Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1377337 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #690 Dátum: 2008.04.09 21:16:32 »
Idézetet írta: "klimi"
Kétségtelen ,mert a váltógomb úgy nézett ki,mint egy F1-es autó gumija.Viszont a körbeméregetés is jó, sõt nekem egy alkalommal elég volt csak elõvenni,és már dõlt is a problémaáradat a tulajból,gyakorlatilag csak a tetõ volt épp.Aztán belenéztem, és a hirdetett 60000km mellett a kuplungpedál gumija alól világitott a fém.

Ja a rétegmérõt vettem elõ :kacag:


... és ebbõl a tulaj levonta a következtetést, hogy vágod a témát :nana:

Egy használt G-Astrát néztem ismerõsöknek, kereskedésben. Ülök a kocsiban, nézelõdök. Nepper áll mellettem a nyitott ajtóban, és dõl belõle a marketing rizsa. Közbekérdezek: "a kormányt hol bõröztettétek újra?" ... Elhallgat, néz, majd visszakérdez: "te kereskedõ vagy?" ... :kacag: ... Onnantól full kussban volt, csak kérdésekre válaszolt, szûkszavúan, de eléggé hihetõen :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #691 Dátum: 2008.04.10 21:52:59 »
Tegnap vettem négy új gumit a tocsira,205/55/16 Dunlop tipusú, nagyon baró  :rolleyes: darabja 19000 dollár
és csináltattam egy futómûállitást,mert az elõzõ gumikkal morgó hangot adott a futómû,mondom biztos ami...
morgás megszünt,futómû jó ennyi pénzért  :nagymosoly: boldogság.
limi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #692 Dátum: 2008.04.11 21:23:22 »
Idézetet írta: "klimi"
Tegnap vettem négy új gumit a tocsira,205/55/16 Dunlop tipusú, nagyon baró  :rolleyes: darabja 19000 dollár
és csináltattam egy futómûállitást,mert az elõzõ gumikkal morgó hangot adott a futómû,mondom biztos ami...
morgás megszünt,futómû jó ennyi pénzért  :nagymosoly: boldogság.


Nem a futómû adott morgó hangot, hanem a gumi ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #693 Dátum: 2008.04.12 22:26:55 »
Ja,ja a gumi adott morgó hangot,csak ha már ott voltam ránézettem a futómûre is.
limi

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #694 Dátum: 2008.04.21 14:20:23 »
Sziasztok Urak!

Kérdezni szeretném,hogy hol találom a pollenszûrõt,gondoltam kicserélem magam,persze ha hozzáférek, és nem kell hozzá az artistaképzõt elvégezni.

klimi
limi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
D4D
« Válasz #695 Dátum: 2008.04.21 16:40:43 »
Idézetet írta: "klimi"
Sziasztok Urak!

Kérdezni szeretném,hogy hol találom a pollenszûrõt,gondoltam kicserélem magam,persze ha hozzáférek, és nem kell hozzá az artistaképzõt elvégezni.

klimi


Kesztyûtartót kinyitod, oldalt a csillapító teleszkóp csavarját kiveszed és kiakasztod, majd a kesztyûtartó két szélét összenyomva kipattintható a helyérõl. Mögötte meglátod a ventillátorházat, amin van egy kis ablak ami takarja a pollenszûrõt!
Xanyi

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #696 Dátum: 2008.04.22 21:44:01 »
Köszi, holnap megvizsgálom!
limi

Moonclown

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: D4D
« Válasz #697 Dátum: 2008.06.09 10:43:15 »
Hali jól,hozzászólok:)3 napja gyűrom a kissebbik d4d-met, és bár nem versenyautó, meglepően rugalmas 2500 felett.Persze anno vezettem a 1777 pacisat is:)

Egy mezei kérdés: akinek a kissebbik 2.0 lityódsa van, mennyi az átlagfogyasztásotok?
.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D4D
« Válasz #698 Dátum: 2008.06.09 23:31:16 »
anno vezettem a 1777 pacisat is:)
Az aztán kőkemény gép lehetett :D  :whistling: :eek: :stuart:
Gabe 254.

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re: D4D
« Válasz #699 Dátum: 2008.06.19 21:28:51 »
Hali jól,hozzászólok:)3 napja gyűrom a kissebbik d4d-met, és bár nem versenyautó, meglepően rugalmas 2500 felett.Persze anno vezettem a 1777 pacisat is:)

Egy mezei kérdés: akinek a kissebbik 2.0 lityódsa van, mennyi az átlagfogyasztásotok?

Nekem 5,5 bár én inkább csak országúton járok

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #700 Dátum: 2008.07.06 20:44:13 »
Sziasztok!
Már beleolvasgattam a fórumba, így láttam hogy már felmerült, hogy a D-CAT motorba kénmentes gázolajat ajánlanak.
Éppen ezért eddig OMV-nél tankoltam, mivel úgy tudom, hogy ők osztrák finomítóból hozzák az üzemanyagot, ami biztosan kénmentes. Erre egyébként az OMV egyik emberétől is kaptam megerősítést. Ők voltak egyébként az egyedüliek, akik reagáltak az email-es megkeresésemre. A MOL-tól többszöri megkeresésre sem jött válasz, bár elvileg úgy tudom hogy szinte minden hazai kút a MOL-tól szerzi be az üzemanyagot és ők már csak hozzákevernek vmi adalékot.
Tehát ha a MOL kénmentes gázolajat, akkor elvileg a hazai töltőállomások nagyrészén kénmentes gázolajat lehet tankolni.
Az emelkedő gázolaj árak miatt viszont kiváncsi lennék, a JET-re és az ESSO-ra, ugyanis jópár kútjuk jobb áron adja a gázoljat mint az OMV.
Tud róluk valaki információt, hogy milyen kéntartalmúak a gázolajaik? (Vagy akár elérhetőséget, ahol erről többet meg lehetne tudni? Én sajnos nem találtam.)
Köszi,
Mr.Moon

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: D4D
« Válasz #701 Dátum: 2008.07.06 22:05:49 »
Az emelkedő gázolaj árak miatt viszont kiváncsi lennék, a JET-re és az ESSO-ra, ugyanis jópár kútjuk jobb áron adja a gázoljat mint az OMV.
Tud róluk valaki információt, hogy milyen kéntartalmúak a gázolajaik? (Vagy akár elérhetőséget, ahol erről többet meg lehetne tudni? Én sajnos nem találtam.)
Nem saját tapasztalat, mert nekem benzines van, de úgy dereng, hogy a hazai kutaknál a gázolaj minőségével sokkal több gond van, mint a benzinével. Én magyar JETnél gázolajat nem tankolnék, az ESSO szerintem már sokkal jobb, azt igen.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: D4D
« Válasz #702 Dátum: 2008.07.06 22:33:00 »
Én magyar JETnél gázolajat nem tankolnék, az ESSO szerintem már sokkal jobb, azt igen.
Az Esso már gyakorlatilag Agip. Legalább is Esso Magyarország nincs és az olaszoknak adták el.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #703 Dátum: 2008.07.07 12:03:00 »
Megpróbálok valamit kideríteni a Agip-tól, ha esetleg kapok valami választ, majd jelzem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: D4D
« Válasz #704 Dátum: 2008.07.14 00:05:04 »
A Shellnél a normál dízel kéntartalma <10 ppm, ez a gyári által ajánlott ötöde. A púderesben meg még kevesebb van, talán.
A MOLnál meg az EVO dízel kénmentes, ha jól emlékszem. Mondjuk ezek jóval drágábbak, mint a normál dízelek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety