Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314562 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3540 Dátum: 2012.02.23 21:26:47 »
De - elvileg - csak a jogszabályi keretek között tehetik.

Ez irelaváns hozzászólás volt, már ne haragudj.  A hatalmi ágakról volt szó, nem arról, hogy ki mit tehet és milyen keretek között.  :hug:

Amit írtál, amúgy helytálló, és természetszerű is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3541 Dátum: 2012.02.23 21:38:32 »
Ez irelaváns hozzászólás volt, már ne haragudj.  A hatalmi ágakról volt szó, nem arról, hogy ki mit tehet és milyen keretek között.  :hug:

Amit írtál, amúgy helytálló, és természetszerű is.

Meg még itt erősen OFF is. De azt feltételeztem, hogy a többi off és irreleváns (sic!) hozzászólás között talán elmegy.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3542 Dátum: 2012.02.23 22:11:19 »
...a Palaczk által a párhuzamos közlekedés feltételeként emlegetett...
Nem én emlegetem így, hanem ez a szakma és az illetékes hatóságok által elfogadott, hivatalos jogértelmezés. Ha általában előnyben részesíted a legprecízebb megfogalmazásokat, akkor ebben se tégy kivételt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3543 Dátum: 2012.02.23 22:12:54 »
De - elvileg - csak a jogszabályi keretek között tehetik.
Elvileg. Gyakorlatilag pedig sok esetben nincs egzakt jogszabályi megfogalmazás (mint ahogy az itt tárgyalt esetünkben sincs). És természetesen ettől még a bíróságnak ilyen esetekben is döntést kell hoznia. De nem hiszem, hogy ezzel most valami újat mondtam volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3544 Dátum: 2012.02.24 05:34:48 »
Meg még itt erősen OFF is. De azt feltételeztem, hogy a többi off és irreleváns (sic!) hozzászólás között talán elmegy.

Igazad van. Elmegy.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3545 Dátum: 2012.02.24 06:51:55 »
Bepi, azért ne keverjük a dolgokat. A Bíróság nem végrehajtó hatalom.  A végrehajtó hatalom a Kormány.
Bocsi, valóban rosszul írtam, bár jól akartam. Nem végrehajtó hatalom a bíróság, hanem jogalkalmazó, ami a nevéből is látszik, hogy a hatályos jogszabályokat szem előtt tartva tárgyalja az ügyeket, hoz ítéletet.
1 évvel ezelőtt a műszaki ellenőri képzésen épp egy bíróként dolgozó emberke mondta azt, hogy nem olyan egyszerű ez a jogalkalmazás, mert jogilag vitatható témákban az egyes bíróságok/bírák másképpen láthatnak és dönthetnek ugyanazon ügyben.
Olyan tárgyaláson (és másmilyenen sem) nem voltam, ahol KRESZ ügyet tárgyaltak volna, de gyanítom, hogy ez a téma is egyike azon megosztó témáknak, amiben 2 bíró kétfajta döntést hozna.
És, ugye erre írtam azt, hogy kétség nem fér hozzá, hogy KRESZ témában - Palaczkkal egyet értve - mérlegelnek és összevetik a valósággal, esetleg az oktatással is.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3546 Dátum: 2012.02.24 06:56:40 »
OFF: erre mondta egyszer egy bíró, hogy Igazságszolgáltatás? Ugyan kérem, mi jogalkalmazók vagyunk...
Ezt nekünk is megemlítette anno a képzésen a bíró.  :clap:
Ez kb olyan, mint, hogy a közútkezelő-t szinte mindenki a Magyar Közút Nzrt-vel azonosítja, hiszen az a Közútkezelő Kht (egyébként ilyen nincs...). Pedig a Magyar Közút Nzrt. sem az autópályákat, sem az önkormányzati, sem az egyéb magán kézben lévő utaknak nem kezelője... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3547 Dátum: 2012.02.24 09:25:27 »
Nem én emlegetem így, hanem ez a szakma és az illetékes hatóságok által elfogadott, hivatalos jogértelmezés. Ha általában előnyben részesíted a legprecízebb megfogalmazásokat, akkor ebben se tégy kivételt.

Ezen a fórumon elsősorban Te emlegeted így, vélhetően azért mert a szakma minden képviselőjét és valamennyi illetékes hatósági embert (bírót, szabálysértési előadót, rendőrt stb.) megkérdeztél, és kivétel nélkül, egységesen a Te  álláspontodat támogatták.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.24 09:27:42 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3548 Dátum: 2012.02.24 10:25:02 »
A lovasmenet rendőri kisérettel sztoriból jutottunk idáig?  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3549 Dátum: 2012.02.24 10:55:40 »
Ezen a fórumon elsősorban Te emlegeted így, vélhetően azért mert a szakma minden képviselőjét és valamennyi illetékes hatósági embert (bírót, szabálysértési előadót, rendőrt stb.) megkérdeztél, és kivétel nélkül, egységesen a Te  álláspontodat támogatták.
És miből feltételezed, hogy, ha így tenne, nem az ő álláspontját támogatnák?  :whistling: :szemez:

Miért érzem úgy hogy Te szeretsz széllel szemben brunyálni? :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3550 Dátum: 2012.02.24 10:56:27 »
A lovasmenet rendőri kisérettel sztoriból jutottunk idáig?  ::)
Tulajdonképpen igen.  :1eye:

Bár, azért tény, hogy szerintem is fura eset volt...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3551 Dátum: 2012.02.24 11:00:34 »
Ezen a fórumon elsősorban Te emlegeted így, vélhetően azért mert a szakma minden képviselőjét és valamennyi illetékes hatósági embert (bírót, szabálysértési előadót, rendőrt stb.) megkérdeztél, és kivétel nélkül, egységesen a Te  álláspontodat támogatták.
Nem kérdeztem meg konkrétan senkit, mert erre nem volt szükség. Így van a tankönyvben, én is így tanultam, tanfolyamon így oktatjuk, elméleti és gyakorlati vizsgán egyaránt így kérik számon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3552 Dátum: 2012.02.24 12:21:31 »
Ha jelenleg vennél részt egy KRESZ avagy forgalmi vizsgán, célszerű lenne mégiscsak alkalmazkodnod az általánosan elfogadott értelmezéshez, mert különben még megbuknál - ennyit a számonkérhetőségről és a szankcionálhatóságról. Amire, ugye, nem kizárólag bírósági eljárásban kerülhet sor.

Ha ez tényleg így van, az meglehetősen szomorú dolog. Szerintem ugyanis a KRESZ vizsgának - nevének megfelelően - a KRESZ és nem a KRESZ tankönyv ismeretéről kellene szólni. Ami a KRESZ-ben nincs benne (és a párhuzamos közlekedés definíciója - ezt talán még Te is elismered - ilyen) azt a KRESZ-ből vizsgázókon számonkérni igencsak megkérdőjelezhető. A KRESZ tankönyv írói a KRESZ-ben nem szabályozott kérdéseket persze szabadon értelmezhetik (ahogyan mindenki más is), de ezt a KRESZ vizsgázón bevasalni igen nagy szereptévesztés. Ez esetben ugyanis átveszik (elvonják) a jogszabályalkotó jogkörét (helyette alkotnak meg egy definíciót), amire őket senki nem hatalmazta fel.
Ezt a szereptévesztést mi sem jelzi jobban, hogy amikor én jogforrás megnevezését kértem, Te egy tankönyvet jelöltél meg. Vélhetően azért, mert az általad sokat emlegetett szakma ezt használja jogforrásként - sajnos úgy tűnik, hogy a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet helyett.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3553 Dátum: 2012.02.24 12:30:10 »
Ez kicsit demagógia. A suliban is a tanár hányszor jött azzal, hogy azt kéri számon amit ő mond. Őt még a tankönyv sem érdekelte. Persze lehetett lázadni, vagy menni másik suliba.

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3554 Dátum: 2012.02.24 12:35:48 »
És miből feltételezed, hogy, ha így tenne, nem az ő álláspontját támogatnák?  :whistling: :szemez:

Miből feltételezed, hogy ezt feltételezem. Szerintem többet olvasol ki a szavaimból, mint amit leírtam.

(Ez a kérdés véleményem szerint teljesen mellékvágányra tereli a beszélgetést. Szerintem a lényeg az, hogy a szóban forgó szakmának joga van-e egy definíciót a jogalkotók helyett létrehozni, és azt a - jogszabályban foglaltakhoz hasonlóan - számonkérni, és a negligálását szankciókkal fenyegetni. Szerintem nincs, mert a KRESZ tankönyv nem jogforrás, Palaczk szerint viszont - számomra legalább is úgy tűnik - van, mert amikor jogforrást kértem tőle, ő egy tankönyvet citál.)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.24 12:38:10 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.