Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1580005 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8115 Dátum: 2013.10.22 11:28:31 »
Hi,

dallas kutakkal kapcsolatban van valakinek tapasztalta? Felfedeztem egyet nem messze, jó áron adják a benzint + csütörtökönként még akcióznak is.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8116 Dátum: 2013.10.22 16:23:31 »
Én a Száva utcában, az adótorony mellett tudok egyet - mellette van egy nagy autómosó, oda szoktam járni.
Amíg várakozni szoktam megfigyelem milyen autók állnak oda tankolni. Persze nem reprezentatív kutatás ez, de javarászt rozzant, öreg, régi autókat és taxikat látok, ami persze nem azt jelenti, hogy egy 10-20M Ft-s autóval ne járnának oda tankolni - de én még ilyen értékű autót ott nem láttam.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8117 Dátum: 2013.10.23 09:34:00 »
Én a Száva utcában, az adótorony mellett tudok egyet - mellette van egy nagy autómosó, oda szoktam járni.
Amíg várakozni szoktam megfigyelem milyen autók állnak oda tankolni. Persze nem reprezentatív kutatás ez, de javarászt rozzant, öreg, régi autókat és taxikat látok, ami persze nem azt jelenti, hogy egy 10-20M Ft-s autóval ne járnának oda tankolni - de én még ilyen értékű autót ott nem láttam.

Ez sajnos az üzemanyag állapotáról semmit sem mond, csak azt igazolja hogy a szegény próbálja az "olcsóbbal" megúszni a gazdag meg "nem égeti" magát ilyen kúton...

Ez is olyan mint a kábitószer vásárlás, fogalmad sincs, hogy mit kapsz csak azt hogy mennyiért mennyit.... viszont az üzemanyagra tényleg szükség van :)  [rohog]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8118 Dátum: 2013.10.23 09:44:03 »
Valóban nem volt hasznos egy infó, csak megosztottam amit láttam.  ;) Én biztosan nem tankolnék ott, holott ahhoz, hogy eljussak az autómosóhoz, át kell mennem a kúton, de meg se fordult a fejemben, hogy meg is álljak.  ;)

És mivel elég gyér a Dallas kutak száma (a net 7 db-ot hoz, ebből 4 Bp-en van - illetve meglepetésemre összesen 1 db kútnál írja, hogy 24h-s), nem is nagyon lehet negatív kritikákat találni a kútról. Gondolom a minőségi követelményeknek meg kell felelnie, szóval nagy gond talán nem lehet velük.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8119 Dátum: 2013.10.23 09:45:28 »
Én ilyenből nem tankolnék semmi pénzért sem.  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8120 Dátum: 2013.10.23 10:48:32 »
Ez sajnos az üzemanyag állapotáról semmit sem mond, csak azt igazolja hogy a szegény próbálja az "olcsóbbal" megúszni a gazdag meg "nem égeti" magát ilyen kúton...

Ez is olyan mint a kábitószer vásárlás, fogalmad sincs, hogy mit kapsz csak azt hogy mennyiért mennyit.... viszont az üzemanyagra tényleg szükség van :)  [rohog]

Hát akkor az Auchan kúton van a legjobb benzin. Amikor 2Ft-al emelkedik, előtte ott áll sorban a BMW,Audi, Merci, stb... :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8121 Dátum: 2013.10.23 10:51:58 »
Hát akkor az Auchan kúton van a legjobb benzin. Amikor 2Ft-al emelkedik, előtte ott áll sorban a BMW,Audi, Merci, stb... :hmmmm:
Ha rossz lenne , már lejáratták volna, de legalább is hallani lehetett volna róla :surrender:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8122 Dátum: 2013.10.23 11:16:36 »
Valószínű, hogy nem megy tőle tönkre az autó... Legalábbis nem 1 tankolás alatt... :hmmmm:

De valamitől olcsóbb. Vagy az adalékanyagokat hagyják ki, vagy az alapbenzin olcsóbb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8123 Dátum: 2013.10.23 11:44:15 »
Valószínű, hogy nem megy tőle tönkre az autó... Legalábbis nem 1 tankolás alatt... :hmmmm:

De valamitől olcsóbb. Vagy az adalékanyagokat hagyják ki, vagy az alapbenzin olcsóbb.
Vagy azért olcsóbb, mert sok minden olcsóbb az osonnál (persze nem minden!)
Az üzemanyagot becsalinak is tekinthetik, meg nem csak abból kell megélniük, mint a többi kútnak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8124 Dátum: 2013.10.23 21:38:20 »
De valamitől olcsóbb. Vagy az adalékanyagokat hagyják ki, vagy az alapbenzin olcsóbb.
1. Pár forintról beszélünk /liter.
2. Náluk nincs benzinkút, csak töltőállások vannak, ha érted, mire gondolok. (1, vagy 2 pénztáros rezsijét kell csak kigazdálkodni, meg a kis fülkéét, nem pedig több fős személyzetét, és egy épületét.)
3. Lehet, hogy kihagynak adalékanyagot is, de ez nem feltétlenül baj. A legtöbb ember pedig nem 1 kútnál tankol, hanem hol itt, hol ott. Így még kisebb baj, hogy milyen a benzin.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8125 Dátum: 2013.10.24 16:02:47 »
Ma megint kocsit mosattam, és addig alaposabban megfigyeltem ezt a Dallas kutat a Száva utcánál. legalább 8 kútfej van, bentz pedig shop és kávézó, ha jól olvastam. Szóval személyzet kell ide is, de persze lehet nem annyi.
Mondjuk egy kagylós kútnál se látok egyszerre 2 lánynál, egy kinti srácnál (aki tankolni szertne helyettem, de megköszönöm és nem kérek belőle  :D ), illetve néha a mosónál is van valaki - ők sincsenek többen egy műszakban (meg persze lehet valaki a biztonsági szobában is, kamerákat, stb-t figyelni)

De a Dallashoz visszatárve pont ma állt ott egy Prius is, illetve egy a rendszáma alapján max pár hónapos PUG 208-as is, a taxis SuperB-ek, Sharanok és E Mergák meg megint más tészta.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8126 Dátum: 2013.10.24 16:04:09 »
És majd elfelejtettem, a szerdai ünnepre való tekintettel majd hétfőtől a benzin -2 Ft, a dízel pedig -4 Ft-tal lesz olcsóbb.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8127 Dátum: 2013.10.24 16:14:47 »
Ma megint kocsit mosattam, és addig alaposabban megfigyeltem ezt a Dallas kutat a Száva utcánál. legalább 8 kútfej van, bentz pedig shop és kávézó, ha jól olvastam. Szóval személyzet kell ide is, de persze lehet nem annyi.
Mondjuk egy kagylós kútnál se látok egyszerre 2 lánynál, egy kinti srácnál (aki tankolni szertne helyettem, de megköszönöm és nem kérek belőle  :D ), illetve néha a mosónál is van valaki - ők sincsenek többen egy műszakban (meg persze lehet valaki a biztonsági szobában is, kamerákat, stb-t figyelni)

De a Dallashoz visszatárve pont ma állt ott egy Prius is, illetve egy a rendszáma alapján max pár hónapos PUG 208-as is, a taxis SuperB-ek, Sharanok és E Mergák meg megint más tészta.
Én csak a Zay utcait ismerem, nagyon kikupálódott, de ahhoz már inkább egy gyorsétterem társul, nyilván az is hoz a konyhára.De üa-árban is mérsékelni kell magukat, mert 100m-en belül jobb helyen van a kagylós.
De túlképpen az osonosról volt szó, ami tök önkiszolgáló, még a szélvédőt se tudod lemosni (legtöbb helyen) és saját, szerintem még az ingatlan is, az áruházzal együtt. Szóval minimális a költségük :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8128 Dátum: 2013.10.24 17:51:05 »
És majd elfelejtettem, a szerdai ünnepre való tekintettel majd hétfőtől a benzin -2 Ft, a dízel pedig -4 Ft-tal lesz olcsóbb.
én ma vágtam tele macudát maxmósön dízellel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8129 Dátum: 2013.10.24 23:05:13 »
Ahány helyen megfordulsz, lehet hétfőre kiürül a tank.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61