Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251415 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6810 Dátum: 2011.03.26 21:51:38 »
Horvátországban a BMW terepjáróval úgy állt meg a fagyis előtt, hogy a busz nem tudott megállni a buszmegállóban. Senki nem anyázott, nem dudált nem idegeskedett. Megállt arréb és az utasok ott szálltak fel.
És ez szerinted jó dolog?
Meg értem a kérdésedet. De neked is és a többieknek is meg kell érteni azt a pszichológiai dolgot, hogy a mi országunk azért tart itt, MERT MÁSTÓL VÁROM EL HOGY ÚGY CSINÁLJA, HOGY NEKEM JÓ LEGYEN. Ez az elv nálunk. A horvátországi esetnél nem várták el mástól. Megoldották. Erre nem vagyunk mi képesek. Ha nekem nem jó, biztos más csinált valamit rosszul.
Hiába bunkózod le azt a BMW-st. Előszőr én is így gondoltam. De amikor láttam, hogy milyen gödrülékenyen simán zokszó nélkül megoldották, azt mondtam le a kalappal.
Az hogy valaki mástól várja el a dolgokat, ez gyengévé és dühössé teszi az embert. És ebben a szemléletben mindig a másik a hibás.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6811 Dátum: 2011.03.26 22:19:06 »
Meg értem a kérdésedet. De neked is és a többieknek is meg kell érteni azt a pszichológiai dolgot, hogy a mi országunk azért tart itt, MERT MÁSTÓL VÁROM EL HOGY ÚGY CSINÁLJA, HOGY NEKEM JÓ LEGYEN. Ez az elv nálunk. A horvátországi esetnél nem várták el mástól. Megoldották. Erre nem vagyunk mi képesek. Ha nekem nem jó, biztos más csinált valamit rosszul.
Hiába bunkózod le azt a BMW-st. Előszőr én is így gondoltam. De amikor láttam, hogy milyen gödrülékenyen simán zokszó nélkül megoldották, azt mondtam le a kalappal.
Az hogy valaki mástól várja el a dolgokat, ez gyengévé és dühössé teszi az embert. És ebben a szemléletben mindig a másik a hibás.
És az a BMW-s nem azt várta el, hogy az a busznyi ember majd megoldja, hogy neki jó legyen ;) ?

Alapvetően egyetértek a hsz-od kiemelt részével, ez a gondolkodásmód tényleg komoly probléma nálunk; de szerintem ez, hogy a horvátok birkamód tűrték, hogy a paraszt odaállt a megállóba (gondolom, azért, mert nem mer senki szólni az ilyen gengszer-féléknek), nem jó példa. Nyugatabbra a buszsofőr ledudálta volna a francba, vagy esetleg rendőrt hív - és jól tette volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6812 Dátum: 2011.03.26 22:46:38 »
Azért nem kell gondolni, hogy mindig nyugaton van a jó.
Sztem a BMW-s csak azzal foglalkozott, hogy ott áll meg mert közel van. PONT. nem gondolta tovább.
Viszont ami számomra nagy volt, az az, hogy a többieknek nem okozott ez problémát, mert tudták, hogy van megoldás, és nem is esik nehezükre. Nálunk sajnos nagyon nehezére esik az embernek a másik "hibáját" korrigálni.  A titok nyitja az önmagunkra figyelés. Ha mész az úton és oda van borulva egy fa, látod, tegnap döntötte ki a vihar. Nem dünnyögsz sem a fára, sem a viharra. Mert tették a dolgukat. És te magaddal törődsz csak, azaz kikerülöd, és ennyi. Na ezt tették a horvátok akkor. És ezt nekünk meg kell tanulni. Hozzáteszem, a BMW-s részéről nem szándékos ártás volt. AZ MÁS : szándékosan csak akkor tudunk ártani másnak, ha másra figyelünk. Aki önmagára figyel az nem árt másnak. Nagyon jó a magyar nyelv, mert azt mondja megsértődtem, és nem azt, hogy megsértettél. Az ember többnyire magát sérti meg. Szóval többet kell foglalkozzunk magunkkal, és lehet rájövünk, hogy amit eddig nem tudtunk megtenni azt megtudjuk, és amit megtettünk, lehet nem is kellett volna.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6813 Dátum: 2011.03.26 22:58:36 »
Ezzel akkor van probléma, ha bizonyos körök már alanyi jogon elvárják, hogy a többiek megoldják, ha ők sz@arnak másokra. Sajnos a BMW-s SUV nálunk ez a kategória. És ha az egyszerű pórnép rendszeresen belefut ebbe, akkor egy idő után elveszti a tolerancia képességét.
Szóval ez nagyon nem annyira egyszerű dolog, mint ahogy felvázold, mert mindig ugyanazok engednek és mindig ugyanazok várják el ezt.
A tolerancia a kulcsszó mindenhol. Ezzel az utakon nap mint nap szembesülünk.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6814 Dátum: 2011.03.26 23:09:28 »
Sztem a BMW-s csak azzal foglalkozott, hogy ott áll meg mert közel van. PONT. nem gondolta tovább.
Viszont ami számomra nagy volt, az az, hogy a többieknek nem okozott ez problémát, mert tudták, hogy van megoldás, és nem is esik nehezükre. Nálunk sajnos nagyon nehezére esik az embernek a másik "hibáját" korrigálni.  A titok nyitja az önmagunkra figyelés. Ha mész az úton és oda van borulva egy fa, látod, tegnap döntötte ki a vihar. Nem dünnyögsz sem a fára, sem a viharra. Mert tették a dolgukat. És te magaddal törődsz csak, azaz kikerülöd, és ennyi. Na ezt tették a horvátok akkor. És ezt nekünk meg kell tanulni. Hozzáteszem, a BMW-s részéről nem szándékos ártás volt. AZ MÁS : szándékosan csak akkor tudunk ártani másnak, ha másra figyelünk. Aki önmagára figyel az nem árt másnak.
Nem értek egyet veled... A BMW-s lehet, hogy nem akart szándékosan ártani másoknak, de minimum tudatosan leszarta, hogy útban lesz a busznak. Az útra dőlő fával meg a viharral ellentétben, neki volt agya, amivel végiggondolhatta és eldönthette volna, hogy amit tesz, az helytelen. A szándékos ártás és az ártatlan, öntudatlan gondatlanság között azért vannak fokozatok. És nem, erre nem az a helyes reakció, hogy szó nélkül hagyjuk. Ha valaki ellopja az autódat, azt sem azért teszi, hogy neked ártson - hanem hogy magának hasznot szerezzen... És közben tojik rá, hogy ezzel neked mit okoz. Akkor most erre az a megoldás, hogy te mindezt szó nélkül hagyod, és veszel szépen egy másik kocsit?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6815 Dátum: 2011.03.27 07:55:13 »
erről egy régi story jut eszembe. Sziciliában Palermoban vezettem bérelt autót. nem kell bemutatni az olaszokat hihetetlen önzö nép.
de amikor be akartam sorolni a pályán a külsöben jövö igen komoly autó azonnal beengedett. egyszerüen nem hittem el, ott birkáskodtam mig végre rájöttem h ez a fickó be akar engedni. nem a gázra lép (betart)  mint itthon hanem beenged. ez az ami itthon sosem lesz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6816 Dátum: 2011.03.27 10:36:51 »
A Bmw-ről jut eszembe...
Mi a különbség az erdő, és a Bmw között?
Az utóbbiban több a gyökér. :D
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6817 Dátum: 2011.03.27 11:16:18 »
Higgyétek el, régóta foglalkozom pszichológiával. Amit Murray írt, az ugyanaz amit én Törökben tapasztaltam. Nemtom hogy nem lehet észre venni, még a  nem szakembernek is, hogy folyamatosan nyomjuk azokat a dogmákat amiket írtatok, közben egyre rosszabbul áll ez a dolog. Akkor nyomjuk jobban és még rosszabbul áll. Nézzetek szét a világban, vagy csak az országunkban, az eredmény magáért beszél. Más ország, (ti nyugatiakat említettek) hiába áll jobban a tendencia ugyanaz. Nem jó ahogy csináljuk!!! Pont 180 fokkal kell fordulni!!! A magára figyelő ember erősebb, toleránsabb jobban belefér neki, hogy úgy cselekedjen, amivel másnak sem árt. A következő képpen kell csinálni, és ebben a sorrendben: jó nekem, és jó másnak. Jó most és jó később. Nem jó másnak és jó nekem. Az nem ugyanaz. A gyenge ember lesz önző. Ez esetben a BMW-s gyenge volt mert nehezére esett gyalogolni. A buszos erős volt, mert tudta, hogy neki nem gond másképp csinálni. Ebben gyengék a kritizálók, hogy gyengeségből kifolyólag ő sem tudja másképp csinálni. Nem kell azzal foglalkozni, hogy van agya vagy nincs agya (mint a fának). Adott a helyzet, meg oldom.
Nem írok többet erről bármit is válaszoltok, mert nem akarok vitát ebből. Évek óta foglalkozom ezzel, tapasztalatból beszélek, nem érzelemből. Vagy változtatnak magukon az emberek, vagy továbbra is szar lesz nekik.
MIÉRT RAGASZKODIK AZ EMBER AHHOZ AZ ELKÉPZELÉSÉHEZ, AMI SZEMMEL LÁTHATÓAN NEM HOZ EREDMÉNYT ??
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.27 11:29:10 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6818 Dátum: 2011.03.27 12:09:38 »
erről egy régi story jut eszembe. Sziciliában Palermoban vezettem bérelt autót. nem kell bemutatni az olaszokat hihetetlen önzö nép.
de amikor be akartam sorolni a pályán a külsöben jövö igen komoly autó azonnal beengedett. egyszerüen nem hittem el, ott birkáskodtam mig végre rájöttem h ez a fickó be akar engedni. nem a gázra lép (betart)  mint itthon hanem beenged. ez az ami itthon sosem lesz
Sosem lesz? BP-en közlekedve rengetegszer tapasztalom ezt. Mármint hogy ki-, be-, átengednek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6819 Dátum: 2011.03.27 12:15:47 »
Ebben gyengék a kritizálók, hogy gyengeségből kifolyólag ő sem tudja másképp csinálni. Nem kell azzal foglalkozni, hogy van agya vagy nincs agya (mint a fának). Adott a helyzet, meg oldom.
Hátha mégis válaszolsz ;) ... Nem vitatkozunk; beszélgetünk  :)

Szóval. Ezt a részét értem. De ha a másik fél (példánk esetében a BMW-s) nem kap visszajelzést arról, hogy a viselkedése helytelen, akkor őt mi fogja arra késztetni, hogy változtasson? Ezzel a részével van a problémám, nem azzal, hogy pszichológiai szempontból erősnek vagy gyengének minősült-e a buszos reakciója.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6820 Dátum: 2011.03.27 12:27:06 »
erről egy régi story jut eszembe. Sziciliában Palermoban vezettem bérelt autót. nem kell bemutatni az olaszokat hihetetlen önzö nép.
de amikor be akartam sorolni a pályán a külsöben jövö igen komoly autó azonnal beengedett. egyszerüen nem hittem el, ott birkáskodtam mig végre rájöttem h ez a fickó be akar engedni. nem a gázra lép (betart)  mint itthon hanem beenged. ez az ami itthon sosem lesz
Sosem lesz? BP-en közlekedve rengetegszer tapasztalom ezt. Mármint hogy ki-, be-, átengednek.
Én többnyire Budapesten közlekedek, általában beengednek, de aki nem enged be lassabb városi forgalomban, az úgy 90%-ban női sofőr, aki közben mereven előre bámul, és nem is néz a szemedbe  :devil:
Gyorsabb tempójú utakon meg azért van, hogy a magyar uborkafán erőszakosan felfelé mászó, mondeos-passatos-octavias-lagunás pénzhajhász emberkék nem akarnak beengedni, inkább átmennek az emberen, de senki ne lopjon az életükből 1 másodpercet sem..hisz össze kell szedni a pénzt az egzotikus nyaralásra meg a hitelek törlesztésére... :devil:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6821 Dátum: 2011.03.27 12:39:20 »
Budapesten sokkal jobban beengednek mint pl Debrecenben. Észrevettem, hogy ha a két sávból az egyik le van zárva, a lezárt sáv jobban halad, mert folyton engedik be az autókat.  Debrecenben a lezárt sáv halad lassabban.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6822 Dátum: 2011.03.27 12:52:10 »
Válaszolok, mert kérdeztél. Ez így tényleg nem vita. Szóval a ma emberének minden figyelme a másikon van. Nyilván ebben a szituban Te lennél a buszos és van a bmw-s. Úgy érzem így éled meg. De Te mégis azt kérdezed, hogy a bmw-s hogy és miként. Nem azt kérdezed, hogy Te magad hogy tudnád meg tenni azt, hogy bosszankodás nélkül simán kikerüld. Miért mondom ezt? Gondolj megint a fa esetére. Kikerülted, estére már el is felejtetted. A bmw-sen meg felidegesíted magad és este még érezteti a hatását. Annyi ilyen van az ember életében, hogy ezek a kellemetlen érzések összeérnek és nomrult általában a közérzete az embernek. Én ezután az eset után, egyből azt vizsgáltam mitől tudták ilyen könnyedén megoldani a horvátok ezt. Ők nyertek, mert nem idegeskedtek. És valljuk be őszintén, ez lenne a végcél. Mondhat bárki bármit a világ fejlődésről meg irányzatokról, meg akármiről. A végcél, hogy este azt mondhassuk, ma minden tekintetben egy jó nap volt. Ha felidegesíted magad (nem ő téged!) magaddal tolsz ki. Van az a mondás, hogy idegeskedni annyi mint mások hülyeségét magunkon bosszulni meg.
A másik oldala az éremnek: a bmw-snek nem arra kell rájönni, hogy neked rosszat csinált, hanem arra, hogy semmi gond nincs egy kis gyaloglással. A konfliktus azért alakult volna ki (ott nem alakult ki), mert mindkét fél a gyengeségéből operált.
Prius 2 - a mosolygós autó.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6823 Dátum: 2011.03.27 13:02:30 »
Sosem lesz? BP-en közlekedve rengetegszer tapasztalom ezt. Mármint hogy ki-, be-, átengednek.

próbálj meg a reggeli csúcsban kikanyarodni egy zsúfolt főútra ahol 60-70el jönnek az autók.  ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6824 Dátum: 2011.03.27 13:06:59 »
írtam már h ami még durvább h a nők (kezdve attól  összesz..ta magának az x6-ot , a marutis anyukáig ) sokkal gátlástalanabbak mint a férfiak.
a férfiakban még a legbunkóbban is néha megszólal valami lelkiismeret. a nők simán nem állnak meg a zebránál,a múltkor a komplett familiámat majdnem elgázolta -nekünk volt zöld- a zebrán egy kanyarodó picha. nemcsak  vakok és süketek hanem..na mindegy.. ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002