Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916359 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2400 Dátum: 2010.03.20 22:11:45 »
7 deci

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2401 Dátum: 2010.03.20 22:18:29 »
100 km/h-val gurulva ugye látszik, hogy mennyit fogyaszt a gép alapjáraton óránként ha érdekel valakit. Az ezres 3,5 decit az 1,3.as olyan 5-6 decit fogyaszt óránként. Ha 50-nel gurulsz akkor 2x, ha 25-el akkor 4x akkora értéket látunk. Azaz nálad 50nél 1, 25 nél 2 litert kb :)
érdekességképpen a számokkal játszva: egy 1,3 -as yaris 1 km/h-val gurulva alapjáraton 50-60 litert fogyaszt 100km-ként  ;) :)
Igen, ezek az értékek voltak majdnem pontosan nálam is. (50-nél 1,1-1,2) :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.20 22:20:32 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2402 Dátum: 2010.03.21 09:58:38 »
Ne "durvulj" vele, az az autó tényleg nem erről szól  :hug: ... A 6-hoz meg nem is kell "durvulni", annál többet nem fog enni akkor sem, ha nem mész lassabban a KRESZ-tempónál (mármint 90-nél).
de, többet eszik.
(Ezt csak most olvastam, sorry)

Na szóval, érdekes az infó, mert pl. a Camry elmegy 6 literrel (6.0-6.1), ha beállok óra szerint 90-re. OK, nagyon dimbes-dombos vidéken kicsit többet kér, de aránylag sík terepen ennyit eszik. És ugye a Camry is kétliteres, ráadásul egy régebbi, nyolcszelepes motor, egy rosszabb légellenállású karosszériában. Más kérdés, hogy 90-nél ötödikben 2000-et forog; de akkor is megleptél ezzel egy kicsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2403 Dátum: 2010.03.21 10:08:30 »
a (közel) padlógáz sokkal könnyebb és kevésbé fárasztó, mint a kamion szélárnyékában a decikkel való játék.
Autópályán igen - ha nincs nagy forgalom. Országúton semmiképpen - ott azért már eléggé "harci bevetés" már egy 140 körüli tempó is, pláne ha forgalom is van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2404 Dátum: 2010.03.21 10:17:49 »
-5w30ról átállok 0W30ra. 0W30as tipusból melyik tipusok az ajánlottak?
Gondolkodok még 0W20on de nem tudom mennyire illene a kocsiba úgy, hogy az elmult 90.000km alatt 5w30 al ment....
-Mivel gumicsere esedékes váltok vagy Michelin Energysaver vagy Fulda Ecocotrol-ra. (Ezek amik ADACon is első 6ban bent vannak/voltak tapadásra + benzinsporolos gumik + kaphatóak is kis városunkban 13.000Ft alatt) Melyiket vegyem inkább? (A Fulda érezhetően olcsobb...)
-Gumihoz tartozik: 175 65 R14 és 165 70 R14 közti fogyasztáskülönbség mennyi? 175 jobban tapad? Van bármi értelme XLes gumit venni egy Yarisra? A méreteket jól tudom?  :surrender:
Ha elsősorban a spórolás a cél, akkor a 165-öst vedd. Alacsonyabb a gördülési ellenállása (azonos mintázat mellett). A Fulda Ecocontrol szerintem teljesen jó, nekem is ilyen van a Camryn, csendes és takarékos gumi, jópár decivel lejjebb ment vele a fogyasztásom, mint amit előtte a Pirelli P5000-esekkel tudtam produkálni. Guminyomás: ha a keményebb rugózás, rosszabb gördülési komfort bevállalható a jobb fogyiért cserébe, akkor szvsz -megpakolt autó esetén- beletehetsz olyan 2.7-2.8 körül, azzal még a biztonság sem csorbul, a fogyit viszont tényleg lejjebb viszi.

Olaj: szerintem inkább 0 W-30, mint 20. A 20 csak a nagyon következetesen spórolós vezetési stílus esetén használható aggályok nélkül, és a 0 W-30 is már egy kimondottan üzemanyag-takarékos olaj.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2405 Dátum: 2010.03.21 10:29:14 »
2 a legkisebb lejtőn kivenni üresbe had guruljon, olyan útszakasz pedig nincs ahol nincs lejtő :) ez inkább a pulse&glide technika "ráhúzása" az adott szakaszra, csak nem szélsőséges 40-70km/h-s értékekkel hanem mondjuk maradva a 60-70 között. Gyakorlatban ez úgy működik, hogy lesem a pill fogyimmérőt és ha elég a seb tartásához 3 alatti érték akkor már veszem is ki üresbe, akkor is ha lassulok, inkább majd utána gyorsítom vissza. Ez a legfontosabb fogyicsökkentő technika, de ez betölt egy(két) estét :)
Ezt egyszer meg kellett valósítanom, kényszerűségből  ;) ... Egy eldugult hűtős autót (a Coronát) kellett lábon hazahoznom Passauból Pécsre. Ergo kis zergeb...ta mellékutakra terveztem meg az útvonalat, és ahol csak lehetett, gurultam, mégpedig leállított motorral (hűtés céljából). Az eredmény: 6 literes átlag azzal az autóval, ami amúgy soha nem evett nálunk 8 (!) alatt  :sorcerer:

(Nem beszélve arról, hogy sikerült a kocsit úgy hazahoznom, hogy a hűtő miatt egyszer sem kellett megállnom - bár volt, amikor maxon kellett járassan a fűtést... augusztusban.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2406 Dátum: 2010.03.21 10:42:01 »
Sztem attol fugg hogy hol... Egy szerpentines hosszu lejton nyilvan biztonsagosabb a motorfek. De egy nyil egyenes lejton amit egy nyil egyenes emelkedo kovet szerintem nem veszelyesebb uresben mint motorfekkel...
Így van. Mindig az adott hely és helyzet dönti el, hogy melyiket célszerűbb használni. Ehhez persze ész és odafigyelés kell - de megvalósítható, hogy spórolj is és a biztonság se szenvedjen csorbát.

Ha valaki "csak" vezetni akar, extra odafigyelés nélkül, annak nem ajánlom az üresben gurulást, mert a biztonság szempontjából sok helyen és sok helyzetben nem szerencsés. De ha az ember odafigyel és kiszűri ezeket, akkor nagyon is lehet spórolni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2407 Dátum: 2010.03.21 10:46:24 »
Gurulni semmivel sem kevésbé biztonságos, mint motorfékkel lassulni.
Ez nem így van. Meredekebb és/vagy tartós lejtőkön semmiképp nem szerencsés dolog üresben gurulni, mert lényegesen jobban igénybe veszi a féket; nem beszélve arról, hogy ha a lejtő elég meredek ahhoz, hogy motorfékkel se lassuljon az autó, akkor spórolás szempontjából sem jelent hátrányt a motorfék (sőt). De ezzel aligha mondtam neked újat  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2408 Dátum: 2010.03.21 11:15:11 »
csak pár cikket másolgatnék ide a lassúsággal kapcsolatban...
A lassúság csak akkor veszélyes (akkor viszont tényleg az), ha az adott autó és a forgalom többi résztvevője között emiatt nagy a sebességkülönbség, és nagy a forgalom - mert ekkor a lassú autó fel fogja tartani a többieket, ami ugye veszélyes és tilos. Ez a szitu áll elő, ha valaki mondjuk nekiáll hétköznap nappal (normális időjárási viszonyok között) 65-el haladni a személyautójával a 4-es úton. Ez - veszélyes. Hozzátenném, hogy ez nem veletek szembeni kritika akar lenni, mert időközben azért rég összeraktam már az ábrát, hogy ti is csak néptelen(ebb) szakaszon/időszakban "durváztok" igazán  :)

Amúgy teljesen igazad van, és a belinkelt példák is helyesek, városban mindenképpen. Autópályán már kevésbé, mert ott egy bizonyos határ (és elég széleskörű tapasztalatok alapján valahol 110-120 környékén van ez a határ) alatt már az ingerszegénység miatti elbambulás/elalvás révén borul a mérleg, nő a balesetveszély.

Szóval önmagában véve az alacsonyabb sebesség mindenképpen javítja a biztonságot - csak figyelembe kell venni az egyéb tényezőket is, és így találni egy jó kompromisszumot  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.21 11:22:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2409 Dátum: 2010.03.21 11:29:01 »
Egyébként valahol ide is tartozik, hogy ugye sikerült szereznem a Starlethez egy ötsebességes váltót - kíváncsi vagyok, mennyivel csökkenti majd a fogyasztást; konkrétan úgy néz ki a dolog, hogy 100-nál kb. 3600 helyett kb. 3100 lesz vele a fordulatszám, ez azért nem kevés. Nomeg hamarosan visszakerülnek a jóval kisebb fogyasztású nyári gumik is (Pirelli P3000 vs. Semperit téli), amikbe szándékomban áll 2.5-öt fújni (a gyári érték üres kocsira csak 1.7, én eddig 2.2-vel jártam). Mindettől együtt azt várom, hogy tudjak tartani egy óra szerint 100-as (=valós 90) utazót országúton úgy, hogy a fogyasztásom ne haladja meg az 5 litert  :yes: - tehát 4-5 decis csökkenést remélek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2410 Dátum: 2010.03.21 11:36:53 »
Idézet
Egy ilyen lassú gyökér miatt halt meg tegnap egy motoros a házunk előtt! Ha valakibe amiatt belemennék, mert veszélyesen lassan közlekedik a fejébe húznám a 40-es villáskulcsot!

Bakker... Mindig tanul az ember. Ezekszerint egy hátulról történő ütközésnél az elől haladó a hibás! Hát ez kész   [rohog] :D
Xanyi

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2411 Dátum: 2010.03.21 12:04:08 »
amikbe szándékomban áll 2.5-öt fújni

 :ph34r:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2412 Dátum: 2010.03.21 13:20:14 »
amikbe szándékomban áll 2.5-öt fújni

 :ph34r:
Tavaly is ennyivel mentem a hosszabb utakra, pl. Ausztriába (és nem tapasztaltam hátrányát, pedig ott azért vannak kanyarok és direkt próbálgattam is). Csak a városban vettem lejjebb az úthibák miatt, mert rázni sokkal jobban ráz így, mint mondjuk 2.2-vel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2413 Dátum: 2010.03.21 13:58:45 »
Gurulni semmivel sem kevésbé biztonságos, mint motorfékkel lassulni.
Ez nem így van. Meredekebb és/vagy tartós lejtőkön semmiképp nem szerencsés dolog üresben gurulni, mert lényegesen jobban igénybe veszi a féket; nem beszélve arról, hogy ha a lejtő elég meredek ahhoz, hogy motorfékkel se lassuljon az autó, akkor spórolás szempontjából sem jelent hátrányt a motorfék (sőt). De ezzel aligha mondtam neked újat  :)
Nyilván nem a szakadékban értettem :)
Olyan helyen sohasem jó gurulni motorfék helyett ahol fékezni kell mellé. Ha lassulni (vagy jobban nem gyorsulni a lejtőn) a cél akkor nyilván előszőr motorfék, majd fék. Csodálkoznál ha tudnád milyen motorfékre vagyok képes :D
Inkább rakom vissza 3-ba (gázfröccsel nyilván) 100 nál, mintsemhogy fékezni kelljen :)
Olyan lejtőn célszerű gurulni, ahol motorfékkel lassulna az ember (holott nem cél) majd utána gázzal visszagyorsul alap tempóra, majd ismétlés.
De szerintem egyről beszélünk  ;) :)

Remélem a starlettel mész majd néhány jót. Ekkora (közel 20%) os fordulatszámesés jelentős fogyasztáscsökkenést okoz. Példaként a yaris 1 eco-ba 16%-al hosszabb a 4-5-gang és 5.1 helyett 4.4-et ír a katalógus fogyira. Igaz, azon 175 helyett 155-ös gumi is van.
Nyomásra visszatérve sajna a téli-nyári gumi teszt a zord időjárás miatt télen elmaradt, ha minden összejön jövő hét végén tesztelek egy gyári nyomás, és néhány nagyobb nyomással egy fék tesztet. Felteszem majd yutubéra, dokumentálva legyen :)
Ha szabad előre saccolni, akkor a legrövidebb fékút szerintem 2,5-2,8 közötti nyomásnál lesz, de kiváncsi leszek mekkorát romlik 4ig. Meglátjuk :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.21 14:22:13 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2414 Dátum: 2010.03.21 15:22:42 »
Nyilván nem a szakadékban értettem :)
Olyan helyen sohasem jó gurulni motorfék helyett ahol fékezni kell mellé. Ha lassulni (vagy jobban nem gyorsulni a lejtőn) a cél akkor nyilván előszőr motorfék, majd fék. Csodálkoznál ha tudnád milyen motorfékre vagyok képes :D
Inkább rakom vissza 3-ba (gázfröccsel nyilván) 100 nál, mintsemhogy fékezni kelljen :)
Olyan lejtőn célszerű gurulni, ahol motorfékkel lassulna az ember (holott nem cél) majd utána gázzal visszagyorsul alap tempóra, majd ismétlés.
De szerintem egyről beszélünk  ;) :)
Így van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )