Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248592 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8070 Dátum: 2013.06.14 21:08:56 »
Ebbe ne merüljünk el szerintem mert messzire vezetne, de azt tudni kell, hogy szabályok kötik a szolgálatokat is .... demokráciákban!!!
Elméletileg. Gyakorlatilag van az a súlyú ügy, amikor nem köti őket semmiféle szabály. Semmiféle. A kettő között pedig van egy skála, sok fokozattal. Hogy az ügy súlyától, az érintett érdek jelentőségétől függően, mennyire lépik át a szabályokat.

Illúziói ne legyenek senkinek. Bárki számára, akinek a célja az adatgyűjtés és ellenőrzés, a mai helyzet maga a Kánaán. Amióta van mobilunk, pontosan tudni lehet, hogy épp hol tartózkodunk - illetve hogy kivel és mit beszélünk, sms-ezünk. Amióta netezünk, pontosan tudni lehet, hogy mit csinálunk a neten. Minden, amit oda felteszünk akár csak egyszer is, az onnantól fogva hozzáférhető. Amióta pedig vannak okostelefonjaink, azóta ez a két dolog már egyszerre is megoldható. Ezek a kis kommunikátoraink tökéletesen követhetővé, lehallgathatóvá, beazonosíthatóvá, stb. tesznek minket.

Szóval, mindenki jól jár  :lol: ... a felhasználó élvezi a kütyüt - az állam pedig, hogy Orwell Nagy Testvére lóf... ahhoz képest, amennyire a mai emberek "átlátszóak".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8071 Dátum: 2013.06.14 21:44:25 »
Elméletileg. Gyakorlatilag van az a súlyú ügy, amikor nem köti őket semmiféle szabály. Semmiféle. A kettő között pedig van egy skála, sok fokozattal. Hogy az ügy súlyától, az érintett érdek jelentőségétől függően, mennyire lépik át a szabályokat.

Illúziói ne legyenek senkinek. Bárki számára, akinek a célja az adatgyűjtés és ellenőrzés, a mai helyzet maga a Kánaán. Amióta van mobilunk, pontosan tudni lehet, hogy épp hol tartózkodunk - illetve hogy kivel és mit beszélünk, sms-ezünk. Amióta netezünk, pontosan tudni lehet, hogy mit csinálunk a neten. Minden, amit oda felteszünk akár csak egyszer is, az onnantól fogva hozzáférhető. Amióta pedig vannak okostelefonjaink, azóta ez a két dolog már egyszerre is megoldható. Ezek a kis kommunikátoraink tökéletesen követhetővé, lehallgathatóvá, beazonosíthatóvá, stb. tesznek minket.

Szóval, mindenki jól jár  :lol: ... a felhasználó élvezi a kütyüt - az állam pedig, hogy Orwell Nagy Testvére lóf... ahhoz képest, amennyire a mai emberek "átlátszóak".
hozzátenném, hogy nagyon nem mindegy az ok, hogy miért kíváncsiak. Az én netes jelenlétem elég aktív, az érdeklődési köröm igen jól behatárolható, még a személyiségem is. Ezek azonban a nagy testvért nem érdeklik, illetve csak járulékos információ. Ami őt érdekli, az az, hogy csinálok-e olyan dolgot, ami nemzetbiztonsági szempontból fontos, veszélyes, esetleg zsarolhatóvá tesz. Szóval nem kell hülyének meg pitiánernek nézni a szakszolgálatokat, nem azok.

Más kérdés az, hogy mit osztok meg magamról a neten. Ennek semmi köze az nbsz-hez, annál inkább a privát szférámhoz, a családomhoz. Ezekre az információkra figyelek, és védem. ne akarjon egy marketinges, egy piramis-szervező behálózni, ne váljak scam áldozatává, politikai felek, egyéb szervezetek ne tudjanak behatárolni, profilozni. Ennek a viselkedésnek részre az, hogy a Facebookon nem lájkolok, mit osztok meg, eleve hogyan van beállítva ( http://pdafanclub.hu/facebook-privacy), stb.
Nem mellesleg tudatában vagyok a szűrőbuborék elvnek ( http://www.ted.com/talks/eli_pariser_beware_online_filter_bubbles.html ) , így a Google-t is így használom.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.14 21:57:03 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8072 Dátum: 2013.06.14 23:06:09 »
Szóval nem kell hülyének meg pitiánernek nézni a szakszolgálatokat, nem azok.
Nem is fordult meg a fejemben, hogy azok lennének.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8073 Dátum: 2013.06.15 00:01:49 »
Nem is fordult meg a fejemben, hogy azok lennének.
nem is neked szántam, hanem azoknak, akik azt gondolják, hogy nincs jobb szórakozása az nbsznek, mint céltalanul olvasgatni emaileket, stb...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8074 Dátum: 2013.06.15 00:49:07 »
Szerintem nem is tesz ilyet senki. még Ameikában se. Ezt programok szűrik, nem is rossz hatásfokkal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8075 Dátum: 2013.06.15 20:11:33 »
Szerintem nem is tesz ilyet senki. még Ameikában se. Ezt programok szűrik, nem is rossz hatásfokkal.
Jaja. Én is úgy tudom, hogy ügyes kis progik figyelik csendesen a teljes (!) telekommunikációs forgalmat, s kulcs-szavakra szűrnek. Ha ilyet találnak, rázoomolnak... aztán ha fokozódik a rázoomolás indokoltsága, csak akkor kapcsolódnak be a folyamatba a humán erőforrások :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8076 Dátum: 2013.06.15 20:21:04 »
Erről ez jut eszembe, többféle verzióban ismert, nem ez a legjobb:

Egy idős ember egyedül élt Idaho-ban. Fel akarta ásni a paradicsomos kertjét, hogy elültesse a paradicsomokat, de túl nehéz munkának bizonyult számára. Az egyetlen fia Bubba, aki segíteni szokott neki, börtönben ült. Az öreg ember leült és megírta neki problémáját.
"Kedves Bubba, sajnos elég rosszul érzem magam, mert úgy néz ki nem tudom felásni a paradicsomos kertem ez évben. Már öregszem és túl nehéz munka már ez számomra. Bárcsak itt lennél, tudom, hogy nem lenne ez promléma, mert megcsinálnád helyettem.
Csókol: Apád."

Pár nappal később levelet kapott a fiától:
"Kedves Apa, nehogy felásd a kertet, oda rejtettem a hullákat! Bubba"

A következő nap reggelén egy csapat FBI ügynök jelent meg a helyszínen és feltúrták az egész kertet. Mivel nem találtak semmit, bocsánatot kértek az öregtől és elmentek. Az öreg még az nap kapott egy újabb levelet a fiától.

"Kedves Apa, a jelenlegi helyzetben ennyit tudtam segíteni. Menj, és ültesd el a paradicsomokat. Bubba."

:D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8077 Dátum: 2013.06.16 07:59:37 »
Nincs mit hozzáfűznöm, Ti már mindent tudtok.   :D
::)
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8078 Dátum: 2013.06.16 23:13:54 »
Tessék... csak elhatározás kérdése a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8079 Dátum: 2013.06.19 10:25:08 »
a magyar titkosszolgálatok nem sokat érnek, csak kullogunk a szomszédaink után. fontos emberektől hallottam  :yes:
egyszer voltam egy személyes "egyeztetésen", ahol egy fószer, miután a telefonomat lerakatta egy széfbe a bejáratnál (arról nem győződött meg, hogy nincs-e nálam egy másik is :D), végig kocsikról beszélgetett velem :D
egyébként nekem most is "C"-típusú ellenőrzöttségem van. nem nagy kunszt...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8080 Dátum: 2013.06.19 10:35:24 »
észre sem veszed a c tipusút. nekem is az van vagy 8éve.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8081 Dátum: 2013.06.19 12:56:17 »
a magyar titkosszolgálatok nem sokat érnek, csak kullogunk a szomszédaink után. fontos emberektől hallottam  :yes:
egyszer voltam egy személyes "egyeztetésen", ahol egy fószer, miután a telefonomat lerakatta egy széfbe a bejáratnál (arról nem győződött meg, hogy nincs-e nálam egy másik is :D), végig kocsikról beszélgetett velem :D
egyébként nekem most is "C"-típusú ellenőrzöttségem van. nem nagy kunszt...
Minden terület annyira hatékony amennyire szakmailag képes, ha ez a képesség megvan az után jön a "felülről" hozzá nem értők hatása (és a politikai érdekek+tisztogatás)
Ha ez megvan akkor jön a :) "fontos emberek" véleménye.  :D (ma mindenki mindenhez ért, jókat derülök ezen csak a végeredmény egy nagy  :shit: na ez már nem mosolytéma!)

észre sem veszed a c tipusút. nekem is az van vagy 8éve.
Ahogy mondod! Én így mondanám: Ezt a "C" típusút meg hagyjuk kb nulla.
Fery

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8082 Dátum: 2013.06.19 13:07:24 »
észre sem veszed a c tipusút. nekem is az van vagy 8éve.
persze csak 5 évig érvényes ;)
egyébként szerintem az a jó, ha észre sem veszed a munkájukat ;)
a munka színvonalát nem ismerem, annyira nem látok bele...
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.19 13:09:22 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8083 Dátum: 2013.06.19 13:36:18 »
ja,3éve újítva volt a miénk.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8084 Dátum: 2013.06.21 15:36:35 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i