Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971846 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4875 Dátum: 2016.11.05 07:56:17 »
reggel 8-kor? ;)

Ehhez a kérdéshez csatlakoznék: mi van, ha zajlik a jég?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4876 Dátum: 2016.11.05 07:59:21 »
Batyam szerint meg kobanya a vilag kozepe. Mindenki mashogy magyarazza meg...

Nekunk idealis volt otthon. Ovi es iskola 80 meterre, a szell kalman ter gyalog 8-9 percre, uszoda 5 perc, meg teniszpalyak is vannak, na meg a varosmajor megintcsak 5 perc. Ja es a varos legbelso termeszetvedelmi terulete szinten nehany perc. Mindez GYALOG. Ennek megfeleloen 4 ev alatt kb 30eźer km ment bele csak az autoba. Ami jo.
Sajnos itt sose lesz hazunk...annyi penzem sose lesz

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4877 Dátum: 2016.11.05 08:05:33 »
Batyam szerint meg kobanya a vilag kozepe. Mindenki mashogy magyarazza meg...


 ::)

ebbe az egész "ki hol lakik"játékban az a legjobb hogy mindenki meg van győződve arról hogy ő aztán jó helyen lakik.. ez egyfajta önigazolás.
végülis ez egy nagy döntés az életben, mindenki elhiteti magával hogy ő jól döntött.

az M7 kivezető ügyben én Ákossal értek egyet. a XI kerület a kijárat. minden budaörsön dolgozó haver ott vett lakást.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.05 08:11:25 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4878 Dátum: 2016.11.05 09:40:54 »
::)

ebbe az egész "ki hol lakik"játékban az a legjobb hogy mindenki meg van győződve arról hogy ő aztán jó helyen lakik.. ez egyfajta önigazolás.
végülis ez egy nagy döntés az életben, mindenki elhiteti magával hogy ő jól döntött.

az M7 kivezető ügyben én Ákossal értek egyet. a XI kerület a kijárat. minden budaörsön dolgozó haver ott vett lakást.
Érthető, hogy arra vettek lakást, ilyen szempontból te nem jó helyen laksz ;)
Szerintem Budaörstől jó helyek még Bia,Diósd, Érd is.Csak ugye azok már elég vidékiesek (annak előnyével is)
Misi bá megcsinált mindent?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4879 Dátum: 2016.11.05 10:22:36 »
Érthető, hogy arra vettek lakást, ilyen szempontból te nem jó helyen laksz ;)
Misi bá megcsinált mindent?

nekem a balatoni M7re kijutás óbudáról pokol. nyáron hétvégén állandóan le van zárva a rakpart.
én meg nem megyek át pestre hogy újra visszajöjjek budára.. :devil:
Misi bá volt nálam is , csinált pár dolgot, kellett.   ::)  kötödobozokban régi összesodort alu és rézvezetékek voltak azokat cserélte le ilyen modern wago sorkapocsra. 

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4880 Dátum: 2016.11.05 10:48:15 »
nekem a balatoni M7re kijutás óbudáról pokol. nyáron hétvégén állandóan le van zárva a rakpart.
én meg nem megyek át pestre hogy újra visszajöjjek budára.. :devil:
Misi bá volt nálam is , csinált pár dolgot, kellett.   ::)  kötödobozokban régi összesodort alu és rézvezetékek voltak azokat cserélte le ilyen modern wago sorkapocsra.
Úgy-úgy, nemrég én is átrendeztem a dobozokat Wago-k segítségével.  Mindjárt rendezettebb a látvány.  Al-Cu nálam is játszott, volt is probléma, sajnos a régi házaknál előfordul a házasítás. Jó, hogy erre is kitalálták a gyors megoldást.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4881 Dátum: 2016.11.05 11:03:47 »
nekem a balatoni M7re kijutás óbudáról pokol. nyáron hétvégén állandóan le van zárva a rakpart.
én meg nem megyek át pestre hogy újra visszajöjjek budára.. :devil:
Misi bá volt nálam is , csinált pár dolgot, kellett.   ::)  kötödobozokban régi összesodort alu és rézvezetékek voltak azokat cserélte le ilyen modern wago sorkapocsra.
Ja nálam is lecserélte a főkapcsolókat, meg a föld is kapott 1-1-t. Meg le lett földelve a fűtés, gáz, fűrdőkád...
Persze a ház 3/4 része marat a régi. (20 éve átépítettem a lakást, de alaposan a vizes blokk is áthelyezésre került, meg egy csomó válaszfalat megszüntettem, a villanyvezetékeket(mind alu) meg felgipszeltem a plafonra [rohog] Eddig nem volt  gond vele  :innocent:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4882 Dátum: 2016.11.05 11:07:28 »
1. ebbe az egész "ki hol lakik"játékban az a legjobb hogy mindenki meg van győződve arról hogy ő aztán jó helyen lakik.. ez egyfajta önigazolás.
végülis ez egy nagy döntés az életben, mindenki elhiteti magával hogy ő jól döntött.

2. az M7 kivezető ügyben én Ákossal értek egyet. a XI kerület a kijárat. minden budaörsön dolgozó haver ott vett lakást.
1. Persze, sokféle preferencia van, és egy embernek is lehet sok, de legalább is több ideális helyszíne lakásnak. Hogy aztán az lesz, amelyik, abba erősen beleszól az, hogy mibe született bele, és amikor váltott lakást, akkor éppen hol keresgélt, és hol volt eladó lakás. Szívesen visszamennék oda, ahol felnőttem, de azon a soron kb. 5 évente hirdetnek meg egy házat, tőlünk fölfelé 4 házszomszédban ugyanazok a családok laknak, mint amikor megszülettem, de mégha lenne is eladó, nem tudom megfizetni, nagyon nem...
2. Nyilván, hiszen az M7 eleje is a XI. kerületben van, ennél közelebb nem lehet más. Én csak arra akartam célozni, hogy egyrészt maga a XI. kerület is nagy, talán, ha nem A legnagyobb kerület, másrészt, vannak olyan helyek, amelyek ugyan odébb vannak, de azért még emberi távolságra. Mindez akkor fontos, ha az M7 gyors elérhetősége a legfontosabb szempont. Bár.  :otlet: Az M7 eleje sem a kánaán még, mert az érdi lehajtóig sok kisebb-nagyobb karambol okozta torlódás fordul elő, ha mondjuk Érd környékére költözöl, ettől megmenekülsz.
Nehéz, összetett kérdés. :wacko:
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4883 Dátum: 2016.11.05 11:09:20 »
Nekunk idealis volt otthon. Ovi es iskola 80 meterre, a szell kalman ter gyalog 8-9 percre, uszoda 5 perc, meg teniszpalyak is vannak, na meg a varosmajor megintcsak 5 perc. Ja es a varos legbelso termeszetvedelmi terulete szinten nehany perc. Mindez GYALOG. Ennek megfeleloen 4 ev alatt kb 30eźer km ment bele csak az autoba. Ami jo.
Sajnos itt sose lesz hazunk...annyi penzem sose lesz
Látod, szerintem a Moszkvától 10percre gyalog lakni sem tökéletes hely közlekedésileg.... onnan is, reggel autóval kikeveredni nagyon nagy cumi... ezt próbáltam korábban írni, hogy túl nagy  a város, és túl sok az autó ahhoz, hogy megnevezhessünk ilyen helyet. Moszkva mellől pl. a Váci úti irodaházban dolgozni, úgy hogy reggel vidd el a gyerekeket isibe, elég nehézkes a volt lakóhelyedről.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4884 Dátum: 2016.11.05 11:17:04 »
Látod, szerintem a Moszkvától 10percre gyalog lakni sem tökéletes hely közlekedésileg.... onnan is, reggel autóval kikeveredni nagyon nagy cumi... ezt próbáltam korábban írni, hogy túl nagy  a város, és túl sok az autó ahhoz, hogy megnevezhessünk ilyen helyet. Moszkva mellől pl. a Váci úti irodaházban dolgozni, úgy hogy reggel vidd el a gyerekeket isibe, elég nehézkes a volt lakóhelyedről.
Nem szabad úgy berendezkedni, hogy mindenhová csak kocsival tudjál menni. Én  5km-re lakom a Moszkva tértől, de eszembe sincs autóval a köruton belülre autóval menni. Van ahová BKV-val kell menni (vagy én motorral, ha jó az idő)
Kisgyerekeseknek meg van kint is ovi, suli, gimibe meg a gyerekek örülnek ha maguk mehetnek.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4885 Dátum: 2016.11.05 13:49:55 »
erről van szó, ha kocsizni kell, az nem jó. ha szeret vezetni az ember, ha nem.
én a munkahelyemre három évig gyalog jártam. szuper volt. feleségem meg a lánchídhoz, az se volt messze.
most sajnos  nem ez lesz, de legalább az iskolát és a leendő lakásunkat sikerült - úgy tűnik - közel szervezni egymáshoz.

megjegyzem, a gimnáziumi időszak szerintem pont az, amikor a felelős szülők beköltöznek a belvárosba :D kisgyerekkel érdemes a vidéki lét, a kert meg a ház, aztán ahogy nőnek és lesz saját életük, egyre fontosabb lesz, hogy mobilak legyenek. és nem mindegy, hogy a buliból szentendrére vagy a rózsadombra kell hazataxizni a belvárosból...
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.05 13:52:39 írta csufár »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4886 Dátum: 2016.11.05 14:55:42 »
megjegyzem, a gimnáziumi időszak szerintem pont az, amikor a felelős szülők beköltöznek a belvárosba :D
Nálunk gyalog 5 percre van egy gimnázium, aztán kifelé irányban busszal 10 perc buszozásra egy országos listás top gimnázium, villamossal 1 megállóra
egy katolikus 2tannyelvű gimnázium, és 18percnyi villamosozással elérhető a Jóska/Kafka (mai nevén Szt.Imre-Szt.Margit). És kertvárosban élhetünk, 180nöl-es kerttel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4887 Dátum: 2016.11.05 16:17:11 »
Egyébként az hogy a lakhelyhez közel van óvoda/iskola az nem feltétlenül egy súlyos szempont, mert egyrészt ezek az intézmények csak néhány évet játszhatnak fontos szerepet a család életében, illetve simán lehet az is, hogy a szülők, akármilyen ok miatt egy másik, picit távolabbi oktatási intézményt részesítenének előnyben akkor, amikor a csemetét beiskoláznák.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4888 Dátum: 2016.11.05 16:30:21 »
néhány év nem rövid idő... ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4889 Dátum: 2016.11.05 16:34:22 »
Jó hát "mindenki másképp csinálja" azért eleve nem úgy közelít a magyar ember hogy "most csak pár évre veszek lakást azt' majd megint költözünk". Ez nyugati mentalitást kíván, errefelé ez (még) nem annyira divat.