Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251392 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6765 Dátum: 2011.03.21 11:20:17 »
Biztosan nem neveznélek ezért hülyének  :) ... Csak hát ez nagyon függ az ember gondolkodásmódjától, és anyagi lehetőségeitől. Egy 10 ezres bírságot pl. valszeg befizetnék, azon érvelés alapján, hogy hát elsősorban én tehetek róla, egye fene. Viszont egy 30 ezres alól, hacsak módom lenne rá, biztos megpróbálnék kibújni. Erkölcsileg helytelennek érezve ugyan a dolgot, de ezt felülírnák az anyagi szempontok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6766 Dátum: 2011.03.21 11:23:54 »
Erkölcsileg helytelennek érezve ugyan a dolgot, de ezt felülírnák az anyagi szempontok.
Amikor tudatosan pl gyorsan hajtasz és bekapsz egy lézer radart (sic!!) és annak 30e Ft-os vonzatát, akkor nem írja felül az anyagi lehetőséged a gyorshajtást? Nincs pénzed, ne száguldozz, egyszerű  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6767 Dátum: 2011.03.21 12:06:50 »
Valószínű nem leszek népszerű, de a tudatosan megszegett szabályok miatt kirótt büntetés alól is mindenki mindig ki akarja húzni magát. Ez nálunk nemzeti sport.
Vállaltál egy rizikót, amikor ott álltál meg és nem jött be, megcsíptek. Ennyi.
Abszolút igazad van, pont ezt akartam én is leírni.
Miért nem lehet vállalni a felelősséget azért ami tettünk?
Hogy csak a parkolási szokásoknál maradjak: Nem állok meg rizikós helyen, inkább megyek egy körrel többet, gyalogolok messzebbről. Ha meg ez nem fér bele és meg kell állni a tilosban, és ennek következménye is lesz akkor kifizetem.
Így van. Hadházi Laci óta tudjuk, hogy ha valaki Magyarországon 30m-nél többet gyalogol, akkor az már paraszt...  ;) Részemről jó érzés ezért parasztnak lenni, és vállalom is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6768 Dátum: 2011.03.21 12:16:10 »
Nem érdekel, hogy tisztességes-e

Úgy van. :D

Izé. Jellemzően mindenki tisztességének megvan az ára. Még nem áraztam be az enyémet, de nem hiszem, hogy ilyen olcsón adnám, ha érted, mire gondolok.

Egyébként ha tényleg megér ennyit az ügy, és a fotón nem látszik az a rész, ahová a rokikártyát elvileg tetted volna, bepróbálkozhatsz vele. Akkor szívás, ha csináltak több fotót is, de nem küldik el neked az összeset. Akkor ahogy már írták, kapsz egy eljárást a nyakadba rokikártya illetéktelen használatáért, az meg sokkal húzósabb lesz. Mérlegelj.

Azé' beszarás, mi megy itten.  :1eye:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6769 Dátum: 2011.03.21 12:22:10 »
pont most raktak ki facebookra



Az keves, hogy van bigyokad :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 12:31:45 írta kis_andras »
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6770 Dátum: 2011.03.21 12:34:56 »
Az keves, hogy van bigyokad :flowers:
Nem értelek, én azt mondtam, hogy ha nincs a közelben parkolóhely, minden további nélkül hajlandó vagyok gyalogolni, akár a szomszéd utcából is.  :surrender: Amúgy, meg nincs is bigyókám, vagyis, van, de azt nem parkolásra használom. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6771 Dátum: 2011.03.21 12:38:14 »
Eszrevettem, hogy elirtam, csak a Te neved volt valahogy ott. Zsooc-nak szantam.

Bocsanat, hogy osszefugesbe hoztam a neved egy ilyen dologgal kapcsolatban. Szerkesztettem a hozzaszolasomat, es jovok egy sorrel a sertes miatt!
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6772 Dátum: 2011.03.21 12:45:44 »
Eszrevettem, hogy elirtam, csak a Te neved volt valahogy ott. Zsooc-nak szantam.

Bocsanat, hogy osszefugesbe hoztam a neved egy ilyen dologgal kapcsolatban. Szerkesztettem a hozzaszolasomat, es jovok egy sorrel a sertes miatt!
Azért ez nem volt akkora sértés számomra, hogy így megkövesd magad,  ;) nincs harag, gondoltam, hogy elnézted.
Sörből vagy sima Tuborgot kérek, vagy citromos Gössert, azt a limonádés lónyálat. Amúgy nem vagyok annyira sörös, inkább Jager, vagy a finom házi ágyas szilva pálinka. (Panyolai Elixír Ágyas Szatmári Szilva Pálinka az aktuális kedvencem a bolti kínálatból  :clap: :clap: )
Ajánlom figyelmetekbe megkóstolni, a Tesco-ban ötezer négyszáz valahány Ft, de nagyon finom, nem kell hozzá semmilyen kísérő, kifejezetten finom még az utóíze is!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6773 Dátum: 2011.03.21 13:33:30 »
Jah, be kell fizetni, nem pedig opciózni. Mást is büntetnek meg és mások is be tudják ekkor fizetni a dolgot.

Aki a buszsávban hajt, az is úgy kerül a sor elejére, hogy vállalja a kockázatot. Ha nem jön össze, akkor nem kell csodálkozni, ha bünti van.

Elhiszem amúgy, hogy zavar a dolog, pláne, ha nem is tudatosan szegtél szabályt. De sajnos a szabály nem ismerete nem mentesít, ahogyan a szándékos megszegése sem lehet megoldás a parkolási gondokra.

Engem is büntettek meg, mert elnéztem az idősávot, 6 helyett 8-ig kellett volna este venni jegyet. De befizettem és nem trógerkodtam el a dolgot.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6774 Dátum: 2011.03.21 13:43:05 »
Barnának. Nagycitromnak és Trotternek is abszolút igaza van. DE! Én legyek tisztességes és fizessem be, ha szabálytalan voltam. Ez teljesen rendben van, egyértek, én is így tettem. Viszont akkor jogos elvárni tőlünk autósoktól ezt a magatartást, ha a hatóságok is korrektek. Vagyis ott fotóznak, ahol tényleg van értelme, és nem ott ahol direkt kint hagyták a 30-as táblát, hogy lehessen pénzt beszedni. Ha a hatóság nem korrekt, mi miért legyünk azok?

Hangsúlyozom, ha az ember szabálytalan, vállalja a kockázatot és fizessen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6775 Dátum: 2011.03.21 13:44:43 »
Ez nálunk nemzeti sport.

Ahogy a pénzbehajtás jellegű büntetések tömege is nemzeti sport. Oké, értem meg kell termelni valamiből a rendőrség költségvetését, csak akkor nem kell elvárni, hogy mi örömmel fizessünk...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6776 Dátum: 2011.03.21 13:51:01 »
Ez is igaz, valóban sport a pénzbehajtás.

Csak egyet nem szabad elfelejteni, hogy a törvényt be kell akkor is tartani, ha nem értünk vele egyet vagy morális aggájaink vannak vele.

Ha nem tetszik, akkor a képviselőnknek kell jelezni, majd ő intézkedik ez ügyben, ha tud, illetve, ha akar. De olyat senki sem csinálhat, hogy mások is lopnak, meg csalnak, meg a szabály is hülye, ezért én is csalok :excl:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6777 Dátum: 2011.03.21 13:55:37 »
Ez nálunk nemzeti sport.

Ahogy a pénzbehajtás jellegű büntetések tömege is nemzeti sport. Oké, értem meg kell termelni valamiből a rendőrség költségvetését, csak akkor nem kell elvárni, hogy mi örömmel fizessünk...
Természetes, hogy a lehúzásos bünti más dolog, én a jogosról beszéltem (a kiindulási szitu is az volt).
A lesből trafi nevű rendőrségi sportág határeset (ha nem mész gyorsabban, nem érint). A probléma inkább a sok indokolatlan táblával van (pl javítsunk utat 30-as táblával vagy a 2 héttel előtte és 3 héttel utána telepítjük rendszerrel). Csak hát nem megoldás, hogy önkényesen szelektálunk: ezt betartom, azt nem. Valami más formát kellene találni ennek a megszüntetésére.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6778 Dátum: 2011.03.21 14:36:09 »
Csak egyet nem szabad elfelejteni, hogy a törvényt be kell akkor is tartani, ha nem értünk vele egyet vagy morális aggájaink vannak vele.
Aztaaaa!  :eek:
Barna, Te mekkora személyiségfejlődésen mentél át a télen, Nagyapám (...csak, mert lekisfiamoztál a múltkor;)) !  :clap:

Egyébként így van, senkinek nem esik jól bírságot fizetni, de, ha vállalta a rizikót, mielőtt elkapták, hogy gyorsan megy, vagy megállni/várakozni tilos-ban parkolt, akkor vállalja tovább is a felelősség anyagi részét is. Valamit valamiért. Sajnos manapság a felelősségvállalás megy a legnehezebben sokaknak... sebaj, lesz ez még így se!  :1eye:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6779 Dátum: 2011.03.21 15:18:13 »

Barna, Te mekkora személyiségfejlődésen mentél át a télen, Nagyapám (...csak, mert lekisfiamoztál a múltkor;)) !  :clap:
Az poén volt, le kellett ütnöm a magas-labdát...  ;)

Nem tudom, hogy fejlődtem-e vagy sem. Én mindig is a törvényesség mellett álltam, sosem csaltam, nem trógerkodtam, nem opcióztam, nem loptam. Ha néha közlekedési szabálysértést követek el (esetenkénti gyorshajtás pl.), akkor annak vállalom a kockázatát is, nem kívánok kibújni a felelősségrevonás alól. Lehet, hogy nem értek egyet bizonyos dolgokkal, de ha megbirságolnak a törvény alapján, akkor természetesen befizetem, nem opciózok.

Ha bajom van a rendszerrel, akkor máshová X-elek 4 év múlva, illetve megkérdezem a képviselőmet. Vannak sajnos problémák, amiket nem lehet egyszerűen mogoldani, azonban nem jelenti ez azt, hogy akkor lehet csalni, mert mások is csalnak.

Emlékszel mellesleg olyan esetre, mikor azt mondtam, hogy ne tartsuk be a törvényt vagy, hogy trógerkodtam volna? Csak, nehogy azt gondolják az olvasók, hogy eddig nem egyenesen intéztem a dolgaimat.