Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797724 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2820 Dátum: 2014.09.30 09:03:00 »
  Így van,és ez a méltányolandó! :hug: No, meg minden hsz. előtt nem olvassuk el az összes topikot az ismétlés elkerülése végett...pedig így közelebb az 50-hez Alzheimer barátunk segít a felejtésben. [rohog]
  Reméljük,fórumtársunknak közben megoldódott a problémája!
DS65 barátom nagyon vicces vagy, de ha gondolod folytathatjuk privátban, mert ez nem az a topik, ahol a másik korával és segítőkészségével viccelődnek. Én is voltam, 17 hozzászólásos, de szemtelen soha. Ha észrevetted volna, nem csak belinkleltem egy hirdetést, hanem véleményt mondtam és elárultam az injektorok árát is, amennyiért sikerült szerezni. Ugyanis, én is sokat telefonálgattam és elég furcsa alakokkal beszéltem, akik le akartak húzni. És még valami! Szerintem nagyobb probléma az, hogy véleményt mondasz ("arctalanul") és felületet foglalsz, mint hogy én beraktam az 1db hozzászólásomat. Ígérem, a jövőben figyelmesebb leszek, vagy nem szólok hozzá semmihez (ezzel nem segítek) mert idő hiányában nem tudom visszaolvasni a kommenteket, vállalva azt a veszélyt hogy lesz valaki, aki ezt megjegyzi. Csak úgy közlöm veled, hogy egyesekkel ellentétben akik életükben nem fogtak forrasztópákát a kezükbe én kitisztítottam a levegőrendszert, 2x cseréltem injektort, zárakat ablakemelőt javítottam, műgyantáztam, fényezést, ködlámpakapcsolót javítottam és nem csak belinkelek valamit, amiről semmit nem tudok.
Kérem a moderátorunkat, hogy a DS65 válasza után törölje ezt a bejegyzést! Köszönöm!
A következő is Toyota lesz.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Adok-veszek
« Válasz #2821 Dátum: 2014.09.30 23:01:00 »
DS65 barátom nagyon vicces vagy, de ha gondolod folytathatjuk privátban, mert ez nem az a topik, ahol a másik korával és segítőkészségével viccelődnek. Én is voltam, 17 hozzászólásos, de szemtelen soha. Ha észrevetted volna, nem csak belinkleltem egy hirdetést, hanem véleményt mondtam és elárultam az injektorok árát is, amennyiért sikerült szerezni. Ugyanis, én is sokat telefonálgattam és elég furcsa alakokkal beszéltem, akik le akartak húzni. És még valami! Szerintem nagyobb probléma az, hogy véleményt mondasz ("arctalanul") és felületet foglalsz, mint hogy én beraktam az 1db hozzászólásomat. Ígérem, a jövőben figyelmesebb leszek, vagy nem szólok hozzá semmihez (ezzel nem segítek) mert idő hiányában nem tudom visszaolvasni a kommenteket, vállalva azt a veszélyt hogy lesz valaki, aki ezt megjegyzi. Csak úgy közlöm veled, hogy egyesekkel ellentétben akik életükben nem fogtak forrasztópákát a kezükbe én kitisztítottam a levegőrendszert, 2x cseréltem injektort, zárakat ablakemelőt javítottam, műgyantáztam, fényezést, ködlámpakapcsolót javítottam és nem csak belinkelek valamit, amiről semmit nem tudok.
Kérem a moderátorunkat, hogy a DS65 válasza után törölje ezt a bejegyzést! Köszönöm!


Kedves Zsolt68! Felháborodásod alaptalan,nem akartalak megsérteni,félreértettél valamit!!! Szerinted a nickemben szereplő "65" mit takar? Arra nem is gondoltál,hogy királyi többesben beszéltem?! Nem szoktam senkit becsmérelni,sem magasztalni magam. Elismerem tudásodat,nem is tehetek mást,hiszen nem ismerlek személyesen. Úgy gondolom,egy malomban őrlünk,de a zajtól nem halljuk egymást! Viszont ha sértőnek találtál bármit is az írásomban,ezennel megkövetlek! Nem is akarok okoskodni,nem vagyok autószerelő.Elektronikai múszerész az eredeti szakmám.Untatni sem akarlak,még kevésbé az időd rabolni,miket csináltam már meg autóimon, motorkerékpárjaimon.
        Üdvözlettel:DS65 - egy 49 éves fórumozó
  U.i: Ezek után próbáld meg mégegyszer elolvasni felháborodásod tárgyát,különösen figyelmedbe ajánlanám az "átölel" szmájlit.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2822 Dátum: 2014.10.01 14:29:56 »


Kedves Zsolt68! Felháborodásod alaptalan,nem akartalak megsérteni,félreértettél valamit!!! Szerinted a nickemben szereplő "65" mit takar? Arra nem is gondoltál,hogy királyi többesben beszéltem?! Nem szoktam senkit becsmérelni,sem magasztalni magam. Elismerem tudásodat,nem is tehetek mást,hiszen nem ismerlek személyesen. Úgy gondolom,egy malomban őrlünk,de a zajtól nem halljuk egymást! Viszont ha sértőnek találtál bármit is az írásomban,ezennel megkövetlek! Nem is akarok okoskodni,nem vagyok autószerelő.Elektronikai múszerész az eredeti szakmám.Untatni sem akarlak,még kevésbé az időd rabolni,miket csináltam már meg autóimon, motorkerékpárjaimon.
        Üdvözlettel:DS65 - egy 49 éves fórumozó
  U.i: Ezek után próbáld meg mégegyszer elolvasni felháborodásod tárgyát,különösen figyelmedbe ajánlanám az "átölel" szmájlit.
Ez már így derék! De azt meg kell hogy jegyezzem, hogy a nickemben lévő 65-ről, szerintem, nem kellene tudnom mit is jelent. Azt viszont tudom, hogy én az adatlapomra bejegyeztem hogy hány éves vagyok. Én az "átölel" jelet nem ismerem viszont a "röhög" jelet felismertem. Figyelembe kellene venni hogy változott a világ! Én múltkor egy mondatot írtam poénból az évtizedes edzőtársaimnak és hiába mondtam hogy vicceltem, 3x mondták el hogy "ez csúnya volt". Most kereshetek egy másik helyet ahol edzhetek. Azt el sem mesélem hogy törték be a fejemet baltával.
Egyébként, motoros vagy? Miért nem ezzel kezdted? Ráadásul földim.
Szerintem, felejtsük el! DS65 válasza után, kérem hogy töröljék a bejegyzéseinket!
ui.: Tényleg ne foglaljuk a felülete, mert amikor megvettem a Carinát az elejétől kezdtem olvasni a bejegyzéseket és a negyedénél meguntam. Oldalakon keresztül lényegtelen dolgok, hegyekben. Ezek után csoda, ha nem olvasom el az adott oldalon lévő kommenteket?
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.01 14:40:17 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Adok-veszek
« Válasz #2823 Dátum: 2014.10.02 17:16:45 »
Nos. Lenne két teljesen zsír új SRL motortartó bakom eladósorban! 1.6-os 4AFE motorhoz, 1995-ös Japánhoz 100%, hogy jó, de a képek alapján eldöntheted, hogy a tiédhez is megfelelő -e.  :)
http://kepfeltoltes.hu/141002/bak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141002/bak2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nem olcsó dolgok ezek, de én odaadnám a kettőt 15.000Ft-ért összesen. Persze külön-külön is eladóak.
És még mindig van egy új SKF kinyomócsapágyam is olcsón, ha valakinek szüksége lenne rá!  :whistling:
Üdv,
Máté

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Adok-veszek
« Válasz #2824 Dátum: 2014.10.02 19:31:09 »
Sziasztok!

Klímahűtőt és hozzá ventilátort keresek. Ha van valakinek, vagy tudtok valahol eladót, jelezzétek...

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Adok-veszek
« Válasz #2825 Dátum: 2014.10.03 18:16:04 »
Apropó, nincs valakinek eladósorban kormányműve 1.6-os, 1995-ös, természetesen balkormányos Carina-hoz?
Köszönöm!
Máté

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re: Re:Adok-veszek
« Válasz #2826 Dátum: 2014.10.03 18:17:49 »
Apropó, nincs valakinek eladósorban kormányműve 1.6-os, 1995-ös, természetesen balkormányos Carina-hoz?
Köszönöm!
Máté
Szia, nekem van...
Ment privát.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #2827 Dátum: 2014.10.04 15:27:01 »
Kormánymű engem is érdekelne, viszont én szerintem felújíttatom.
Ha beteszek egy bontottat, mi a garancia, hogy nem kezd el lógni fél év múlva?  :helpsmilie:

Cserélni meg nem piskóta...  :whistling:

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Adok-veszek
« Válasz #2828 Dátum: 2014.10.04 17:34:18 »
Ki mondta, hogy én nem újíttatom fel? ;-) Így csak a csere idejéig maradok majd autó nélkül.
Egyébként a motortartó bakok már nem eladóak, mert ma beépítettem őket! Örülök is, hogy a szerelő tanácsa ellenére megtettem és kicseréltem ezeket is, csodálatosan rezgésmentes lett az autó alapjáraton!  :clap: Ehhez persze az kellett, hogy ezzel a művelettel már mind a négy bak új. Tudom javasolni ezt bárkinek, akinek egy kicsit is rezonál a kormány és úgy az egész kasztni alapjáraton!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #2829 Dátum: 2014.10.04 21:35:13 »
Megkérdezhetem, hol és mennyiért újítják?
Szervós?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Adok-veszek
« Válasz #2830 Dátum: 2014.10.05 08:48:04 »
Még most fogok utánajárni, hogy hol újíttassam fel... Ez lesz az egyik tél prodzsekt, hisz nem sürgős. De amikor a Celicámon csináltattam szerelővel, ott 30 volt csak a felújítás, de annak szinte semmi baja sem volt. Úgyhogy olyan 40-50 körülre saccolom majd a beavatkozást, de majd beszámolok róla, hogy miként alakult a dolog!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Adok-veszek
« Válasz #2831 Dátum: 2014.10.05 17:51:27 »
 ::) Eláruljátok, mi bajuk a kormányműveknek?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Adok-veszek
« Válasz #2832 Dátum: 2014.10.05 18:43:29 »
Inkontinencia...  :innocent: Vagyis tiszta olajsár szegény, utána kell töltögetnem az olajat időről-időre. A szerelő hallja a hangján is, hogy nem egészséges, én mondjuk nem érzem. :) De megvárni nem szeretném, hogy elpusztuljon, ha már most ilyen, akkor később nyilván még ilyenebb lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #2833 Dátum: 2014.10.05 19:09:56 »
Lóg a fogasléc..  :no:

gyuri89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Adok-veszek
« Válasz #2834 Dátum: 2014.10.06 00:38:12 »
mit vettek helyette?
Itt eléggé off, Passat B5.5 kombit (mondjuk hasonló állapotban)...

Viszont maradt egy garnitúra 14" 5X100 Carina lemezfelnink 185/65 14" Dunlop Wintersport télikkel,  öregek (2005, de 2009-ben lettek újonnan véve), nem repedezettek, 5-6mm közt vannak, tán még hasznavehetőek.
30 ezerre gondoltam, ha esetleg érdekel valakit szóljon.

20/593-8572