Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797854 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Adok-veszek
« Válasz #1995 Dátum: 2012.09.04 19:40:40 »
Nálam LED van benne, tovább bírja az akku, ha nyitva felejteném  ;)

Milyen LED-et sikerült bele venni? Mérethű? Én is akarok LED-et oda. Belső tér világításhoz ilyet vettem:

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1996 Dátum: 2012.09.04 20:32:13 »
Bocs, de a Carina topicban válaszolok inkább.

pokijani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Adok-veszek
« Válasz #1997 Dátum: 2012.09.05 09:50:22 »
1994-es 1,6-os XLi japán gyártmányú Carinámba komplett klímát keresek.
SEGÍTSÉG!!!  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.05 09:53:01 írta pokijani »

ssuti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Adok-veszek
« Válasz #1998 Dátum: 2012.09.08 23:08:29 »
Kicsit elhasznált porvédő, a lengéscsillapítók se voltak jobb állapotban..
Keresek hátsó rugókat és kitámasztó rudakat amiben még vizsgaképes a szilent (amelyikkel a kerékösszetartást lehet állítani). Esetleg jó állapotú klímakompresszort is, de csak ha nagyon akciós, most a műszaki fontosabb :)

[a csatolmányt egy admin törölte]

istvan.kovacs6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Adok-veszek
« Válasz #1999 Dátum: 2012.09.09 12:15:44 »
1997-es, 1.6-os, klímás Carina E-hez keresek  főtengely ékszíjtárcsát. Három ékszíj megy rá: a generátor, a klíma és a vízpumpa.
Ha van, akkor a csavarra is igényt tartok.
Ugyanehhez a Carinához keresek szelepfedelet (az enyém beszakadt az egyik csavarnál).

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #2000 Dátum: 2012.09.09 12:56:28 »
1997-es, 1.6-os, klímás Carina E-hez keresek  főtengely ékszíjtárcsát. Három ékszíj megy rá: a generátor, a klíma és a vízpumpa.
Ha van, akkor a csavarra is igényt tartok.
Ugyanehhez a Carinához keresek szelepfedelet (az enyém beszakadt az egyik csavarnál).
Javítsatok ki, ha tévednék. Szerintem a főtengely szíjtárcsára két hosszbordásszíj megy, de ha nincs klíma, akkor csak egy. Ugyanis egy hajtja a generátort és a vízpumpát, a másik pálya a klímát. Az enyémen is kétpályás szíjtárcsa van, de mivel nincs klíma, ezért csak az egyik foglalt.
A szelepfedél nálam is így volt, de a fórumon kaptam tippet, hogy jófogás-on hirdetnek egyet. Ha látok egyet, szólok, engem is nagyon zavart. Melyiknél szakadt be a tiéd? Gondolkodtam rajta, hogy alumínium-forrasztópálcával megpróbálkozok segíteni rajta, de hála Istennek lett bontott közben.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Adok-veszek
« Válasz #2001 Dátum: 2012.09.09 14:54:08 »
Így van. A főtengely ékszíjtárcsa 2 szíjas. Másrészt a szelepfedelet nem szabad megcibálni. 8 nm a meghúzási nyomaték !  Ha nem rugalmas a tömítés hártya vékony olajálló fekete szilikon tömítőpasztával kell átkeni a kemény tömítést. De de nagyon meghúzni semmikép sem szabad.

istvan.kovacs6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Adok-veszek
« Válasz #2002 Dátum: 2012.09.09 19:13:29 »
Vezérműszíjat cseréltem és az öcsém jött segíteni és megtépte. Egyébként a kipufogó oldalon a vezérműtárcsa felőli furattal van a gond. Úgy-ahogy sikerült megszorítani, de még új tömítéssel és pasztával bekenve is szivárog.
A tárcsával kapcsolatban igazatok van, kapkodtam a hozzászólás írásánál. Valóban csak két szíj megy rá. Az jó hír, hogy a nem klímás Carinán is ugyanilyen típus van, mert így talán több esélyem lesz találni.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #2003 Dátum: 2012.09.09 19:27:49 »
Vezérműszíjat cseréltem és az öcsém jött segíteni és megtépte. Egyébként a kipufogó oldalon a vezérműtárcsa felőli furattal van a gond. Úgy-ahogy sikerült megszorítani, de még új tömítéssel és pasztával bekenve is szivárog.
A tárcsával kapcsolatban igazatok van, kapkodtam a hozzászólás írásánál. Valóban csak két szíj megy rá. Az jó hír, hogy a nem klímás Carinán is ugyanilyen típus van, mert így talán több esélyem lesz találni.
Bocsánat, nem értem pontosan, hogy hol szivárog. Ezért csak lehetőségekről tudok írni, de pontosíts majd kérlek!
A vezérműtengelyen levő tárcsánál? Azt a csavart tépte meg? A főtengelyen levő tárcsát ha megtépte, akkor jó erőben van Öcséd, mert azt jóval 100Nm felett kell meghúzni, és elég rossz helyen is van, hacsak nincs felemelve csápossal.
A vezérműtengelyen levő tárcsát viszont elég könnyen túl lehet tépni. De a rajta levő szimeringet be is kell zsírozni. Mivel két félből áll ott a szimeringház, utólag célszerű berakni, de gondolom, hogy úgy is csináltátok. Esetleg ha a szelepfedélnél nem kentetek pasztát a sarkokba, ott még folyhat az olaj.
Mondjuk csere miatt nem kell levenni a vezérműtengelyről semmit, csupán a főtengelyen levő szíjtárcsát és a bakot. Meg a vízpumpáról a tárcsát és a műanyag burkolatot  :wacko:
De szerintem ne ebben a topicban folytassuk, hanem a típushibákban, vagy a Carinában. Bocs az OFF-ért!
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.09 19:31:04 írta vd1234 »

e-Balázs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Adok-veszek
« Válasz #2004 Dátum: 2012.09.12 17:37:30 »
Sziasztok!

Megvételre keresek '96 környéki Carina-E-t. Szempontok:
  • 1.6-os, ha lehet
  • klíma nem fontos, de nem fogok sírni, ha van
  • elektromos ablakok legalább elől
  • jó állapotú (várhatóan nem kell a fél autót lecserélni egy éven belül...)
  • megbízható forrásból
  • Budapesten van, vagy tömegközlekedéssel könnyen elérhető helyen
  • ha lehet, akkor nem bőr üléses, nem fa berakásos, stb. furcsaságoktól mentes
Hirtelen ennyi jut eszembe. Sajnos kb. (max) 400 eFt-om van rá, amiért tudom, hogy nem várhatok csodát. Azért ha tudok valami ilyesmiről, akkor hálás lennék, ha jeleznétek. Legjobban annak örülnék, ha e-mail-ben jeleznétek: eigner.balazs@gmail.com, de jó itt is, igyekszem majd figyelni. Előre is hálásan köszi és tegyetek helyre, ha nagyon el vagyok tájolódva! :)
Eigner Balázs

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #2005 Dátum: 2012.09.12 18:55:48 »
Sziasztok!

Megvételre keresek '96 környéki Carina-E-t. Szempontok:
  • 1.6-os, ha lehet
  • klíma nem fontos, de nem fogok sírni, ha van
  • elektromos ablakok legalább elől
  • jó állapotú (várhatóan nem kell a fél autót lecserélni egy éven belül...)
  • megbízható forrásból
  • Budapesten van, vagy tömegközlekedéssel könnyen elérhető helyen
  • ha lehet, akkor nem bőr üléses, nem fa berakásos, stb. furcsaságoktól mentes
Hirtelen ennyi jut eszembe. Sajnos kb. (max) 400 eFt-om van rá, amiért tudom, hogy nem várhatok csodát. Azért ha tudok valami ilyesmiről, akkor hálás lennék, ha jeleznétek. Legjobban annak örülnék, ha e-mail-ben jeleznétek: eigner.balazs@gmail.com, de jó itt is, igyekszem majd figyelni. Előre is hálásan köszi és tegyetek helyre, ha nagyon el vagyok tájolódva! :)
Szia e-Balázs!
Carina-E-ben alap az elektromos ablak, szóval azzal nem lesz gond szerintem.
400eFT-ért vett Carina-E is csodálatos, tehát nyugodtan várd a csodát!  :D
Ezt már ajánlottam a kollégámnak is, tudom kicsit több mint 400 pénz és nem Budapesten van, de a többi stimmel és elég jónak tűnik:
http://racing-bazar.hu/utcai/szemelyauto/toyota_carina_carina_e_1.6_xli_friss_muszaki.hideg_klima
Sok sikert a vásárláshoz!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #2006 Dátum: 2012.09.12 19:08:47 »
Üdv!

Nem akarok rontani senkinek semmit, de ez 1994-es, az pedig nagy valószínűséggel olajevős szériából van, ha gyári gyűrűk vannak még benne. Más problémát nem tudnék elképzelni, az enyémen is ez volt a baj, amúgy majdnem tip-top! Lehet, hogy már gyűrűzték is esetleg, akkor meg semmi gond.
Szerintem japán, Denso cuccokkal, liftback (sajnálom, hogy nekem nem ilyen), szóval nem rossz  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.12 19:16:31 írta vd1234 »

e-Balázs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Adok-veszek
« Válasz #2007 Dátum: 2012.09.12 20:03:25 »
Huh, ez tényleg nagyon jól hangzik! Lehet, hogy szorosabbra húzom az övemet és összekaparom rá a pénzt. :) Hálásan köszönöm a tippet!
Eigner Balázs

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #2008 Dátum: 2012.09.18 20:56:05 »
Szükségem lenne (min) 2 db gyertya pipa alsó végén lévő gumi akármire.
Valamint 1 db sárga BOSCH injektorra.
Most kellene, de mivel most nincs rá pénz, RÁ ÉR!
Zé Balázs vagy még??? Telefonon kerestelek de ki voltál kapcsolva. Most már tényleg kellenek a cuccok amiről beszéltünk!
A következő is Toyota lesz.

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Adok-veszek
« Válasz #2009 Dátum: 2012.09.20 15:36:54 »
Sziasztok! 97-es 1.6-oshoz keresnék komplett angol műszerfalat (műszeregységet). Esetleg lenne cserébe egy japó.
Sürgős lenne, várom az ajánlatokat.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.20 15:40:33 írta bpm »