Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 422045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1875 Dátum: 2015.05.13 20:49:07 »
Selypegd mán el koma, hogy a marhái mitől lettek ennyire fotogének????????????


Miért fáj neked, hogy más motorozik? Miért kell ilyen stílusban megnyilvánulni azokról, akik két keréken közlekednek? Mit ártottak neked a motorosok?

Ezer oka lehet. Saját hibás baleset, más okozta baleset, műszaki hiba okozta baleset, vagy újabban divat, hogy akik nem szeretik a motorosokat, rájuk húzzák a kormányt, vagy akár csapdákat állítanak nekik; https://www.facebook.com/motocrosshungary/photos/a.315900741858820.75636.287449514703943/780267365422153/?type=1&theater


kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1876 Dátum: 2015.05.13 22:06:36 »
micilaci nem akar rosszat,csak nem ért hozzá...még...de majd megtanítom 1x bicizni,ha valaha én is megtanulok;) :)

viszont az ilyen hányadék féreg drótos rapsicoknak kérdezés nélkül vágnám le mind2 kezét mellkasból,aki drótokat feszít ki az erdőben.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1877 Dátum: 2015.05.14 01:17:03 »
Légzsákos ruha

 

 :clap: :clap: :clap:
höhö 2:15nél Hulkot is lefilmezték :)
Gabe 254.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1878 Dátum: 2015.05.14 06:23:55 »

Miért fáj neked, hogy más motorozik? Miért kell ilyen stílusban megnyilvánulni azokról, akik két keréken közlekednek? Mit ártottak neked a motorosok?

Ezer oka lehet. Saját hibás baleset, más okozta baleset, műszaki hiba okozta baleset, vagy újabban divat, hogy akik nem szeretik a motorosokat, rájuk húzzák a kormányt, vagy akár csapdákat állítanak nekik; https://www.facebook.com/motocrosshungary/photos/a.315900741858820.75636.287449514703943/780267365422153/?type=1&theater




Az nem fáj hogy..., hanem az AHOGY!!!!!!!!!!!!!! Olvasni csak tudsz? Bőven elférek bármelyikkel amelik szabál mentén teszi, de nem hagyom hogy engem v. véreimet bármelyik is, akárcsak adrenalin fröccsbe részesíjje!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1879 Dátum: 2015.05.14 07:41:21 »
ne parázz micimajsztró.
nem mindenki tróger,aki motoros.
legtöbbünk igaz,nem pedig gaz;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1880 Dátum: 2015.05.14 09:07:28 »
micilaci nem akar rosszat,csak nem ért hozzá.......

Nem szeretnék személyeskedni, de ilyen bicskanyitogató, kárörvendő stílusban nem is érdekel, hogy mit akart. Robi! Pár hetet motorozol, utána megtanulod meglátni az autók mozgásán, hogy melyiket vezetni ugyanilyen motorosgyűlölő mentálisan retardált ember. 1000közül kiszúrod, hogy ki kívánja a halálodat!  Hirtelen irányváltásokkal színesíti a napodat, rádnyitják az ajtót, rádhúzza a kormányt, amikor elmégy mellette. Azt hiszik hogy ez vicces. Vagy azt, hogy ezzel megbosszulják, hogy 99nyarán a Balaton felé elment mellettük egy motoros 200-al, és hangos volt, és felébredt a gyerek.


Az autósok kevesen tudják megérteni, hogy egy motornak más a menetdinamikája, más fizika érvényes rajta, és néhány módosított KRESZ szabály vonatkozik rájuk. De az autósok 99%-a mégis tud segítőkészen, kultúráltan, vagy legalább semlegesen viselkedni a motorosokkal szemben. Nekik jár a tisztelet.  :yes:

Mélységesen lesújt, hogy ilyenekről kell beszélgetnünk, ahelyett, hogy olajakról, szűrőkről, gumikról, sátrakról, kempingekről, kirándulásokról cseverésznénk....
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1881 Dátum: 2015.05.14 15:01:23 »
micilaci mindig bicskanyitogató marad,hisz szabócsi. motorozáshoz meg nem ért ő sem,az látszik.;)
nekem már megvan a forgatókönyvem,ha gexiskednek az autósok.
verem le a tükrét gond nélkül.
robogóval ez volt anno,pizzafutár koromban.
mostanában robogón is tapasztaltam,h van autós,aki berakja elém a xarját. sajnos.
nagymocinál is hasonlóra számítok.
majd látjuk.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1882 Dátum: 2015.05.14 15:33:43 »
micilaci mindig bicskanyitogató marad,hisz szabócsi. motorozáshoz meg nem ért ő sem,az látszik.;)
nekem már megvan a forgatókönyvem,ha gexiskednek az autósok.
verem le a tükrét gond nélkül.
robogóval ez volt anno,pizzafutár koromban.
mostanában robogón is tapasztaltam,h van autós,aki berakja elém a xarját. sajnos.
nagymocinál is hasonlóra számítok.
majd látjuk.
Nekem jó tapasztalatom van az autósokkal mint motoros: 95% rendes helyet csinál, elenged, ha már ő úgy se tud haladni :yes: Az az 5% meg elszégyelheti magát, kivárom, (van amikor megkerülöm  a másik oldalról)
A tükörlerugás meg taplóság, amikor annyiba kerül mint egy futár robogója :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1883 Dátum: 2015.05.14 15:48:13 »
Az autósok kevesen tudják megérteni, hogy egy motornak más a menetdinamikája, más fizika érvényes rajta, és néhány módosított KRESZ szabály vonatkozik rájuk. De az autósok 99%-a mégis tud segítőkészen, kultúráltan, vagy legalább semlegesen viselkedni a motorosokkal szemben. Nekik jár a tisztelet.  :yes:

Nekem csak egyetlen egy bajom van a motorosokkal. De tényleg csak ez az egy.

A motorok 80-90%-a tuningolt kipufogó szinten, és brutálisan hangosak. Mindezt szabálytalanul. És ami a legdühítőbb, hogy mindezt lazán büntetlenül teszik, fittyet hányva arra, hogy a környezetet borzasztóan zavarják.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1884 Dátum: 2015.05.14 15:55:03 »
Nekem csak egyetlen egy bajom van a motorosokkal. De tényleg csak ez az egy.

A motorok 80-90%-a tuningolt kipufogó szinten, és brutálisan hangosak. Mindezt szabálytalanul. És ami a legdühítőbb, hogy mindezt lazán büntetlenül teszik, fittyet hányva arra, hogy a környezetet borzasztóan zavarják.
Mentségükre szól, hogy ez segíti őket, hogy ha az autósok nem látják (ha holttérben vagy hirtelen ott teremnek) legalább hallják :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1885 Dátum: 2015.05.14 15:56:58 »
Ezzel a dumával jön mindenki.

Lehetne kürtöt is használni rendeltetés szerűen, azaz csak akkor, amikor tényleg kell hangban figyelmeztetni az autóst, nem pedig folyamatosan durrogtatni.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1886 Dátum: 2015.05.14 15:59:39 »
Nekem csak egyetlen egy bajom van a motorosokkal. De tényleg csak ez az egy.

A motorok 80-90%-a tuningolt kipufogó szinten, és brutálisan hangosak. Mindezt szabálytalanul. És ami a legdühítőbb, hogy mindezt lazán büntetlenül teszik, fittyet hányva arra, hogy a környezetet borzasztóan zavarják.
Ez teljesen érthető, és elfogadható probléma. Még egyet is értek vele.
Nekem kb 8kismotoromból NULLA, és 8nagymotoromból 1 volt sportkipufogós, azt is azzal vettem, nem volt meg a gyári kupufogója, cserébe volt benne hangtompító, és be volt jegyezve engedéllyel a forgalmiba, így igazságtalannak gondolom az általánosítást. De a gondolat még nem is baj, amíg nem társul veszélyeztetéssel.

Továbbá a szabálytalanság nem szép dolog, DE az a szabálytalankodó felelőssége, a felelősségrevonás pedig a rendőrség feladata. Világbéke.
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1887 Dátum: 2015.05.14 16:12:37 »
Ezzel a dumával jön mindenki.

Lehetne kürtöt is használni rendeltetés szerűen, azaz csak akkor, amikor tényleg kell hangban figyelmeztetni az autóst, nem pedig folyamatosan durrogtatni.
Te is tudod: a feelingje is más a motornak ha hangos, mint ahogy a R&R se sokat ér halkan :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1888 Dátum: 2015.05.14 16:13:47 »
Igazad van, csak emberileg látom inkorrektnek az egészet, elég önzőnek és álszentnek tűnik a "hát a te érdekedben vagyok hangos, hogy vedd észre hogy jövök és ne menjek neked, inkább húzódj le" című műsor.
Aztán amikor az Üllői út kertvárosi részén (vagy mittudomén bárhol a városban) nincs senki az úton mondjuk este 10-kor, akkor jó nagy gázzal belefingik a fél kerület dobhártyájában és tényleg felébred a gyerek. Ennek mi értelme, hiszen úgysincs senki az úton, akit figyelmeztetni kéne, révén 100-al dönget rajta.
És ez megy minden nap. És nincs felelősségre vonás, pedig nem egy szabálytalankodás van egy-egy ilyen műveletben.

Ez az, ami dühítő, amit az autósok sokkal kevésbé tesznek meg. Ugyanúgy a tapasztalt autós látja hogy a motor ami jön az milyem, hogy néz ki, mennyire "szlalomozik", mozgásából látható a "nekem ez jár, állj odébb" hozzáállás. Kétodlalas a dolog, ilyenkor megértem az autóst is időnként, hogy miközben ő betartva a szabályt közlekedik, a másik a markában röhögve tud szabálytalankodni, és nem is vonja senki felelősségre.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #1889 Dátum: 2015.05.14 16:16:45 »
Te is tudod: a feelingje is más a motornak ha hangos, mint ahogy a R&R se sokat ér halkan :D


Miben más a feelingje? Miért érzed szükségesnek a hegyekben, erdőkben, országutakon, autópályákon, hogy hangos legyen alattad a motor?
Ezt motorosként sem értem meg. Engem inkább idegesít, mint boldoggá tesz.
kisa
born to ride