Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 717399 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2895 Dátum: 2016.11.22 14:52:40 »
A szerelem nem korfüggő. :nono:
Szerencsére. :clap:
Ez igaz, de nem mindegy hogy hányévest szeretsz! Én a fiatalabbat!  ;)

Na jól szétOFFoljuk a topikot  :cool2:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2896 Dátum: 2016.11.22 22:09:01 »
Avensis hibrid nincs. :surrender:
Az Auris kicsi.
Na ezert fizettem ki jo sok penzt egy prius plus tipusu gepjarmure :)

Szerk. Ma megkaptam a rendszamot, szombaton elhozom!!!  :clap:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2897 Dátum: 2016.11.25 15:45:55 »
A mostani autóm megörökölte a téli gumikat a t27-ről. Tegnap szépecskén felraktam. Ma mennék a dolgomra, erre valami koporgást hallok a kerekektől. Hát nem belekotyog a féknyereg a felnibe?! :censored: Az ET szám nem stimmel a két autó között, és nem a javamra, hanem ellenemre van a különbség. Csak 1-2 mm-re van tőle. Most vehetek felni a mazdára. :cry: Így, ha valakinek kell 4 felni a t27-re (meg állítólag a corolla versora is?) jutányos áron odaadom. :hug:

ddt500

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Avensis III.
« Válasz #2898 Dátum: 2016.11.27 18:51:39 »
Üdv!
2010-es Avensis balos tükör meg lett koccolva. Csak két karcolás van rajta de maga a tükörlap eltűnt. A tükörlap mozgató/állító kijött a helyéről de azt visszapattintottam. Az is működik, tükörbehajtó is (bár annak elég szörnyű hangja lett), meg az index is.
Szóval a kérdésem az, hogy elég tükörlapot vadásznom vagy van valami ami ilyenkor eltörik benne és komplett tükröt kell cserélnem? És hol érdemes kutatnom alkatrész után? Google-ba megtaláltam a két bp-i toyota bontót de hátha Ti okosabbak vagytok.
Előre is köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.27 18:55:50 írta ddt500 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2899 Dátum: 2016.11.27 19:50:12 »
Üdv!
2010-es Avensis balos tükör meg lett koccolva. Csak két karcolás van rajta de maga a tükörlap eltűnt. A tükörlap mozgató/állító kijött a helyéről de azt visszapattintottam. Az is működik, tükörbehajtó is (bár annak elég szörnyű hangja lett), meg az index is.
Szóval a kérdésem az, hogy elég tükörlapot vadásznom vagy van valami ami ilyenkor eltörik benne és komplett tükröt kell cserélnem? És hol érdemes kutatnom alkatrész után? Google-ba megtaláltam a két bp-i toyota bontót de hátha Ti okosabbak vagytok.
Előre is köszi!
Nekem T25-öt koccolták le éppen, úgyhogy bal tükörburkolatot keresek. Nem találtam, viszont láttam, hogy ebay rogyásig van T27 fűtőszálas tükörrel.
De szerintem a márkaszervíz se adja nagyon drágán, érdemes lenne őket megkérdezni.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis III.
« Válasz #2900 Dátum: 2016.11.28 08:39:05 »
Üdv!
2010-es Avensis balos tükör meg lett koccolva. Csak két karcolás van rajta de maga a tükörlap eltűnt. A tükörlap mozgató/állító kijött a helyéről de azt visszapattintottam. Az is működik, tükörbehajtó is (bár annak elég szörnyű hangja lett), meg az index is.
Szóval a kérdésem az, hogy elég tükörlapot vadásznom vagy van valami ami ilyenkor eltörik benne és komplett tükröt kell cserélnem? És hol érdemes kutatnom alkatrész után? Google-ba megtaláltam a két bp-i toyota bontót de hátha Ti okosabbak vagytok.
Előre is köszi!

Vegyél szerintem bontottat,vagy gyárit. Én vettem T25-höz Alcar-t,mert elment a fűtőszál benne. Az nekem nagyon  :shit: volt. Az hogy sötétített volt az egy dolog,de baromira torzított. Egy napot volt benne és visszaraktam a gyárit és vettem egy komplett bontott tükröt,abból tettem át a tükörlapot.
Igaz hogy OFF Megane ON - ba is Alcar-t vettem annó ugyan ezen hiba miatt,de azzal nem volt semmi gond. Lehet csak a T25 utángyártott tükörlapja nem jó.

Azt hiszem a ZS+U Kft-nél kaptam.

Mocsokba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis III.
« Válasz #2901 Dátum: 2016.12.06 09:28:25 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről? Valaki megnézte már esetleg?  ::)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_business_magyar_szkonyv_1_tulaj-10836753

Üdv: Attila

Mocsokba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis III.
« Válasz #2902 Dátum: 2016.12.18 16:36:23 »
A Business felszereltség nem tartalmazza a tempomatot?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2903 Dátum: 2016.12.18 16:44:44 »
A Business felszereltség nem tartalmazza a tempomatot?
Ez így gyakorlatilag SOL felszereltség (csak a külső tükrök motoros behajtása, ami nálam a SOLban nincs), abban meg nincs alapból tempomat (de tehető bele, csak a kar kell, elő van készítve a kormányoszlopon)
A fénykép szerint nincs benne tempomat a linket autóban.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Avensis III.
« Válasz #2904 Dátum: 2016.12.18 18:33:04 »
Úgy lett fényképezve a belseje, hogy nem látszik a motoros tükörbehajtás gombja sem.
A T27-es felszereltségét már nem vágom annyira, de se egy alufelni, se Xenon, se Navi - akkor mitől is több ez egy Sol-nál?  :hmmmm: Nem tudom az elektromos rögzítőfék az alapáras volt?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2905 Dátum: 2016.12.18 18:54:28 »
Úgy lett fényképezve a belseje, hogy nem látszik a motoros tükörbehajtás gombja sem.
A T27-es felszereltségét már nem vágom annyira, de se egy alufelni, se Xenon, se Navi - akkor mitől is több ez egy Sol-nál?  :hmmmm: Nem tudom az elektromos rögzítőfék az alapáras volt?
Csak motoros rögzítő fék van a T27ben.
Szerintem is ez egy SOL (a motoros tükröt csak a leírásban olvastam). Volt 2010ben egy Business kiadás, ami SOL + valami betákolt navi a rádió helyén. Nem az, ami a későbbi ránctalan verziókban volt.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2906 Dátum: 2016.12.18 21:55:04 »
Úgy lett fényképezve a belseje, hogy nem látszik a motoros tükörbehajtás gombja sem.
A T27-es felszereltségét már nem vágom annyira, de se egy alufelni, se Xenon, se Navi - akkor mitől is több ez egy Sol-nál?  :hmmmm: Nem tudom az elektromos rögzítőfék az alapáras volt?
Az a kézifék elég idegesítő. Ha csak a garázsból akartam kitolni az autót, akkor is be kellett indítani.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2907 Dátum: 2016.12.18 22:04:55 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről? Valaki megnézte már esetleg?  ::)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_business_magyar_szkonyv_1_tulaj-10836753

Üdv: Attila
Így, fotóról nézve kb annyi lehet benne. Az én kuplungpedálom is kb így nézett ki, mielőtt lecseréltem 150-160e km körül.
Megjegyzendő, hogy a t25-ben 4-500ezernél lett (volna) csereérett a kuplungpedálgumi...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2908 Dátum: 2016.12.18 22:19:34 »
Gyújtás is elég hozzá.
Ha gyakran kell ilyet csinálni, hagyd csak sebességben Egyébként garázsban minek bármelyik is?  Nálam simán üresben kézifék nélkül áll, nem gurul az sehova 

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2909 Dátum: 2016.12.18 22:33:12 »
Gyújtás is elég hozzá.
Ha gyakran kell ilyet csinálni, hagyd csak sebességben Egyébként garázsban minek bármelyik is?  Nálam simán üresben kézifék nélkül áll, nem gurul az sehova
Már nem számít...
Egyébként meg hegyigyerek vagyok. Én gyakran még sík területen is automatikusan sebességbe IS beteszem az autót, ha megállok... Tuti ami biztos.