Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797745 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #2100 Dátum: 2012.11.15 06:09:37 »
Angol tükröt ne vegyél! A jobb oldali kormányhoz van igazítva az a szöge konzolának amit a kocsi hossztengelyével bezár. Érthetően ahhoz hogy használni tudd nem fogod tudni rendesen beállítani. Tök bénán véghelyzetbe kell kifordítani és akkor sem látsz majd rendesen. Persze van esély arra hogy a belét át tudod műteni de itt is különbözik az angol és a japán. Használhatóság tartósság szempontjából ki lehet találni melyik a jobb. ::)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Adok-veszek
« Válasz #2101 Dátum: 2012.11.15 09:45:01 »
Köszi a figyelmeztetést! Akkor majd inkább itthon keresgélek, hátha akad majd egyszer az utamba egy pont nekem való.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

eddyjackal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Adok-veszek
« Válasz #2102 Dátum: 2012.11.15 12:44:47 »
Sziasztok! Ablakmosó szivattyút keresnék a Carinámhoz, de eddig nem találtam még utángyártottat sem. Egy helyen ajánlották, hogy 40k-ért tudnak rendelni gyárit, de csöppet sokallom érte...Még az eredeti van benne, azzal az okos 3 tűs japán megoldással. Bármi érdekel, ami kompatibilis lehet vele! Ötleteket is szívesen veszek, hogy hol tudom megkérdezni/megrendelni! Köszi előre is! 94-es évjáratú, még japán!  ;)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Adok-veszek
« Válasz #2103 Dátum: 2012.11.15 12:47:41 »
Hi! Itt a kluboldalon lehet találni bontók címeit. Én náluk próbálkoznék elsőként.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #2104 Dátum: 2012.11.15 13:27:54 »
Sziasztok! Ablakmosó szivattyút keresnék a Carinámhoz, de eddig nem találtam még utángyártottat sem. Egy helyen ajánlották, hogy 40k-ért tudnak rendelni gyárit, de csöppet sokallom érte...Még az eredeti van benne, azzal az okos 3 tűs japán megoldással. Bármi érdekel, ami kompatibilis lehet vele! Ötleteket is szívesen veszek, hogy hol tudom megkérdezni/megrendelni! Köszi előre is! 94-es évjáratú, még japán!  ;)

üdv!

Vagy keresd meg itt a fórumon Zé Balázst, ő Carinákat bont!

eddyjackal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Adok-veszek
« Válasz #2105 Dátum: 2012.11.15 14:07:58 »
Köszönöm a gyors válaszokat!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #2106 Dátum: 2012.11.15 15:02:46 »
...
 Köszi előre is! 94-es évjáratú, még japán!  ;)
Szia!
Olajat nem fogyasztja esetleg?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #2107 Dátum: 2012.11.15 15:12:18 »
Ugyan már!
vd1234 titokban már a plusz ECU-nál tart, építi a versenygépet, most irja majd meg az új vezérlőt, de amilyen felkészült, meghagyja a gyárit is!  [rohog] [rohog]
Nem, nincsen rá idő  ;) :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #2108 Dátum: 2012.11.15 15:13:32 »
Csak egy történet az előrelátás és a gépkocsi kapcsolatáról.
Gyerekkoromban volt egy remek Skoda 100L-lünk.
Apám rendesen karbantartotta, sokat javítgatta, sosem hagyott cserben minket.
Minden alkatrészt összeszedett hozzá, lassan nagyobb érték volt hozzá alkatrészben, mint, amit a kocsi ért.
Amikor sikerült eladni, fillérekért ingyen kellett oda adni hozzá a cuccokat, mert mi a fenét kezdjen vele kocsi nélkül.
Ja és még évekkel az eladás után is találtunk a  garázsban Skoda alkatrészt.
Szóval annak idején az örökkévalóságnak terveztük a 100as skoda életben tartását is, pedig nem ez volt a legalkalmasabb típus. A toyotának szerintem nincs erre szüksége, igazság szerint a skodának sem volt, viszont rengeteg pénz kiment az ablakon alkatrészek formájában.
Szerintem nem érdemes tartalékot képezni a 21.században, európában.
Pénzt kell gyűjteni. Sokat, nagyon sokat. Pénzért bármikor, bármi lesz.
Meggondolandó, amit írsz. Azért kérdezni ingyen van  :)

eddyjackal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Adok-veszek
« Válasz #2109 Dátum: 2012.11.15 20:37:02 »
Szia!
Olajat nem fogyasztja esetleg?
Kb. két hónapja van meg, és használom. Átesett némi ráncfelvarráson kívül belül, ebben benne volt az olajcsere is. Igazából azóta kétszer néztem, és nem tapasztaltam különösebb változást.

Fred10

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Adok-veszek
« Válasz #2110 Dátum: 2012.11.16 09:55:12 »
Sziasztok! Egy óriási alkatrész kéne az autómba. :)
Egy fém patent amiből 4 rögzíti a középkonzolt. Amikor rádiót cseréltem az ismert módon megfogtam a rádió alatti részt és szépen kipattant az egész és akkor vettem észre hogy a 4 fém pöcökből az egyiket valószínűleg a volt tulaj letörte. Valakinek nincs véletlenül egy ilyen tartalékba? :)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #2111 Dátum: 2012.11.16 10:49:02 »
üdv!

A konzolon műanyag fülek vannak, amire fém patentokat kell erősiteni ez akad be a műszerfal műanyag kis téglalap alakú keretébe (4x). Ha valahol a műanyag tört le akkor vége, ha csak a fém biztosító hiányzik, azt lehet pótolni.
Nekem a műszerfalból tört ki az egyik kis műanyag keret, így ott nem tart semmi..  :wacko:

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Adok-veszek
« Válasz #2112 Dátum: 2012.11.16 11:02:46 »
Ha Dunakeszi vagy Hatvan környékén jársz valamikor, szólj, tudok adni ilyet !
... a 4 fém pöcökből az egyiket valószínűleg a volt tulaj letörte. Valakinek nincs véletlenül egy ilyen tartalékba?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Adok-veszek
« Válasz #2113 Dátum: 2012.11.16 21:14:47 »
Motortér oldali kormányrúd keresztcsuklót keresek Carina II 2,0 GLI  '90 autómhoz.  :helpsmilie:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Adok-veszek
« Válasz #2114 Dátum: 2012.11.19 23:45:46 »
Sziasztok! Egy óriási alkatrész kéne az autómba. :)
Egy fém patent amiből 4 rögzíti a középkonzolt. Amikor rádiót cseréltem az ismert módon megfogtam a rádió alatti részt és szépen kipattant az egész és akkor vettem észre hogy a 4 fém pöcökből az egyiket valószínűleg a volt tulaj letörte. Valakinek nincs véletlenül egy ilyen tartalékba? :)

Szia!

A legközelebbi toyota szalonban akár 1db-ot is rendelhetsz, nekem is volt hogy szükségem volt egy ilyen pöcökre, filléres cucc, talán 100-200ft. 2nap és ott van ausztriából.