Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 717560 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2535 Dátum: 2015.10.24 18:46:29 »
 A középső.
Nekem SOL felszereltségű és 16"-os kerekek jártak hozzá gyárilag.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.24 18:48:19 írta Nagycitrom »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis III.
« Válasz #2536 Dátum: 2015.10.24 18:55:40 »
A három közül valamelyik?
Ha a kérdés az, hogy T27-re melyik? Akkor részemről a harmadik. Az kifejezettem arra való.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2537 Dátum: 2015.10.24 19:29:26 »
A középső.
Nekem SOL felszereltségű és 16"-os kerekek jártak hozzá gyárilag.
Köszönöm! :hug: Én is ezzel láttam. Ezt fogok venni.
Szemeztem fekete-ezüst nonamekkel is, de féltem megrendelni, nehogy nagyon gagyi legyen, bár a fotókon nem néznek ki rosszul.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis III.
« Válasz #2538 Dátum: 2015.10.24 19:43:05 »
Köszönöm! :hug: Én is ezzel láttam. Ezt fogok venni.
Szemeztem fekete-ezüst nonamekkel is, de féltem megrendelni, nehogy nagyon gagyi legyen, bár a fotókon nem néznek ki rosszul.
Azt válaszd, amelyik neked tetszik, hisz ez a lényeg.
A hahu sokat tud segíteni, hogy miként állhat egy-egy felni, tárcsa az autónak.
(Nekem mégis a harmadik  :D).

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2539 Dátum: 2015.10.24 20:29:46 »
Azt válaszd, amelyik neked tetszik, hisz ez a lényeg.
A hahu sokat tud segíteni, hogy miként állhat egy-egy felni, tárcsa az autónak.
(Nekem mégis a harmadik  :D).
Találtam egy negyediket.
Sőt! Közben azon is elgondolkoztam, hogy a t25 és a t27 osztóköre nem ugyanaz. Így a dísztárcsa is lehet, hogy nem fog passzolni. :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2540 Dátum: 2015.10.25 11:04:33 »
Találtam egy képet az enyémről:


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2541 Dátum: 2015.10.29 12:16:39 »
Hy!
Tudja valaki, hogy a könyöklőben (bal oldali 2db egymás alatt) lévő USB mekkora Ampert ad le?
Fery

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Avensis III.
« Válasz #2542 Dátum: 2015.12.14 23:21:51 »
Srácok, nem tudna nekem valaki PÜ-ben küldeni egy leírást vagy youtube linket, hogy hogyan kell a 2010-es Ave Navi egységét kiszerelni?
Köszi!  :flowers:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2543 Dátum: 2015.12.15 09:00:25 »
Srácok, nem tudna nekem valaki PÜ-ben küldeni egy leírást vagy youtube linket, hogy hogyan kell a 2010-es Ave Navi egységét kiszerelni?
Köszi!  :flowers:
Sajnos 2010 -es nem került elő, (2002-2008) de ezt tudom neked így menet közben továbbítani.
https://www.youtube.com/watch?v=twCIG8_7OGo
Fery

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2544 Dátum: 2015.12.15 09:13:26 »
Sajnos 2010 -es nem került elő, (2002-2008) de ezt tudom neked így menet közben továbbítani.
https://www.youtube.com/watch?v=twCIG8_7OGo
Lehet, hogy a lexusé jobban hasonlít:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2545 Dátum: 2015.12.15 16:43:20 »
Mayernél amíg a T25 váltószerelésére vártam, beültem egy Ave3-ba.
Az autó marha szép, az ülés jobbnak tűnt elsőre, mint a T25-é, de beleülve _sokkal_ kevésbé komfortos. Keményebb. A csomagtér rendben van, sok a rögzítési lehetőség, ez nagy pirospont. Sok gyerek=sok csomag, szóval a csomagtartó kardinális része számomra a kocsinak. :)
A beltér viszont... Lehangoló. Modern, meg minden, de nem jön be. A műszerfal a két kályhacsővel nem tetszik, ez nyilván egyéni szocproblem. A műszerfal műanyagok majdnem a 89-es Passatomat idézik. A felület kicsit szofisztikltabb nyomású, de amúgy érintésre tiszta Passat B3 feeling. Olyan "műanyag" az egész. A műanyagosság a tárolók nyitómechanizmusaira is vonatkozik. A kesztyűtartó és a középső tároló nyitása brutálisan műanyagos, "kemény". Az Ave II-höz képest teljesen visszalépésnek érzem. A középső tárolóboxot feszegetni kellett, hogy nyíljon. Azt hittem bugos, de aztán rájöttem, hogy ez ilyen. Kicsit feszegetni kell, aztán csukásnál "visszatoszni", mert magától nem csukódik vissza. Az Ave 2 és az Ave 3 középső boxának a csukhatósága kb. olyasmi, mint mikor az Ave fékje után hirtelen egy Lada fékjére kell odalépni. Izomból kell odataposni, hogy történjen valami. És ez egy nullkilométeres bemutatótermi példány. Mi lesz ezzel így 10 évesen?
Ave 2 középső tárolóbox 10 év után is finom puffanással kattan be, mint egy jól hangolt műszer. A T25 kallantyúi finomak, a borítások puhák, a nyitása mindennek szinte simogatásra megtörténik, a zárás pedig egy finoman elegáns helyre kattanás. Az Ave 3 kesztyűtartója és tárolóboxa olyan, hogy automatikusan elkezdem rajta keresni a sorját. Óccsó kínai feeling. Meglepődtem, japán autóknál eddig mindig csak és kizárólag fejlődést érzékeltem. Kivétel az MX5, de ott is csak az NA gokartossága veszett ki és ment át kicsit a mindennapi használható(bb)ság oltárán.
Mindennapokban vezetni milyen a T25-höz képest?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2546 Dátum: 2015.12.15 18:35:44 »
Mayernél amíg a T25 váltószerelésére vártam, beültem egy Ave3-ba.
Az autó marha szép, az ülés jobbnak tűnt elsőre, mint a T25-é, de beleülve _sokkal_ kevésbé komfortos. Keményebb. A csomagtér rendben van, sok a rögzítési lehetőség, ez nagy pirospont. Sok gyerek=sok csomag, szóval a csomagtartó kardinális része számomra a kocsinak. :)
A beltér viszont... Lehangoló. Modern, meg minden, de nem jön be. A műszerfal a két kályhacsővel nem tetszik, ez nyilván egyéni szocproblem. A műszerfal műanyagok majdnem a 89-es Passatomat idézik. A felület kicsit szofisztikltabb nyomású, de amúgy érintésre tiszta Passat B3 feeling. Olyan "műanyag" az egész. A műanyagosság a tárolók nyitómechanizmusaira is vonatkozik. A kesztyűtartó és a középső tároló nyitása brutálisan műanyagos, "kemény". Az Ave II-höz képest teljesen visszalépésnek érzem. A középső tárolóboxot feszegetni kellett, hogy nyíljon. Azt hittem bugos, de aztán rájöttem, hogy ez ilyen. Kicsit feszegetni kell, aztán csukásnál "visszatoszni", mert magától nem csukódik vissza. Az Ave 2 és az Ave 3 középső boxának a csukhatósága kb. olyasmi, mint mikor az Ave fékje után hirtelen egy Lada fékjére kell odalépni. Izomból kell odataposni, hogy történjen valami. És ez egy nullkilométeres bemutatótermi példány. Mi lesz ezzel így 10 évesen?
Ave 2 középső tárolóbox 10 év után is finom puffanással kattan be, mint egy jól hangolt műszer. A T25 kallantyúi finomak, a borítások puhák, a nyitása mindennek szinte simogatásra megtörténik, a zárás pedig egy finoman elegáns helyre kattanás. Az Ave 3 kesztyűtartója és tárolóboxa olyan, hogy automatikusan elkezdem rajta keresni a sorját. Óccsó kínai feeling. Meglepődtem, japán autóknál eddig mindig csak és kizárólag fejlődést érzékeltem. Kivétel az MX5, de ott is csak az NA gokartossága veszett ki és ment át kicsit a mindennapi használható(bb)ság oltárán.
Mindennapokban vezetni milyen a T25-höz képest?
Úgy látszik, hasonló az ízlésünk. És én nemrég költöztem bele egy ilyenbe. Vezetésnél is hasonló az érzés. Hidegben nyöszörög a műanyag. :cry:
Azzal vigasztalom magam, hogy még mindig jobb, mint egy teherautó, és nekem arra kell, hogy munkában nyúzzam.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2547 Dátum: 2015.12.15 20:08:35 »
Azzal vigasztalom magam, hogy még mindig jobb, mint egy teherautó, és nekem arra kell, hogy munkában nyúzzam.
Húúúú, erről jutott eszembe, hogy a kedvencem tulajdonképpen a régi céges Hiace volt. Lassan lehetett vele menni, de eszméletlen feelingje volt. Ha akartam, akkor ment szépen lendületesen, a forgalom feletti áttekintés pazar volt, a mérete miatt sokkal előzékenyebbek voltak a közlekedőtársak. Plusz belefért a komplett család és egy fél IKEA raktárkészlet. Az ülése viszont teherautós, a fűtése legjobb esetben lanyha, az úton úgy pattogott mint egy nikkelbolha. Viszont az itt-ott vegyes érzések ellenére imádtam, ha lenne belőle kéznél egy megkímélt példány, simán rezegne a léc, hogy váltsak rá. Az Ave3 pont ilyen vegyes érzeteket kavart mikor kiszálltam belőle. Csak nem éreztem semmi imádatot. Igazából azóta sokkal jobban értékelem a T25-öt. :D

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Avensis III.
« Válasz #2548 Dátum: 2015.12.16 09:35:37 »
Lehet, hogy a lexusé jobban hasonlít:

Köszi a segítséget, sajna egyikhez sem hasonlít, de már túl vagyunk rajta, a második már sokkal könnyebben fog menni ;)

Nem volt túl friss Gábor barátom térképe, de már sokkal jobb a helyzet ;) :
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2549 Dátum: 2015.12.16 11:19:15 »
Húúúú, erről jutott eszembe, hogy a kedvencem tulajdonképpen a régi céges Hiace volt. Lassan lehetett vele menni, de eszméletlen feelingje volt. Ha akartam, akkor ment szépen lendületesen, a forgalom feletti áttekintés pazar volt, a mérete miatt sokkal előzékenyebbek voltak a közlekedőtársak. Plusz belefért a komplett család és egy fél IKEA raktárkészlet. Az ülése viszont teherautós, a fűtése legjobb esetben lanyha, az úton úgy pattogott mint egy nikkelbolha. Viszont az itt-ott vegyes érzések ellenére imádtam, ha lenne belőle kéznél egy megkímélt példány, simán rezegne a léc, hogy váltsak rá. Az Ave3 pont ilyen vegyes érzeteket kavart mikor kiszálltam belőle. Csak nem éreztem semmi imádatot. Igazából azóta sokkal jobban értékelem a T25-öt. :D
én a t25-ben sem éreztem semmit, pedig a legjobb eddigi autóm volt, fullextrával. a mazda3-at sokkal jobban szeretem. kár, hogy nen férünk el már  benne  :cry: