Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251462 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5670 Dátum: 2010.08.03 10:09:36 »
Tegyük hozzá, igen is jellemző hogy úgy állnak meg ahogy esik puffan, tuskónál hányszor volt: mindig direkt hátul állok meg, és mindig mikor sétálok vissza, van hogy mindkét oldalról rámállnák, szinte üres a parkoló, de beáll mellém, hogy alig tudom kinyitni az ajtót, más parkolókba is mindig ez van, beállok, ha nem ugyanaz az autó van mellettem, hanem jött egy új, tuti hogy kényelmetlenül rámáll, úgy hogy a másik oldalt meg van 1,5méter.

Ez azért tényleg bosszantó, mondjuk én ezt egy anyáddal elintézem, bár mindig megnézem az oldalt, hogy nem ajtózták le, mert ha igen :gun_bandana:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5671 Dátum: 2010.08.03 10:21:51 »
Én "tök bunkón" kicsit ferdén szoktam beállni. - egyrészt nem rövid a kocsi, így könnyebb kitolatni egy szűk helyről -merthogy, ha szűken rámáll, akkor nehéz elkezdeni kanyarodni, mielőt kijönnék közülük, másrészt mindenki más egyenesen áll be, így beszállni is könnyebb. Egyébként meg általában viszonylag távol állok meg a bejárattól, mert 2-3 sorral arrább már üres a parkoló.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5672 Dátum: 2010.08.03 10:25:08 »
Erre persze lehet azt mondani, hogy: kötelező ott megszállni? Ugyan dehogy... Hát, OK. De, mondom még egyszer: sehol nincs le- ill. előírva, hogy minden egyes szobához kell járjon parkolóhely.

Ha idáig elkanászodott a helyzet, hogy a környékbeliek is kommandóznak, rendőrt hívnak a kisebb bakikra is, ott biztos komoly probléma a parkolás. Mondjuk ezt nem volt nehéz leszűrni, mert tényleg egy árva hely nem volt egy elég nagy területen. Gondolhatod hogy akkor nem egy 10enXszobás panzióról beszélünk ;) aminél amúgy sztem is elfogadható lenne hogy nincs hely, tessék megoldani.

De ilyen szinten igen is gáz! Gondolj bele, mondjuk építenek valahová egy tuskót, és csinálnának hozzá egy pár tucat férőhelyes parkolót, elvégre nem kötelező kocsival jönni :) Haza lehet vinni busszal meg bringával/lábon is a motyót. Ezt ilyen szinten már meg kell oldani, nem az hogy sajnos nincs hely, keressél magadnak, azt nem mondom hogy minden szobára külön kulcsos parkoló legyen, de itt komoly probléma volt az arányokkal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5673 Dátum: 2010.08.03 10:25:56 »
Jó. A másikra ráállni bunkóság, ez nem vitás! De emiatt aztán kiálláskor direkt lezúzni az oldalát szvsz kb. olyan, mintha valaki rálépne a lábadra és erre bosszúból betörnéd az orrát  :no: ... Kissé aránytalan reakció, és semmi mást nem szül, csak további eldurvulást. És még csodálkozunk, hogy "beteg a világ" :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5674 Dátum: 2010.08.03 10:28:38 »
Én "tök bunkón" kicsit ferdén szoktam beállni. - egyrészt nem rövid a kocsi, így könnyebb kitolatni egy szűk helyről -merthogy, ha szűken rámáll, akkor nehéz elkezdeni kanyarodni, mielőt kijönnék közülük, másrészt mindenki más egyenesen áll be, így beszállni is könnyebb. Egyébként meg általában viszonylag távol állok meg a bejárattól, mert 2-3 sorral arrább már üres a parkoló.

Én a kis xarral is ferdén vagy 1,5helyre állok be :devil: Persze csak akkor ha bőven van parkoló, pont azért amit az előbb leírtam :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5675 Dátum: 2010.08.03 10:31:11 »
De ilyen szinten igen is gáz! Gondolj bele, mondjuk építenek valahová egy tuskót, és csinálnának hozzá egy pár tucat férőhelyes parkolót, elvégre nem kötelező kocsival jönni :) Haza lehet vinni busszal meg bringával/lábon is a motyót. Ezt ilyen szinten már meg kell oldani, nem az hogy sajnos nincs hely, keressél magadnak, azt nem mondom hogy minden szobára külön kulcsos parkoló legyen, de itt komoly probléma volt az arányokkal.
OK, erre nyilván az építéskor kellett volna figyelni. De ha ez mondjuk egy régebbi épület, akkor azért az építéskor még más volt a helyzet, nem volt ennyi autó... És utólag hogyan oldod ezt meg? Nálunk is 52 szoba van, de parkolóhely maximum kb. feleennyi autónak jut; és a környék beépítettsége olyan, hogy teljesen lehetetlen lenne ezt bővíteni. Megoldás? Nincs  ::) ... Mondjuk, szerencsére még sosem volt gond belőle, a telt házas foglalások jellemzően mindig csoportok, akik busszal vagy épp vonattal érkeznek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5676 Dátum: 2010.08.03 10:33:02 »
Május elején volt egy " kicsit " saras a kocsi - még a tetőről is sárdarabokat szedtek le a mosóban :D - no akkor abban a három napban mindíg volt 1,5-2m a  kocsi mellett parkoláskor :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5677 Dátum: 2010.08.03 10:37:32 »
Apropó multik: tuskó, ösanba is bevett szokás lett: a pénztárnál ha valamit elütnek, többet ütnek stbstb. nincs az hogy simán levonja, kijavítja, lókakit! Telefon, pár perc múlva jön valami fejesebb, kulcs be a gépbe és ő kijavítja! Pénztáros közbe mutogatja mit miért kell, tegnap ez egy 10perces művelet volt 2flakon ásványvíz miatt :wacko: mögöttem extra sor, mindenki anyázik, mintha én tehetnék róla, hogy a csaj elütötte :flowers: biztos nem kevés visszaélés volt ezzel. Gondolom a legtöbb tételt a kasszánál vitték (lopják) ki, úgy hogy a pénztáros is benne volt :ph34r:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5678 Dátum: 2010.08.03 10:44:19 »
nálad ez alap!  :lol:
amugy legutóbb én is megszívtam. az asszonynak kifejlett érzéke van a vonalkód nélküli áruk kosárba berakására  :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5679 Dátum: 2010.08.03 11:28:17 »
az asszonynak kifejlett érzéke van a vonalkód nélküli áruk kosárba berakására  :devil:

 :D

Az se rossz!
--------
Amúgy szépen visszaszoktunk az ösanba, olcsóbb a tesónál és végre letettek arról a nevetséges 5forintozásról (környezetvédelmi termékdíj :dots:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5680 Dátum: 2010.08.03 11:29:41 »
visszaszoktunk az ösanba, olcsóbb a tesónál
  :yes:
         

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5681 Dátum: 2010.08.03 11:37:21 »
Eddig is tudtam hogy olcsóbb :sorcerer: de ez az 5forintozás, kilométeres, átláthatatlan blokk :fuk2:

Szerencsére a Fogarasi tuskót meg pont felújították, és minden héten szórták az 1000forintos kedvezményeket, +volt a szokásos heti 400forint, meg 1000forintonként 100huf-os cetlik, elég jó kedvezményt kilehetett így szedni, na most a vicces, hogy az ösanba ugyanott vagy ezek nélkül, vagy lehet még picit alatta :ph34r:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5682 Dátum: 2010.08.03 11:39:56 »
Apropó multik: tuskó, ösanba is bevett szokás lett: a pénztárnál ha valamit elütnek, többet ütnek stbstb. nincs az hogy simán levonja, kijavítja, lókakit! Telefon, pár perc múlva jön valami fejesebb, kulcs be a gépbe és ő kijavítja! Pénztáros közbe mutogatja mit miért kell, tegnap ez egy 10perces művelet volt 2flakon ásványvíz miatt :wacko: mögöttem extra sor, mindenki anyázik, mintha én tehetnék róla, hogy a csaj elütötte :flowers: biztos nem kevés visszaélés volt ezzel. Gondolom a legtöbb tételt a kasszánál vitték (lopják) ki, úgy hogy a pénztáros is benne volt :ph34r:
Mi egyre jobban átszoktunk a Spar-ba és az Intersparba. Tesco abszolút kilőve, Auchan még azért terítéken van.....mikor legutóbb voltam egy üveg meggy befőtt miatt állt meg a tudomány.....telefon, várakozás, xarakodás....idegölő.

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5683 Dátum: 2010.08.03 11:43:17 »
Jah, az osztrák vendéglátás eléggé pöpec, az szinte már minta értékű. Mikor kint éltem, akkor mindig meg voltam elégedve a kiszolgálással. Ott még a törökök is mások...

Voltam többször É-Olaszországban (és Délen is), de nem tapasztaltam bunkóságot sehol sem. A nyugati parton tényleg nem beszélnek nyelvet, de velünk sosem voltak parasztok.
A déli olaszok tényleg gázosak, ők valóban nem túl kedvesek és iskolázottak, de velük sem volt bajunk sosem. Pontosabban fatert kizsebelték egyszer ott egy pálya menti benzinkúton, ennyi volt a legnagyobb méreg velük, de ez bárhol előfordul.

Szerintem Bibione, Rimini, Venezia térség a legjobb, itt voltak velünk mindig a legkedvesebbek és itt még voltak olyanok is, akik beszéltek idegen nyelvet. Az olaszokra amúgy jellemző, hogy nem igazán beszélnek semilyen idegen nyelvet sem, nem parasztságból nem kommunikatívak, hanem a nyelvi készségek hiányoznak. Én mindig tanulok kint egy kis olaszt, én olaszul szoktam kérni és megértem már a fizetést is olaszul.

Nálunk a másik véglet van: idejön a holland és NDK-s paraszt a JürgenReisennel 3 Ft 20 Fillérért. Bemegy a diszkóba a kis emo-s köcsög, mert az benne van az utazási csomagban. Rájön, hogy nagyon drága ott minden, ekkor bemegy a haveromhoz a mellette levő pizzériába. Ott --ésa Balatonon összességében-- mindenki beszél legalább alapfokon németül, köszönönnek is neki előre, ahogyan illik. A csávó semmit sem köszön, csak annyit dob oda, hogy "hawaii pizza". Ekkor szokott eldurranni a vendéglátók agya, mikor se kérni, se köszönni nem tudnak. Ekkor hangosan ráordítanak, hogy "Guten Tag! Was möchtest du...?" Ekkor azért magukhoz szoktak nyúlni a kis ratyik, sajnos nem lehet másképpen csinálni. Kérnek ekkor 4-en! 1 db pizzát és 3-an isznak egy pohár sört, ennyire szarrágóak és csórók ezek, akik idejönnek. Nálunk mindenki paraszt a magyarokkal szemben, a külföldieknek viszont nyalják a seggét a meleg szarig. Szerintem pont a magyarokkal kellene kedvesnek lenni, a némettel meg angolul kellene vagy magyarul beszélni, mert azáltal, hogy az anyanyelvét használhatja a sok fritz, lenézi a magyarokat... Sok extra pénzt meg nem hoznak a vendéglátóknak, főként magyar vendégekkel van tele minden hely. A németek és a hollandok kimennek a teszkóba, félmeztelenül végigordítozva vesznek 3 tálca sört, majd azt este megisszák végigóbégatva a várost és tele szemetelve... Nálunk nincsen rend és nincsen tartás az emberekbe, pedig egy ország megitélését az is meghatározza, hogy mennyit enged meg az idegeneknek. Ahol nagy a szigor, ott van tisztelet is, ahol mindent lehet (nálunk), ott le van mindenki nézve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5684 Dátum: 2010.08.03 11:54:06 »
B.S., asszem ez az egész amit leírsz, tényleg egy Siófok-specifikus, helyi jelenség. Korábban volt ilyesmi úgy általában az egész Balatonon mindenhol, mondjuk úgy az ezredforduló magasságáig; de időközben azért eléggé normalizálódtak a dolgok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )