem az autót, és a hazafelé vezetõ úton kezdte el ( jól átnéztem a kocsit mi?). Nem tudom miért, otthon tudat alatt valahogy ránéztem az elsõ fékekre csak blintre, és a betétek cefetül el voltak kopva. A szakszervíz, egyébként mondta is, hogy van ez a jelenség valószínû berezonálnak a fékbetétek ilyenkor, vagy valami ilyesmi.

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: D-4D
« Válasz #2158 Dátum: 2008.06.05 15:18:50 »
Kicsit ritkan olvasom a forumot, de olaj temahoz en is hozzaszolnek: igy 13e felett, 15-hoz kozeledve nekem is elerte a minimumot a szint, az utobbi 4e km szinte kizarolag palya megette. :) Keresgeltem, megneztem konyvet es igy vontam le a konkluziot, hogy gyakorlatilag a Mobil Super FE Special 5W-30 kell a ketliteres dizelemnek. Kicsit kevesebb mint 2000 forint volt egy liter belole. ACEA B1-es, pont amilyennek lennie kell. Ha valaki keresgel 1,4-es vagy 2 literes dizelhez jo olajat, hat ez az, ha jol tudom a gyari is ez. Ki lehet fogni akcioban olcsobban is.
Ja, egyebkent a nivominimumhoz kozelitest szepen le lehet szurni a motor hangjanak valtozasabol, lassan egy kicsit zajosabba valt... legalabbis nalam.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D
« Válasz #2159 Dátum: 2008.06.06 09:06:20 »
Kicsit ritkan olvasom a forumot, de olaj temahoz en is hozzaszolnek: igy 13e felett, 15-hoz kozeledve nekem is elerte a minimumot a szint, az utobbi 4e km szinte kizarolag palya megette. :) Keresgeltem, megneztem konyvet es igy vontam le a konkluziot, hogy gyakorlatilag a Mobil Super FE Special 5W-30 kell a ketliteres dizelemnek. Kicsit kevesebb mint 2000 forint volt egy liter belole. ACEA B1-es, pont amilyennek lennie kell. Ha valaki keresgel 1,4-es vagy 2 literes dizelhez jo olajat, hat ez az, ha jol tudom a gyari is ez. Ki lehet fogni akcioban olcsobban is.
Ja, egyebkent a nivominimumhoz kozelitest szepen le lehet szurni a motor hangjanak valtozasabol, lassan egy kicsit zajosabba valt... legalabbis nalam.

En is kozeledek a 15000 szervizhez, es pont olyan kerdesek fogalmazodtak meg bennem, amikre most elore valaszoltal, koszonom krinyo magus :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX