Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371810 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3720 Dátum: 2011.09.09 07:26:27 »
Ja és ha a kisebbik lányom már nem lesz lázas vasárnap, akkor indulunk egy hétre Bibionébe a Priussal. 2 éve ugyanitt voltunk az Avensissel, de csak 1 gyerekkel és így is dugig volt a kocsi, most viszont 2 lurkóval és egy számmal kisebb csomagtartóval ez lesz az igazi kihívás  :wacko:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3721 Dátum: 2011.09.09 07:30:33 »
A feleség olyan mint a víz. Mindig kitölti a rendelkezésre álló helyet. :)

Szvsz nem lehet gondotok. Mi három gyerekkel voltunk 2x is Erdélyben a Prius-szal...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3722 Dátum: 2011.09.09 08:41:10 »
b.c,

A fékolaj, ha ugyanaz a DOT 5.1 kell bele, mint a mi "hagyományos" autóinkba, akkor mindenképpen érdemes, szerintem, cserélni, mert a gyári Toyota fékfolyadék sem egy nagy összeg. Ezt a műveletet én egészen biztosan szakszervizben csináltatnám, a fék minden közül a legfontosabb, hogy szakszerűen legyen karbantartva.

A hsz-ed többi során én is csak hüledeztem...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3723 Dátum: 2011.09.09 09:59:14 »
Ja és ha a kisebbik lányom már nem lesz lázas vasárnap, akkor indulunk egy hétre Bibionébe a Priussal. 2 éve ugyanitt voltunk az Avensissel, de csak 1 gyerekkel és így is dugig volt a kocsi, most viszont 2 lurkóval és egy számmal kisebb csomagtartóval ez lesz az igazi kihívás  :wacko:

egy hét az semmi. nekünk az ave kombira is box kell, igaz néha egy hónapra is hazajövünk :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3724 Dátum: 2011.09.09 17:25:47 »
Idézet
Xanyi: nem ismered őket? Egyik u.olyan, mint az enyém JNN-es rendszámmal, a másik meg ráncfelvarrott kék, LST rendszámmal  és a hátsó ablakai sötétítve vannak.
Az első nem rémlik, az LST nemrég került Szombathelyre, azon már cseréltem HV pumpát  :D
De egyre több Prius II jár hozzánk, kapásból egy fekete és egy ezüst is beugrik, amit egy-két hete hoztak elöször, de ismerős arcok!
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3725 Dátum: 2011.09.09 19:46:10 »
b.c,

A fékolaj, ha ugyanaz a DOT 5.1 kell bele, mint a mi "hagyományos" autóinkba, akkor mindenképpen érdemes, szerintem, cserélni, mert a gyári Toyota fékfolyadék sem egy nagy összeg. Ezt a műveletet én egészen biztosan szakszervizben csináltatnám, a fék minden közül a legfontosabb, hogy szakszerűen legyen karbantartva.

A hsz-ed többi során én is csak hüledeztem...  :surrender:
Nos tudom szarrágásnak tűnik, ezért tekintsük csak tényközlésnek.

Autósboltban kapható jó minőségű fékfolyadék: 1500 ft/0,5l
Toyota fékfojadék szervízben: 3700 Ft/0,75l

Óradíj: 8.600 Ft/ó !!!!!!!!!!!!!!!

Az az igazság, hogy eddig azzal lavíroztam, hogy amit a munkadíjon megspóroltam mindig az alkatrész minőségébe építettem be, persze, ahol volt értelme. Ez még ment a carina-nál. Sok-sok dologban itt is menne, csak nem akarom megszakítani a végig pecsétes szervizkönyvet, hátha érték az is! Ha nem lenne makulátlan szevíz múltja a gépnek, biztos kipróbálnám az elméletemet előbb. 
Pusztán csak ezért futott át az agyamon, hogy hogyan lehetne becsapni a kocsit úgy, hogy kicseréljem a féfolyadékot és közbe ne generáljon hibakódot.
egyébként úgy tudom, hogy a priusnál akkulevétellel nem lehet hibakódot törölni, tehát ha zavar a hibajelzés (bár később a tárolt nem aktív hiba nem jelez ) akkor nincs más, irány a szerviz.
No, mindegy. Egyelőre valszeg szerviz lesz, de ahogy ismerem magam előbb utóbb kikísérletezem, hogy hogy fog ez a szerviz dolog otthoni körülmények közt is működni. Tudom skót, vagyok, de engem sokkol a 8600 Ft/óra egy olajcseréért.....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3726 Dátum: 2011.09.10 09:37:40 »
b.c. és ezek még nem is pösti árak... Amúgy a fékfolyadék árát nem értem, de majd rákérdezek az egyik márkaszervizben, nekem ugyanis literjére mondtak 2500 forintot. A gyári Toyota feliratoséra.
         

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3727 Dátum: 2011.09.10 11:02:44 »
Azért a 2250 kontra 3700 Ft sem vészes különbség, a 8600 Ft-os óradíj meg kifejezetten baráti, a fővárosi és kornyéki márkaszervizeknél már 12000 körüli árak vannak...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3728 Dátum: 2011.09.10 13:21:31 »
b.c,

A fékolaj, ha ugyanaz a DOT 5.1 kell bele, mint a mi "hagyományos" autóinkba, akkor mindenképpen érdemes, szerintem, cserélni, mert a gyári Toyota fékfolyadék sem egy nagy összeg. Ezt a műveletet én egészen biztosan szakszervizben csináltatnám, a fék minden közül a legfontosabb, hogy szakszerűen legyen karbantartva.

A hsz-ed többi során én is csak hüledeztem...  :surrender:
Nos tudom szarrágásnak tűnik, ezért tekintsük csak tényközlésnek.

Autósboltban kapható jó minőségű fékfolyadék: 1500 ft/0,5l
Toyota fékfojadék szervízben: 3700 Ft/0,75l

Óradíj: 8.600 Ft/ó !!!!!!!!!!!!!!!

Az az igazság, hogy eddig azzal lavíroztam, hogy amit a munkadíjon megspóroltam mindig az alkatrész minőségébe építettem be, persze, ahol volt értelme. Ez még ment a carina-nál. Sok-sok dologban itt is menne, csak nem akarom megszakítani a végig pecsétes szervizkönyvet, hátha érték az is! Ha nem lenne makulátlan szevíz múltja a gépnek, biztos kipróbálnám az elméletemet előbb. 
Pusztán csak ezért futott át az agyamon, hogy hogyan lehetne becsapni a kocsit úgy, hogy kicseréljem a féfolyadékot és közbe ne generáljon hibakódot.
egyébként úgy tudom, hogy a priusnál akkulevétellel nem lehet hibakódot törölni, tehát ha zavar a hibajelzés (bár később a tárolt nem aktív hiba nem jelez ) akkor nincs más, irány a szerviz.
No, mindegy. Egyelőre valszeg szerviz lesz, de ahogy ismerem magam előbb utóbb kikísérletezem, hogy hogy fog ez a szerviz dolog otthoni körülmények közt is működni. Tudom skót, vagyok, de engem sokkol a 8600 Ft/óra egy olajcseréért.....
Nekem szintén gyári Toyota DOT5.1 fékfolyadék van az autómban, 1800Ft/L áron. A 3700-at nem értem. Jó, ez Bcsaba, de akkor is, a 3700Ft irreális.
Mindezek mellett a 8600Ft az kb felénk is ennyi lenne, sok, ez kétségtelen, a művelet még norma szerint sem igényel 1 órát, gondolom... :hmmmm:

Értem a logikádat egésbiránt, kb én is hasonlóan gondolkodom, de a fékfolyadék cseréjét SOHA nem csináltatnám/csinálnám otthon. Mást talán.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3729 Dátum: 2011.09.10 13:44:12 »
Azért a 2250 kontra 3700 Ft sem vészes különbség, a 8600 Ft-os óradíj meg kifejezetten baráti, a fővárosi és kornyéki márkaszervizeknél már 12000 körüli árak vannak...
itt 80 euró a rezsióradíj...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3730 Dátum: 2011.09.10 13:49:06 »
A fékfolyadékcserét egy jobb autoszerelö simán megcsinálja, rutinmunka, nem kell miatta márkaszerviz. Az meg 1-2 e Ft-ból megvan.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 22:04:09 írta kleingy »

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3731 Dátum: 2011.09.10 15:35:00 »
Olvass kicsit vissza, pont a Priusnál nem az! ;)
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3732 Dátum: 2011.09.10 15:59:24 »
Olvass kicsit vissza, pont a Priusnál nem az! ;)
Miért amit bc "gondolt" a folyadékcseréröl nem OK?  Az meg eléggé hasonlo a hagyományos cseréhez. :hmmmm:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3733 Dátum: 2011.09.10 17:51:50 »
Sajnos nem tudom jobban elmagyarázni, de teszek egy rövid próbát.

A hátsó fékek semmiféle kapcsolatban sincsenek a lábbal működtetett munkahengerrel. Ergo a full hagyományos eljárás nem használható!
Az első fékben egy fokkal könnyebb, az árammentes állapotban részlegesen cserélhető a folyadék a hagyományos beülök, pumpálok módon.
Ez is csak azért részlegesen, mert az aktuátor és nyomástároló részben ennyitől még nem mozog át az olaj, sőt talán a pedál szimulátorban sem.

Ezért írtam, hogy valahogy el kellene hitetni a kocsival, hogy ez egy hagyományos fékezés, tegye minden a dolgát, ehhez kell a Ready állapot.
No persze hozzá kell tennem, hogy "gondolom én"!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3734 Dátum: 2011.09.14 08:30:10 »
Prius Plug-in logo:

 :clap: :clap: