Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251540 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7590 Dátum: 2012.01.12 12:46:33 »
Ezt frankón így nyomattad neki  :D:lol: ... Amúgy nálunk is kb. hasonlóan ment  :whistling: ... Anyám keményebb és következetesebb tudott lenni a fegyelmezésben (ezzel együtt, talán ha fél tucat pofont kaptam gyerekkoromban összesen) - apámnak mindig meglágyult a szíve  :innocent:
Jaja, de ezért imádott, és nem szemtelen stílusban nyomtam. Pl. ilyen volt, - de kivel nem?! -, hogy jöttünk haza az általános suliból gyalog és egy utcafrontos ház hámló falának segítettem kicsit közelebb kerülni a felújítás idejéhez... értsd: kézzel embernyi darabokat szedtem le napról napra...  :D Mikor a nyanya kijött, hogy számom kérjen, elfutottam, Ő meg kiabált utánam, hogy "ISMEREM AZ APÁDAT, RONGYKÖLYÖK!!!" - amolyan boszorkányos hanglejtéssel. Tisztára Bendegúz esete, bár a Bendétől nem is állok olyan távol... mindegy, családban marad...  [rohog]

Szóval, fater ezt tényleg megtudta a nyanyától és elbeszélgetett velem. No, ekkor néztem rá úgy, mint a Shrekből a csizmás kandúr. A beszélgetés végére el sem hitte, hogy én csináltam...

---------------------------------

Ezt a sztorit most szépen kiszíneztem, de a lényeg tényleg az volt, hogy a várt/beígért mértékű fenyítés mindig elmaradt. Persze, ha fater valóban elvert volna párszor, most nem írogatnék itt Nektek...  :D Meglendült a keze, de mire odaért volna az arcomhoz, már csak simizés maradt belőle..
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7591 Dátum: 2012.01.12 13:30:00 »
De szerintem, nem létezik olyan szavahihető tanulmány, ami kimutatta volna a passzív dohányzás káros hatását... :whistling:
Rohadtul nem érdekel az angol tudósok mondókája (bár nem kell nagy tudomány hozzá, hogy belássuk, hogy a füstmentes levegő jobba füstösnél  ;)), egyszerűen zavar a füst  :flowers:
(tudom, járjak sűrűbben ilyen helyekre és hozzászokom  :D)

TSityu

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7592 Dátum: 2012.01.12 14:49:08 »
(bár nem kell nagy tudomány hozzá, hogy belássuk, hogy a füstmentes levegő jobba füstösnél  ;)), egyszerűen zavar a füst  :flowers:

 :flowers: Igazad van. Pl engem zavar a puki. (bár nem kell nagy tudomány hozzá, hogy belássuk, hogy a pukimentes levegő jobb a pukisnál)

Ettől függetlenül 100%-ban egyetértek a zárt helyen való dohányzás tilalmával.   :surrender:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7593 Dátum: 2012.01.12 14:51:49 »
:flowers: Igazad van. Pl engem zavar a puki. (bár nem kell nagy tudomány hozzá, hogy belássuk, hogy a pukimentes levegő jobb a pukisnál)

Ettől függetlenül 100%-ban egyetértek a zárt helyen való dohányzás tilalmával.   :surrender:
Tévedsz, druszám! A fing csak akkor zavar, ha nem a sajátodat kell szagoljad...  [rohog] [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7594 Dátum: 2012.01.13 10:08:20 »
A zárt térben való dohányzást én is nagy bunkóságnak tartom, főleg nem dohányzók körében. De szerintem, nem létezik olyan szavahihető tanulmány, ami kimutatta volna a passzív dohányzás káros hatását... :whistling:

Olyan viszont létezik, amely bemutatta, hogy az írországi (hozzánk hasonló tiltás van, az volt itthon is a minta) a teljes népességben már 2 év alatt jelentősen csökkenti a tűdőbetegséget (és a tüdőrák) kialakulását, aminek a gyógyítását a közös kasszából fizetjük. Szóval van azért ennek értelme.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7595 Dátum: 2012.01.13 10:51:05 »
Aposom 85 éves tini kora óta cigizik és kutya baja :devil:
Azt mondják a füst konzervál-lásd füstölt sonka :D
Azért én is ellenzem a dohányzást, 15 éve nem dohányzom! :szemez:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7596 Dátum: 2012.01.13 10:53:02 »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7597 Dátum: 2012.01.13 10:58:47 »
Apósod most 85, de ha nem dohányozna, lehetne 65 is  :D [rohog] ;) :lol:













Vagy mégsem? :)
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7598 Dátum: 2012.01.13 11:28:37 »
Apósod most 85, de ha nem dohányozna, lehetne 65 is  :D [rohog] ;) :lol:
Ezt most már nem fogjuk megtudni [rohog]













Vagy mégsem? :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7599 Dátum: 2012.01.13 12:30:05 »
Látod, te nem dohányzol, mégis alig találni meg a hsz-edet ;)  :D
Gabe 254.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7600 Dátum: 2012.01.13 12:38:42 »
Csatlakozom a dohányfüstös témához.
Nem cigarettázom. (nem is fogok) Kipróbáltam kiskamaszkoromban, elég volt annyi. Büdös száj, büdös kéz, zavart és azóta is zavar, másé is!  ::)
Azóta ismerősöknél (dohányosoknál) többször megfordultam akik "csak a konyhában", "csak az erkélyen" füstölnek!  :tt2:
Mégis a függöny, más egyéb kárpit, ruhájuk... na... nem rózsa illatú.
Gondom az, ha egy légtérben vagyok a cigarettázókkal nem tudom kikerülni a füstöt, max ott hagyom ezt a társaságot, ami meg is történik rendszerint
mert megtehetem. Addig míg engem nem károsítanak nincs velük bajom, amint nincsenek tekintettel rám akkor már van!
Mert ugye joga van bagózni, joga van saját! egészségét rongálni, de másét nincs joga!
(azon pl. nagyon ki vagyok bukva amikor kisgyerek mellet akár az autóban bárhol teszik ezt)
Láttam nem dohányzó és dohányzó ember tüdejét belülről. Nekem senki se magyarázza, hogy nem bizonyított a káros hatása.
Lehet cáfolni a 199 éves nagypapival aki mezítlábas munkást szívott 3 éves kora óta, de a nagy számok törvénye nem ezt igazolja, meg lehet azt is mondani
"valamitől meg kell halni", "mi más maradjon, ha már ez sem", "megnyugszom tőle" stb. stb.  ismerjük a történeteket, cáfolatokat.... és a végén kiderül, hogy egészséges!  :D
Csak mééég nem írják fel receptre! ;)
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7601 Dátum: 2012.01.13 13:00:04 »
Énis ellenzem a dohányzást. Nagyon változott a hozzáállásom, ezért is szoktam le.
Elismerem hogy  a statisztikák nem hazudnak és orvosilag se lehet kétségbe vonni károsságát.
A passziv dohányzás ugyanugy mint a parlagfü elleni kampány túllihegett, hiszen ugyan igy van sok hasonló szintén nagyon káros hatás, alergén anyagok. Érdekes az alkohol, a cukor, a so, füstgázok ellen miért nincs ugyan olyan háboru?? (Persze lehet, hogy lesz)
Dehát bűnbaknak kell lenni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7602 Dátum: 2012.01.13 21:58:57 »
http://index.hu/kulfold/2012/01/13/tomegkozlekedes_nelkuli_varosok/
Mit szolnátok, ha tényleg nem lenne BKV??
Ha cserébe használhatnánk a buszsávokat... :szemez:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7603 Dátum: 2012.01.13 23:20:37 »
Énis ellenzem a dohányzást. Nagyon változott a hozzáállásom, ezért is szoktam le.
Elismerem hogy  a statisztikák nem hazudnak és orvosilag se lehet kétségbe vonni károsságát.
A passziv dohányzás ugyanugy mint a parlagfü elleni kampány túllihegett, hiszen ugyan igy van sok hasonló szintén nagyon káros hatás, alergén anyagok. Érdekes az alkohol, a cukor, a so, füstgázok ellen miért nincs ugyan olyan háboru?? (Persze lehet, hogy lesz)
Dehát bűnbaknak kell lenni.
Kb így látom én is a dolgot. Örülök annak, hogy némely vendéglátóhelyen (értsd: kocsma) nem lesz olyan brutál füst, mint eddig, mert az azért már nekem is sok, mikor a szemem könnyezik és másnap minden cuccom mehet a mosásba, mert olyan büdös  :nonono: ... Viszont ezt, hogy a dohányzás lett a No.1 mumus, kissé röhejes, boszorkányüldöző hecckampánynak tartom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7604 Dátum: 2012.01.14 22:09:06 »
Én azt nem értem, hogy a bagósokat nem zavarja, hogy mindenük (kéz, száj, ruha) büdös?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...