Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248742 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6705 Dátum: 2011.03.09 21:06:41 »
Ma hallottam egy statisztikát, miszerint a 14-18 éves korosztályban kb. minden második gyerek napi szinten dohányzik. Döbbenetes számomra. A szülők felelőssége szerintem nagy nagy ebben.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6706 Dátum: 2011.03.09 22:45:32 »
Ezen nem lepődök meg, sajnos, viszont, mikor 16:10-kor bicajjal tekerek haza egy közeli parkon keresztül, ránézésre 14-16 éves gyerekek (az, hogy bagóznak, természetes, de!) kannás boroznak a padon a fillagória alatt. Nem akartam hinni a szememnek! Legalábbis, feltételezem, hogy nem a málnaszörp volt olyan sötét vörös a műanyag üvegben. És mindez nem 7végén történik, hanem hétfőn-kedden-szerdán...!!! :eek: :eek:

Vazz, én nem régen jártam suliba, de mi 16:00-kor már ültünk a szilenciumon a kollégium tanulótermeiben és csináltuk a leckét. És most nem akarok demagóg lenni, de basszus, akkor is!
Az említett súrmó kölyköknek hol vannak a szüleik ilyenkor, és mit szólnak hozzá, hogy hétköznap kiskorúként este mennek haza borgőzösen?!
Csak nem én vagyok tán ennyire maradi...!!! :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6707 Dátum: 2011.03.09 22:52:22 »
Ma hallottam egy statisztikát, miszerint a 14-18 éves korosztályban kb. minden második gyerek napi szinten dohányzik. Döbbenetes számomra. A szülők felelőssége szerintem nagy nagy ebben.

Egyszer dolgoztam egy olyan kutatásban, hogy az egyik budapesti (elég gazdag) kerület összes 15-16 éves középiskolását megkérdezték a kábítószerekről és a kábítószerfogyasztásról. Oké, névtelen felmérés volt, stb, de elég durva adatokat láttam...  :ph34r:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6708 Dátum: 2011.03.09 23:11:11 »
music, ezek a szempontok, amiket felsoroltál, eléggé mulatságosak  ;) ... Elenyésző problémát jelentenek. Nem ez a gond a cigivel, hanem az, hogy semmi pozitív hatása nincs, csak elköltesz rá egy valag pénzt és rombolod az egészségedet. Én pl. az utóbbi stresszes hónapok hatására megint rákaptam a dohányzásra, lassan ott tartok, hogy egy doboz három napig elég csak, és elég ijesztő kiszámítani, hogy ez havonta mekkora kiadás  :ph34r: ... Ráadásul, valami számomra sem igazán érthető okból, folyton az autóban jön rám a cigizhetnék, már rendesen telefüstöltem szegény Yarist. Bár mondjuk igyekszem közben mindig lehúzott ablakkal haladni, legyen bármilyen hideg. De na... nem jó ez.

Szóval, (momentán) dohányosként is azt mondom, hogy nem bánnám, ha jogi és anyagi eszközökkel (lásd: legyen mondjuk 10 euro egy doboz bláz) kvázi ellehetetlenítenék ezt az egészet.
Lehet, hogy mulatságosnak tűnnek ezek a szempontok, de ezek közérdekűek. Az, hogy ki hogy teszi tönkre a saját egészségét, és mennyit költ cigire, legyen a saját baja. De hogy emiatt fákat vágnak ki, és összefüstöl mindent, ez másokat is érint.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6709 Dátum: 2011.03.09 23:12:25 »
Éttermekben én sem értem, mi szükség van dohányzásra, még az evés élvezeti értékén is ront, mert kevésbé érzed az ízeket tőle.
Nem evés közben dohányzol  :) ... Hanem utána, az italodat iszogatva, üldögélve, beszélgetve. Ez viszont kifejezetten jólesik.
Aki erős dohányos, az elszív egyet evés előtt is...
music     

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6710 Dátum: 2011.03.09 23:19:28 »
De hogy emiatt fákat vágnak ki, és összefüstöl mindent, ez másokat is érint.

Ne haragudj de neked ez a fa kivágás a gyengéd, én is írhatnám, hogy ne legyenek zenekarok, mert a sok kotta miatt ki kell vágni egy csomó fát, meg amúgy is csak a sznobokat érdekli, de én nem írok olyat ami nem igaz.  :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6711 Dátum: 2011.03.09 23:28:20 »
A sok kotta miatt egyáltalán nem kéne fákat kivágni, mert azokat már kinyomtatták, a zenekarok kölcsönzik a kottaanyagot.

Másfelől a mennyiséggel is lenne némi probléma. Olcsó poén lenne összehasonlítani egy ország kotta-, illetve cigarettafogyasztását, épp elég lenne kiszámolni, hogy mennyi cigaretta fogy el a földön egy nap alatt (kg-ban megadva), és ahhoz mennyi papír kell. Iszonyat durva szám jönne ki!
music     

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6712 Dátum: 2011.03.09 23:43:33 »
Az is olcsó poén lenne ha összehasonlítanánk, hogy kottabérlésből, vagy a cigaretta adójából van több bevétele az országnak.  ;)  De nem ez a lényeg, hanem az, hogy a világban sokkal nagyobb problémák is vannak mint a dohányzás. Én dohányos létemre támogatom a füstmentes helyek létrehozását, de mint említettem szerintem nem ez a legnagyobb gond.  :flowers:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6713 Dátum: 2011.03.10 07:12:12 »
Ez a fakivágás szerintem is túlzás. Használj kevesebb WC papírt!
Mennyi papír kell egy doboz cigihez? 2 A4-es papírnak megfelelő? Hány fát kellett kivágni ahhoz, hogy neked Avensis-ed legyen és ne Yarisod?
Sokkal több papírt használunk el arra, hogy még mindig papíron tartunk nyilván mindent, miközben talán a 90-es években hirdették meg a papír mentes irodát.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6714 Dátum: 2011.03.10 07:35:34 »
nekem volt olyan fönököm idősebb úr aki minden reggel kinyomtatva kérte a emaljeit. kb 40-50oldal  :cry:
nyomtatáskor a kolléganőim hozzámvágják a "zöld" papirt mert csúnya. ők a "fényeset" akarják  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6715 Dátum: 2011.03.10 08:27:15 »
Én is úgy gondolom, hogy a dohányzás káros hatásai között azért az ebből adódó fakivágás nagyon-nagyon hátul kullog. Sok más területen összehasonlíthatatlanul több papír fogy feleslegesen. (Pl. ha belegondolok, hogy csak én egy műszakban hány oldalt nyomtatok ki, aminek jelentős része nélkülözhető lenne...) Ez marginális szempont.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6716 Dátum: 2011.03.10 08:29:34 »
Én dohányos létemre támogatom a füstmentes helyek létrehozását, de mint említettem szerintem nem ez a legnagyobb gond.  :flowers:
Ez mondjuk igaz  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6717 Dátum: 2011.03.10 08:30:58 »
Ez a fakivágás szerintem is túlzás. Használj kevesebb WC papírt!
Mennyi papír kell egy doboz cigihez? 2 A4-es papírnak megfelelő? Hány fát kellett kivágni ahhoz, hogy neked Avensis-ed legyen és ne Yarisod?
Sokkal több papírt használunk el arra, hogy még mindig papíron tartunk nyilván mindent, miközben talán a 90-es években hirdették meg a papír mentes irodát.
Oh banyek. Latnad mit muvelnek az olaszok. Az a papirmennyiseg amit elhasznalnak, na az dobbenet  :wacko: Ennyi papir nincs is a vilagon  :banging:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6718 Dátum: 2011.03.10 08:38:44 »
Te, ha én itt most körülnézek a pulton  ::) ... 3-4 soros listákat kell kinyomtatnunk naponta többször, mert ha nem kapja meg az illetékes kolléga, akkor visít  :wacko: ... Volt, hogy megpróbáltam a nyomtatott A4-es listát egy kis kézzel írott fecnivel helyettesíteni, papír- és nyomtatópatron-spórolási célzattal - cirkusz lett belőle  :nonono: ... Hát, fuck it, akkor nyomtatok, hadd fogyjon az a papír.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6719 Dátum: 2011.03.10 08:46:15 »
Itt volt olyan, hogy bementem a bankba penzt utalni. Kinyomtatott szep papiron irva, hogy kinek utalnek, mennyit. Erre elvette, csinalt egy masolatot, mikozben hevesen magyaraztam, hogy ove, megtarthatja.
Nem baj, masolat megvan es sorkiemelovel kihuzza a bankszamot (nem mintha lett volna mas szam a papiron...). Majd kinyomtatja, kihuzza szep zolddel es ideadja, hogy helyes-e? (persze hogy jo, a monitorodon is lattam es mondtam is).
Ezutan jottek csak a szokasos banki papirok, ami tenyleg 2-3X annyi mint otthon.
Nagyon mellbevago volt mikor kikoltoztem otthonhoz kepest.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX