Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248588 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8370 Dátum: 2014.11.10 20:46:56 »
hadd jegyezzem meg  :D hogy a médium-média vonalon, mint annyi más területen is, nagy a káosz a fejekben. magyarul szerintem a "médiák" és a "médiumok" is borzalmasan hangzik. kábé ugyanolyan rémesen, mintha valaki azt mondaná: "azt írják a sajtók". voltaképpen a média a klasszikus (régebbi) magyar nyelvben a sajtó megfelelője. NINCS többes száma.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8371 Dátum: 2014.11.10 21:05:50 »
A média, pontos fordításban alapból többes számot jelöl...  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8372 Dátum: 2014.11.10 21:09:10 »
hadd jegyezzem meg  :D hogy a médium-média vonalon, mint annyi más területen is, nagy a káosz a fejekben. magyarul szerintem a "médiák" és a "médiumok" is borzalmasan hangzik. kábé ugyanolyan rémesen, mintha valaki azt mondaná: "azt írják a sajtók". voltaképpen a média a klasszikus (régebbi) magyar nyelvben a sajtó megfelelője. NINCS többes száma.
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8373 Dátum: 2014.11.10 21:09:34 »
A média, pontos fordításban alapból többes számot jelöl...  ;)
Latinul, igen  :yes: ! De magyarul tényleg média = sajtó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8374 Dátum: 2014.11.10 21:17:17 »
Latinul, igen  :yes: ! De magyarul tényleg média = sajtó.

;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8375 Dátum: 2014.11.10 21:26:44 »
;)
Hogyaszondja:

"A kommunikációban a média az információ rögzítésére és közvetítésére használt eszközöket jelenti. A média szót gyakran használják a tömegtájékoztatási eszközök szinonimájaként (újság, televízió, rádió stb.)."

Továbbá:

"A fogalom a mediáció, tehát a közvetítés szóból eredeztethető, a médium pedig közvetítőt jelent."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8376 Dátum: 2014.11.10 22:01:18 »
a magyar kifejezés szerintem sokkal jobb. lehet nyomtatott vagy elektronikus sajtó. és vegyük észre, hogy ennek sincs többes száma!  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8377 Dátum: 2014.11.10 22:35:41 »
a magyar kifejezés szerintem sokkal jobb. lehet nyomtatott vagy elektronikus sajtó. és vegyük észre, hogy ennek sincs többes száma!  :hug:
Jaja  :yes: ... "sajtók"  [rohog]



Viszont: ha EGY szóval akarod kifejezni, arra csak a "média" marad. (Sok más nyelvben is így van ez.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8378 Dátum: 2014.11.11 06:46:59 »
mi bajod a sajtóval? ugyanúgy van nyomtatott és elektronikus média is. szerintem pontosan ugyanazt jelentik

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8379 Dátum: 2014.11.11 07:03:15 »
mi bajod a sajtóval? ugyanúgy van nyomtatott és elektronikus média is. szerintem pontosan ugyanazt jelentik
Mi bajom lenne :) ?

De magyarul tényleg média = sajtó.

 ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8380 Dátum: 2014.11.11 10:40:24 »
mi bajod a sajtóval? ugyanúgy van nyomtatott és elektronikus média is. szerintem pontosan ugyanazt jelentik
Nézd meg azt a képet jobban:


a megoldás: sajt "ó"-k.   ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8382 Dátum: 2014.11.26 07:51:30 »
teszt


Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8383 Dátum: 2014.12.18 09:21:32 »
Mit lehetne csinálni a következő szituval ?
A cégnél van egy kollega, sokan nem bírják egyébként, kitalált sztorikat terjeszt rólam, mindenféle faxságot, meg másokról is, de rólam különösen. Eddig nem is érdekelt, mellesleg úgy sose hallottam vissza konkrétan, egy bizonyos kollega szokta mondani nekem ezeket FBon, de azt már hallottam mástól is, h másokról is terjeszt faxságokat. Pletykál, kavar, szemétkedik, ezzel próbál kompenzálni. Szóval most olyat hallottam vissza, ami már sok, konkrétan hogy én megloptam egy családtagomat, hitelt vettem fel a nevére, vagy ő lett a kezes, valami ilyesmi zavaros sztori. Ez már becsületsértés, hitelrontás nem ? Konkrétan nem mondta ez a kollega hogy kitől hallotta, de ez szinte 100% hogy tőle van. Eleve nem is ismerheti senki egy családtagom sem, egyedül ez a fax hallhatott róla úgy, h az anyjához járt régen fodrászhoz. Tehát már itt kibukik a dolog.
Na szóval elegem lett ebből, és vmit lépni kellene. Egyelőre kitettem egy nyilvános üzit a FBra (tudom, gyerekes az egész, de ez van..), nem nevesítve, de körülírva az illetőt, aki ismeri az tudni fogja kiről van szó. Ő nem látja konkrétan, mert letiltottam, de eljut hozzá, eben szinte biztos vagyok. A további lépéseken gondolkodom, van a cégnél "etikai bizottság" vagy mi, vagy beszélni a főnökkel hogy mit lehetne csinálni, de ez az egész annyira gyerekes.. Vagy hagyhatnám a faxba, mert úgyis sokan ismerik hogy milyen. Vagy fizikálisan befenyíteni, de ez nem az én világom.
Csak ugye ha lépek, kellene bizonyíték is, ami végülis van a FB chaten, kérdés az illető vállalná e(mármint akitől visszahallottam a dolgot).

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8384 Dátum: 2014.12.18 10:07:35 »
Mit lehetne csinálni a következő szituval ?
A cégnél van egy kollega, sokan nem bírják egyébként, kitalált sztorikat terjeszt rólam, mindenféle faxságot, meg másokról is, de rólam különösen. Eddig nem is érdekelt, mellesleg úgy sose hallottam vissza konkrétan, egy bizonyos kollega szokta mondani nekem ezeket FBon, de azt már hallottam mástól is, h másokról is terjeszt faxságokat. Pletykál, kavar, szemétkedik, ezzel próbál kompenzálni. Szóval most olyat hallottam vissza, ami már sok, konkrétan hogy én megloptam egy családtagomat, hitelt vettem fel a nevére, vagy ő lett a kezes, valami ilyesmi zavaros sztori. Ez már becsületsértés, hitelrontás nem ? Konkrétan nem mondta ez a kollega hogy kitől hallotta, de ez szinte 100% hogy tőle van. Eleve nem is ismerheti senki egy családtagom sem, egyedül ez a fax hallhatott róla úgy, h az anyjához járt régen fodrászhoz. Tehát már itt kibukik a dolog.
Na szóval elegem lett ebből, és vmit lépni kellene. Egyelőre kitettem egy nyilvános üzit a FBra (tudom, gyerekes az egész, de ez van..), nem nevesítve, de körülírva az illetőt, aki ismeri az tudni fogja kiről van szó. Ő nem látja konkrétan, mert letiltottam, de eljut hozzá, eben szinte biztos vagyok. A további lépéseken gondolkodom, van a cégnél "etikai bizottság" vagy mi, vagy beszélni a főnökkel hogy mit lehetne csinálni, de ez az egész annyira gyerekes.. Vagy hagyhatnám a faxba, mert úgyis sokan ismerik hogy milyen. Vagy fizikálisan befenyíteni, de ez nem az én világom.
Csak ugye ha lépek, kellene bizonyíték is, ami végülis van a FB chaten, kérdés az illető vállalná e(mármint akitől visszahallottam a dolgot).

1. Én beszélnék vele, hogy mire jó ez? Megmondanám neki a bizonyítékokat.
2. Elmondanám a munkaadónak, mielőtt mástól értesül.
3. Ha semmi nem történne (nem hagyná abba), akkor jogi útra terelném a dolgot, mert az ügyvéd felszólíthatja előbb mielőtt perre/feljelentésre kerül sor...
4. Az utolsó megoldás sem rossz, csak "visszaüthet". Hasonló van a környezetemben, és szinte tehetetlen az érintett. Már lassan pszichológushoz kell mennie, mert a zaklató nem adja fel...ez amúgy egy betegség. :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)