Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251415 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5880 Dátum: 2010.09.04 22:32:50 »
Más volt a világ, más volt az értékrend, az erkölcs.
Mert más mintákat láttak, egyáltalán a szülők fontos(abb)nak tartották, hogy lássanak mintákat.
Ma az a helyzet, hogy a népmesék erkölcsi tanulságai nem érvényesek a létező világban. Hiába mondod a diáknak, tanulj fiam, mert nem lesz belőled semmi, a képedbe röhög, és bizony lesz belőle, ő fogja majd a fejed fölött megszüntetni a munkahelyedet, mint miniszter/vezérigazgató/polgármester, stb...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5881 Dátum: 2010.09.05 06:51:55 »
azt hiszem ha a fiam ilyet mondana aznap éjjel már nem nálam aludna.
én úgy nevelem a gyereket h minden munka szent a kukástól az atomtudósig
bár nem csak rajtam múlik. ha az oviban iskolában felszedi a rossz dolgokat akkor már régen rossz  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5882 Dátum: 2010.09.05 09:47:29 »
4 évesen én egy új szóval jöttem haza az oviból, azzal, hogy "hülye". Kaptam egy magyarázatot, hogy miért nem szabad, majd néhány bepróbálkozás és fegyelmező kis tasli után rájöttem, hogy ez a szó tényleg nem jó. Sikerült elérniük anyáméknak, hogy még 16 évesen sem használtam ezt a szót előttük (durvábbat meg pláne). Azóta megneveltem őket.  :D
         

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5883 Dátum: 2010.09.05 13:17:24 »
4 évesen én egy új szóval jöttem haza az oviból, azzal, hogy "hülye". Kaptam egy magyarázatot, hogy miért nem szabad, majd néhány bepróbálkozás és fegyelmező kis tasli után rájöttem, hogy ez a szó tényleg nem jó. Sikerült elérniük anyáméknak, hogy még 16 évesen sem használtam ezt a szót előttük (durvábbat meg pláne). Azóta megneveltem őket.  :D

Az ezelőtti hsz.-om óta az összes válaszotok azt mutatja,hogy nincs nagyobb baj az etika terén!Megnyugodhatok,hogy a "mai fiatalok" (tehát Ti)sem másként látják a helyzetet mint én,így 60 évesen!Megnyugtató! :clap:
Szép hétvégét Nektek!Üdv!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5884 Dátum: 2010.09.12 15:05:37 »
Na, akkor leírom, amit nem akartam:
Oké, büntessék meg őket, de akkor mindenkit büntessenek meg, aki törvényt szeg, és ehhez a büntetési tételehez mérten arányosan!
És akkor itt jön erre az eléggé sztereotip, de ettől még szvsz találó válasz: azért, mert valami nem kivitelezhető tökéletesen (jelen esetünkben: nem büntethető meg minden törvényszegő), egyáltalán meg se próbáljuk kivitelezni?

Hova vezetne ez?

Nem itt kéne/lehetne elkezdeni, hogy odacsapunk a kis dolgokért (is), és akkor talán majd egyszer felnő egy generáció, amelynek nem lesz természetes, hogy büntetlenül azt csinál, amit akar?

Ami az arányosságot illeti, igen, ez valóban aránytalan volt. Nyilván a rutintalanság vezetett ide, nyilván nem érdemelték meg. Csak mondjuk szerintem az is ugyanilyen nyilvánvaló, hogy így talán majd mások jobban meggondolják, tehát ez lehet az elrettentő példa. Persze ha én lennék az érintett, minden bizonnyal marhára nem így gondolnám  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5885 Dátum: 2010.09.12 15:10:27 »
Ezt a törvényi rést évtizedekkel ezelőtt be kellett volna foltozni, akkor eszükbe sem jutott volna bármit ellopni, vagy ha megteszik, akkor tudják, hogy lecsukhatják őket, ahogy a tyúktolvajt, a gyümölcstolvajt, a fenyőtolvajt is. És a 10kg gyümölcslopás is büntethető, mert úgy volt eddig, hogy egyenként mindegyik szigorúan 5-10e Ft értékben lopott, aztán megvolt a piacra kivihető adag.
Bizony ám. És meg lehet nézni, hogy egy csomó európai (és Európán kívüli) demokratikus jóléti kultúrországban is büntethetőek ám nagyon is a kiskorúak is. Akár gyerekkorúak is. Persze nincs mindenhol így, pl. Belgiumban a 18 év alattiak egyáltalán nem is büntethetők (őszintén szólva számomra nem is világos, hogy miért nincs ott totális randalírozás a kiskorúak részéről - valszeg elég nagy szerepe lehet ebben a megfelelő oktatási-nevelési rendszernek nomeg a jólétnek) - de van épp elég példa az ellenkezőjére. A magyar társadalom nem érett erre a jogi liberalizmusra, egy ideje láthatjuk hogy hova vezet ez (mindjárt lehetne említeni az iskolákban a fegyelem és a tanári tekintély helyzetét is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5886 Dátum: 2010.09.12 15:12:43 »
Nem a 15 éves gimnazista lányokra találták ki a törvényt, de jól alkalmazták szerintem, mert így legalább tanultak a kis csitrik a leckéből. Még a szülők és a boltos részéről kellett volna 2 nagy pofon is és akkor lenne teljes a kép. Megint az van, hogy egyesek lopnak és utána még nekik áll följebb, ha bekasztlizzák őket ezért... A szülők biztos megértőek nagyon, visznek mindent a szegény kislányuknak, engem hülyére vertek volna a szüleim, az tuti, ha loptam volna. Ezért is jó, ha valaki legalább "rendbe teszi" ezeket a kis hülye gyerekeket, ha már a szülőknem a nevelés nem sikerült kellőképpen...
Ebben most egyetértek veled  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5887 Dátum: 2010.09.12 15:31:53 »
Valamint azzal a ténnyel, hogy ha hozzálopnak még egy karkötőt, akkor 20ezer fölött lett volna és az első kihallgatás után mehettek volna haza. Ez nem stimmel.

Ha kell, itt egy példa. Ugyan nem esik róla szó, de minden valószínűség szerint szabadlábon védekezhettek, majd megkapták az ítéletüket, amit persze felfüggesztettek. Pedig ők csoportosan követtek el egy ember ellen bcs-t. Ami pedig különösen vicces, az a bíró indoklása: " Mikó Gergely bíró az ítélet indoklásakor kiemelte a cselekmény súlyos társadalmi veszélyességét, hiszen a garázdaságot szolgálatban lévő biztonsági őrök követték el." Mindezek után ne akadjak ki azon, hogy a bűnükkel igazi kárt nem okozó, megszeppent kis tiniket akár 72 órára bezárják, a fenti körülmények között. Ne mondjátok nekem, hogy így stimmel ez a jogrendszer, pontosabban az alkalmazása!
Nem, ez a része valóban nem stimmel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5888 Dátum: 2010.09.12 15:38:00 »
Ha egy ilyet pofon vágsz, válaszul belédnyomja a fogazott kését...
Akkor meg kell találni azt a pontot (életkort), amikor még nincs fogazott kése. Ez korábbra került, valóban, sokkal - nos, akkor korábban kell pofon vágni. És akkor el sem jut a fogazott késes részhez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5889 Dátum: 2010.09.12 15:41:02 »
4 évesen én egy új szóval jöttem haza az oviból, azzal, hogy "hülye". Kaptam egy magyarázatot, hogy miért nem szabad, majd néhány bepróbálkozás és fegyelmező kis tasli után rájöttem, hogy ez a szó tényleg nem jó. Sikerült elérniük anyáméknak, hogy még 16 évesen sem használtam ezt a szót előttük (durvábbat meg pláne). Azóta megneveltem őket.  :D
Az ezelőtti hsz.-om óta az összes válaszotok azt mutatja,hogy nincs nagyobb baj az etika terén!Megnyugodhatok,hogy a "mai fiatalok" (tehát Ti)sem másként látják a helyzetet mint én,így 60 évesen!Megnyugtató! :clap:
Szép hétvégét Nektek!Üdv!
Tartok tőle, hogy egész egyszerűen csak egy normális(abb) társaság verődött össze itt  :) ...  :sorcerer: ...  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5890 Dátum: 2010.09.12 17:45:08 »
4 évesen én egy új szóval jöttem haza az oviból, azzal, hogy "hülye". Kaptam egy magyarázatot, hogy miért nem szabad, majd néhány bepróbálkozás és fegyelmező kis tasli után rájöttem, hogy ez a szó tényleg nem jó. Sikerült elérniük anyáméknak, hogy még 16 évesen sem használtam ezt a szót előttük (durvábbat meg pláne). Azóta megneveltem őket.  :D
Az ezelőtti hsz.-om óta az összes válaszotok azt mutatja,hogy nincs nagyobb baj az etika terén!Megnyugodhatok,hogy a "mai fiatalok" (tehát Ti)sem másként látják a helyzetet mint én,így 60 évesen!Megnyugtató! :clap:
Szép hétvégét Nektek!Üdv!
Tartok tőle, hogy egész egyszerűen csak egy normális(abb) társaság verődött össze itt  :) ...  :sorcerer: ...  ::)

Sajnos ez egyre ritkább! :cry:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5891 Dátum: 2010.09.13 12:32:11 »
Felhívattam egy cimborámmal az ex-albit, úgy hogy direkt rákérdezzen a kamu dolgokra, baxus, szemrebbenés nélkül hazudott a telefonba -is- :eek:

Aztán mondta haver hogy ok, akkor megnézi, de még valami: mekkora a garázs? Mert nagy autója van. :devil:

Ember: milyen garázs?
-Hát itt van a hirdetésben...
-Jaaaaa, akkor az elírás...
-Jaaaaa, akkor azt javítani kéne és köszönöm így nem érdekel.

Természetesen nem lett javítva..... :flowers:

A tanulság talán annyi, hogy az ilyen ""véletlen"" elírásoknál, lehet más is "picit" ferdítve van :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5892 Dátum: 2010.09.13 12:37:14 »
Simán. Egyik barátom pl. a minap elment megnézni egy telket, amit 2.3 millióért hirdettek. Kijön a tulaj, végigméri a cimborámat és megkérdezi: "maga akar 23 milliós telket venni?" ...  :eek: ... (Ez a kérdés már önmagában véve mekkora pofátlanság!) ... Cimborám visszakérdez, hogy milyen 23 millió? A hirdetésben 2.3 van... Mire az arc rezzenéstelenül: ja, hát direkt annyit írt bele, mert így sokan eljönnek megnézni  :sorcerer: ...  :nonono: ...  :single fuck:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5893 Dátum: 2010.09.13 12:41:40 »
Pofám leszakad :eek:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5894 Dátum: 2010.09.14 00:44:32 »
Mire az arc rezzenéstelenül: ja, hát direkt annyit írt bele, mert így sokan eljönnek megnézni  :sorcerer: ...  :nonono: ...  :single fuck:
Nagyon okos.
Biztos ad 23 M-t egy telekért, aki eredendően 2,3-ért vette volna meg...
music