Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 856864 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #345 Dátum: 2006.07.14 12:58:18 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
Sajnálom.... Pedik a fehér és a Gold között ÓÓÓÓÓrási különbség van. Szerintem a gold javára... :vag2:
Sztem így is mérföldekkel jobb lesz, mint az Osram Cool Blue 60/55, az enyémbe majd Goldot veszek, aztán egymás mellé állunk mind2 kocsival, és akkor kiderül :D


Amúgy könnyû cserélni ezeket az égóket? Lehet, hogy vennék valami szupert. Mit érdemes? Aminek szép és jó fénye is van.
NEkem még a gyári van benne, eddig 60 ekm-rel. JA és nem tudom számít-e, japán gyártás. (A hétsó lámpánál számított, más volt az izzó)

Van valami hely vagy kép ahol meg lehet nézni, hogy egyes izzók milyen fényt bocsájtanak ki?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #346 Dátum: 2006.07.14 13:39:44 »
Most raktuk be a Carinába, az Osramhoz képest jobban egybe van a fénye, és kicsit narancsosabb színû, mintha a fényereje is jobb lenne kb 20%-al, de ezt majd inkább a nyaralás után mesélem el, ott kiderül pontosan.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #347 Dátum: 2006.07.14 17:17:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Most raktuk be a Carinába, az Osramhoz képest jobban egybe van a fénye, és kicsit narancsosabb színû, mintha a fényereje is jobb lenne kb 20%-al, de ezt majd inkább a nyaralás után mesélem el, ott kiderül pontosan.


A legjobb az lenne, ha több izzót magam ipróbálhatnék és tesztelhetnék. De csak ezért nem veszem meg az összes létezõ változatot.

Szóval várom a beszámolókat :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #348 Dátum: 2006.07.14 17:27:32 »
Döntsd el, hogy kékes, vagy narancssárgás kell. Sima wattszámú, vagy emelt, ez azt is eldönti, hogy mennyi az élettartama, 3 havonta kell cserélni, vagy évente. Sztem az Osram, Tungsram, Philips, ami játszik, noném semmiképp. Ha van 1 kis pénzed, akkor veszel Osram kéket, Tungsram Gold-ot, meg egy 100/80-as Tungsram goldot, és akkor kipróbálhatod a dolgokat, mindez 7*** pénz, mert 1200/db kb. egy izzó, ha jó helyen veszed. Új kocsiba nem raknék emelt wattszámút, inkább +50-eset, de akkor gyakran kell cserélni, ami esetleg nem könnyû mutatvány.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #349 Dátum: 2006.07.14 18:46:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Döntsd el, hogy kékes, vagy narancssárgás kell. Sima wattszámú, vagy emelt, ez azt is eldönti, hogy mennyi az élettartama, 3 havonta kell cserélni, vagy évente. Sztem az Osram, Tungsram, Philips, ami játszik, noném semmiképp. Ha van 1 kis pénzed, akkor veszel Osram kéket, Tungsram Gold-ot, meg egy 100/80-as Tungsram goldot, és akkor kipróbálhatod a dolgokat, mindez 7*** pénz, mert 1200/db kb. egy izzó, ha jó helyen veszed. Új kocsiba nem raknék emelt wattszámút, inkább +50-eset, de akkor gyakran kell cserélni, ami esetleg nem könnyû mutatvány.

nem kell 7***, mert nem muszáj mindegyikbõl párat venni, hanem elég csak 1et :) és amelyik a legjobban tetszik, annak veszed meg a párját :otlet:
Szegecs!
nem biztos,h érdemes goldot venned, mert Neked van ködlámpád :)
én a +50esben gondolkodom, vagy a xenonizzón (ami xenon hatású fényt ad).....
emelt wattszámút nem merem, mert szétéghet a foglalat (bár a Tiéd japó, az meg bírja; lásd SzzS cartárs lámpáit)
és akkor még a LEDekkel is lehet játszani helyzetjelzõkhöz :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #350 Dátum: 2006.07.14 23:56:07 »
Nekem a Vectrában volt 100/80-as, a helyzetjelzõ foglalat égett szét tõle, a saját foglalat jól bírta :D
A Corollában +50-es van ( a szembejövõ szeme ég tõle ) :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #351 Dátum: 2006.07.15 19:55:35 »
Idézetet írta: "leszilaci"

.........nem biztos,h érdemes goldot venned, mert Neked van ködlámpád :)


Na és, ha van ködlámpája??? Abba is bele lehet tenni a goldot, van H1 or H7-ben is....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #352 Dátum: 2006.07.16 18:05:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "leszilaci"

.........nem biztos,h érdemes goldot venned, mert Neked van ködlámpád :)


Na és, ha van ködlámpája??? Abba is bele lehet tenni a goldot, van H1 or H7-ben is....

ha van ködlámpája, akkor oda érdemesebb -szerintem- betenni a sárgább fényût, amíg a fényszóróba valami világosabb, kékesebbet
szerintem :pofa:
én legalábbis úgy csinálnám, de nekem nincs ködlámpám.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden ami világít
« Válasz #353 Dátum: 2006.07.17 10:21:11 »
Idézetet írta: "leszilaci"
én a +50esben gondolkodom, vagy a xenonizzón (ami xenon hatású fényt ad).....
...
és akkor még a LEDekkel is lehet játszani helyzetjelzõkhöz :)

Xenon hatásút ne vegyél, csak rosszabb, mint a normál izzók!!!

A LEDes helyzetjelzõ meg nagyjából semmit sem ér.
Ha nem fehér vagy sárgás színû, a rendõrök szólhatnak érte.
Ha fehér vagy sárgás színû, akkor meg a hosszabb élettartamon kívül semmi elõnyt nem fogsz látni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #354 Dátum: 2006.07.19 21:36:57 »
Nos. Elött a pillanat. MIntha a gyári izzók pont 60 ezer km-re lettek volna tervezve, ugyanis 59999-nél égett ki a jobb elsõ :-) (remélem 1 km után nem ég ki a másik is).

Szóval holnap elmegyek venni izzót, de nem tudom milyet. Adjatok tanácsot, mert fogalmam sincs, hogy a kék vagy a gold mit takar. (tudom a boltban kiderül, de én elõre szeretném tudni :-) )
A gold az sárga fényû? VAgy sárga? Mert olyat nem akarok, mint régen amik a tényleg sárga lámõák voltak.

A lényeg, hogy erõsebb legyen a fénye, lehet akár nagyobb Wattszámú is, de nem nagyon (nem a duplája).
Lássak vele jobban, fehér vagy kékes fénye legyen, akár lehet olyan xenon hatású is.
Bírja a foglalat meg a helyzetjelzõ foglalata is (japán gyártású TS) és ne havonta kelljen újat vennem.
Ha jó akkor úgy is veszek tartalékot.
Nyilván nem fogja bírni 60 ezer km-ig, de ne is 100 km-enként cseréljem. (Ja éjjel-nappal használom)

Szóval mit vegyek? Márkát meg típust mondjatok, meg azt hogy hol vegyek Pesten?
Ja és egy kb ár is jól jön.
(MOst rátok bíztam a lámpám sorsát, kéretik jól választani szegénynek  :nagymosoly: )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #355 Dátum: 2006.07.20 08:57:59 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Nos. Elött a pillanat. MIntha a gyári izzók pont 60 ezer km-re lettek volna tervezve, ugyanis 59999-nél égett ki a jobb elsõ :-) (remélem 1 km után nem ég ki a másik is).

Szóval holnap elmegyek venni izzót, de nem tudom milyet. Adjatok tanácsot, mert fogalmam sincs, hogy a kék vagy a gold mit takar. (tudom a boltban kiderül, de én elõre szeretném tudni :-) )
A gold az sárga fényû? VAgy sárga? Mert olyat nem akarok, mint régen amik a tényleg sárga lámõák voltak.

A lényeg, hogy erõsebb legyen a fénye, lehet akár nagyobb Wattszámú is, de nem nagyon (nem a duplája).
Lássak vele jobban, fehér vagy kékes fénye legyen, akár lehet olyan xenon hatású is.
Bírja a foglalat meg a helyzetjelzõ foglalata is (japán gyártású TS) és ne havonta kelljen újat vennem.
Ha jó akkor úgy is veszek tartalékot.
Nyilván nem fogja bírni 60 ezer km-ig, de ne is 100 km-enként cseréljem. (Ja éjjel-nappal használom)

Szóval mit vegyek? Márkát meg típust mondjatok, meg azt hogy hol vegyek Pesten?
Ja és egy kb ár is jól jön.
(MOst rátok bíztam a lámpám sorsát, kéretik jól választani szegénynek  :nagymosoly: )


TungsraGold: Mint a neve is mutatja Tungsram gyártmány. vetített fénye inkább fehéres, mint sárgás az izzó maga sárgás-fehéres, bizonyos szögbõl lilás, kékes színt produkál. Ködben, esõben és szürkületben igazán kiváló, van belõle emelt wattszámú.  Ilyen típusú izót lehet Philips-ben is vásárolni,tulajdonképpen tudtomal a philips kezdte gyártani, majd 10 ével ezelõtt. Nekem ilyen szolgált már 3 autómban, tökéletesen megfelelt.

A kék színû "xenon hatású"-nak jelzett termékeket messze ívbõl kerüld el, nem tartoznak véleményem szerint az izzó kategóriájába, sem tartósság, sem minõség szempontjából. Csupán szembõl néznek ki kéknek.

Ha látni akarsz ajánlanék még OSRAM Silverstar típusú +30,+50-es izzókat, ezeknek szép fehér fényük van, jól lehet velük látni, azonban a húzott teljesítmény miat használattól fügõen 3-6 hónap múlva elszálnak. (vagy sok gödörfogás esetén akármikor)Ebõl inkább a +30-as a tartósabb, értelemszerûen.

Tungsram mintaboltot találsz a Király utcában a Gólya áruházzal majdne szemben, OSRAM a II. Hattyú utcában, a Shell kútnál, vagy a XII. ker. Váci út 136. szám alatt.

Természetesen az izók és a beszerzési helyek a teljesség igénye nélkül lettek a HSZ-be gravírozva. :kacsint:
Ha valami még érdekel nyugodtan kérdezz, hátha tudok segíteni. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #356 Dátum: 2006.07.20 10:52:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"

TungsraGold: Mint a neve is mutatja Tungsram gyártmány. vetített fénye inkább fehéres, mint sárgás az izzó maga sárgás-fehéres, bizonyos szögbõl lilás, kékes színt produkál. Ködben, esõben és szürkületben igazán kiváló, van belõle emelt wattszámú.  Ilyen típusú izót lehet Philips-ben is vásárolni,tulajdonképpen tudtomal a philips kezdte gyártani, majd 10 ével ezelõtt. Nekem ilyen szolgált már 3 autómban, tökéletesen megfelelt.

A kék színû "xenon hatású"-nak jelzett termékeket messze ívbõl kerüld el, nem tartoznak véleményem szerint az izzó kategóriájába, sem tartósság, sem minõség szempontjából. Csupán szembõl néznek ki kéknek.

Ha látni akarsz ajánlanék még OSRAM Silverstar típusú +30,+50-es izzókat, ezeknek szép fehér fényük van, jól lehet velük látni, azonban a húzott teljesítmény miat használattól fügõen 3-6 hónap múlva elszálnak. (vagy sok gödörfogás esetén akármikor)Ebõl inkább a +30-as a tartósabb, értelemszerûen.

Tungsram mintaboltot találsz a Király utcában a Gólya áruházzal majdne szemben, OSRAM a II. Hattyú utcában, a Shell kútnál, vagy a XII. ker. Váci út 136. szám alatt.

Természetesen az izók és a beszerzési helyek a teljesség igénye nélkül lettek a HSZ-be gravírozva. :kacsint:
Ha valami még érdekel nyugodtan kérdezz, hátha tudok segíteni. :kacsint:


Mester, köszönöm szépen. Nagyon is kielégítõ információkat adtál.
Megyek is vásárolni.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #357 Dátum: 2006.07.20 11:55:58 »
na meg is vettem. H4 OSRAM Silverstar +50. (+30-as a srác szerint nem létezik)

Akciós volt éppen, 2500.- Ft helyett 1500.- Ft volt darabja. Ha akar valaki venni, most menjen. A cool blue is ugyanennyi. Ja a Váci út 136/a OSRAM márkaboltban.

Majd beszerkesztem ma délután. Nem lesz egyszerû a bal oldali, vagy kis kéz kell hozzá, vagy arrábhúzom az aksit. Amúgy 2500 Ft-ért beszerelik ha kell, de azért megpróbûlom én.

Azon kívûl, hogy az izzón nem szabad megfogni kézzel csak pl zsebkendõvel, kell még valamire vigyázni?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #358 Dátum: 2006.07.20 15:34:43 »
Idézetet írta: "SZegecs"
na meg is vettem. H4 OSRAM Silverstar +50. (+30-as a srác szerint nem létezik)

Akciós volt éppen, 2500.- Ft helyett 1500.- Ft volt darabja. Ha akar valaki venni, most menjen. A cool blue is ugyanennyi. Ja a Váci út 136/a OSRAM márkaboltban.

Majd beszerkesztem ma délután. Nem lesz egyszerû a bal oldali, vagy kis kéz kell hozzá, vagy arrábhúzom az aksit. Amúgy 2500 Ft-ért beszerelik ha kell, de azért megpróbûlom én.

Azon kívûl, hogy az izzón nem szabad megfogni kézzel csak pl zsebkendõvel, kell még valamire vigyázni?


Igen, a helyére kel tenni, és ellenõrizni, hogy valóban síkban legyen, vagyis az illesztõpontok mindenütt stimmeljenek. Nem nagy was ist das. Mellesleg nem kell semmivel sem fogdosni az izzó üvebúráját, mert amúgy is a foglalatnál fogva teszed a helyére....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #359 Dátum: 2006.07.20 16:41:47 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "SZegecs"
na meg is vettem. H4 OSRAM Silverstar +50. (+30-as a srác szerint nem létezik)

Akciós volt éppen, 2500.- Ft helyett 1500.- Ft volt darabja. Ha akar valaki venni, most menjen. A cool blue is ugyanennyi. Ja a Váci út 136/a OSRAM márkaboltban.

Majd beszerkesztem ma délután. Nem lesz egyszerû a bal oldali, vagy kis kéz kell hozzá, vagy arrábhúzom az aksit. Amúgy 2500 Ft-ért beszerelik ha kell, de azért megpróbûlom én.

Azon kívûl, hogy az izzón nem szabad megfogni kézzel csak pl zsebkendõvel, kell még valamire vigyázni?


Igen, a helyére kel tenni, és ellenõrizni, hogy valóban síkban legyen, vagyis az illesztõpontok mindenütt stimmeljenek. Nem nagy was ist das. Mellesleg nem kell semmivel sem fogdosni az izzó üvebúráját, mert amúgy is a foglalatnál fogva teszed a helyére....


KÖszi. Akkor kicserélem, elõbb úgy is a jobb oldalit akarom, mert az égett ki és kíváncsiságból kiprbálom, hogy a kettõ közt mi a látható különbség.
Remélem a balt is ki tudom cserélni, már faragom a kezemet, hogy kisebb legyen és beférjen.
:-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS