Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1377336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1740 Dátum: 2012.07.18 11:54:50 »
Most készülök össze rakni a kocsit.beszélttem egy szervízessel a felprogramozásrol,azt mondta az csak egy finom be állítás attól még a kocsi be fog indúlni működni fog,a felprogramozással csak finomítani lehet a dolgokon..ez valóban így van...?

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1741 Dátum: 2012.07.18 18:34:08 »
Na ma elvittük a helyi Toyota-mágushoz,mert a fogyis topikban nem nyugtattak meg ezzel a turbó fütyüléssel. Gyorsításnál szinte minden fokozatban jól hallható a turbó ( ugyan nem úgy mint a jól ismert teáskanna,annyira nem ) fütyülés.
Azt mondta,h valami kehet lehet hogy van,mert tényleg kicsit szokatlanul hangos. De nem lát hibát vagy érez.

Remélem Csíkszereda közepén áll majd meg...  :eek:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1742 Dátum: 2012.07.18 19:01:32 »
Most készülök össze rakni a kocsit.beszélttem egy szervízessel a felprogramozásrol,azt mondta az csak egy finom be állítás attól még a kocsi be fog indúlni működni fog,a felprogramozással csak finomítani lehet a dolgokon..ez valóban így van...?

Hát azért nem csak finombeállítás...
De abban igaza van, hogy attól még elindul, viszont ha jól emléxem hibakódot dob, tehát lesz egy motorkontroll lámpád ami világítani fog. Ez a kisebbik gond, viszont arra nem emléxem hogy társul-e mellé vészprogram...
Xanyi

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1743 Dátum: 2012.07.19 20:30:44 »
benne vannak az új porlasztók.be indúlt egyből nincs hibakód,jobban megy sokkal mint ment,de méga a hangja lehetne szebb is,mikor terhelve van szal 3 ba húzatom alacsony fordulatrol akkor ilyen kis szörcsögő szerü hangja van de csak ilyen 2-3 másodpercig.
egyébként beszéltem egy szerelővel,és azt mondta így h. a kocsi jól megy nem dob hibakódot akkor nem kell programozni mert 3-5ezer km alatt be állítja magát a rendszer.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1744 Dátum: 2012.07.19 20:50:46 »
Ha mi injektort cserélünk egyből programozzuk, tehát olyan még nem volt hogy anélkül próbáltam volna. Viszont volt egyszer hogy ECU csere után elfelejtettem beprogramozni neki az inkektorokat, az hibakódot dobott. De akkor ezekszerint azért, mert nem volt beprogramozva semmi. Ha van benne valami, csak nem az ami fizikailag az autóban van, az meg nem ad hibakódot. Érdekes. Most már ezt is tudjuk...  :D
Xanyi

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1745 Dátum: 2012.07.20 09:18:02 »
benne vannak az új porlasztók.be indúlt egyből nincs hibakód,jobban megy sokkal mint ment,de méga a hangja lehetne szebb is,mikor terhelve van szal 3 ba húzatom alacsony fordulatrol akkor ilyen kis szörcsögő szerü hangja van de csak ilyen 2-3 másodpercig.
egyébként beszéltem egy szerelővel,és azt mondta így h. a kocsi jól megy nem dob hibakódot akkor nem kell programozni mert 3-5ezer km alatt be állítja magát a rendszer.
Mennyi Km van az autódban?
'08 RX400h
'09 Prius 3

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1746 Dátum: 2012.07.20 12:32:15 »
220  ezer. de most kapott egy kb 90ezer km-es motort....

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1747 Dátum: 2012.07.23 22:29:37 »
Az autó tökéletesen működött eddig...El mentem a toyotahoz egy szoftver frissítésre,motor meg porlasztó csere után,többen is mondták h. az jó lesz.20 perces bulinak ígérkezett 40 perc után a szervízfőnök oda jött hozzám behívott h. 27%-éknál meg állt a frissítés ,össze omlott a motor vezérlő egység...azt mondták mivel 2005-ös az autó ezért nem valószínű h. garanciábol kicserélik a motorvezérlőt.de 273000 ftért adnak lesz,vagy estleg 50ezer forintért talán de nem biztos egy ilyen motorvezérlő hacker fel tudja programozni,de mivel DENSO rendszerű csúcs technika nem biztos h. hozzá tudnak nyúlni.... [rohog] :censored: :censored: :censored: :censored: :cry: :cry:

Tippet,Tanácsot szeretnék h. ha nem csinálják meg gariba akkor mitévő legyek..?? :helpsmilie: :helpsmilie:
vegyem meg 273ezer ft ért a motorvezérlőt..?
Semmi baja nem volt már a kocsinak azt gondoltuk h. csak jobb lesz....
ha tudom h. előfordúlhat ilyen biztos h. nem viszem be...
Nincs valami szerelési garancia vagy valami...???le kell nyelni,és továbbra is perkálni..?
 :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1748 Dátum: 2012.07.24 05:41:25 »
http://www.chipfactory.at/
Egy telefonhívást megér,  talán tudnak segíteni.

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1749 Dátum: 2012.07.24 11:14:14 »
Az autó tökéletesen működött eddig...El mentem a toyotahoz egy szoftver frissítésre,motor meg porlasztó csere után,többen is mondták h. az jó lesz.20 perces bulinak ígérkezett 40 perc után a szervízfőnök oda jött hozzám behívott h. 27%-éknál meg állt a frissítés ,össze omlott a motor vezérlő egység...azt mondták mivel 2005-ös az autó ezért nem valószínű h. garanciábol kicserélik a motorvezérlőt.de 273000 ftért adnak lesz,vagy estleg 50ezer forintért talán de nem biztos egy ilyen motorvezérlő hacker fel tudja programozni,de mivel DENSO rendszerű csúcs technika nem biztos h. hozzá tudnak nyúlni.... [rohog] :censored: :censored: :censored: :censored: :cry: :cry:

Tippet,Tanácsot szeretnék h. ha nem csinálják meg gariba akkor mitévő legyek..?? :helpsmilie: :helpsmilie:
vegyem meg 273ezer ft ért a motorvezérlőt..?
Semmi baja nem volt már a kocsinak azt gondoltuk h. csak jobb lesz....
ha tudom h. előfordúlhat ilyen biztos h. nem viszem be...
Nincs valami szerelési garancia vagy valami...???le kell nyelni,és továbbra is perkálni..?
 :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Hát ez azért kemény! Ez ugye nem a te hibád. Engem biztos szétvetne a düh, főleg, ha ezt a hozzáállást látom a részükről.
Szervízkönyv van?
'08 RX400h
'09 Prius 3

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1750 Dátum: 2012.07.24 13:18:23 »
Na ne vicceljünk már, hát légy erőszakos. Semmi baja nem volt a gépnek amikor bevitted, nem a Te hibád. Melyik szervíz volt ez konkrétan?

klacka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1751 Dátum: 2012.07.24 13:53:47 »
Sajnos nem szervízkönyves,És nem szeretném közzé tenni esetleg privátba elkűldhetem akit érdekel, h. meik szervíz.
Az egyik Szerelő aki csinálta a frissítést ajánlotta fel h. neki van otthol egy ilyen motor vezérlője és már sikerűlt is illesztenie,szóval működik is az autó.azt mondta ha nem kapom meg a garis darabot ingyen akkor ő 40ezer ft ért el adja nekem.egyébként egy chip tuningos 50 ezerért lehet de nem biztos meg tudja csinálni....

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1752 Dátum: 2012.07.24 18:19:42 »
LOL nem hiszem, hogy fel voltak készülve rendesen a frissítésre. 27%-nál megáll, miért állna meg? Áramszünet volt? :) Nyilván a márkaszerviz feladata, hogy megoldják, nem kéne mentegetőzniük és áthárítani a felelősséget.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1753 Dátum: 2012.07.24 18:55:52 »
LOL nem hiszem, hogy fel voltak készülve rendesen a frissítésre. 27%-nál megáll, miért állna meg? Áramszünet volt? :) Nyilván a márkaszerviz feladata, hogy megoldják, nem kéne mentegetőzniük és áthárítani a felelősséget.

Fagyott már le a számítógépeden a Windows?
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #1754 Dátum: 2012.07.24 18:59:03 »
Fagyott már le a számítógépeden a Windows?
Xanyi ez nem gond sztem. De tényleg ez a hiba a usernek negyed milkájába kell kerüljön??? :eek: