Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251363 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5655 Dátum: 2010.08.02 23:44:03 »
"Vidékiként" mondom (amúgy fenemód gyűlölöm ezt a megkülönböztetősdit), hogy szvsz egy ilyen akció után ez a reakció Peti részéről még egészen mérsékelt volt. Még csak nem is anyázott  :)

Tényleg bocs ha az jött le hogy vidékizek, (bár én továbbra se érzem az írásomban) mert marhára nem erre céloztam, ez sztem egy szimplán arrogáns és túlreagált művelet volt.
Nem, nem, ez egyáltalán nem neked szólt  :) ... Rögtön látni véltem csatasorba állni a táborokat (lásd a reakciót a tehénszájás megfogalmazásodra), emiatt írtam, amit írtam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5656 Dátum: 2010.08.02 23:46:01 »
Nalunk "kutyaszajabol"-nak hivtak.  :yes:
Nálunk is  :yes: ... Továbbá használjuk rá a "kecskerágta" kifejezést is  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5657 Dátum: 2010.08.02 23:47:44 »
beteg ez az ország tök mindegy h pest vagy vidék.
múltkor én is megálltam egy strand előtt és 1000 hely volt de a pali úgy rámállt h 10cmre nyílt az ajtóm.
se gyereket nem tudtam berakni az anyósoldalon kellett bemásznom.
no, megkínáltam az ajtómmal vagy 5 helyen kifelé a gyerek oldalát..így megy ez.. :whistling:
Szép. Ennek így a büdös életben nem lesz vége, ezt kéne felfogni. Csináltál neki egy alsó hangon is több tízezres kárt, kicsit nehezítetted az autója majdani eladását, okoztál némi kis többlet értékvesztést - mindezt cserébe azért, mert okozott neked pár percnyi kényelmetlenséget, gyaníthatóan amiatt, mert a figyelmetlenség szörnyű bűnébe esett, amelybe te nyilván még soha. (Üres parkolóban én is hajlamos vagyok ösztönösen a másik autó mellé állni, más kérdés hogy többnyire sikerül normális oldaltávolságot tartanom.) Arányos bosszút álltál, gratulálok hozzá.  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.02 23:53:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5658 Dátum: 2010.08.03 00:13:03 »
Peti, ez is kedves kis történet:
http://www.origo.hu/utazas/20100802-porul-jart-dubrovnikban-a-tilosban-parkolo-magyar-autos.html

Befoghatom a szám a felhajtott ablaktörlővel :whistling:
Szerintem teljesen jó eljárási mód ez, itt is be kellene vezetni, csak nem a tudatlan külföldiekkel szemben. Legszívesebben a vezetőket fújnám le festékkel, ők tehetnek mindenről, nem az autó...

Nálunk is gyakran előfordul, hogy beállnak a magánterületre idegenek, pedig kint a tábla, sőt a garázsom elé is beállnak sokszor. Ezek mind okíthatóak lennének így. Ugyanis a helyzet az, hogy a magyar szép-szóból nem tanul, vagy a kocsiját kell megrongálni vagy be kell törni a tulaj pofáját. Persze lehet próbálkozni, de a legtöbb esetben egy vállrándítással el van intézve, meg flegmázással az, hogy rámálltak reggel és nem tudok időre menni... Egyszer nem leszek birka türelmű és el fog még durranni az agyam...

A sávban vészvillogóval megálló kocsikat egy nagy áthúzott P betűvel jutalmaznám, szerintem többet nem állna meg "cigiért" lezárva egy teljes sávot a parasztja. Nah, erre nagyon allergiás vagyok, állandóan nyomom a dudát ilyenkor.

Vagy mikor otthon a közös kapubejáróba áll valaki be és bemegy a boltba 20 percre: extra tahóság, de sokak megcsinálják. Szerintem ezért kijárna egy teljes autó- és emberfestés+bírság.

Külföldivel nem csinálnám meg, csak a magyar rendszámos kocsikkal, meg persze a KN, DS, stb rendszámű adócsaló álszlovákokkal.

A horvátok érdekesek, vannak részek, amik egészen "nyugatiasak", odébb viszont tiszta balkán. Én azért nem szólok semmit a kiszolgálásra, mert nálunk a Balatonon akkora tahók a pincérek, felszolgálók, hogy ilyet nem lehet 3000 km-es körzetben még találni... Szóval a tahóság sajnos Magyarországon kezdődik és végződik, ha vendéglátásról van szó, kár is ezen vitatkozni. Nálunk a legtöbb pincér szivességet tesz, hogy a pénzemért kiszolgál, ezen felül sokszor vágják a pofákat és bunkózgatva bepofáznak. Az alap illemszabályokkal meg nincsenek tisztában, hogy honnan kell a kaját szervírozni vagy hogy nem illik azt mondania, hogy szivesen, ha megköszönted a kaját, vagy hogy tölteni hogyan kell illedelmesen és melyik oldalról...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5659 Dátum: 2010.08.03 03:39:26 »
beteg ez az ország tök mindegy h pest vagy vidék.
múltkor én is megálltam egy strand előtt és 1000 hely volt de a pali úgy rámállt h 10cmre nyílt az ajtóm.
se gyereket nem tudtam berakni az anyósoldalon kellett bemásznom.
no, megkínáltam az ajtómmal vagy 5 helyen kifelé a gyerek oldalát..így megy ez.. :whistling:
Szép. Ennek így a büdös életben nem lesz vége, ezt kéne felfogni. Csináltál neki egy alsó hangon is több tízezres kárt, kicsit nehezítetted az autója majdani eladását, okoztál némi kis többlet értékvesztést - mindezt cserébe azért, mert okozott neked pár percnyi kényelmetlenséget, gyaníthatóan amiatt, mert a figyelmetlenség szörnyű bűnébe esett, amelybe te nyilván még soha. (Üres parkolóban én is hajlamos vagyok ösztönösen a másik autó mellé állni, más kérdés hogy többnyire sikerül normális oldaltávolságot tartanom.) Arányos bosszút álltál, gratulálok hozzá.  :no:
Ez a 10 centire ráállás még estleg indokolható is lehet, ha nem hagynak annyi helyet, hogy mindkét oldalon tudd nyitni az ajtót. Ilyenkor velem is előfordult - mondjuk eddig csak parkoló házban - hogy rááltam a nem vezető oldalon a másikra. Így a vezető kényelmesen be tud szállni mindkét autóba, a többiek majd kiállás után. Persze a ha gyereklés van azon az oldalon, akkor más a helyzet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5660 Dátum: 2010.08.03 07:17:50 »
Én azért nem szólok semmit a kiszolgálásra, mert nálunk a Balatonon akkora tahók a pincérek, felszolgálók, hogy ilyet nem lehet 3000 km-es körzetben még találni... Szóval a tahóság sajnos Magyarországon kezdődik és végződik, ha vendéglátásról van szó, kár is ezen vitatkozni. Nálunk a legtöbb pincér szivességet tesz, hogy a pénzemért kiszolgál, ezen felül sokszor vágják a pofákat és bunkózgatva bepofáznak. Az alap illemszabályokkal meg nincsenek tisztában, hogy honnan kell a kaját szervírozni vagy hogy nem illik azt mondania, hogy szivesen, ha megköszönted a kaját, vagy hogy tölteni hogyan kell illedelmesen és melyik oldalról...
Mert ezek többnyire nem képzett felszolgálók, hanem szezonra beugrós amatőrök. Ezzel együtt, nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz. De pl. voltál te már Észak-Olaszországban vendéglátó helyen (most persze nem csúcskategóriás éttermekre gondolok)? Na, azok sem mennek bunkóságért a szomszédba. Se köszönés se semmi, unott pofával odab...a eléd amit kérsz, és egyetlen egyszer szólal meg, amikor is kimondja a fizetendő összeget. Oszt slussz  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5661 Dátum: 2010.08.03 08:03:52 »
Peti, ez is kedves kis történet:
http://www.origo.hu/utazas/20100802-porul-jart-dubrovnikban-a-tilosban-parkolo-magyar-autos.html
Az unokatestverem jart hasonloan a horvatoknal. Meg akart fordulni egy szuk utcan egy kisebb falvacskaban. Ezert felhajtott egy kapubejarora orral es Y-ban akart megfordulni. A kerites kapu nyitva volt, de nem ment be rajta, csak a felallora hajtott ra, de mivel jottek mogotte ott allt egy keveset. A haztulaj pont ott volt. Ennyi ido eleg volt, hogy a manus okollel akkorat suhintson a volvo 440-es tetejere, hogy az behorpadt.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5662 Dátum: 2010.08.03 08:09:04 »
Na, azok sem mennek bunkóságért a szomszédba. Se köszönés se semmi, unott pofával odab...a eléd amit kérsz, és egyetlen egyszer szólal meg, amikor is kimondja a fizetendő összeget. Oszt slussz  :nonono:
Hat nem.  :wacko: Most hetvegen is betertem 4 deci kolaert 4 euroert  :wacko: Kibajszintja elem, kibofogi, hogy 4 euro. Belekortyolok es meleg broaf (elfogyott a vizem a tura vege elott es 2 oraja errol a hideg 4decis kolarol almodoztam). Mondom neki ez meleg. Erre elhuzta a szajat. Elkezdtem pakolni es mondtam neki, hogy kosz igy nem kell. Erre elokerult 4db jegkocka...  :hug: 4 euroert egy egeszsegedre is beleferne  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5663 Dátum: 2010.08.03 08:42:26 »
Ja, számomra is emlékezetes marad az a csaj ott a Rifugio Giussani-ban, ahogy "mér nem mentek inkább az anyátokba" arckifejezéssel elénktoszta a söröket, és odavakkantotta (természetesen csakis olaszul, biztos nem hallotta hogy külföldiek vagyunk, nyilván) az összeget  :wacko: ... Ez Osttirolban úgy nézett volna ki, hogy a fogadós részéről fej-kettérepesztő mosoly már mikor belépsz az ajtón, harsány vidám "Grüssgott!!!", és utána kb.: "Darf ich mal bitte ihren Arsch lecken?"  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5664 Dátum: 2010.08.03 08:44:25 »
Nekem mindez mar fel sem tunt akkor  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5665 Dátum: 2010.08.03 08:53:56 »
Nálunk a legtöbb pincér szivességet tesz, hogy a pénzemért kiszolgál, ezen felül sokszor vágják a pofákat és bunkózgatva bepofáznak. Az alap illemszabályokkal meg nincsenek tisztában, hogy honnan kell a kaját szervírozni vagy hogy nem illik azt mondania, hogy szivesen, ha megköszönted a kaját, vagy hogy tölteni hogyan kell illedelmesen és melyik oldalról...

Hát ez azért erős túlzás, főleg, hogy az utóbbi években többször voltunk a Balcsin (északi part, Balatonfüred) és meglehetősen érződik a változás pozitív irányban. Nem volt olyan gondolatunk a párommal, hoy inkább németül beszéljünk... 90-es évek közepe-vége valóban arról szólt, hogy szinte ki sem szolgálták az embert, ha magyarul szólalt meg, de manapság felérték ésszel a vendéglátók is, hogy a magyarok pénzének is ugyanolyan értéke van, mint a külfödiének. Változnak az idők és ez így van jól.
Részemről szívesen megyek nyaralni Füredre. Ja, és a parti éttermek árai sem olyan vészesek, bár nem olcsó azért. Valahogy úgy emlékszem, hogy anno arányaiban sokkal drágábbak voltak a Balcsinál az éttermek, mint ma.
... de az is lehet, hogy a többi városban drágultak meg annyira az éttermi árak, hogy már nem tűnik ki közülük a Balcsi...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5666 Dátum: 2010.08.03 09:05:05 »
Mondjuk, nagyon nem mindegy a Balcsin sem, hogy hova ülsz be. Annyi biztos, hogy a helyeken, ahol az utóbbi időben jártunk (az Anno Taverna Szárszón, a Kistücsök Szemesen, a Kupa Fenyvesen, a Kisfaludy ház Badacsonyban, és egy olasz vendéglő Földváron, aminek most nem ugrik be a neve), kifogástalan volt a kiszolgálás. Ja, elfelejtettem a Panoráma vendéglőt Szentgyörgyön, ott is rendben volt (viszont a kaja már kevésbé).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5667 Dátum: 2010.08.03 09:22:52 »
]Szép. Ennek így a büdös életben nem lesz vége, ezt kéne felfogni. Csináltál neki egy alsó hangon is több tízezres kárt, kicsit nehezítetted az autója majdani eladását, okoztál némi kis többlet értékvesztést - mindezt cserébe azért, mert okozott neked pár percnyi kényelmetlenséget, gyaníthatóan amiatt, mert a figyelmetlenség szörnyű bűnébe esett, amelybe te nyilván még soha. (Üres parkolóban én is hajlamos vagyok ösztönösen a másik autó mellé állni, más kérdés hogy többnyire sikerül normális oldaltávolságot tartanom.) Arányos bosszút álltál, gratulálok hozzá.  :no:

köszi a grat-ot!  :flowers:
amugy a P "kultúrát" nyilván nem kell ecsetelni. én mindig úgy állok meg h a mellettem lévőknek is jó legyen. ez a manus szart rám. én viszont. ennyi.
amugy az én autóm oldala is olyan mint egy hirdetőtábla. piros, zöld, kék csíkok minden mosás után ott röhögök.. :hug:
senki nem érdekel itt senkit.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5668 Dátum: 2010.08.03 10:01:04 »
Szóval a tahóság sajnos Magyarországon kezdődik és végződik, ha vendéglátásról van szó, kár is ezen vitatkozni. Nálunk a legtöbb pincér szivességet tesz, hogy a pénzemért kiszolgál, ezen felül sokszor vágják a pofákat és bunkózgatva bepofáznak. Az alap illemszabályokkal meg nincsenek tisztában, hogy honnan kell a kaját szervírozni vagy hogy nem illik azt mondania, hogy szivesen, ha megköszönted a kaját, vagy hogy tölteni hogyan kell illedelmesen és melyik oldalról...
Nekem Balatonnal nincsenek negatív tapasztalataim......meg úgy általában a vendéglátással. Szerintem sokat változott a morál az elmúlt mondjuk 10-15évben. Nem mondanám, hogy a bunkóság nálunk kezdődik és végződik. De szerintem túl van beszélve a téma.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5669 Dátum: 2010.08.03 10:02:03 »
ez a manus szart rám. én viszont. ennyi.
Te ennél egy kicsit többet tettél, direkt kárt okoztál neki. Mindegy, ha szerinted ez így rendben van, úgyis hiába magyarázom  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )