Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3776758 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3885 Dátum: 2010.07.28 13:59:09 »
Sziasztok! Még új vagyok az oldalon, és még a típussal is most imerkedem/nék( ave1 1.6 benzines kombi), ha néhány napja el tudnék vele jönni a parkolóból. A történet lényege. a kocsival beálltam a parkolóba este, reggel indítózok, az önindító teker, mint a bajnok, de a motor nem indul. Szóltam egy ismerősnek, risztó lekötve, méricskélés, addig jutottunk, hogy a gyetyák nem kapnak szikrát, és a benzinszívattyú nem kap áramot. A kérdésem? A gond a gyújtótrafó, vagy gyújtáskapcsoló, vagy esetleg valami egészen más? Kérlek adjatok tippeket "lécci".... :helpsmilie: Előre is köszi.
Gyanús, hogy egyidőben több helyről hiányzik az áram. A gyújtás valamelyik elemének tönkremenetele még nem indokolná a benzinszivattyú áramhiányát és fordítva.
Az mit jelent, hogy a riasztó lekötve és miért volt erre szükség? Mert azok bekötésekor egy vagy több létfontosságú vezetéket át szoktak vágni, hogy bekapcsolt riasztó esetén ne kapjanak bizonyos eszközök áramot. Ha a riasztó ki van kapcsolva (üzemszerűen) akkor ezek a folytonossági hiányok át vannak hidalva, működik az autó.
Én azt gyanítom (anélkül, hogy tudnám mit csináltatok a riasztóval), hogy a lekötött riasztó miatt hiányzik két helyről is a delej és lehet, hogy a nemindulásnak az oka egészen máshol keresendő.
Ha nem ismeritek a riasztó bekötésének pontos metódusát, annak szakszerűtlen lekötésével nem a diagnosztizálás irányába indultatok el, hanem újabb hibákat generáltatok.

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3886 Dátum: 2010.07.28 14:38:50 »
A risztóban csak az indítás tiltást kötöttük le, mert az egy utólag beszerelt (Piranha típusú), és mivel a srác aki lekötötte (autovill szerelő)már találkozott több ilyen esettel (igaz más típusú autókon), ezért adódott az ötlet, de sajna nem oldódott meg a gond.Az biztos, hogy indítózáskor a gyertyák nem szikráztatnak, de mondom a szívattyú sem kap áramot. A kettőnek ahogy írtad, nem kéne, hogy köze legyen egymáshoz....

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3887 Dátum: 2010.07.28 18:10:11 »
A risztóban csak az indítás tiltást kötöttük le, mert az egy utólag beszerelt (Piranha típusú), és mivel a srác aki lekötötte (autovill szerelő)már találkozott több ilyen esettel (igaz más típusú autókon), ezért adódott az ötlet, de sajna nem oldódott meg a gond.Az biztos, hogy indítózáskor a gyertyák nem szikráztatnak, de mondom a szívattyú sem kap áramot. A kettőnek ahogy írtad, nem kéne, hogy köze legyen egymáshoz....
A távgyógyítás nem szakmám, de halkan kérdezem:
Miből gondolod hogy a riasztó egy megszakítási pontjának kiiktatása az összes többi funkcót is engedélyezi (a riasztókat általában úgy tervezik, hogy legalább 3 ponton tiltsanak) és szabotázs miatt nem tiltja az összeset?
Próbáltad a riasztót kulccsal, vagy kóddal kikapcsolni?
A srác megpróbálta az üzemanyagszívattyút az akksiról indítani?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3888 Dátum: 2010.07.28 18:12:47 »
A risztóban csak az indítás tiltást kötöttük le, mert az egy utólag beszerelt (Piranha típusú), és mivel a srác aki lekötötte (autovill szerelő)már találkozott több ilyen esettel (igaz más típusú autókon), ezért adódott az ötlet, de sajna nem oldódott meg a gond.Az biztos, hogy indítózáskor a gyertyák nem szikráztatnak, de mondom a szívattyú sem kap áramot. A kettőnek ahogy írtad, nem kéne, hogy köze legyen egymáshoz....

Pedig én is azt gyanítom, hogy ott még a riasztónál lesz még valami megszakítva... Nem furcsa, hogy pont mikor kikötitek nincs áram pont azon a két helyen, amit a leggyakrabban megszakítanak riasztó bekötésekor?  :hmmmm: De lehet csak én kombinálok  :D
Alap dolog tudom... De a biztosítékokat végignéztétek? Különös tekintettel a nagy téglalap alakuakra...
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3889 Dátum: 2010.07.28 19:49:56 »
Pedig én is azt gyanítom, hogy ott még a riasztónál lesz még valami megszakítva... Nem furcsa, hogy pont mikor kikötitek nincs áram pont azon a két helyen, amit a leggyakrabban megszakítanak riasztó bekötésekor?  :hmmmm: De lehet csak én kombinálok  :D
Alap dolog tudom... De a biztosítékokat végignéztétek? Különös tekintettel a nagy téglalap alakuakra...
Xanyi!
Autóvillamossági szakember szakértette! :yes:
El tudsz képzelni olyan helyzetet, hogy egy-két kiégett biztosítékot ne ismerjen fel?! :surrender:

El tudod képzelni hogy általános tiltásnál ne kösse le az összes riasztóval vezérelt pontot, csak egyet?
Megtette! :eek:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3890 Dátum: 2010.07.28 21:54:05 »
Pedig én is azt gyanítom, hogy ott még a riasztónál lesz még valami megszakítva... Nem furcsa, hogy pont mikor kikötitek nincs áram pont azon a két helyen, amit a leggyakrabban megszakítanak riasztó bekötésekor?  :hmmmm: De lehet csak én kombinálok  :D
Alap dolog tudom... De a biztosítékokat végignéztétek? Különös tekintettel a nagy téglalap alakuakra...
Xanyi!
Autóvillamossági szakember szakértette! :yes:
El tudsz képzelni olyan helyzetet, hogy egy-két kiégett biztosítékot ne ismerjen fel?! :surrender:

El tudod képzelni hogy általános tiltásnál ne kösse le az összes riasztóval vezérelt pontot, csak egyet?
Megtette! :eek:

Na, akkor jó kezekbe van. De miért nem indul még be?  ::)
Xanyi

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3891 Dátum: 2010.07.29 05:16:31 »
Uj jelenseg :)

A kuplungot ha lenyomom nyikorgo hangot at. Nem tul hangos, de kis sebessegnel radio nelkul nekem bantja a fulem. Olyasmi nyikorgasra kell gondolni mint amikor egy ajto nyikorog csak halkabb azert.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3892 Dátum: 2010.07.29 09:16:02 »
Az avémen lassú sebességnél hallom a szervó hangját amikor forgatom a kormányt, ez normális vagy?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3893 Dátum: 2010.07.29 10:18:57 »
Uj jelenseg :)

A kuplungot ha lenyomom nyikorgo hangot at. Nem tul hangos, de kis sebessegnel radio nelkul nekem bantja a fulem. Olyasmi nyikorgasra kell gondolni mint amikor egy ajto nyikorog csak halkabb azert.

Nekem is, pedig új, ha álló helyzetben lassan nyomod a kuplungot akkor még érezni is lehet lábnál. Több toyotástól hallottam már. no para

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3894 Dátum: 2010.07.29 14:51:50 »
Az avémen lassú sebességnél hallom a szervó hangját amikor forgatom a kormányt, ez normális vagy?

Normális, szintén no para. Azért az olajszintet nézd meg! Ha jól emlékszem jobb elöl találod meg!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3895 Dátum: 2010.07.29 16:25:24 »
A kuplungot ha lenyomom nyikorgo hangot at. Nem tul hangos, de kis sebessegnel radio nelkul nekem bantja a fulem. Olyasmi nyikorgasra kell gondolni mint amikor egy ajto nyikorog csak halkabb azert.
A kevés típushibák egyike. Meg kell keresni - az is lehet, hogy nem az utastérben van a zajforrás - a pontos helyét, és WD-40-et neki!
music     

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3896 Dátum: 2010.07.29 19:19:41 »
A kuplungot ha lenyomom nyikorgo hangot at. Nem tul hangos, de kis sebessegnel radio nelkul nekem bantja a fulem. Olyasmi nyikorgasra kell gondolni mint amikor egy ajto nyikorog csak halkabb azert.
A kevés típushibák egyike. Meg kell keresni - az is lehet, hogy nem az utastérben van a zajforrás - a pontos helyét, és WD-40-et neki!

Koszi (Cimbinek is!), nekifekszem! :)
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3897 Dátum: 2010.07.29 19:50:08 »
De miért nem indul még be?  ::)
Mert aki szakérti szakembernek mondja magát, de nem szakember! :surrender:
(az a műhely, ahol javíttatom az AveII-est és a Polót, addig dolgozik a kocsin míg kifogástalan nem lesz) :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3898 Dátum: 2010.07.29 19:54:45 »
Az avémen lassú sebességnél hallom a szervó hangját amikor forgatom a kormányt, ez normális vagy?

Normális, szintén no para. Azért az olajszintet nézd meg! Ha jól emlékszem jobb elöl találod meg!

Most lett szervó olaj cserélve. Mikor megvettem minden olajat kicseréltem benne váltón kívül, de majd ránézek hétvégén, mert nem azt használom hét közben, hanem a Carinát.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3899 Dátum: 2010.07.29 20:01:21 »
sziasztok

Székesfehérváron keresek megbízható, olcsó, Toyotához (is) értő szerelőt.
Magánszemély, maszek szerelőt egyaránt ajánlhattok, a lényeg hogy lelkiismeretesen és jól dolgozzon.  :innocent: