Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251427 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6975 Dátum: 2011.04.05 01:57:18 »
Olyan témát nem lehetne nyitni az OFF-topikban, amiben adnánk-vennénk bármit? 
Ahogy TSityu is írta: erre már megvan az Általános fórumrészben az Adok-veszek topik  :yes: ... Ott bármit lehet hirdetni, a szabályos kereteken belül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6976 Dátum: 2011.04.05 10:52:17 »
hát ha nem vagy öreg, akkor simán meg tudod csinálni. ha kettőt futsz egy héten, akkor havonta 10 percet is nyugodtan feljebb mehetsz, az másfél-két km, már a nyáron meglesz a tízes :) mellesleg, ha 22 perc alatt megvolt a 4 km, akkor simán le tudsz futni kicsit alacsonyabb tempóval 6-ot is. vagy ugyanolyan tempóval 4-ig, aztán meg annyit csak, amíg úgy nem érzed, hogy abba kell hagyni. meg fogsz lepődni :)
37 vagyok, nemtom, ez minek számít  :lol: ...

Sebesség: hát van egy tempóm, ami úgy "fekszik"  :hmmmm: ... Ha annál gyorsabban megyek, hamar kifogy a szufla; ha meg lassabban, akkor úgy érzem mintha fékeznem kéne, ami pedig idegesít.

nem vagy öreg :D és a heti kettő is elég lesz, mondjanak bármit a kollegák :D ezek szerint már régebb óta edzed magad, simán kipróbálhatod, hogy meddig bírod. mivel ez a sztenderd jogging tempó, amivel az ember gyakorlatilag bármeddig el tud futni (10-12 km/h) - lásd az ultramaratonistákat -, nyújtsad meg, fuss el addig, amíg úgy nem érzed, hog y nem megy tovább: a gyakorlatlanabbjának a tüdeje nem bírja, amiatt kell idővel megállni, a gyakorlottabbja képes a combjait is kifingatni. erre írtam, hogy meg fosz lepődni, csak nagyon nehéz az embernek rászánni magát, hogyaszondja namégegykör, megmégegy :) nekem 10-nél többet sose sikerült, pedig egy barátom szerint aki 10-et le tud futni, az huszat is. Egy másik barátom pedig a marratont is megcsinálta. fél évet készült rá és azt mondt,a hogy 20km-nél azt hitte, meghal, aztán nem halt meg, aztán a másik fele "könnyedén" megvolt...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6977 Dátum: 2011.04.05 11:00:31 »
ne beszeljetek mar a futasrol, en nem tudok menni a terdem miatt :( ugy hianyzik.... a motorozasra hasonlit nekem a futas szertartasa, varod, hogy indulj, alkalomhoz illoen oltozol, (zeneket valogatsz) elindulsz, kikapcsolodsz, mosolyogsz, vegevan, rapihensz.... Es megvan a joerzes, hogy "ma is voltam..."
En a heti 3ra szavazok, ha van ido ra, es a rohamos fejlodes garantalt. 6-8km-ig. Onnantol mar (nekem legalabbis) atmegy szenvedesbe, en nem is eroltettem. :)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6978 Dátum: 2011.04.05 11:01:27 »
nem vagy öreg :D és a heti kettő is elég lesz, mondjanak bármit a kollegák :D ezek szerint már régebb óta edzed magad, simán kipróbálhatod, hogy meddig bírod. mivel ez a sztenderd jogging tempó, amivel az ember gyakorlatilag bármeddig el tud futni (10-12 km/h) - lásd az ultramaratonistákat -, nyújtsad meg, fuss el addig, amíg úgy nem érzed, hog y nem megy tovább: a gyakorlatlanabbjának a tüdeje nem bírja, amiatt kell idővel megállni, a gyakorlottabbja képes a combjait is kifingatni. erre írtam, hogy meg fosz lepődni, csak nagyon nehéz az embernek rászánni magát, hogyaszondja namégegykör, megmégegy :) nekem 10-nél többet sose sikerült, pedig egy barátom szerint aki 10-et le tud futni, az huszat is. Egy másik barátom pedig a marratont is megcsinálta. fél évet készült rá és azt mondt,a hogy 20km-nél azt hitte, meghal, aztán nem halt meg, aztán a másik fele "könnyedén" megvolt...
(Hejj, el kéne magyaráznod egy kedves ismerősömnek, hogy nem vagyok öreg  :lol: ... Na mindegy, ez más téma  :D)

Futás: hát amit biztosan össze tudok hozni, az a heti kettő. De törekedni fogok a heti háromra, mikor sikerül. Tempó: igen, kb. kiszámítottam, hogy pl. egy félmaratonon vagy maratonon is a zöm kb. ilyen 10 kmh-val halad. Ez az én sebességem is nagyjából. Hm  :hmmmm: ... Asszem, legközelebb meg fogok próbálni a 4 helyett 5 km-t megtenni - kíváncsi vagyok, milyen lesz. Igazából amivel maximálisan elégedett lennék, az az lenne, ha le bírnám (majd) futni a félmaratont  :yes:

Ami az edzést illeti: á  :lol: ... Októbertől mostanáig egy büdös méter nem sok, annyit sem futottam. Bár mondjuk ebben az időszakban is voltam jópárszor túrázni; nyilván ez is számít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6979 Dátum: 2011.04.05 11:05:01 »
... a motorozasra hasonlit nekem a futas szertartasa, varod, hogy indulj, alkalomhoz illoen oltozol, (zeneket valogatsz) elindulsz, kikapcsolodsz, mosolyogsz, vegevan, rapihensz.... Es megvan a joerzes, hogy "ma is voltam..."
Így, így  :yes: !

Zene:  :hmmmm: ... épp a minap jutott eszembe, hogy nem ártana, főleg mikor már ott tartok, hogy tényleg tudok majd 40-50 perceket menni; mert anélkül azért kicsit uncsivá válhatna. (Tavaly volt egy futótársam, de ő időközben sajnos felköltözött BP-re.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6980 Dátum: 2011.04.05 11:05:34 »
a félmaraton nekem is nagy álmom, talán az ősszel, ha vége az EU-elnökségnek, jobban ráérek, és rá is gyúrok kicsit és belevágok :D sőt, igazából a rendes maraton, de az valószínűleg nem reális...
én soha nem hallgatok zenét. viszont csomó érdekes dolog eszembe szokot jutni közben... :) na jó, ha nem csinálod régóta, akkor jobban kell a fokozatosság, de azért lássuk, hogy ezek a jogging tempók meg távolságok egy egészséges embert nem vasznek nagyon igénybe. szerintem ha megvolt 30-40 alkalom úgy, hogy  hetente kétszer lemész, onnan simán lehet már csúcstámadásokat próbálni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.05 11:08:53 írta csufár »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6981 Dátum: 2011.04.05 11:06:33 »
Ami engem illet, örülök, ha őszre meglesz a negyedmaraton  :D ... De talán jövő tavaszra, májusra összejöhet a fél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6982 Dátum: 2011.04.05 11:07:43 »
Futás: Van egy csaj ismerősöm, állatorvos, onnan ismerem, cca. 30 éves. Régen verseny úszott (én is :-)), mostanában extrém távfutó. Idén a Balatont futja körbe egyedül, valami 221km az össztáv és megállás nélkül 21-22 óra kell hozzá. Tavaly ketten egy társával fél távnál váltva egymást csinálták meg. Tavaly ősszel kapott munkát Dubai-ban egy állatklinikán, kiköltözött, január végén a Dubai marathonon több, mint 100 nő közül a 6. lett. Lehidaltam tőle...  :wacko: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6983 Dátum: 2011.04.05 11:10:04 »
Futás: Van egy csaj ismerősöm, állatorvos, onnan ismerem, cca. 30 éves. Régen verseny úszott (én is :-)), mostanában extrém távfutó. Idén a Balatont futja körbe egyedül, valami 221km az össztáv és megállás nélkül 21-22 óra kell hozzá. Tavaly ketten egy társával fél távnál váltva egymást csinálták meg. Tavaly ősszel kapott munkát Dubai-ban egy állatklinikán, kiköltözött, január végén a Dubai marathonon több, mint 100 nő közül a 6. lett. Lehidaltam tőle...  :wacko: :clap:
kiment dubaiozni? állatorvos, perszeeee  [rohog]

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6984 Dátum: 2011.04.05 11:21:06 »
kiment dubaiozni? állatorvos, perszeeee  [rohog]
[rohog] :lol: [rohog]
Otthon gyakran jartam teljesitmenyturazni. (idore kell menni nagy tavokat)
Volt egy fiatal srac, akirol tudtam, hogy tajfut. Az egyik 40kmes Bakonyi turan elsetaltam mellette lazan egy emelkedon, nem is ertettem mi baja van.
Kesobb megtudtam, hogy (ez vasarnap tortent) szombaton lefutott egy 120-as bakonyi "turat" ami a szomszed faluban ert veget. Atfutott ennek a startjahoz es ezt meg "lesetalta".


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6985 Dátum: 2011.04.05 11:31:58 »
mivel ez a sztenderd jogging tempó, amivel az ember gyakorlatilag bármeddig el tud futni (10-12 km/h) - lásd az ultramaratonistákat
Azért nekem ez nem így tünt. A félmaratont lefutottam 1:40 körül (4:45-ön belüli ezrek) a maratonnál meg 30 km után meghaltam. Odáig az átlag is 5 percen belül volt, utána meg 7:30 körül lehetett. A hosszútáv futás onnan lesz érdekes, amikor kiégetted az összes cukrot a szervezetedből, a zsírt azért nem lehet ugyanolyan hatásfokkal felhasználni.
(Amúgy az 5 perces ezreket nekem is sikerül tartani heti két edzéssel, de hogy az alá menjek, ahhoz erősen kellet ennél több.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6986 Dátum: 2011.04.05 12:57:14 »
Tavaly ketten egy társával fél távnál váltva egymást csinálták meg.
Futás közben még maradt erre is energiájuk  :hmmmm: ? Tényleg fitt lehet a csaj  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6987 Dátum: 2011.04.05 13:03:52 »
 :lol: ...hát, igen, ezek az állatok nagyon kemény állatok!!!  [rohog] [rohog]

De tényleg, buta, nem egymást csinálták meg, hanem a távot tették meg felváltva, na.

Izék vagytok, tudjátok meg!  :nonono:  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6988 Dátum: 2011.04.05 13:08:33 »
De tényleg, bakker, fél távnál egymást csinálták meg, ráadásul váltva, szóval az minimum 2 performance, akárhogy is számolom  :hmmmm: ... Kemény, kemény  :clap: !!!  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6989 Dátum: 2011.04.05 13:14:01 »
..és akkor azt még nem is említettem, hogy a társa kutyával indult...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i