Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251418 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6750 Dátum: 2011.03.16 23:25:46 »
Ez nagyon gáz, főleg, hogy új építésű a ház. Őszintén sajnálom Őket.  :surrender: :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6751 Dátum: 2011.03.19 11:05:18 »
Na ezen meglepődtem!
Prius 2 - a mosolygós autó.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6752 Dátum: 2011.03.21 09:53:04 »
Várakozni tilosban parkoltam, 10 ezres csekket küldött Közterület Felügyelet. Írtam nekik, hogy küldjék a fotót. Ebben az esetben nem érvényes az, hogy azt mondom, hogy közeli rokonom vezette az autót? Úgy tudom, hogy nem. Viszont rokonomnak van mozgáskorlátozott kártyája (nem hamis, valóban jogosult rá). Esetleg azzal védekezhetek, hogy őt szállítottam, oda volt rakva a kártya, de nem vették észre. Ugye ebben az esetben nem érvényes a várakozni tilos tábla? Persze minden attól függ, hogy milyen szögben készítették a képet.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

pzs

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6753 Dátum: 2011.03.21 10:13:03 »
Várakozni tilosban parkoltam, 10 ezres csekket küldött Közterület Felügyelet. Írtam nekik, hogy küldjék a fotót. Ebben az esetben nem érvényes az, hogy azt mondom, hogy közeli rokonom vezette az autót? Úgy tudom, hogy nem. Viszont rokonomnak van mozgáskorlátozott kártyája (nem hamis, valóban jogosult rá). Esetleg azzal védekezhetek, hogy őt szállítottam, oda volt rakva a kártya, de nem vették észre. Ugye ebben az esetben nem érvényes a várakozni tilos tábla? Persze minden attól függ, hogy milyen szögben készítették a képet.

Hat ha valoban ot szallitottad es valoban kinn volt a kartya akkor igen, de a szovegkornyezetbol szamomra az derul ki, hogy nem igy volt, ez esetben nem lenne tul tisztesseges dolog...  :flowers:  :ph34r:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6754 Dátum: 2011.03.21 10:14:38 »
Nem érdekel, hogy tisztességes-e, meg akarom úszni a bírságot (bár erre nagyon minimális az esély). Ennyi.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6755 Dátum: 2011.03.21 10:15:32 »
Volt már erről szó... Ha az eset nem tartozik az objektív felelősség körébe (márpedig nem tartozik, a leírtak alapján), akkor elvileg a "hozzátartozóm vezette..." érveléssel megúszható a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6756 Dátum: 2011.03.21 10:25:15 »
Tehát ha nem közigazgatási bírság, akkor nem tartozik az objektív felelősségbe? Egyébként nem is hazugság, mivel nem az én nevemen van az autó  :yes: Azon csodálkozom, hogy nem vitték el (olyan kiegészítő tábla volt kirakva), pedig egész nap ott álltam. Az a durva, hogy még mindig jobban jártam volna ha elviszik, mert akkor nem ütöm el az őzet. Ha elviszik, akkor honnan tudom, hogy ellopták vagy sem?
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 10:26:57 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6757 Dátum: 2011.03.21 10:28:15 »
Valószínű nem leszek népszerű, de a tudatosan megszegett szabályok miatt kirótt büntetés alól is mindenki mindig ki akarja húzni magát. Ez nálunk nemzeti sport.
Vállaltál egy rizikót, amikor ott álltál meg és nem jött be, megcsíptek. Ennyi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6758 Dátum: 2011.03.21 10:30:49 »
De a rokikártya jogosulatlan használata bűncselekmény.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6759 Dátum: 2011.03.21 10:36:40 »
büntetés alól is mindenki mindig ki akarja húzni magát. Ez nálunk nemzeti sport.

Igen, ez így van. De mondd meg őszintén: te nem így tennél? Ha vannak kiskapuk, akkor miért ne használnánk ki?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6760 Dátum: 2011.03.21 10:50:49 »
büntetés alól is mindenki mindig ki akarja húzni magát. Ez nálunk nemzeti sport.

Igen, ez így van. De mondd meg őszintén: te nem így tennél? Ha vannak kiskapuk, akkor miért ne használnánk ki?

akkor miert csodalkozol, ha orrbavagnak a kiskapun levo lengoajtoval? :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.21 10:54:32 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6761 Dátum: 2011.03.21 10:51:51 »
Őszintén?

Meg se fordulna a fejemben.  Véleményem szerint ez nem kiskapu.  Kiskapu a joghézag, a leírt esetben - ismerve az általad leírtakat - szó sincsen erről.

Ezidáig kifizettem a jogos büntetést, ezután is ki fogom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6762 Dátum: 2011.03.21 10:58:43 »
Valószínű nem leszek népszerű, de a tudatosan megszegett szabályok miatt kirótt büntetés alól is mindenki mindig ki akarja húzni magát. Ez nálunk nemzeti sport.
Vállaltál egy rizikót, amikor ott álltál meg és nem jött be, megcsíptek. Ennyi.
Abszolút igazad van, pont ezt akartam én is leírni.
Miért nem lehet vállalni a felelősséget azért ami tettünk?
Hogy csak a parkolási szokásoknál maradjak: Nem állok meg rizikós helyen, inkább megyek egy körrel többet, gyalogolok messzebbről. Ha meg ez nem fér bele és meg kell állni a tilosban, és ennek következménye is lesz akkor kifizetem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6763 Dátum: 2011.03.21 11:14:19 »
Tehát ha nem közigazgatási bírság, akkor nem tartozik az objektív felelősségbe? Egyébként nem is hazugság, mivel nem az én nevemen van az autó  :yes: Azon csodálkozom, hogy nem vitték el (olyan kiegészítő tábla volt kirakva), pedig egész nap ott álltam. Az a durva, hogy még mindig jobban jártam volna ha elviszik, mert akkor nem ütöm el az őzet. Ha elviszik, akkor honnan tudom, hogy ellopták vagy sem?
A mozgássérült kártyával szerintem ne próbálj "játszani", mert ennek tényleg büntetőjogi vonzata lehet.

Ha elszállítják az autódat, akkor ezt valszeg akkor fogod megtudni, mikor felhívod a rendőrséget azzal, hogy eltűnt a kocsid. Bár, gondolom, egy idő után amúgy is értesítenének, de szvsz csak postai úton.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6764 Dátum: 2011.03.21 11:15:49 »
büntetés alól is mindenki mindig ki akarja húzni magát. Ez nálunk nemzeti sport.

Igen, ez így van. De mondd meg őszintén: te nem így tennél? Ha vannak kiskapuk, akkor miért ne használnánk ki?
Mondtam, népszerűtlen leszek, de nem. Őszintén.
Nem tudom minek a KRESZ, minek bármilyen szabályozás, ha azokat úgyis mindenki kikerüli. Akkor legyen balkán, csináljon mindenki azt az utakon, amit csak jónak lát, saját szabályai szerint.
Nem vagyok szeplőtlen, megszegem én is időnként a szabályokat, de ha ezért megbüntetnek, vállalom, benne van a pakliban. Én vagyok a hülye, tudom.