Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251533 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7575 Dátum: 2012.01.11 17:58:32 »
420e k.méterrel használhatatlan, 6évesen szétkopott, karcos, indítási gondokkal küzdő Audik? :D
Mi karbantartást kaphatnak ezek...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7576 Dátum: 2012.01.11 19:22:37 »
Láttam a riport egy részét és úgy megsajnáltam őket. Kapnak egy 5-6 éves A8-ast benzinkártyával, ingyen biztosítással, szervizzel, mosással és kellékanyagokkal és a legnagyobb ciki nekik, hogy kopottas az ülés és itt-ott karcos.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7577 Dátum: 2012.01.11 19:40:50 »
420e k.méterrel használhatatlan, 6évesen szétkopott, karcos, indítási gondokkal küzdő Audik? :D
Mi karbantartást kaphatnak ezek...
Le merem fogadni, hogy MINDEN karbantartást megkapnak, de ennyit bírnak. Kész.  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7578 Dátum: 2012.01.11 22:04:06 »
óvodások 8%-a  :eek:

Azért ez durva...
Nyilván nem szándékosan, hanem csak a kíváncsiság hajtotta őket, de az a baj, hogy egy részük előbb-utóbb úgy marad, hiszen a szülői mintát követi.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7579 Dátum: 2012.01.11 22:15:41 »
Még csak alsó tagozatosak voltak a gyermekeim, amikor már mesélték, hogy vannak dohányzó osztálytársaik. Én már azon kiakadtam.
Szerencsés vagyok, gyerek koromban sem volt dohányos felnőtt a környezetemben és most sincs senki a rokonságban. Remélem a gyerekeimnek is lesz később is ennyi esze (jelenleg ki nem állhatják).
Szerintem szülői felelősség ez.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7580 Dátum: 2012.01.12 08:51:00 »
Még csak alsó tagozatosak voltak a gyermekeim, amikor már mesélték, hogy vannak dohányzó osztálytársaik. Én már azon kiakadtam.
Szerencsés vagyok, gyerek koromban sem volt dohányos felnőtt a környezetemben és most sincs senki a rokonságban. Remélem a gyerekeimnek is lesz később is ennyi esze (jelenleg ki nem állhatják).
Szerintem szülői felelősség ez.
Hát... Nekem szüleim nem cigarettáztak, és a közelebbi családban senki más sem. Ennek ellenére, menő dolognak tartottam a cigit, és elég korán ki is próbáltam  ::) ... Sőt, az első kudarc (rosszullét) sem tántorított el.

És igazán nem tudom, szüleim mit tehettek volna, hogy ezt megakadályozzák. Teljes titokban, bujkálva, nagy körültekintéssel (pl. cigi mellé mindig vettem mentolos rágót) jártam el  :lol: ... Persze, elmondták ők sokszor, hogy egészségtelen stb, dehát ezen kívül mást nem nagyon tehettek. Csak akkor tudták meg, mikor (17 évesen) bevallottam  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7581 Dátum: 2012.01.12 08:55:12 »
Nem gondolom, hogy ez akkora baj, illetve félreértés van vele kapcsolatban:
Emlékszem, amikor én voltam ovis. Egyik este, mikor apum lefeküdt, elszívott egy szál cigit lefekvés előtt a konyhában és azt szokása szerint a dohányzó üvegtálkába nyomta el. Sikertelenül, mert nem aludt be a csikk, így Pistike (ééén) kapott az alkalmon és kivette onnan, majd egyet - tök bénán - kíváncsiságból beleszívott, hiszen APA is szívta, akkor nem lehet az rossz. Nem köhögtem, de nagyon rossz íze volt (barna Sophiane). Úgy buktam le, hogy apa hívott jóéjt puszit adni és megérezte rajtam a cigi szagot. Na, fölpattant az ágyból, elővett egy szál 100-as Sophit, meggyújtotta, betömte a számat, hogy szíííívjam... Kb a 2-3. slukknál végem volt, sírtam. Mentem fogat mosni, kb 10percen keresztül tartott. Utána fél órával még egyszer, mert még éreztem a fanyar cigi ízt.

És, mit mondjak, utána sem szoktam rá sem általános iskolában, sem közép-, sem főiskolán... Most sem...

Durva volt, de hatásos.  :ph34r:

...szóval, az, hogy az ovisok 8%-ka kipróbálta, az közel sem jelenti azt, hogy Ők az oviban a kisház mögött rágyújtottak. Ebbe biztosan benne vannak azok a gyerekek is, akik hozzám hasonlóan kíváncsiságból tették... ennyitől, meg baja senkinek nem lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 08:57:07 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7582 Dátum: 2012.01.12 09:48:30 »
Nem gondolom, hogy ez akkora baj, illetve félreértés van vele kapcsolatban:
Emlékszem, amikor én voltam ovis. Egyik este, mikor apum lefeküdt, elszívott egy szál cigit lefekvés előtt a konyhában és azt szokása szerint a dohányzó üvegtálkába nyomta el. Sikertelenül, mert nem aludt be a csikk, így Pistike (ééén) kapott az alkalmon és kivette onnan, majd egyet - tök bénán - kíváncsiságból beleszívott, hiszen APA is szívta, akkor nem lehet az rossz. Nem köhögtem, de nagyon rossz íze volt (barna Sophiane). Úgy buktam le, hogy apa hívott jóéjt puszit adni és megérezte rajtam a cigi szagot. Na, fölpattant az ágyból, elővett egy szál 100-as Sophit, meggyújtotta, betömte a számat, hogy szíííívjam... Kb a 2-3. slukknál végem volt, sírtam. Mentem fogat mosni, kb 10percen keresztül tartott. Utána fél órával még egyszer, mert még éreztem a fanyar cigi ízt.
Hú, apukád kemény volt  :ph34r: :yes: ... Amúgy: Sopianae  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7583 Dátum: 2012.01.12 09:53:14 »
Na, fölpattant az ágyból, elővett egy szál 100-as Sophit, meggyújtotta, betömte a számat, hogy szíííívjam... Kb a 2-3. slukknál végem volt, sírtam. Mentem fogat mosni, kb 10percen keresztül tartott. Utána fél órával még egyszer, mert még éreztem a fanyar cigi ízt.

És, mit mondjak, utána sem szoktam rá sem általános iskolában, sem közép-, sem főiskolán... Most sem...

Durva volt, de hatásos.  :ph34r:
Én középiskolában próbálkoztam vele, a végeredmény dettó az lett mint nálad, fél doboz cigi után örök utálat :D
Bezzeg ha kocsiban szivnak el mellettem egy szálat, a füst jó részét az "ártatlanok" is belélegzik...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7584 Dátum: 2012.01.12 10:06:59 »
Hú, apukád kemény volt  :ph34r: :yes: ... Amúgy: Sopianae  :flowers:
26-7 évvel ezelőtt még nem játszott ez a lekli óvás, meg jaj, vigyázzunk a gyerekre. Ott még a hatásosságot a szigor és az elrettentés adta meg.  :D Ha valami csínytevést csináltam, elég volt, ha csak rámnézett, én már húztam be fülem-farkam...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7585 Dátum: 2012.01.12 10:09:48 »
26-7 évvel ezelőtt még nem játszott ez a lekli óvás
Lelki óvást akartál irni?
 :) Igen, a seggem elporolták vesszővel, ha nagy hülyeséget csináltam, nem is mertem rossz lenni :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7586 Dátum: 2012.01.12 10:35:07 »
ÉRdekes, hogy azért soha nem vertek el, igaz, nem is szolgáltam rá. Elvétve a fenekemre ütöttek, meg anyukám elő vette a fakanalat, de rendszerint én ekkor már kifelé iszkoltam, esélye nem volt utolérni...  :lol: Aztán néztem rá ártatlanul...  :innocent: Egyből elszállt minden haragja. Nem csak apukám, hanem én is gyakoroltam a magam módján a "lelki terrort": Apa, nem sajnálnál megütni? Ugye de? Ugye...? [rohog]

A poén, hogy most ugyanezt csinálja velem a fiam. Még csak 4 hónapos, de amikor kibírhatatlanul ordít éjszaka és nem tudunk aludni, meg semmi sem jó neki, akkor reggel felkelés után ott vigyorog, meg gügyög nekem, meg kokettál... Nem lehet ezekre tényleg haragudni!
Mondtam is Jucimnak: Én csak addig tudok mérges lenni, amíg nem épül fel a gyerek és köztem a szemkontaktus. Eztán veszett fejsze minden addigi harag...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7587 Dátum: 2012.01.12 10:45:14 »
Tény hogy nem vertek el jelentősen csak 1-2 alkalommal :D

Viszont amit a babáról írtál az ismerős. A miénk is 4 hónapos (szept 3), a fogzás kezdődik nála, folyik a nyála, duzzadt az ínye, éjszakánként 22 körül "indul a buli" nála, és éjfél körül alszik el, még ölben sétálgatva sem nyugszik el.
Reggel 6-7 körül amikor ébred, akkor is gügyög az ágyában fél órát legalább, röhög, nevetgél... az első etetés után alszik úgy 11-12-ig és akkor is több mint fél órát elvan a kiságyban anélkül hogy hozzápiszkálnánk :D
Utána viszont estig alig lehet lelőni, kétszer ha alszik 30-60 percet. Jól kifárad estére, aztán alszik reggelig. :)
JimJam csatornát meg szereti nézni... biztos tetszenek neki a nagy állatfigurák.

de ez itt OFF, a babázósba kéne ezeket írkálni  :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7588 Dátum: 2012.01.12 12:07:59 »
ÉRdekes, hogy azért soha nem vertek el, igaz, nem is szolgáltam rá. Elvétve a fenekemre ütöttek, meg anyukám elő vette a fakanalat, de rendszerint én ekkor már kifelé iszkoltam, esélye nem volt utolérni...  :lol: Aztán néztem rá ártatlanul...  :innocent: Egyből elszállt minden haragja. Nem csak apukám, hanem én is gyakoroltam a magam módján a "lelki terrort": Apa, nem sajnálnál megütni? Ugye de? Ugye...? [rohog]
Ezt frankón így nyomattad neki  :D:lol: ... Amúgy nálunk is kb. hasonlóan ment  :whistling: ... Anyám keményebb és következetesebb tudott lenni a fegyelmezésben (ezzel együtt, talán ha fél tucat pofont kaptam gyerekkoromban összesen) - apámnak mindig meglágyult a szíve  :innocent:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7589 Dátum: 2012.01.12 12:41:55 »
...a füst jó részét az "ártatlanok" is belélegzik...

A zárt térben való dohányzást én is nagy bunkóságnak tartom, főleg nem dohányzók körében. De szerintem, nem létezik olyan szavahihető tanulmány, ami kimutatta volna a passzív dohányzás káros hatását... :whistling:
(A mobiltelefonról viszont már több is.)  :D :flowers: