Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251508 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7740 Dátum: 2012.01.29 20:32:02 »
Számlát nem kell kérni, blokkot kell kérés nélkül kapni. Na mindegy, nyilván ez sem ilyen egyszerű.. mindennek megvan az oka.
Én mint mindenben, ebben is középutas vagyok: szerintem kellenek a multik is, és a kis-és középvállalkozások is. A német kisvárosokban is ott van a pék, a hentes, a piac, de mellette megél a plus meg a spar is. Én csak úgy nézek, hogy sok vidéki a tesco-ban veszi a húst. Mi pestiek, meg mindent megteszünk, hogy vidéki kapirgálós csirkét, kacsát, disznót szerezzünk...  :hug:

A plus meg a spar engem nem idegel fel mert ez mind "közért". Az régen is volt, most is kell, hogy legyen. A tesco és társaiktól viszont okádok... gusztustalan amiket csinálnak, gyomorforgató a pénzéhségükkel karöltött igénytelenségük... mottójuknak a v"edd a szart mennyiségben drágán"-t adnám meg...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7741 Dátum: 2012.01.29 20:41:06 »
Piacon van a hentes  ;)
Azért nyers húst nagyon ritkán árulna piacon... lehet vidéki kisváros piacán valaki, de max. inkább csak füstölt kolbászt , sonkát.
Azt, azt. Arra gondoltam, a füstöltre. Na, azt nem merném megvenni maszek árustól. Hentestől persze már igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7742 Dátum: 2012.01.29 20:42:05 »
A plus meg a spar engem nem idegel fel mert ez mind "közért". Az régen is volt, most is kell, hogy legyen. A tesco és társaiktól viszont okádok... gusztustalan amiket csinálnak, gyomorforgató a pénzéhségükkel karöltött igénytelenségük... mottójuknak a v"edd a szart mennyiségben drágán"-t adnám meg...
A Tesco-t elzavarnám. Auchant passzolom, itt nincs, nem tudom megítélni. Interspar, Metro maradhatna nyugodtan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7743 Dátum: 2012.01.29 20:43:16 »
OK ok.. egyébként ha nem indiszkrét a kérdés, ezen a vonalon dolgozol?
Volt és van hozzá némi közöm  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7744 Dátum: 2012.01.29 20:47:23 »
A plus meg a spar engem nem idegel fel mert ez mind "közért". Az régen is volt, most is kell, hogy legyen. A tesco és társaiktól viszont okádok... gusztustalan amiket csinálnak, gyomorforgató a pénzéhségükkel karöltött igénytelenségük... mottójuknak a v"edd a szart mennyiségben drágán"-t adnám meg...
A plus meg a spár az német nem? :hmmmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7745 Dátum: 2012.01.29 20:47:36 »
Számlát nem kell kérni, blokkot kell kérés nélkül kapni. Na mindegy, nyilván ez sem ilyen egyszerű.. mindennek megvan az oka.
A piacon a nénike valószínüleg őstermelő. Ő lehet, hogy a nap végén egyben regisztálja a bevételt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7746 Dátum: 2012.01.29 20:49:23 »
A plus meg a spár az német nem? :hmmmm:

De igen német. Miért?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7747 Dátum: 2012.01.29 20:50:16 »
Nyers hús árusítása piacon tilos. Sőt, már háznál sem lehet. Csak meghatározott feltételeknek megfelelő üzletben engedélyezett.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7748 Dátum: 2012.01.29 20:50:59 »
A plus meg a spar engem nem idegel fel mert ez mind "közért". Az régen is volt, most is kell, hogy legyen. A tesco és társaiktól viszont okádok... gusztustalan amiket csinálnak, gyomorforgató a pénzéhségükkel karöltött igénytelenségük... mottójuknak a v"edd a szart mennyiségben drágán"-t adnám meg...
Pénteken pont a diósdi Intersparban vásároltam, simán van akkora mint egy auchan. Ellenben vidéken vannak kisebb tesco-k.. meg mondjuk Bp.-en is. A kis Aldi meg Lidl meg simán annyi xart elad. Nehéz azért itt okosat mondani.  :hmmmm:
Tegnap bementünk a feleségemmel egy sparba. Feleségem mindoig a BordsEve vagy mi margarint veszi, én meg a Rama light vagy mit. Beakar tenni egy EveBords margarint, én tudtam, hogy ez holland, mondom neeee... inkább ráma.. na oda jutottunk, hogy a Rama-t baromira nem itthon gyártják..az összes margarin lengyel import, vagy más import. Végignéztük az összesen, Liga, Rama, meg mind.
 

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7749 Dátum: 2012.01.29 20:55:52 »
Nyers hús árusítása piacon tilos. Sőt, már háznál sem lehet. Csak meghatározott feltételeknek megfelelő üzletben engedélyezett.

Hopp asszem kezdem érteni a félreértés tárgyát... Tehát vegyük alapul a bosnyák térit ami palaczk nem ismerhet... Ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy nagyobb csarnok ahol vannak körbe hentesek (belül) és középen pedig zöldségesek.... van egy "kert" rész ahol pedig a klasszik oldtimer piac van :D ott vannak a taták és mamák a ződségge aranyoskám :)

Ezt nézzétek meg aki még esetleg nem látta, a képek elmondanak mindent: http://www.budapestcity.org/03-muemlekek/14/Bosnyak-teri-vasarcsarnok/index-hu.htm

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7750 Dátum: 2012.01.29 20:57:54 »
Hmm, mondjuk amit írsz, whis, annak alapján lehet, hogy ugyanígy aggódhatnék pl. a hipermarketben vásárolt hús miatt is  :hmmmm:
Azért nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Néha persze becsúszik egy-két határérték feletti tétel (mert a "falu rosszát" is el kell adni), de jó esetben ezeket bedolgozzák hús-, gyümölcs- és tejkészítményekbe, így bőségesen felhígul.
A hipermarketes hús szennyezőanyagban nem veszélyes, ott inkább a mikrobiológiai veszélyre kell inkább figyelni. Nekünk volt már olyan többször is, hogy a hűtőpultból vett friss magyar baromfi másnap nem a tepsiben végezte, hanem a kukában. Azóta inkább friss előrecsomagoltat veszek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7751 Dátum: 2012.01.29 20:58:52 »
Hopp asszem kezdem érteni a félreértés tárgyát... Tehát vegyük alapul a bosnyák térit ami palaczk nem ismerhet... Ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy nagyobb csarnok ahol vannak körbe hentesek (belül) és középen pedig zöldségesek.... van egy "kert" rész ahol pedig a klasszik oldtimer piac van :D ott vannak a taták és mamák a ződségge aranyoskám :)

Ezt nézzétek meg aki még esetleg nem látta, a képek elmondanak mindent: http://www.budapestcity.org/03-muemlekek/14/Bosnyak-teri-vasarcsarnok/index-hu.htm
Cimbi, a Fővám téren a Nagycsarnokban voltál már?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7752 Dátum: 2012.01.29 21:01:26 »
Voltam régebben, de azóta úgy hallottam, hogy annyira fel lett kapva mint a fény utcai és ez az árakon is jelentkezett. Ettől függetlenül tervezem, hogy elmegyek megint, mert emlékszem hogy nagyon szép és sokkal nagyobb :) Viszont nincsenek zöldséges MILFek...azokkal pedig olyan jókat szoktam dumálni :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7753 Dátum: 2012.01.29 21:06:57 »
Hopp asszem kezdem érteni a félreértés tárgyát... Tehát vegyük alapul a bosnyák térit ami palaczk nem ismerhet... Ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy nagyobb csarnok ahol vannak körbe hentesek

Ebből a szempontból a piaci hentes nem igazán különbözik egy körúti hentestől.
A nénikétől meg az ütődött, nem szabályos alakú zöldséget, gyümölcsöt kell venni, az nagyobb valószínűséggel nem találkozott vegyszerrel. Mondjuk kevésbé attraktív, mint egy 15*8 cm-es, szabályos gúla TV paprika.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7754 Dátum: 2012.01.29 21:10:25 »
Cimbi, és ha még tudnád, hogy vidéken azon termelőktől mennyiért tudnád mindazt megvenni, akiktől a bosnyák tériek is szerzik a cuccokat, amit felsoroltál... sírva fakadnál.  :D

Mi rendszeresen a békéscsabai piacon vásárolunk zöldséget, viszont a gyümölcsöket anyukám hozza általában egy Sarkad melletti lerakatból, ami a környék termelőitől gyűjti be a szebbnél szebb (természetes, nem fújt) dolgokat. Ezt a lerakatot Palaczk ismerheti, mert, ha megy Nagyváradra, akkor Sarkad előtt 5km-rel, ahol van egy körforgalom is, na, arról beszélek.
Sőt, aki csinálja ezt a lerakatot, megmentett állatokat egy bezárásra került állatkertből, így lehet látni emut, tevét, zebrát is, mivel az egész telep kint van a közút mellett a szántóföldek ölelésében...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i