Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251405 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5745 Dátum: 2010.08.06 19:27:09 »
Néhány hónapja azt hiszem,már megírtam:nálunk nem a fizuval (hivatástudattal)stb.van a baj,hanem a FEJEKBEN nincs még rend és soká nem is változik ez meg!SAJNOS! :devil:

Ui.:valami brutális váltásra lenne szükség?! :ph34r:(ja,de akkor meg mindenki sírna mint az a bizonyos sérült hátsóju naposcsibe!)Szomorú!
Az a vágy, hogy kevésbé legyünk rosszak, nem tesz kevésbé rosszá. Csak a tökéletesség vágya tesz kevésbé rosszá.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.06 19:28:46 írta rezoli »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5746 Dátum: 2010.08.06 20:12:21 »
R6Rider kedves cartársnak ezúton is:  :happybday:

Csatlakozom!  :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5747 Dátum: 2010.08.07 15:21:12 »

Néhány hónapja azt hiszem,már megírtam:nálunk nem a fizuval (hivatástudattal)stb.van a baj,hanem a FEJEKBEN nincs még rend és soká nem is változik ez meg!SAJNOS! :devil:

Ui.:valami brutális váltásra lenne szükség?! :ph34r:(ja,de akkor meg mindenki sírna mint az a bizonyos sérült hátsóju naposcsibe!)Szomorú!
Az a gond, hogy az emberek nagyrésze ezt úgy szeretné megtenni, hogy közben az életén, a szokásain, a kialakult megoldásain ne kelljen változtatnia. Csúnyán fogalmazva, ne kelljen kiszállnia a karosszékből. Csak jöjjön el a jótündér és oldja meg a feladatot. Csakhogy a jótündér magától nem jön el, Őt hívni kell Az ember aktuális tudásszintje mindig az aktuális életminőségéhez elegendő. Ha valaki jobbat, többet akar, akkor magának is jobbnak, többnek kell lennie. Józan paraszti ésszel is megérthető, hogy a jelenlegi megoldókulcsok amik a fejekben vannak a jelenlegi élet menedzseléséhez elegendőek (hiszen nem tudnak előrébblépni), ergo aki többet akar, annak újabb kulcsokat kell a tudatába építenie.
--->tanulás. Nem feltétlenül iskolapadban, bár néha nem árt beiratkozni egy-egy kurzusra. De mindenképpen olvasás, ismeret szerzés és kísérletezés.
A tanultak gyakorlatba való átültetése, az egyénre jellemző, egyedi módon.
Bárki elérhet bármit.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5748 Dátum: 2010.08.08 09:43:08 »

Néhány hónapja azt hiszem,már megírtam:nálunk nem a fizuval (hivatástudattal)stb.van a baj,hanem a FEJEKBEN nincs még rend és soká nem is változik ez meg!SAJNOS! :devil:

Ui.:valami brutális váltásra lenne szükség?! :ph34r:(ja,de akkor meg mindenki sírna mint az a bizonyos sérült hátsóju naposcsibe!)Szomorú!
Az a gond, hogy az emberek nagyrésze ezt úgy szeretné megtenni, hogy közben az életén, a szokásain, a kialakult megoldásain ne kelljen változtatnia. Csúnyán fogalmazva, ne kelljen kiszállnia a karosszékből. Csak jöjjön el a jótündér és oldja meg a feladatot. Csakhogy a jótündér magától nem jön el, Őt hívni kell Az ember aktuális tudásszintje mindig az aktuális életminőségéhez elegendő. Ha valaki jobbat, többet akar, akkor magának is jobbnak, többnek kell lennie. Józan paraszti ésszel is megérthető, hogy a jelenlegi megoldókulcsok amik a fejekben vannak a jelenlegi élet menedzseléséhez elegendőek (hiszen nem tudnak előrébblépni), ergo aki többet akar, annak újabb kulcsokat kell a tudatába építenie.
--->tanulás. Nem feltétlenül iskolapadban, bár néha nem árt beiratkozni egy-egy kurzusra. De mindenképpen olvasás, ismeret szerzés és kísérletezés.
A tanultak gyakorlatba való átültetése, az egyénre jellemző, egyedi módon.
Bárki elérhet bármit.

Abszolút egyetértek :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5749 Dátum: 2010.08.10 10:04:38 »
Voltunk reggel a Fogarasi Teszkóba, (át)építgetik már jópár hónapja, most kész lett. Osztogattak ilyen XezerutánXszáz forint kedvezményt, így gondoltam most akkor ott :yes: úgy se volt kedvem kikocsikázni a reggeli csúcsba az Ösanba.

Szuper lett, de tényleg, nem tudom ez most új trend lesz a teszkónál, vagy csak ezt az 1et építették át, de nagyon kultúrált, ésszerű lett az elrendezés, átlátni mindent, nincsenek 4méter magas polcok, cserébe köhöm :whistling: szép árak vannak, bár a teszkó már rég(ebb)en se volt a legjobb, de most belenyúltam 1-2tételbe, ami brutál mód drágább, mint a madarasba.

Jah és akkora b.kocsik vannak, hogy egy kisebb hűtő is simán belefér :clap:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5750 Dátum: 2010.08.10 23:09:02 »
sziasztok

A generátor és az öninditó felépítéséról, működéséről, vizsgálatáról, teljesítménydiagram felvételéről keresek részletes leírást, esetleg könyvet.
Ugyancsak keresek még tekercselés, impregnállás, zaj és rezgésvizsgálatról leírást. Segítéget privátban is elfogadok.

előre is kösz.
üdv, Péter

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5752 Dátum: 2010.08.12 22:54:46 »
Ha valaki eddig véresre rágta volna a körmét, hogy melyik az a szám, az most megnyugodhat, megtalálták: a 20.
Vannak még nagy problémák az életben.
music     

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5753 Dátum: 2010.08.12 23:38:48 »
Ha valaki eddig véresre rágta volna a körmét, hogy melyik az a szám, az most megnyugodhat, megtalálták: a 20.
Vannak még nagy problémák az életben.

 :clap: Pont erre a következtetésre jutottam én is, csak még nem volt idő publikálni.  :D (egyéb kvantumfizikai elfoglaltságaim miatt)

rezol

  • Vendég
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.13 07:23:08 írta rezoli »

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5755 Dátum: 2010.08.14 17:36:47 »
Hatalmas ez a Rídörsz dájdzseszt :flowers: kb. 1-1,5éve, kis huzavona után végre lemondta Muter. (előtte is évekig küldték a dagi borítékokat, törték is fel emiatt egyszer a postaládánkat, azt hitték valami érték van benne, na ekkor telt be a pohár)

Ma mentem haza, megint bedobva egy a4-es nagyságú, dundi boríték, full komolynak tűnt :eek: aztán láttam a fejlécet :whistling:

Felvittem Muternak, mondja már megint? Csak a héten ez már a második.......

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5756 Dátum: 2010.08.14 17:53:17 »
Bárki elérhet bármit.
De szép is lenne, ha a világ kizárólag agysebészekből, űrhajósokból meg hasonlókból állna  :D

Nem... szerintem nem érhet el bárki bármit (attól függetlenül, hogy a többség valóban nem használja ki a képességeit). Megfordítva, azzal sem értek egyet, hogy mindenkinek a tudásszintje a jelenlegi életminőségéhez elegendő... Sokan nem jutnak a kvalitásaiknak megfelelő munkához.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5757 Dátum: 2010.08.14 17:58:42 »
Bárki elérhet bármit.

Szeretnék én is abba a világba élni ahol Te.  ;)

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5758 Dátum: 2010.08.15 16:56:03 »
1 kérdés:
Első kerekes autónál, első futómű, illetve jobb első kerék felől kopog, kotyogó hang hallható, ha az út kissé hullámosabb vagy gödrösebb.
Egyenes, jó minőségű úton nem.
Kerékcsavarok OK, le vannak húzva.
Autó erdélyi városokban használatos (szőnyegbombázás után fél órával).
Mi lehet a baj?

Válaszokat előre is köszi.

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5759 Dátum: 2010.08.15 16:58:30 »
Bárki elérhet bármit.
De szép is lenne, ha a világ kizárólag agysebészekből, űrhajósokból meg hasonlókból állna  :D

Nem... szerintem nem érhet el bárki bármit (attól függetlenül, hogy a többség valóban nem használja ki a képességeit). Megfordítva, azzal sem értek egyet, hogy mindenkinek a tudásszintje a jelenlegi életminőségéhez elegendő... Sokan nem jutnak a kvalitásaiknak megfelelő munkához.

Laci,
nekem ettől nem lesz rosszabb, hogy te így gondolod.  :)
OFF:  E-mailt olvass lécci!