Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 717599 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis III.
« Válasz #2490 Dátum: 2015.07.24 15:42:22 »
Sziasztok!
Mobilról vagyok nehezen tudom keresni segítsetek
LM TopTec 4600 olajat rakhatok a 2.0 D4D motorba?
4300at ajánlja a LM a toyotához.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2491 Dátum: 2015.07.26 00:28:49 »
Ahogy micila cartárs is írta a magasabb hőmérséklet emelheti a nyomást.... :yes:
DE.. én is tapasztaltam, hogy egyes kutakon nem annyit mutat a műszer, mint másoknál... :whistling: (és nem csak a hőmérséklet miatt...) :nono:

Szóval egy nyomásmérőt én is beszerzek (előbb-utóbb) :innocent:
A guminyomásról jut eszembe:
A minap 2 másodperc alatt 2,5 bárt esett a guminyomásom... :censored: Gondoltam, felteszem a virslit az első gumisig. Előkaptam az emelőt, kezdeném tekerni, de olyan kicsi lyuk van az emelőn, hogy csak egy csavarhúzó, vagy a 14-s kulcs kisebb villája fér bele. Az emelő mellé volt készítve egy imbuszkulcs, de annak használata közben először eszembe jutott a  :censored: , azután meg a  :censored:. Ez gyárilag is így van, vagy csak a volt tulaj humorizált az utódjával (velem)? :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2492 Dátum: 2015.07.26 10:26:56 »
Gyárilag ilyen. Még sosem kellett használnom, csak egyszer kíváncsiságból megnéztem

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2493 Dátum: 2015.07.26 14:58:30 »
Gyárilag ilyen. Még sosem kellett használnom, csak egyszer kíváncsiságból megnéztem
Nem is fogd használni, mert addig fogsz keresgélni az autódban, amíg valami jobbat nem találsz erre a célra (svejcibicska, szemöldökcsipesz, fültisztító,stb...)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2494 Dátum: 2015.07.26 15:18:09 »
Hívok assistance-t, oldják meg ahogy akarják :-D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2495 Dátum: 2015.07.27 10:01:17 »
4300at ajánlja a LM a toyotához.
Már vagyok rendesen a neten.
Igen a 4300-at használtam 1.4 D4D . hez is, de hozzám került a 4600 és beugrott a dilemma.
Köszi
Fery

madbalee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis III.
« Válasz #2496 Dátum: 2015.08.04 14:34:19 »
Sziasztok!

Pár hónapja vagyok Avensis tulaj, és pár kérdés észrevétel összegyűlt az autóval kapcsolatban.
Hátha Ti egyszerűen tudtok rá válaszolni ide benyomom:

- Nem minden MP3-at játszik le BT-on keresztül folyamatosan, van amelyiknél (pl Totalcar égéstér) kb 5-8 perc után a következő trackre ugrik. Ti tudjátok milyen formátumoknál nem müxik? Illetve erre volt-e valami frissítés, megoldás

- Szeretnék pótkereket venni az autóhoz, a kerék pontos osztókörét tudja valaki? (addig is a google barátomat nyaggatom persze)

- A sluszkulcs bentfelejtésre figyelmeztető hangot ki lehet kapcsol(tat)ni

- A tolatókamerát valahogy át lehet-e mókolni állítani, hogy ne csak hátramenetbe kapcsolva legyen aktív, hanem mondjuk az első hátramenetkapcsolás után addig amíg nem megyek gyorsabban mint kb. 10 km/h.

- Gyújtás elvétele után az ablakokat még fel lehet húzni, de a visszapillantókat nem tudom behajtani már. Sokszor pedig már a kezemben a kulcs, mikor rájövök, hogy szűk hely miatt jó lenne behajtani őket, azonban az csakis gyújtással megy. Erre valaki tud megoldást? Másnak is volt ez gond?

- Sínrendszert a csomagtartóba valaki rakott már be utólag? Meg lehet-e azt oldani, vagy ez később már nem beszerelhető.

- sajnos ezalatt a rövid idő alatt kiderült számomra, hogy a fényezés tényleg nem valami vastag. Kerámiás védőbevonaton gondolkodok. Ezzel van tapasztalatotok? Valaki foglalkozott már a fényezés védelmével, illetve ha igen melyikkel, mi a tapasztalata. Kényesebb helyeken küszöb, ajtók alsó oldala, csomagtartó, gyárilag van védőfólia azzal elégedett vagyok.

Az autó 2013-as diesel 91KW-os kombi.

Válaszokat előre is köszi!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2497 Dátum: 2015.08.06 19:05:29 »
:censored: Ebben az olajkályhában az is van? És azt hol fogom megtalálni?
Szia!
Íme, megszületett a kép, ha még aktuális ?
Jobb oldalon, légszűrő mögött, amit szét is kell pattintani, szűrő ki és úgy lehet hozzáférni.

« Utoljára szerkesztve: 2015.08.06 19:08:17 írta Fery »
Fery

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2498 Dátum: 2015.08.08 16:35:03 »
Szia!
Íme, megszületett a kép, ha még aktuális ?
Jobb oldalon, légszűrő mögött, amit szét is kell pattintani, szűrő ki és úgy lehet hozzáférni.


Nagyon köszi a fotót! :hug:
Már megvettem a szűrőt, de mivel 1-2 hét múlva jön ismét az olajcsere, majd azzal egyszerre ejtjük meg a cserét.

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2499 Dátum: 2015.08.10 12:15:29 »
Gyújtás elvétele után az ablakokat még fel lehet húzni, de a visszapillantókat nem tudom behajtani már. Sokszor pedig már a kezemben a kulcs, mikor rájövök, hogy szűk hely miatt jó lenne behajtani őket, azonban az csakis gyújtással megy. Erre valaki tud megoldást? Másnak is volt ez gond?

Nekem pont ez lett volna a kérdésem, de még a ráncfelvarrás előtti szériából :) Gyújtás elvétele után nem lehet már felhúzni az ablakokat. A legjobb az volna, ha automatikusan felhúzná :) Van erre beállítási lehetőség vajon?

Köszi,
Robi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2500 Dátum: 2015.08.10 12:20:25 »
Nekem pont ez lett volna a kérdésem, de még a ráncfelvarrás előtti szériából :) Gyújtás elvétele után nem lehet már felhúzni az ablakokat. A legjobb az volna, ha automatikusan felhúzná :) Van erre beállítási lehetőség vajon?

Köszi,
Robi
Gyárilag nincs ilyen funkció,modult kell erre beszrelni.
Viszont az nem igaz, hogy a gyújtás levétele után nem lehet felhúzni az ablakokat, mert lehet  :yes:
Nem korlátlan ideig él ez a funkció, hanem kb 20-30 mp-ig (nem mértem még)

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2501 Dátum: 2015.08.10 12:28:53 »
Gyárilag nincs ilyen funkció,modult kell erre beszrelni.
Viszont az nem igaz, hogy a gyújtás levétele után nem lehet felhúzni az ablakokat, mert lehet  :yes:
Nem korlátlan ideig él ez a funkció, hanem kb 20-30 mp-ig (nem mértem még)

Hmmm... Ha hazaértem kipróbálom majd, eddig úgy tűnt, nincs rá lehetőség*. Mindegyik ablakra vonatkozik ez, vagy csak a vezető oldalira? A modulos dolog valami gyári cucc, vagy spéci?
Ami még butaság szerintem, ha lezárom a vezető oldalon az ablak nyitogatásos gombbal, akkor csak a vezető oldalit tudom már kezelni, a többi meg sem mozdul. Értelmesebb volna, ha a vezető tudná mindegyiket a továbbiakban kezelni, ha lenyomja a gombot, nem?

*a kéziféknél frankón működik :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2502 Dátum: 2015.08.10 12:36:20 »
Hmmm... Ha hazaértem kipróbálom majd, eddig úgy tűnt, nincs rá lehetőség*. Mindegyik ablakra vonatkozik ez, vagy csak a vezető oldalira? A modulos dolog valami gyári cucc, vagy spéci?
Mindegyikablak működik egy ideig. Gyári automata ablakzáró modulról nem tudok.

Ami még butaság szerintem, ha lezárom a vezető oldalon az ablak nyitogatásos gombbal, akkor csak a vezető oldalit tudom már kezelni, a többi meg sem mozdul. Értelmesebb volna, ha a vezető tudná mindegyiket a továbbiakban kezelni, ha lenyomja a gombot, nem?

Igen, fura logika. Mint ahogyan az is, hogy az automata központi zár (20 km/h fölött bekapcsol) megállás után a két első ajtónál simán kilinccsel oldható és nyitható az ajtó belülről, míg a hátsó ajtóknál  külön ki kell oldani a zárt és csak utána lehet kiszállni. Nem, ez nem a gyerekzár, az ki van kapcsolva  :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.10 12:38:14 írta Nagycitrom »

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2503 Dátum: 2015.08.10 12:56:03 »
Mint ahogyan az is, hogy az automata központi zár (20 km/h fölött bekapcsol) megállás után a két első ajtónál simán kilinccsel oldható és nyitható az ajtó belülről, míg a hátsó ajtóknál  külön ki kell oldani a zárt és csak utána lehet kiszállni.

Ezt konkrétan tudom, hogy kikapcsolható, legalábbis a márkaszervízben felajánlották, hogy kikapcsolják, ha akarom. Még az elején nem akartam, azóta meg nem volt rá szükség. Amúgy annyi a plusz "védelem", hogy a gyerekzár esetén kívülről ugye ki lehet nyitni az ajtót, de ha hátrateszed a táskád pl., akkor pont azt akarod, hogy ne tudják menet közben (se) kinyitni a kocsi hátsó ajtaját.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2504 Dátum: 2015.08.10 13:08:12 »
Ezt konkrétan tudom, hogy kikapcsolható, legalábbis a márkaszervízben felajánlották, hogy kikapcsolják, ha akarom. Még az elején nem akartam, azóta meg nem volt rá szükség. Amúgy annyi a plusz "védelem", hogy a gyerekzár esetén kívülről ugye ki lehet nyitni az ajtót, de ha hátrateszed a táskád pl., akkor pont azt akarod, hogy ne tudják menet közben (se) kinyitni a kocsi hátsó ajtaját.
Az automata központi zár értelmét értem, sőt használom is. Nálam úgy van beállítva, hogy a vezető oldali ajtó nyitása nem oldja fel a többi ajtó zárját éppen azért, hogy ne lehessen kívülről másnak kinyitni. De belülről miért nem lehet???? Az elsőket igen, a hátsókat nem. Értelmetlen.  :censored: