Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1377324 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D4D
« Válasz #750 Dátum: 2008.12.03 01:56:50 »
Üdv TOYOTÁSOK!Örülök hogy végre tag lehettem,mert vettem egy AVENSIST! 2000 évjárat. 2.0 D4D .Azt hallottam,hogy nem szabad melegíteni a kocsit sokáig a hidegben,hanem 1 perc után indúlhatok,de csak lassan!Ez igaz?Nem nagyon hiszek benne,hogy nem szabad melegíteni!Kérlek titeket írjatok,segítsetek!Előre is köszönöm!Üdv.

Üdv a Fórumon  :)

Ahogy a többiek is írják: a dízelt álló helyzetben melegíteni nemhogy nem szükséges, hanem egyenesen káros (a motornak is, és a környezetnek is). Az 1 perc is fölöslegesen sok! Beülsz, beindítod, bekötöd magad, bekapcsolod a rádiót, és elindulsz - így jársz el a leghelyesebben. A legnagyobb hidegben sem szükséges 15-20 mp-nél több helyben járatás - ez is csak azért kell, hogy a kenés rendesen létrejöjjön.

Utána persze valóban nem szabad pörgetni, amíg el nem éri az üzemi hőmérsékletet. Tehát korán fel kell kapcsolni, lehetőleg 2000-es fordulat környékén, vagy nem sokkal fölötte. Minél hidegebb a motor, ez annál inkább igaz.

És arra is kell figyelni, amit Misi írt: hosszabb, egyenletesen nagy tempójú haladás után (országút vagy pláne autópálya), leállítás előtt nagyon érdemes legalább 30-40 mp-t, pályán inkább egy percet helyben, alapjáraton járatni a motort, hogy a turbó pörgése megszűnjön. Ha erre nem figyelsz, nagy valószínűséggel korábban kell majd turbót cserélni a kocsidon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: D4D
« Válasz #751 Dátum: 2008.12.03 09:54:50 »
van a használtautón egy alig futott avensis igen kedvező áron, csak az a baja, hogy kétüléses :censored: a kérdésem az lenne, hogy ezt így gyártották vagy kipakolták belőle? ill. tudjátok e úgy hozzávetőlegesen, hogy milyen összegből lehetne bele üléseket rakni, ha lehet egyáltalán, köszi.

Roger_Beep

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: D4D
« Válasz #752 Dátum: 2008.12.03 13:45:34 »
Sziasztok!

Lassan belekerült az első általam levezetett 10 e km a Drágaságba, nyáron túl esett a 120 000 km-es szervizen (motorolajból Castrol 10W40-et kapott Monoron), és a hideg idő (10 fok alatt) beálltával egy érdekes, korábban nem tapasztalt jelenségre lettem figyelmes. Hidegen (amíg a hőfokmérő el nem éri a 3-dik vonalat) 1600 1/min fordulaton stabil gázon (nem gyorsítva, vagy lassítva) kicsit "dadogósan" megy, enyhe remegés járja át az autót. Amint bemelegszik, a jelenség megszűnik. Nem tudom, hogy ennek van-e köze az olajcseréhez (nem tudom, hogy előtte milyen olaj volt benne, a kocsi talján import), de tavaly télen még nem csinálta.

Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet ??? Esetleg tapasztalt már más is hasonlót ?
2005 Wagon 2.0 D4-D

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: D4D
« Válasz #753 Dátum: 2008.12.03 13:49:44 »
Sziasztok!

Kb. két éve használom az Avensisem 2.0 D4D (126LE), és mostanában azt tapasztaltam, hogy üresben kb. 1600-1800 fordulat környékén érezhetően az egész autó beremeg. Mintha valami kiegyensúlyozatlanság lenne valahol. Alapjáraton és e fölött a fordulat fölött semmit nem érezni.
A másik "jelenség",  szintén üresben valamilyen csörgő-zörgő hang hallatszik (elég hangos, és jól hallható a motorzaj mellett is), ami ha a kuplungot kinyomom teljesen megszűnik. Tapasztalt már valaki hasonlót, esetleg valakinek valami tippje mitől lehet ez.

A futóművel kapcsolatban és szeretném kérndezni, milyen tapasztalataitok vannak. Konkrétan én már 3szor állíttattam futóművet 30000 km. megtétele alatt, és most sem tökéletes. Az Ave előtt már több autóm volt de futóművet egyiknél sem kellett soha állíttatnom, tehát valószínűleg nem a futóműgyilkos stílusom miatt van.

RAV4 HYBRID 2020

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: D4D
« Válasz #754 Dátum: 2008.12.03 14:31:25 »
A másik "jelenség",  szintén üresben valamilyen csörgő-zörgő hang hallatszik (elég hangos, és jól hallható a motorzaj mellett is), ami ha a kuplungot kinyomom teljesen megszűnik. Tapasztalt már valaki hasonlót, esetleg valakinek valami tippje mitől lehet ez.
Nekem is ez van a saját autómnál, kinyomócsapágy csereérett.
         

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: D4D
« Válasz #755 Dátum: 2008.12.03 14:43:12 »
A másik "jelenség",  szintén üresben valamilyen csörgő-zörgő hang hallatszik (elég hangos, és jól hallható a motorzaj mellett is), ami ha a kuplungot kinyomom teljesen megszűnik. Tapasztalt már valaki hasonlót, esetleg valakinek valami tippje mitől lehet ez.
Nekem is ez van a saját autómnál, kinyomócsapágy csereérett.

alig 30e km után!!!???
RAV4 HYBRID 2020

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: D4D
« Válasz #756 Dátum: 2008.12.03 14:46:00 »
Én azt írtam, hogy az én autómnál ez a gond. Szervizbe kell vinni és ott megmondják, ha kell, javasolhatunk is olyat, ahol garantáltan jó kezekben lesz az autód.  :flowers:
Futóműgond: nem lehet hogy gumi gondod lesz és amiatt nem jó a futómű? (nekem a téli gumikkal jobbra húz a kocsi)
         

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: D4D
« Válasz #757 Dátum: 2008.12.03 14:54:56 »
Én azt írtam, hogy az én autómnál ez a gond. Szervizbe kell vinni és ott megmondják, ha kell, javasolhatunk is olyat, ahol garantáltan jó kezekben lesz az autód.  :flowers:
Futóműgond: nem lehet hogy gumi gondod lesz és amiatt nem jó a futómű? (nekem a téli gumikkal jobbra húz a kocsi)

Köszönöm, a szervíz címét szívesen fogadom.
Nem hiszem, hogy a gumik miatt lenne, nemrég váltottam nyáriról a télire, és hasonló a helyzet.
RAV4 HYBRID 2020

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D4D
« Válasz #758 Dátum: 2008.12.03 16:02:38 »
Köszönöm, a szervíz címét szívesen fogadom.
Nem hiszem, hogy a gumik miatt lenne, nemrég váltottam nyáriról a télire, és hasonló a helyzet.

Konstansan huz az egyik iranyba, vagy attol fuggoen, hogy merre leejt az ut.
Az enyimnel az elejen megijedtem, aztan ra kellett jonnom, hogy az elektromos szervo ilyen... kicsit jobbra leejt az ut, akkor jobbra akar menni es forditva. Szinte nem is lathato dolesnel is csinalja. Eros dolesnel, sokaig ratartani egesz faraszto mutatvany  :excl:
Olyan autokban, amikben nem eletromos volt a szervo ilyet nem tapasztaltam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D4D
« Válasz #759 Dátum: 2008.12.03 16:10:53 »
Az is lehet, hogy egy kátyúnál kapott egy ütést a futómű. Ellenőrizni kellene.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: D4D
« Válasz #760 Dátum: 2008.12.03 17:22:37 »
Sziasztok!

Lassan belekerült az első általam levezetett 10 e km a Drágaságba, nyáron túl esett a 120 000 km-es szervizen (motorolajból Castrol 10W40-et kapott Monoron), és a hideg idő (10 fok alatt) beálltával egy érdekes, korábban nem tapasztalt jelenségre lettem figyelmes. Hidegen (amíg a hőfokmérő el nem éri a 3-dik vonalat) 1600 1/min fordulaton stabil gázon (nem gyorsítva, vagy lassítva) kicsit "dadogósan" megy, enyhe remegés járja át az autót. Amint bemelegszik, a jelenség megszűnik. Nem tudom, hogy ennek van-e köze az olajcseréhez (nem tudom, hogy előtte milyen olaj volt benne, a kocsi talján import), de tavaly télen még nem csinálta.

Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet ??? Esetleg tapasztalt már más is hasonlót ?

10W-40??? Uram-atyám... Nézz át az Általános/olajos topicba!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zozo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: D4D
« Válasz #761 Dátum: 2008.12.03 18:17:58 »
Sziasztok!Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget a melegítéssel kapcsolatban!!Akkor nem fogom melegíteni,hanem 1 pec után indulok,és lassan melegítem menet közben!Köszi a segítséget!Sziasztok!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D4D
« Válasz #762 Dátum: 2008.12.03 18:50:26 »
1 percet sem muszáj várni...

zozo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: D4D
« Válasz #763 Dátum: 2008.12.03 19:46:32 »
Ok Misi,akkor beülök,indítok,biztonsági öv,sláger rádió,és indulás!Köszi Misi mégegyszer!Szeva.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D4D
« Válasz #764 Dátum: 2008.12.03 22:00:21 »
Ok Misi,akkor beülök,indítok,biztonsági öv,sláger rádió,és indulás!Köszi Misi mégegyszer!Szeva.

2 éve még azt mondtam volna, hogy ez a helyes sorrend, most viszont:
"beülök, indítok, biztonsági öv, MR2 Petőfi, és indulás!"
 :1eye: