Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251485 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8130 Dátum: 2013.07.01 16:13:13 »
Havonta 20 ezer a távhő melegvízzel együtt (minden hónapban, hogy ne télen jöjjön a 60 ezres számla), a

nekem havi 16 a távhő+melegvíz általány . 57nm a lakás
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8131 Dátum: 2013.07.01 16:18:36 »
Dettó, enyém is 57 nm-es. Egészen pontosan amúgy így a csökkentéssel együtt 19300 forint asszem. De mivel minden évben túlfizetésben vagyok, így általában február-április között nem kell fizetni semmit.  :D :D
         

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8132 Dátum: 2013.07.02 07:52:42 »
Ilyet nyilván nem tehet, mert (szerintem) tudom igazolni a kütyük tulajdonjogát (legalábbis az szerintem elég, hogy lesz egy "leltár" és minden az én kártyámmal lett fizetve, ennél több nem kellhet). A lakást elvenni a tulajtól meg szerintem egy hosszabb procedura vége lehet, mivel egy per is folyamatban van a bank ellen, meg még egyezkednek, gondolom én. Természetesen, ha a bank viszi a kecót, nekem is menni kell. Csak nem lesz így a közeljövőben...  :no:
Végrehajtás csak bírósági végzés alapján indul el. Először a bank bemutatja a bíróságon a papírokat, majd az megítéli neki a végrehajtandó összeget. (Ez a háttérben zajlik, ide az adóst meg sem hívják, nem is tud róla). Amint a papír megvan, akkor átadják a végrehajtónak. A végrehajtó ír egy levelez a tulajnak, hogy elindította ellene a végrehajtás. Ez idő alatt bekéri mindenhonnan az adatait (még az alsógatya méretét is :D) - NAV, TB Földhivatal, munkahely, Okmányiroda. Első körben a munkahelyet keresi meg a bérletiltás ügyében. Végrehajtási jogot tetet az ingatlanra, az autóra, ha van másik ingatlanja arra is.
Őket a KP érdekli. Ha be tudja hajtani, akkor inkább azzal foglalkozik.
Végrehajtóknak rengeteg munkájuk van, mostanában az ingatlan ügyek miatt. Amíg nem  viszi árverésre, van hogy benne lakhat a tulaj. Bár inkább kilakoltatnak, mert lakatlan ingatlan értékesebb.
Ingóság nemigen érdekli a végrehajtókat, csak ha nagy értékű (Festmény, kerámia, 2M -es biliárd asztal, 0,5M-es TV.
Amennyiben tudod bizonyítani (névre szólóan) hogy a dolgok a Te dolgaid, semmi köze hozzá.
A foglalást meg ne úgy képzeld, hogy megjelenik a kis szemüveges, öltönyös .aszkalap négy rakódó munkással, meg egy Zillel.
Bejön, végigmegy és felvesz egy jegyzőkönyvez a lefoglalt ingóságokról, megállapítja az értékét és erről jegyzőkönyvet vesz fel, amit aláírsz, és kötelez Téged az ingóságok megőrzésére és állagmegóvására.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8133 Dátum: 2013.07.02 10:00:04 »
Utána olvastam ezeknek, nagyjából képbe kerültem, hogy is zajlik :) Itt egyedül ez lehet érdekes, "Bejön, végigmegy és felvesz egy jegyzőkönyvez a lefoglalt ingóságokról, megállapítja az értékét és erről jegyzőkönyvet vesz fel, amit aláírsz, és kötelez Téged az ingóságok megőrzésére és állagmegóvására.", pont amiatt, hogy ezek sohasem névre szóló dolgok (relatíve nagy értékű tv, mosógép, laptop, mind 100 felett, bár egyenként kevesebbet érnek, mint a lakás havi törlesztője...) és "csak" a korábban leírt módon lehet igazolni a származásukat, kivéve mosógép, névre szóló garanciával. Egy Zil meg be sem fér az utcába, szerencsére :D Majd meglátjuk, mi lesz...

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8134 Dátum: 2013.07.16 12:27:59 »
Találkozott már valaki ezzel a szerkentyűvel?
Szerintetek hogy szólhat?
Nem akarom a házimozihoz hasonlítani, de ugye nem csak csilingel?!
(ORION OPR-003)
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8135 Dátum: 2013.07.19 18:22:17 »
Orion? De igen, valszeg kozelebb all a csilingeleshez mint a szivdobbanashoz  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8136 Dátum: 2013.07.20 10:38:19 »
Találkozott már valaki ezzel a szerkentyűvel?
Szerintetek hogy szólhat?
Nem akarom a házimozihoz hasonlítani, de ugye nem csak csilingel?!
(ORION OPR-003)

Ahhoz, hogy csak saccolni tudjunk, tudni kellene a méreteket... :hmmmm:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8137 Dátum: 2013.07.29 22:06:31 »
Az elmúlt 7 végén találkoztunk unokasógoromékkal, aki az üzlettársaival együtt Dubaiban szeretne terjeszkedni a cégükkel.
Lényeg, hogy azt mondta az autókról, hogy odakint szinte csak toyota van, pl Camry taxi, nagyobb benzin motorral. A kint élők a Toyotára esküsznek, mert ennek van a legjobb klímája az összes autó közül, ez bírja konstans módon az ottani forróságot, illetve segíti a bent ülőket elviselni azt.
Ja, meg ott nincs hibrid, mert egy olajországban az vérciki.
A Mercedes, Audi, Bmw ott is kedvelt azért, de a Toyotában bíznak és nem is csalódnak.

Unokasógorom nagy németautó fan, de az új Camryt kívül-belül ízlésesnek nevezte.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8138 Dátum: 2013.08.02 15:39:36 »
70akárhány kép feltöltve, előtte mindet átneveztem, 001 leírás, 002 leírás..., ezzel is kifejezve az időrendet. Feltöltés után persze mindhez újra kellene írni leírást, ez rendben is lenne. De csak olyat találtam, hogy megosztás, és adjak meg egy csoportot vagy személyeket, akikkel meg akarom osztani... persze súgó vagy valami sehol. Úgy szerettem volna, hogy van egy album, ahhoz van egy link és hajrá, lehet nézni. Az se nagyon érdekelne, ha nyilvános, mert kiszedtem azokat a képeket, amit nem akarok mutogatni, illetve kevésbé érdekesek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8139 Dátum: 2013.08.02 15:51:35 »
Akkor itt ki kellene választanod a nyilvános fület és ezután megosztás. Amíg gmailen keresztül nem kerülünk kapcsolatba, addig csak a nyilvános albumaidat láthatom.
Mit akartál feliratozni? A facebook mintájára a g+ -ban is tudunk a képek alatt hozzászólni, kérdezni, ne töltsd vele az időt. ;)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8140 Dátum: 2013.08.02 16:06:03 »
Akkor újrapróbálom, csak most van egy kis dolgom :) köszi a segítséget!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8141 Dátum: 2013.08.10 19:14:08 »
Üdv!

Bocsánat, nem tudtam jobba helyet találni a témának.

Érdekes információk vannak a neten...

Weixl-Várhegyi László (feltaláló, mérnök-radiesztéta, bioenergetikus, fitoterapeuta, életmód- és táplálkozási tanácsadó és terapeuta, természetgyógyász, a Magyar Természetgyógyászok Szövetsége, a Magyar Természetgyógyászok és Életreformerek Tudományos Egyesület tagja, a Tudományos Rendőrség alapító tagja és szóvivője) írása a parlagfűről

Nem vitaindítónak írtam, csupán tapasztalatként!
Édesapám ugyanis kipróbálta, (többek között) gyógyszerrel kezel cukorbetegségére. Ez utóbbira mérhető eredmény: 6,2-es cukrot produkál!

Akit érdekel, elolvashatja, nagyon érdekfeszítő! Számos más oldalon is lehet találni hasznos dolgokat a témáról.




marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8142 Dátum: 2013.08.10 21:05:12 »
Akit érdekel, elolvashatja, nagyon érdekfeszítő! Számos más oldalon is lehet találni hasznos dolgokat a témáról.
már bocs, de a 4. bekezdésnél feladtam, aztán csak ugráltam tovább ....  orvosként picit hozzászólnék


az összes olyan ismertetőjegyet felvonultatja megállás nélkül, szinte kéjesen tobzódva bennük, amely az áltudományos scam sajátja

-klasszikus hiteles szereplők :az atya, az állatorvos, a rendőr
-össze-vissza hablatyolt vastagon kiemelt hittételek
-minden alapot nélkülöző hasonlatok (pollen-liszt)
-téveszmék, inadekvát szóhasználat (Világkormány, bioterrorizmus)
-hivatkozás nélküli bizonyítékok (neves orvos zöld pora, ami az őssejttermelést fokozza)

konkrétan pont annyira hiteles, mint a Kormányzati Jósda volt


a vége az, hogy vedd meg majd a könyvét, rendelhetsz mindenféle természeti csodaszert, és ha hiszel benne, meg is gyógyulsz majd....

holisztikus autójavító műhely is van ám, a Jászberényi úton található, de inkább nem vinném oda a kocsimat....

p. s. :nem a természetgyógyászatról írtam a fentieket, hanem erről az írásról
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.10 21:12:29 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8143 Dátum: 2013.08.12 09:40:46 »
Köszi a választ.
Gondolkodtam is anno, hogy milyen doktor lehetsz. Különben milyen szakorvos vagy?

Az írásodra pedig:

Lehet, de az orvosok Apu cukorbetegségével nem nagyon tudnak mit kezdeni (meg máséval sem, pl. őt már tavaly inzulinra akarták állítani tablettáról), ez meg használ. Nekem ez bizonyíték, főleg, ha az orvosoknak a T-eloszlás eredménye is az. Arra is ki lehet térni, amit bárki tapasztalhat, és igaz a cikkben. Szerinted nem óriási biznisz, ha egész életében szedi a gyógyszert a nép?
(Pár kört beszélhetnénk erről - Feleségem dietetikus, nem is csípik az orvosok -  pl. miért nincs már Mo-on deszenzibilizáló injekció (orvostól van az infó, aki külföldről akarta már behozatni a gyerekeinek, nála a Feleségem dolgozott), miért van ennyi rákos, stb. , de mint írtam, nem vitaindítónak írtam és nem is akarok meggyőzni senkit - maradjunk annyiban, hogy van igazság is a cikkben szerintem).
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.12 10:04:19 írta vd1234 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8144 Dátum: 2013.08.12 09:41:58 »
mert nem akarnak senkit deszenzibilizálni;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки