Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1377414 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2280 Dátum: 2014.05.02 13:54:08 »
Hasonló problémajelenségnél nálam a mai légtömegmérő tisztítás csodát tett!!! D-cat motor. Visszakaptam a ,,ménest" :clap:

De jó ilyet olvasni
Te mivel csináltad?

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2281 Dátum: 2014.05.02 13:56:35 »
Patikai sebbenzinnel.Hibátlanul húz. :lol:Turbó el sem indult előtte csak 2500 ford.után. Most tökéletes.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2282 Dátum: 2014.05.02 13:59:29 »
Patikai sebbenzinnel.Hibátlanul húz. :lol:Turbó el sem indult előtte csak 2500 ford.után. Most tökéletes.
Nekem is turbó késés volt az eredeti probléma. 2400-körül volt érezhető valami plusz erő, de össze sem hasonlítható az elötte tapasztalható vehemenciának. Dejó, lehet hogy nekem is csak ennyi lesz? Most bizakodó vagyok ismét.

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2283 Dátum: 2014.05.02 14:02:15 »
Remélem sikerrel jársz.Amúgy brutálisan el volt kormosodva.Fülpiszkálóval nagyon jól meg tudtam mindenhol pucolni. Sok sikert ::)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2284 Dátum: 2014.05.02 14:49:39 »
Üdv!

Nem lenne rossz, ha ez lenne a baja  :otlet: Eléggé jó eséllyel, remélhetőleg  :)

Én ilyennel pucoltam az Ignisét:

http://www.bardiauto.hu/webshop/felszerelesi-cikkek/szerelesi-segedanyagok/szerelesi-segedanyagok/-CRC10433

Mondjuk az alapból tiszta volt 40.000 km felett valamivel.

De könnyen hozzáférhető, hamar megvan elvileg  :yes:

Ha jó dokumentációm van hozzá, akkor valami ilyenről lehet szó, ahogy mellékelem.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2285 Dátum: 2014.05.02 16:05:48 »
Remélem sikerrel jársz.Amúgy brutálisan el volt kormosodva.Fülpiszkálóval nagyon jól meg tudtam mindenhol pucolni. Sok sikert ::)

Én kormosnak nem láttam az enyémet. Mitől lenne? Már szedtem ki, de csak óvatosan levegővel mertem tisztítani. Szerintem fülpiszkálóval te sem mertél hozzányúlni. Én sem fogok. Sőt ezt a sebbenzint is erősnek tartom. Annnál kényesebbnek érzem ezt a műszert. De azért kösz a segítséget.  :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.02 16:14:01 írta elpaso7708 »

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2286 Dátum: 2014.05.02 16:08:09 »
Üdv!

Nem lenne rossz, ha ez lenne a baja  :otlet: Eléggé jó eséllyel, remélhetőleg  :)

Én ilyennel pucoltam az Ignisét:

http://www.bardiauto.hu/webshop/felszerelesi-cikkek/szerelesi-segedanyagok/szerelesi-segedanyagok/-CRC10433

Mondjuk az alapból tiszta volt 40.000 km felett valamivel.


De könnyen hozzáférhető, hamar megvan elvileg  :yes:

Ha jó dokumentációm van hozzá, akkor valami ilyenről lehet szó, ahogy mellékelem.

Igen a csatolt rajz egyezik.
A link pedig amit küldtél szintén az, amiért mentem a Bárdihoz, de nem volt. Talán majd holnap, vagy hétfőn lesz valami.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2287 Dátum: 2014.05.02 17:40:11 »
Én kormosnak nem láttam az enyémet. Mitől lenne? Már szedtem ki, de csak óvatosan levegővel mertem tisztítani. Szerintem fülpiszkálóval te sem mertél hozzányúlni. Én sem fogok. Sőt ezt a sebbenzint is erősnek tartom. Annnál kényesebbnek érzem ezt a műszert. De azért kösz a segítséget.  :nono:

Miért nem hiszel nekünk?? Én 96%-os alkohollal mosom a légtömegmérőt (is), ha kell. A légtömegmérő hozzáférhető részén egy hőmérséklet-érzékelő (dióda formájú kis alakatrész), illetve egy izzóhuzal van kissé jobban elrejtve a koncentrált levegő útjában. Sok esetben két hőhuzalt találsz, a második a kompenzáló ellenállás. Nagyon finoman, érzéssel fültisztítóval is tisztíthatod. Mondom, én először beáztatnám alkoholba, majd finoman megfültisztítóznám, vagy valami finom kis ecsettel megkínálnám. gyakran "por" rakódik rá, így hamisan érzékel. Csináld!! ;), ne félj tőle.
Sok sikert!

Egy korábbi aggodalmadra válaszolva: Igen, ezeken gyárilag nem Denso, hanem Hitachi van, ami szintén nagyon jó, nem kell aggódni miatta.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.02 17:54:28 írta Spet »

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2288 Dátum: 2014.05.02 17:45:42 »
Miért nem hiszel nekünk?? Én 96%-os alkohollal mosom a légtömegmérőt (is), ha kell. A légtömegmérő hozzáférhető részén egy hőmérséklet-érzékelő (dióda formájú kis alakatrész), illetve egy izzóhuzal van kissé jobban elrejtve a koncentrált levegő útjában. Sok esetben két hőhuzalt találsz, a második a kompenzáló ellenállás. Nagyon finoman, érzéssel fültisztítóval is tisztíthatod. Mondom, én először beáztatnám alkoholba, majd finoman megfültisztítóznám, vagy valami finom kis ecsettel megkínálnám. gyakran "por" rakódik rá, így hamisan érzékel. Csináld!! ;), ne félj tőle.
Sok sikert!
Neked hiszek is, de hogy fültisztítóval is lehet piszkálni, hát nem tudom. Amilyen érzékeny.... Meg pont vattával... Meg hát javíts ki, de a 96% -os alkohol az nem seb benzin szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.02 17:47:33 írta elpaso7708 »

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2289 Dátum: 2014.05.02 18:03:10 »
Neked hiszek is, de hogy fültisztítóval is lehet piszkálni, hát nem tudom. Amilyen érzékeny.... Meg pont vattával... Meg hát javíts ki, de a 96% -os alkohol az nem seb benzin szerintem.

Jó...jó...igazad van, de azért, ha érzéssel csinálod, nem lehet baj. A vatta nálam is csak akkor jön, ha tényleg nincs más, viszont sokszor meg csak az jó.
Amúgy én is szétszedtem ma a műszerfal részeit. Zörgést próbáltam lokalizálni, meg a szivargyújtó izzót cserélni. Utóbbi sikerült, előbbit meglátjuk, ha majd megyek is a géppel.
Ellenben találtam egy pár elektromos csatlakozót, amit nem tudom, hogy micsoda, de különbözik agyári csatlakozóktól. Olyan csatlakozók, mint a számítógép tápok széles csatlakozója, ami az alaplaphoz viszi a tápokat.
Risaztó volt benne...talán annak a kábelei lehetnek.... Ismerős valakinek ez a fajta kábel, vagy esetleg tudja valaki, hogy melyik riasztó használ ilyet? Ebben nem vagyok otthon...:(

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2290 Dátum: 2014.05.02 18:16:05 »
Jó...jó...igazad van, de azért, ha érzéssel csinálod, nem lehet baj. A vatta nálam is csak akkor jön, ha tényleg nincs más, viszont sokszor meg csak az jó.
Amúgy én is szétszedtem ma a műszerfal részeit. Zörgést próbáltam lokalizálni, meg a szivargyújtó izzót cserélni. Utóbbi sikerült, előbbit meglátjuk, ha majd megyek is a géppel.
Ellenben találtam egy pár elektromos csatlakozót, amit nem tudom, hogy micsoda, de különbözik agyári csatlakozóktól. Olyan csatlakozók, mint a számítógép tápok széles csatlakozója, ami az alaplaphoz viszi a tápokat.
Risaztó volt benne...talán annak a kábelei lehetnek.... Ismerős valakinek ez a fajta kábel, vagy esetleg tudja valaki, hogy melyik riasztó használ ilyet? Ebben nem vagyok otthon...:(

Ok, ok. Csak először legyen valamilyen tisztító szerem aztán majd utánna óvatoskodok. ;)

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2291 Dátum: 2014.05.02 20:45:46 »
Ha furcsállod ha nem,igenis fülpiszkával és sebbenzinnel pucoltam óvatosan.Nem kell megfogadni a tanácsom.Nekem tökéletesen megoldotta a problémát.Gondoltam egy ötlettel segítek,mivel igen kétségbeesetten nyilvánultál meg  az előzőekben. Ennyi

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2292 Dátum: 2014.05.02 22:48:01 »
Ha furcsállod ha nem,igenis fülpiszkával és sebbenzinnel pucoltam óvatosan.Nem kell megfogadni a tanácsom.Nekem tökéletesen megoldotta a problémát.Gondoltam egy ötlettel segítek,mivel igen kétségbeesetten nyilvánultál meg  az előzőekben. Ennyi
Ok, elnézést kérek tőled is. Kösz hogy segíteni próbálsz. Furcsa ez a piszkálás nekem, mivel egy roppant érzékeny műszerről van szó. Bár hol olvasom a tisztítást, mindenki óva int a hozzáéréstől. Sőt még a kifejezetten ehhez való tisztítót is írják, hogy ne túl erősen fújuk meg, mert a hajtógázas nyomás tönkreteszi az érzékelőket. Akkor meg elképzeltem a szöszmöszségre hajlandó vattát, amint rajtmarad az érzékelőn.Csak óvatos voltam a tanácsodat illetően. A nagy semmiből hirtelen hozzászólsz a témához, hogy neked így lett jó. Egyszer egy XBOX lemezem megkarcolódott. Valaki azt tanácsolta hogy acetonban tisztitsam. Persze dolgoztam már acetonnal és tudtam hogy oldja a műanyagot. Szal ezért az óvatosság. Bocs megegyszer, sajnalom.

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2293 Dátum: 2014.05.02 23:45:10 »
 Semmi probléma. Mikor kiszereltem első ránézésre is több milliméter korom szerű lerakódás volt látható rajta. Nagyon el sem tudtam képzelni hogy mechanikus beavatkozás nélkül ez tiszta lesz.laposra nyomkodott fülpiszkáló segítségével odaférttem az érzékelő és a műanyag közé is természetesen óvatosan mintha porcelánnal bánnék 96 százalékos alkoholt nem mertem mert az már kicsit maró hatású de lehet igazad van és csak szerencse hogy nem sértettem meg ezt az érzékelőt egy a lényeg hála istennek nekem megoldódott vele tökéletesen a problémám..ékezetek és egyéb helyesírásért elnézést diktált am a telefonnak ő írta. remélem sikerrel jársz majd számolj be nekünk a végeredményről

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2294 Dátum: 2014.05.03 13:22:48 »
Reggel vettem alkoholt. Nagy nehezen a gyószertáros hölgy adott 1 dl-t. Hazamentem, megpucoltam a légtömeg mérőt. Tényleg volt rajt korom. De nekem nem vezetett eredményre. Eleinte azt vettem észre mintha jobb lenne vele az autó, de aztán nem...