Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765645 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1530 Dátum: 2008.06.10 12:48:03 »


Köszi Profy!

A vízpumpánál egyébként mi csikorog? Gondolom nem a csapágy.




De egy csapágy csikorog benne.Ha azzal van gond.Olyan kis csiripelő hangja van a haldokló pumpának.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1531 Dátum: 2008.06.10 14:48:15 »


Köszi Profy!

A vízpumpánál egyébként mi csikorog? Gondolom nem a csapágy.




De egy csapágy csikorog benne.Ha azzal van gond.Olyan kis csiripelő hangja van a haldokló pumpának.


Hát ennek olyan ciripelő hangja van. De nagyon halk, meg hamar el is múlik.

Jobban örülnék neki, ha csak csapágy lenne a gondja. Egy-két helyen néztem, kb. 80.000-et kértek a szervízben egy vízpumpa cseréért.

Egyébként ezt mennyire szokott komoly lenni? Foglalkozzak vele? Vagy várjak addig, amíg nagyobb hangja nem lesz??? Már csak azért, mert olyat is hallani, hogy magától megszűnik  a probléma. :clap: :clap: :clap: Egy Daciánk volt régen. annak is ilyen baja volt, és egyszer csak abba hagyta.
Persze szívem szerint inkább kicseéltetném, de a 80 ropi egy kicsit idegesít.

Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1532 Dátum: 2008.06.10 15:29:21 »

Hát ennek olyan ciripelő hangja van. De nagyon halk, meg hamar el is múlik.

Jobban örülnék neki, ha csak csapágy lenne a gondja. Egy-két helyen néztem, kb. 80.000-et kértek a szervízben egy vízpumpa cseréért.

Egyébként ezt mennyire szokott komoly lenni? Foglalkozzak vele? Vagy várjak addig, amíg nagyobb hangja nem lesz??? Már csak azért, mert olyat is hallani, hogy magától megszűnik  a probléma. :clap: :clap: :clap: Egy Daciánk volt régen. annak is ilyen baja volt, és egyszer csak abba hagyta.
Persze szívem szerint inkább kicseéltetném, de a 80 ropi egy kicsit idegesít.



Unixnál SKF 21E;VAleo 40E;
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1533 Dátum: 2008.06.10 16:10:04 »

Hát ennek olyan ciripelő hangja van. De nagyon halk, meg hamar el is múlik.

Jobban örülnék neki, ha csak csapágy lenne a gondja. Egy-két helyen néztem, kb. 80.000-et kértek a szervízben egy vízpumpa cseréért.

Egyébként ezt mennyire szokott komoly lenni? Foglalkozzak vele? Vagy várjak addig, amíg nagyobb hangja nem lesz??? Már csak azért, mert olyat is hallani, hogy magától megszűnik  a probléma. :clap: :clap: :clap: Egy Daciánk volt régen. annak is ilyen baja volt, és egyszer csak abba hagyta.
Persze szívem szerint inkább kicseéltetném, de a 80 ropi egy kicsit idegesít.



Unixnál SKF 21E;VAleo 40E;

Köszi.

A Valeo-t nem találtam meg. Elképzelhető, hogy az az eredeti, az SKF meg utángyártott?

Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1534 Dátum: 2008.06.10 16:47:31 »

Hát ennek olyan ciripelő hangja van. De nagyon halk, meg hamar el is múlik.

Jobban örülnék neki, ha csak csapágy lenne a gondja. Egy-két helyen néztem, kb. 80.000-et kértek a szervízben egy vízpumpa cseréért.

Egyébként ezt mennyire szokott komoly lenni? Foglalkozzak vele? Vagy várjak addig, amíg nagyobb hangja nem lesz??? Már csak azért, mert olyat is hallani, hogy magától megszűnik  a probléma. :clap: :clap: :clap: Egy Daciánk volt régen. annak is ilyen baja volt, és egyszer csak abba hagyta.
Persze szívem szerint inkább kicseéltetném, de a 80 ropi egy kicsit idegesít.



Unixnál SKF 21E;VAleo 40E;

Köszi.

A Valeo-t nem találtam meg. Elképzelhető, hogy az az eredeti, az SKF meg utángyártott?


Ezt nekem is csinálja, de csak hidegen, pár perc alatt elmúlik, én várakozó állásponton vagyok, akár az ékszíj feszítő is lehet. Valeo sokmindenben gyári beszálító, de az SKF sem ma kezdte a szakmát, én azt venném, ha már csapágyról van szó (+ a körítés) vagy koyo-t méginkább :yes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1535 Dátum: 2008.06.10 18:50:51 »
Hello mindenki!

Van egy kis problémám a kocsimmal. Az a gond, hogy amikor hidegen indítom, akkor egy csikorgó, nyöszörgő hang jön a motortérből. Aztán kb. 2 perc múlva meg is szűnik, de akkor is idegesít. Lehet, hogy vízpumpa??? Ahogy belehallgattam, Kb. a vízpumpa felöl jön a hang is.

Valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy volt már ilyen problémája másnak is, Hogy pontoson mi lett a vége, arra már nem emlékszem, csak arra, hogy drága volt a javítás.

Mi lehet a probléma??
Üdv. hnorbi

Hideg időben nekem is a Carinán "csikorgott" az egyik ékszíj. Ahogy bemelegedett kb. pár perc alatt, másis elhalgatott. Csak egy ékszíjat kellett venni. Árára nem emlékszem, biztos, hogy nem volt drága!
Remélem tudtam segíteni!
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1536 Dátum: 2008.06.10 18:53:01 »


Köszi Profy!

A vízpumpánál egyébként mi csikorog? Gondolom nem a csapágy.




De egy csapágy csikorog benne.Ha azzal van gond.Olyan kis csiripelő hangja van a haldokló pumpának.


Hát ennek olyan ciripelő hangja van. De nagyon halk, meg hamar el is múlik.

Jobban örülnék neki, ha csak csapágy lenne a gondja. Egy-két helyen néztem, kb. 80.000-et kértek a szervízben egy vízpumpa cseréért.

Egyébként ezt mennyire szokott komoly lenni? Foglalkozzak vele? Vagy várjak addig, amíg nagyobb hangja nem lesz??? Már csak azért, mert olyat is hallani, hogy magától megszűnik  a probléma. :clap: :clap: :clap: Egy Daciánk volt régen. annak is ilyen baja volt, és egyszer csak abba hagyta.
Persze szívem szerint inkább kicseéltetném, de a 80 ropi egy kicsit idegesít.



Nekem is kellett cserélni vízpumpát a Carinán de az nem volt több munkadíjjal együtt 35000Ft-nál több.
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1537 Dátum: 2008.06.11 10:11:52 »
Ma játszuk megint azt, hogy nem idézünk maratonban...
THX.

 :arabia:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1538 Dátum: 2008.06.11 10:20:58 »
Ezt nekem is csinálja, de csak hidegen, pár perc alatt elmúlik, én várakozó állásponton vagyok, akár az ékszíj feszítő is lehet. Valeo sokmindenben gyári beszálító, de az SKF sem ma kezdte a szakmát, én azt venném, ha már csapágyról van szó (+ a körítés) vagy koyo-t méginkább :yes:


Az SKF -t persze én is hallottam. Itt is van Szegeden márkabolt. Szerencsére még nem látom olyan vészesnek a dolgot, hogy cseréljem.

Kicsit kúrtítottam rajta. :oops:
 
én meg kiszedtem az üres idézetet music
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.11 16:33:50 írta music »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

hnorbi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1539 Dátum: 2008.06.11 10:29:27 »
oks bocs...
Avensis 1.6 VVti Tinea Terra

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1540 Dátum: 2008.06.11 10:33:29 »
oks bocs...


No gond!
Néha én is úgy idéznék...


 :clown:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ékszíj
« Válasz #1541 Dátum: 2008.06.11 23:56:17 »
Kollégámnak 2000-es faceliftes Avensise van. Az indulásnál hidegen nyöszörgött - én nem halottam. Nála előszőr a feszítőt cserélték, de az nem segített. Utána a szíjat és az megoldotta a problémát. (16e Ft volt munkadíjjal és némi olaj utánpótlással.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1542 Dátum: 2008.06.13 20:10:35 »
Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de talán rájöttem, hogy mi kopog az autóm jobb elejében! A fék!!! Ha megütögetem a kereket, akkor hallani azt a bizonyos berugózó hangot! A tárcsának kívülis és bellűl is 2mm-es válla van + a betéteken is csak ca. 8-9mm a kopófelület! Majd a szervízben megmondják, hogy az e a hiba vagy sem! De szerintem az lesz!
BekeN

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1543 Dátum: 2008.06.15 16:34:59 »
Elhoztam pénteken az ótót a tsusótól, 330e körül állt meg a számla, ebből avultatás miatt 16e-ret kellett nekem fizetnem, elmondásuk szerint minden faxa, locsolták, nem ázik be :clap:
Hát de beázik ugyanúgy, mint előtte, de az előző tulaj szerint ezt a baleset előtt nem csinálta, ismét egy jó tapasztalat a márkasze(a)rvízről. Hétfőn felhívom őket, h hogy gondolták ezt, aztán veszek szürke szilót és nekiállok kiszigetelni, a camryn is megoldottam (igez kellett egy év mire teljesen :devil:)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1544 Dátum: 2008.06.15 18:35:23 »
Elhoztam pénteken az ótót a tsusótól, 330e körül állt meg a számla, ebből avultatás miatt 16e-ret kellett nekem fizetnem, elmondásuk szerint minden faxa, locsolták, nem ázik be :clap:
Hát de beázik ugyanúgy, mint előtte, de az előző tulaj szerint ezt a baleset előtt nem csinálta, ismét egy jó tapasztalat a márkasze(a)rvízről. Hétfőn felhívom őket, h hogy gondolták ezt, aztán veszek szürke szilót és nekiállok kiszigetelni, a camryn is megoldottam (igez kellett egy év mire teljesen :devil:)

Ne sziliplasztot... Állítólag nincs jóba a fényezett felülettel. Van kimondottan karosszéria tömítő!
Xanyi