Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4310893 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24105 Dátum: 2015.12.15 09:22:47 »
Köszi.  :clap:
Torque progi van letöltve. Az nem jó? Azt találtam guglipléjen értékelés szerint jónak.
Nemtom, majd meglátod. Van fenn egy csomó, ha nem megy az egyik, majd megy a másik.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24106 Dátum: 2015.12.15 09:32:17 »
Másik: a váltó kenése, akadása. 1-be, 2-be olyan nehezen jár, bár a többiben sem túl szépen.

Esetleg valami ötlet az említett hibákra?! +szükségem lenne magyar vagy angol kezelési útmutatóra.
A váltó nehezen járását többeknél is -nálam is- a váltóolaj cseréje oldotta meg. A Toyota 60.000km-enkénti ellenőrzést ír elő. Akinél ez elmaradt, az gyakran kap egy váltócsapágycserés történetet is ajándékba 90-150.000 ft közt. Attól függ le kell-e szerelni a komplett váltót.
Owner's Manual-t magyarul a Toyota márkakereskedés ad neked, ha mondasz nekik egy alvázszámot. Én Mayeréktől kaptam, a váltócsapágyamat is ők csinálták.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24107 Dátum: 2015.12.15 09:35:10 »
700-zal drágábban, de 400 ezerrel kevesebb km-rel... :eek:

Csak nem "bomba áron" eladó?  ;)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24108 Dátum: 2015.12.15 09:39:57 »
Csak nem "bomba áron" eladó?  ;)
:yes:

benji04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24109 Dátum: 2015.12.15 09:49:56 »

A váltó nehezen járását többeknél is -nálam is- a váltóolaj cseréje oldotta meg. A Toyota 60.000km-enkénti ellenőrzést ír elő. Akinél ez elmaradt, az gyakran kap egy váltócsapágycserés történetet is ajándékba 90-150.000 ft közt. Attól függ le kell-e szerelni a komplett váltót.
Owner's Manual-t magyarul a Toyota márkakereskedés ad neked, ha mondasz nekik egy alvázszámot. Én Mayeréktől kaptam, a váltócsapágyamat is ők csinálták.

Köszönöm a válaszodat! Kertem is egy időpontot a szerelőmtől.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24110 Dátum: 2015.12.15 09:58:27 »
Köszönöm a válaszodat! Kertem is egy időpontot a szerelőmtől.
Csapágyat csak akkor cseréld, ha már hallhatóan zúg. (Halk búgó hangot hallasz az utastérben.) Nálam már 60 ezernél kellett először cserélni, de a következő (sima csapágybótos) 400 ezret elment. Cserélnél szvsz muszáj leszedni a váltót. Akkor már legalább a tárcsát érdemes cserélni. A szerkezet nálam több mint 600 ezret kibírt.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24111 Dátum: 2015.12.15 09:58:57 »
:yes:

Lécci, lécci, linkeld ide! :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24112 Dátum: 2015.12.15 10:00:02 »
Köszönöm a válaszodat! Kertem is egy időpontot a szerelőmtől.
Közben láttam, hogy több helyre beírtad az eredeti üzenetedet. Elég egy helyre is beírni, valaki úgyis válaszolni fog. :) Eltérő nick-el már 15 éve vagyok moderátor egy elég népes sci-fi fórumon és úgy látom a multiposztolás jellemzően egy dolgot garantál: válasz nélkül mindenki kikerül nagy ívben.
Ha már szerelőhöz mész, nézd meg a váltócsapágyadat is: ha mész az autóval nyomd ki a kuplungot. Ha csökken a zajszint(az alapjáratra eséstől eltekintve), akkor lehet gyanakodni. Én is szerelőhöz menet próbáltam ki, miután olvastam Trotter vonatkozó tippjét az egyik topic mélyén. :)

benji04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24113 Dátum: 2015.12.15 10:09:04 »
Koszi mindenkinek az infokat! Nem vagyok jártas a fórumozasban, azt hittem, hogy ez két külön brigád:)

Amúgy szerintem a csapagy is problémás lesz, mert hallok egy kis zugast ha sebessegben van az autó. Pláne egyben. Ha nem cserélem, más gondja is lehet az autónak, vagy csak a hangja lesz nagyobb?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24114 Dátum: 2015.12.15 10:10:15 »
Lécci, lécci, linkeld ide! :)
Privátban átküldöm. Itt nem szeretném... Csak tanulság miatt írtam le. :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24115 Dátum: 2015.12.15 10:17:53 »
Amúgy szerintem a csapagy is problémás lesz, mert hallok egy kis zugast ha sebessegben van az autó. Pláne egyben. Ha nem cserélem, más gondja is lehet az autónak, vagy csak a hangja lesz nagyobb?
Hát, igazából nem tudom mit okozhat a váltóban a szétrobbant csapágy, erről valami tapasztaltabb ember tudna nyilatkozni. Ha törik a csapágy a váltóban a többszázas/többezres fordulaton dolgozó alkatrészek közt, akkor szerintem olyankor már nem csak a két 38.000 ft összértékű csapágyat kell cserélni, hanem a komplett váltót.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24116 Dátum: 2015.12.15 10:19:53 »
Koszi mindenkinek az infokat! Nem vagyok jártas a fórumozasban, azt hittem, hogy ez két külön brigád:)

Amúgy szerintem a csapagy is problémás lesz, mert hallok egy kis zugast ha sebessegben van az autó. Pláne egyben. Ha nem cserélem, más gondja is lehet az autónak, vagy csak a hangja lesz nagyobb?
Ezt minden sebességfokozatban, azonos fordulatszám-tartományban kell hallanod. Elég jól össze van rakva, csak úgy nem pereg szét. Amikor cserélni kell, már úgyis annyira fog zavarni, hogy elviszed a szerelőhöz. (Ehhez azért rakd, hozzá, hogy én azoknak a csoportjába tartozom, akik azt vallják, hogy ami működik, azt nem babráljuk! :nono:)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24117 Dátum: 2015.12.15 10:24:23 »
Privátban átküldöm. Itt nem szeretném... Csak tanulság miatt írtam le. :hmmmm:

Őszintén szólva nekem nagyon remeg az ujjam, hogy ráugrasszunk valakit erre a történetre.
Meg kell venni, majd hivatalos úton ellenőriztetni a km futást. Ha az adásvételiben a valós 600+ szerepel, az ő nevére került, majd most 200+ állással árulja, az már azért a jól bizonyítható kategória, nem?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24118 Dátum: 2015.12.15 10:29:54 »
Privátban átküldöm. Itt nem szeretném... Csak tanulság miatt írtam le. :hmmmm:
Én azt nem értem, hogy nem fél? Elég ha lekéri az utolsó műszaki adatait. Ehhez simán csak félhülye vevő kell, aki azért próbálja leinformálni a cuccot. Egyébként műszakilag milyen volt 600 felett? Lehetett rajta érezni az entrópiát? Vagy még eladható áttekert órával állapot alapján, "korának megfelelő állapotban", "nemdohányzó női tulajdonostól" egy kormány váltó átbőrözés után?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24119 Dátum: 2015.12.15 10:35:07 »
Én azt nem értem, hogy nem fél? Elég ha lekéri az utolsó műszaki adatait. Ehhez simán csak félhülye vevő kell, aki azért próbálja leinformálni a cuccot. Egyébként műszakilag milyen volt 600 felett? Lehetett rajta érezni az entrópiát? Vagy még eladható áttekert órával állapot alapján, "korának megfelelő állapotban", "nemdohányzó női tulajdonostól" egy kormány váltó átbőrözés után?
És a forgalmiban is benne van a 2 évvel korábbi vizsgánál beírt, 400 valahány ezer km-es bejegyzés. :hmmmm:
Amúgy igen, eladható. Nem lóg ki a többi autó közül, mivel mindben vissza van (több-kevesebb) kilométer tekerve.