Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248589 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7725 Dátum: 2012.01.29 17:33:22 »
ott legalább kapsz számlát, míg sajnos a piacon a néni nem mindig ad.
Ez azért nem tragédia  ;)

A gyereknek (6hónapos) almát, meg zöldséget meg a Spar-ban veszünk, mert a spar bevizsgálja pleszticidre (permetezőszer mérgek) a termékeit. Feleségem élelmiszermérnök, innen e nemes szokás.
Peszticid  ;)
Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy minden egyes almát megvizsgáltak?  :) Amúgy nem a Spar vizsgálja, hanem a beszállítót kötelezi rá.
A nagyobb tételekből vesznek mintát, de nem mindegyikből. Jó, ha egy beszállítót egy évben egyszer vizsgálnak. Egy paraméter mérése 8-15.000 Ft és általában 20-30 vegyszerkategóriát vizsgálnak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7726 Dátum: 2012.01.29 17:40:54 »
Bevallom, piacon húst, tejet nehezen mernék venni  ::) ... Ki tudja, hogy készült, mennyire tiszta?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7727 Dátum: 2012.01.29 17:41:39 »
Hmm, mondjuk amit írsz, whis, annak alapján lehet, hogy ugyanígy aggódhatnék pl. a hipermarketben vásárolt hús miatt is  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7728 Dátum: 2012.01.29 17:41:54 »
Helyes! Szépen meg kell tanulni jól vásárolni, vagyis elfogadható áron, minőségi terméket. Nem normális az, hogy az ember mindent csak a hipermarketben vesz meg. Nyugaton sem így van... ott van pékség, hentes, sajtárus stb. Ez a jövő.
Ellenben én nem utálom a multikat, középutas vagyok, ott legalább kapsz számlát, míg sajnos a piacon a néni nem mindig ad. A gyereknek (6hónapos) almát, meg zöldséget meg a Spar-ban veszünk, mert a spar bevizsgálja pleszticidre (permetezőszer mérgek) a termékeit. Feleségem élelmiszermérnök, innen e nemes szokás.
Gondolom minden termelőnek garantálni kell a zöldség , gyümölcs minőségét (permetezési napló stb) és a kereskedőnél is vissza kell tudni követni a minőséget, akár bevizsgálta akár nem.
Egyébként pl Ausztriában alap, hogy hazait vesznek még ha drágább is, ez valahogy beléjük van ivodva. De egy magyarnak alap, hogy sokkal jobb ami külföldi-sajnos ezt viszont az átkosból szoktuk meg :D
Ezt még tanulnunk kell.
 Egy német cég is preferálja a német autokat, de magánban is bennük van a nemzeti büszkeség.
Nem is tudom mi  miért nem veszünk Audi TT-t? :cry:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7729 Dátum: 2012.01.29 17:52:41 »
Én már sokkal inkább veszem meg a húst hentestől, a kenyeret péktől, a zöldséget nénitől és még sorolhatnám, mint a tescós betanított kenyérsütő cigányoktól akik csak nézhek ha felbszom magam mert égettek a kenyerek...
Amit a piacon veszek az magyar, finomabb, olcsóbb, szebb és még jobb érzés is azt enni. Amin a legnagyobbat zuhantam a hétvégén, az a piacos-tescos paradicsom volt.
Azért választottam a bosnyákot, mert forgalmas, nagy, és pörög az árukészlet folyamatosan ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7730 Dátum: 2012.01.29 17:57:52 »
Amit a piacon veszek az magyar, finomabb, olcsóbb, szebb és még jobb érzés is azt enni.
Magy többségében igaz, de simán tudsz venni pl Metro-s árút is a piacon, csak nem tudsz róla.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7731 Dátum: 2012.01.29 18:07:42 »
Persze van ilyen... pl egy nő rám akart tukmálni a szárazárus boltnál amikor kérdeztem hogy merre van felvágott, azt mondta neki van sága selyemsonka csak kéccázz... há mondom jah :D
Szal itt is lehet baki persze, de azért szerencsére nem ez a jellemző... pl a mammmerkák és bácsikák nem hiszem, hogy a metróig egyáltalán eljutnának...
És az is igaz, hogy nem mindig szebb, mert például a mandarin sem hasonlított a tescós narancs méretű gyönyörűen egységesre génkezelt hulladékhoz, hanem itt ott sebzett a bőre... de gyerekek komolyan mondom.... van íze :)

Amúgy tudjátok mi a durva? Reggel kijöttem a szobából, asszony paprikát reggelizett és bakker a lakásban frankón paprika illat volt.... :D A csipős pedig tényleg csípős... emlékszem már évek óta játszuk családon belül, hogy "van erős paprika? - van - Nem is erős - tényleg? pedig zöld - ***meg"......

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7732 Dátum: 2012.01.29 19:45:48 »
Ez azért nem tragédia  ;)
Peszticid  ;)
Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy minden egyes almát megvizsgáltak?  :) Amúgy nem a Spar vizsgálja, hanem a beszállítót kötelezi rá.
A nagyobb tételekből vesznek mintát, de nem mindegyikből. Jó, ha egy beszállítót egy évben egyszer vizsgálnak. Egy paraméter mérése 8-15.000 Ft és általában 20-30 vegyszerkategóriát vizsgálnak.
Hol írtam ilyet, hogy minden almát megvizsgálnak?  :hmmmm:
Szúrópróba szerűen vannak vizsgálatok, ez kicsivel több annál, aki sosem vizsgáltatja be.
A számlaadással kicsit sem akarok politikai témát felhozni. Én az ország felemelkedését, jövőjét egy erős magyar kis és középvállalkozói gazdasági erőben látom, emellett a multik megbecsülésében, de nem minden áron, gatyáik levetkőzve idecsábításában.  Ellenben ebben a képletben az az egy hiba, hogy a magyar kis és középvállalkozások nagyon nagy százalékban
nem adnak számlát, sajnos.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7733 Dátum: 2012.01.29 20:06:14 »
Hol írtam ilyet, hogy minden almát megvizsgálnak?  :hmmmm:
Egy következtetést írtál, hogy a Sparban veszel almát mert ők bevizsgálják.
Én meg tudom, hogyan működik a tételbevizsgálás. Ennyi.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7734 Dátum: 2012.01.29 20:11:53 »
Most mondhatod, hogy miattam tart itt az ország, pedig sajnos ez nem így van...de egy mamától vásárolt petrezselyemre ami 50forint hagy ne kérjek még számlát :D Sőt! a 10 tojásért sem kérek számlát, de most kapaszkodj meg! 1000ft-ot költöttem reggelire (két melegszendó+2tea) és itt sem kértem számlát!
Ettől függetlenül azt hiszem pont elég adót fizetek mindenhol máshol.... aki szerint nem eleget az letérdelhet és annyi kérek ne fogazzon... :D
A multikat én ha tetszik, ha nem, úgy tiltanám be mint a piramis játékokat. Undirító módon árulják a hulladékot mind élelmiszer mind pedig műszaki vagy egyéb termékek között... Undorító módon vágták haza a kisvállalkozásokat, a miniABC-ket, a kisgazdálkodókat és 10x annyi embert tettek munkanélkülivé mint amennyit foglalkoztatnak (ezalatt 50%ban az éjszaka dolgozó rébuszos szerencsétlen flótásokat is értem akiken spórol az undorító patkány tesco és társa). Pff de utálom mindet.... Az összes multi tulaját lövetném bele a dunába a román határon....  :censored:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7735 Dátum: 2012.01.29 20:24:17 »
Egy következtetést írtál, hogy a Sparban veszel almát mert ők bevizsgálják.
Én meg tudom, hogyan működik a tételbevizsgálás. Ennyi.
OK ok.. egyébként ha nem indiszkrét a kérdés, ezen a vonalon dolgozol?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7736 Dátum: 2012.01.29 20:27:31 »
Én már sokkal inkább veszem meg a húst hentestől, a kenyeret péktől, a zöldséget nénitől és még sorolhatnám, mint a tescós betanított kenyérsütő cigányoktól akik csak nézhek ha felbszom magam mert égettek a kenyerek...
Amit a piacon veszek az magyar, finomabb, olcsóbb, szebb és még jobb érzés is azt enni. Amin a legnagyobbat zuhantam a hétvégén, az a piacos-tescos paradicsom volt.
Azért választottam a bosnyákot, mert forgalmas, nagy, és pörög az árukészlet folyamatosan ;)
Hús, hentestől: OK  :yes: ... de piacon pl. ettől kicsit fáznék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7737 Dátum: 2012.01.29 20:29:05 »
Most mondhatod, hogy miattam tart itt az ország, pedig sajnos ez nem így van...de egy mamától vásárolt petrezselyemre ami 50forint hagy ne kérjek még számlát :D Sőt! a 10 tojásért sem kérek számlát, de most kapaszkodj meg! 1000ft-ot költöttem reggelire (két melegszendó+2tea) és itt sem kértem számlát!
Számlát nem kell kérni, blokkot kell kérés nélkül kapni. Na mindegy, nyilván ez sem ilyen egyszerű.. mindennek megvan az oka.
Én mint mindenben, ebben is középutas vagyok: szerintem kellenek a multik is, és a kis-és középvállalkozások is. A német kisvárosokban is ott van a pék, a hentes, a piac, de mellette megél a plus meg a spar is. Én csak úgy nézek, hogy sok vidéki a tesco-ban veszi a húst. Mi pestiek, meg mindent megteszünk, hogy vidéki kapirgálós csirkét, kacsát, disznót szerezzünk...  :hug:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7738 Dátum: 2012.01.29 20:29:28 »
Piacon hentesek vannak... azért ez nem teljesen úgy kell elképzelni, hogy a bácsika a pult feletti paláról lelógat egy malacot és amit kérsz azt kivágja belőle.... rendes hentesekről van szó :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7739 Dátum: 2012.01.29 20:30:36 »
Hús, hentestől: OK  :yes: ... de piacon pl. ettől kicsit fáznék.
Piacon van a hentes  ;)
Azért nyers húst nagyon ritkán árulna piacon... lehet vidéki kisváros piacán valaki, de max. inkább csak füstölt kolbászt , sonkát.