Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765528 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10230 Dátum: 2015.10.24 05:56:49 »
Sziasztok!

Lenne itt pár problem, keserítsetek kicsit el.  ::)
Számomra legizgatóbb, hogy egy olajfogyás miatt gyárilag motorcserés járgánynál beleférhet még a szórásba, hogy az olajcsere óta (LM TT4300,~4500km) kellett beleöntenem kb.1 litert?

Fedélzeti fogy.mérő csinált olyat, hogy futózáskor nullázott, de minden esetben, pedig a futó nem volt megpakolva, hogy a megbillenéstől úgy érzékelje, mintha változott volna a tank tartalma.
Sajnos ahogy bejöttek a "hidegebbek" (csak észrevétel), ezt a nullázást néha már két indítás közt is csinálja, teljesen kiszámíthatatlanul, van hogy napokig jó.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10231 Dátum: 2015.10.24 09:26:08 »
Sziasztok!

Lenne itt pár problem, keserítsetek kicsit el.  ::)
Számomra legizgatóbb, hogy egy olajfogyás miatt gyárilag motorcserés járgánynál beleférhet még a szórásba, hogy az olajcsere óta (LM TT4300,~4500km) kellett beleöntenem kb.1 litert?

Fedélzeti fogy.mérő csinált olyat, hogy futózáskor nullázott, de minden esetben, pedig a futó nem volt megpakolva, hogy a megbillenéstől úgy érzékelje, mintha változott volna a tank tartalma.
Sajnos ahogy bejöttek a "hidegebbek" (csak észrevétel), ezt a nullázást néha már két indítás közt is csinálja, teljesen kiszámíthatatlanul, van hogy napokig jó.
Szia!
Jó olajnak számít, de legközelebb próbálj meg egy másikat. Hátha azzal nem lesz ilyen gondod, mielőtt még ítéletet mondunk a motor felett.


A fedcomp nullázása a facelift előtti típusoknál sajnos kiszámíthatatlan jelenség, mindegyiknél ilyen. Magad nullázni nem tudod, ellenben a gép bármikor megteheti. Legtöbb esetben akkor fordul elő - ha nincs tele a tank - és lejtőn vagy emelkedőn állsz. Ekkor elmozdul az üa. szintmérője és már kezdődik is elölről a mérés.
Ezen ne rágd magad, ez ilyen.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10232 Dátum: 2015.10.24 19:24:29 »
Az mitől lehet, hogy hidegen (amíg el nem éri az üzemi hőmérsékletet) kicsit mintha rángatna az autó gyorsuláskor (nem padló, hanem egyszerű gyorsulás).
Gyertya és olajcsere megvolt de a régiekkel is csinálta már ezt, csak én gondoltam, hogy esetleg gyertya lehet...

Elképzelhető, hogy az "élettartam" benzinszűrőt kellene cserélni, mert el van tömődve? Egyáltalán így néz ki a szűrő, amit linkeltem?  :hmmmm:


Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10233 Dátum: 2015.10.26 10:08:35 »
Sziasztok,
fenti ügyben ma előre léptem. Volt egy bontott komplett gólyalábam, rugóval toronycsapággyal együtt. Tudtam, hogy a bal oldalról jön a kopogás, így kicseréltem az egészet.
Már kiszerelve egymás mellé állítva is látszott a különbség, de megfeszegetve a torony-szilentet a "régi" sokkal nagyobbat mozdult, mint az "új". A felfekvő gumi felület is mintha összezsugorodott volna, mert a felső tányér és a gumi között volt vagy 1.5-2mm hézag. A lengéscsillapító full száraz, mérésre ugyan gyengébb volt a padon, mint a jobbos, de még bőven használható. Szóval, kicseréltem az egész gólyalábat, és elmúlt a kipi-kopi.
Tudom, nem illik csak az egyiket cseréléni, de volt egy ilyenem, és most majd egyforma a két oldal csillapítása, és az autó viselkedése is jobb lett. Most érzem (hogy már nem csinálja), hogy eddig a hosszú mély lankákon mennyire nem egyszerre rugózott a két oldal. Most sokkal kiegyensúlyozottabb, és feszesebb is.

Mi a helyzet a kopogásoddal?Azóta csend van?
Én kicseréltettem a két toronyszilentet,fékmesternél kaptam Oyodo márkát.Kb. egy napig volt akkor csend,azóta napról napra erősebb a kopogás megint. Mára szerintem hangosabb mint a csere előtti kiindulási hang.
Megint voltam futóművesnél is,rázatópadon is,de minden rendben... :) Egyedül azt vettem észre,hogy ha valaki behintáztatja az autó elejét én közben ráteszem a tenyerem a gumi oldalára,akkor ott olyat érzek,mintha a legfelső csillapítási ponton lenne egy kis kluttyanás.Mintha később kezdene csillapítani. Egyébként ezek a toronyszilentek nálam sokkal nagyobbat mozdulnak,mint a régi kivettek.
Most már odáig jutottam,hogy tojok rá,akkor kicserélem a két első lengéscsillapítót is,csak legyen csend.Erre ma reggel munkába jövet(két nap állás után) szinte semmi koppanás és az is halkan... Írta több lengéscsillapítós oldal is,hogy simán lehet a lengéscsillapító annak ellenére,hogy minden mért érték jó és az autó viselkedése is tökéletes.Valami belső szerkezeti hibára hivatkoznak.
Ma reggel elbizonytalanodtam,hogy mitől lett csendesebb akkor? TRW-Lucas lengéscsillapítót próbáltatok már?

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10234 Dátum: 2015.10.26 12:48:02 »
Az mitől lehet, hogy hidegen (amíg el nem éri az üzemi hőmérsékletet) kicsit mintha rángatna az autó gyorsuláskor (nem padló, hanem egyszerű gyorsulás).
Gyertya és olajcsere megvolt de a régiekkel is csinálta már ezt, csak én gondoltam, hogy esetleg gyertya lehet...

Elképzelhető, hogy az "élettartam" benzinszűrőt kellene cserélni, mert el van tömődve? Egyáltalán így néz ki a szűrő, amit linkeltem?  :hmmmm:

Ugyan ez van nálam is egy 2002 es 1.6vvti nél.  Sőt amikor indítózok vagy megyek valahova benyomott kuplungnál gázt ad.  Na ettől kivagyok teljesen.  Valamit lehet ez ellen csinálni.  Sok olyan dolog van ami a 16éves BMW ben jobbam szerettem..  Ettől függetlenül jó autó

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10235 Dátum: 2015.10.26 13:56:55 »
megyek valahova benyomott kuplungnál gázt ad.  Na ettől kivagyok teljesen.  Valamit lehet ez ellen csinálni.
Mindegyik Toyota ilyen környezetvédelmi okból, vagy hogy ne fulladjon le a falábú sofőr.?
Gyorsan meg lehet szokni, vagy eladni.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10236 Dátum: 2015.10.26 13:57:20 »
Ugyan ez van nálam is egy 2002 es 1.6vvti nél.  Sőt amikor indítózok vagy megyek valahova benyomott kuplungnál gázt ad.  Na ettől kivagyok teljesen.  Valamit lehet ez ellen csinálni.  Sok olyan dolog van ami a 16éves BMW ben jobbam szerettem..  Ettől függetlenül jó autó
Benzinszűrőd volt már cserélve?  :hmmmm:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10237 Dátum: 2015.10.26 21:11:49 »
Mi a helyzet a kopogásoddal?Azóta csend van?
Én kicseréltettem a két toronyszilentet,fékmesternél kaptam Oyodo márkát.Kb. egy napig volt akkor csend,azóta napról napra erősebb a kopogás megint. Mára szerintem hangosabb mint a csere előtti kiindulási hang.
Megint voltam futóművesnél is,rázatópadon is,de minden rendben... :) Egyedül azt vettem észre,hogy ha valaki behintáztatja az autó elejét én közben ráteszem a tenyerem a gumi oldalára,akkor ott olyat érzek,mintha a legfelső csillapítási ponton lenne egy kis kluttyanás.Mintha később kezdene csillapítani. Egyébként ezek a toronyszilentek nálam sokkal nagyobbat mozdulnak,mint a régi kivettek.
Most már odáig jutottam,hogy tojok rá,akkor kicserélem a két első lengéscsillapítót is,csak legyen csend.Erre ma reggel munkába jövet(két nap állás után) szinte semmi koppanás és az is halkan... Írta több lengéscsillapítós oldal is,hogy simán lehet a lengéscsillapító annak ellenére,hogy minden mért érték jó és az autó viselkedése is tökéletes.Valami belső szerkezeti hibára hivatkoznak.
Ma reggel elbizonytalanodtam,hogy mitől lett csendesebb akkor? TRW-Lucas lengéscsillapítót próbáltatok már?

Szia,
Az én kopogásom elmúlt, azóta sincs. A lengéscsillapító attól, hogy padon jók az értékei, attól még kopoghat. Ezek az utángyártott dolgok szerintem egyre sz@rabbak. Vettem már lötyögő szárú Sachs lengéscsillapítót én is, de japán lengőkar szilenttel is jártam úgy, hogy fél év után szinte kihullott a helyéről. Ha tehetem, azóta csak gyárit veszek a márkaszervízben (és nem a boltokban), azokkal még sosem volt gondom. Egyébként hidegen a lengéscsillapító olaj is "keményebb", talán ezért nem kopog. Viszont ha kicsit megmozgatod, némileg melegszik, és akkor megint kopogni kezd. Simán el tudom képzelni, hogy az új szilentek okozzák a bajt. Ha ki van véve a lengéscsillapító, le kell venni a rugót is róla, és satuba befogva meg kell rángatni a szárát kihúzva. Ha lóg azt érezni fogod. Nem irígyellek....engem is megőrjít a kopogás....

atty76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10238 Dátum: 2015.10.27 11:06:04 »
Sziasztok!

A következő "jelenséggel" találkoztam: gyorsításkor emelkedik a fordulatszám, a mutató megindul, de az autó nem gyorsul, majd pár pillanat múlva visszatér az eredeti fordulatszám és utána kezd el húzni.

Találkoztatok már ezzel a problémával?

Köszönöm!
Toyota Avensis Wagon II 2.0 VVTi

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10239 Dátum: 2015.10.27 11:20:50 »
Szerintem csúszik a kuplungod.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10240 Dátum: 2015.10.27 12:18:36 »
Szia,
Az én kopogásom elmúlt, azóta sincs. A lengéscsillapító attól, hogy padon jók az értékei, attól még kopoghat. Ezek az utángyártott dolgok szerintem egyre sz@rabbak. Vettem már lötyögő szárú Sachs lengéscsillapítót én is, de japán lengőkar szilenttel is jártam úgy, hogy fél év után szinte kihullott a helyéről. Ha tehetem, azóta csak gyárit veszek a márkaszervízben (és nem a boltokban), azokkal még sosem volt gondom. Egyébként hidegen a lengéscsillapító olaj is "keményebb", talán ezért nem kopog. Viszont ha kicsit megmozgatod, némileg melegszik, és akkor megint kopogni kezd. Simán el tudom képzelni, hogy az új szilentek okozzák a bajt. Ha ki van véve a lengéscsillapító, le kell venni a rugót is róla, és satuba befogva meg kell rángatni a szárát kihúzva. Ha lóg azt érezni fogod. Nem irígyellek....engem is megőrjít a kopogás....

Valami nyűg biztos van,mert a jobb oldalát könnyebben le bírom nyomkodni,mint a bal elejét.Viszont a kopogást a bal oldal felől hallom.  :)
Lehet,hogy a toronyszilent cserénél szarul rakták össze?Azt tudom,hogy valamit variáltak,mert nem tudták összenyomni rendesen a rugót,mert nem tudott akkorát nyomni a szerszámuk,mert összeért a két villa.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.27 12:20:31 írta Kika1 »

atty76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10241 Dátum: 2015.10.27 20:13:05 »
Szerintem csúszik a kuplungod.

Köszönöm a választ!
Toyota Avensis Wagon II 2.0 VVTi

kiskrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10242 Dátum: 2015.10.27 21:12:23 »
Sziasztok, Kérdésem lenne 2003-as 1.8 benzines avensissel kapcsolatban. Augusztusban kölcsön adtam családban a kocsimat, egy kis nyaraláshoz. (én hülye) Mikor visszakaptam, furcsán viselkedett az autó. Nem volt szép hangja, reggelente csattogott ,erőtlen volt akár hidegen akár melegen és persze az addig 8 litertes fogyasztás 11-12-L.  Mire rájöttem, hogy kevés az olaj benne. (2 éve és 50e km után sosem hiányzott belőle 1 csepp sem) Most sikerült 1000km alatt kihajtani/ megetetni, úgy 1.5-2 litert. Persze rögtön utántöltés, majd komplett olajcsere, gyertyacsere stb stb.
Ezek után azt hittem minden visszaállt a régi kerékvágásba. A fogyasztás ismételten 8 városban országúton 6.5L. Csakhogy elkezdett 1x csak ismételten elszabadulni a fogyasztás és megint erőtlen lett, majd hirtelen ismételten minden rendben. És ez hetekig váltakozott. Most ott tartok, hogy valahol a kettő közé beállt a 10L fogyasztás és hát nem olyan erős mint eddig volt, de megy. Az érdekesség, hogy az olaj nem hiányzik és tiszta aranysárga 2500km megtétele után is. Vagyis úgy gondolom nem "a klasszikus 1.8 olajevős betegség".
Nincs hiba tárolva, lambda szonda műszer szerinte mindkettő jól működik. Mi lehet a baj, mi mehetett tönkre, amit nem jelez ki a számítógép? Viszem majd kipufogóshoz, hogy nem e az olaj eldugította a rendszert, vagy a katalizátort. Szerelő is nézte, de minden működik és nincs hibakód. A motor viszont nem a régi. Szépen indul és szép a hangja is, csak hát 2L el többet eszik és szerintem erőtlenebb.
Köszi előre is a segítséget.   

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10243 Dátum: 2015.10.27 21:58:46 »
Lehet próbáld meg a Protec oxicat adalékot.Azért az a 2l olaj csak elment valahol.
Próbáld finoman megtisztítani a légtömeg mérőt is,hátha.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10244 Dátum: 2015.10.27 22:52:33 »
A leírt hibáknak legalább tucatnyi forrása lehet. Diagnosztikai műszeren kellene vizsgálni első körben a valós idejű értekeket. Mérjetek emissziót: a CO és HC értékek is lehetnek árulkodók. Mérjetek kompressziót, végnyomást a hengerekben és/vagy veszteséget is!
Az is lehet, hogy valamiért erősen feldúsít a vezérlő comp. és üzemanyaggal is vegyül a motorolaj. Ez konstans szinten tarthatja adott esetben a motorolajszintet a nívón látszólag.

Bármiféle adalékot nem öntöttek a motorolajba?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i