Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251463 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5295 Dátum: 2010.06.08 19:39:33 »
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy nem azért adja ki valaki a lakását, mert "jófejkedni" akar, hanem azért, mert abba fektette a pénzét és szeretne belőle hasznot húzni. Az, hogy mennyit kér érte, az attól függ, hogy mekkora a fizetőképes kereslet. Fektethette volna pékségbe is a pénzét, akkor meg az lenne a baj, hogy drága a kroaszon. Erről szól az élet, hogy mindenki befektet, majd hasznot szeretne húzni és meg szeretne belőle élni vagy legalábbis kiegészíteni a jövedelmét.

A lakásoknak azért van fenntartási költsége, mert festetni kell, x évente kicserélni a szőnyeget, parkettát, stb., ezen felül a főbérlő fizeti a lakásbiztosítást is, nehogy a kedves albérlő olyan kárt okozzon, amit ő sem tudna egykönnyen kifizetni. Pl.: leáztatja az alsó szomszédot, akinek tönkremennek a festményei, bútorai, stb.

Nem kötelező albérletbe lakni, el lehet menni saját lakásba is, lehet azt is törleszteni. És akkor rájön nagyon hamar az ember, hogy mennyire nehéz összekaparni a pénzt a kezdő tőkére, mennyire nehéz hitelt kapni, stb. És akkor bele is lehet gondolni, hogy a nagy tőkét jelentő, nehezen vásárolható lakást azért vette-e a főbérlő vagy azért fektet-e bele, hogy egy másik ember szinte ingyen lakjon benne. Vagy azért, hogy valami pénzt hozzon a konyhára neki. Ha nem keresne rajta, akkor miért lenne neki érdeke, hogy kiadja másnak? Nyugaton még magasabbak a lakás árak, illetve az albérleti díjak, nálunk még nem is annyira sok szerintem, ahhoz képest, hogy van hol lakni.

Nálam első a lakhatás, második az autó, szerintem ez a normális hozzáállás. A lakás értéktartó, létszükséglet, az autó meg viszi csak a pénzt és valamennyire luxuscikk, mert lehet élni nélküle, de fedél nélkül már kevésbé. Szerintem nem kell addig 4-5 milliós kocsit venni, amíg nincsen hol lakni, aki lakás helyett kocsira költi a pénzét, az ne sírjon, hogy albérletet kell fizetnie...
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.08 19:45:33 írta barna.czukor »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5296 Dátum: 2010.06.08 19:41:53 »
 :yes:
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5297 Dátum: 2010.06.09 10:06:04 »
Így van. Egy kis másfél szobás téglalakás itt Pécsett, külvárosban, behoz évi 400 ezret. Évente! Egy bérlőnek azért marha durva dolgokat kellene csinálnia ahhoz, hogy ennyibe kerüljön utána a javítás. Rá kell nézni havonta és ennyi. Ha károkat okoz és/vagy nem fizeti a számlákat, akkor ki kell dobni. Balszerencsés esetben hagy maga után 100-150 ezer sarat és/vagy javítanivalót. És ebből még ugye lejön a kaució. Na bumm... Ezt tessék viszonyítani az évi 400 ezerhez.

Azt is meg kell nézni, hogy mibe kerül a lakás. Ha teszem azt van egy 10M-s ingatlanom, amit kiadok 50k/hóért, akkor jobban járok egy biztonságos befektetéssel (pl. nem görög állampapír :)), mert többet hoz és nincs macera. Ha Magyarországon normálisan lehetséges lenne, akkor lehet bérelnék házat, a tőkét meg befektetném, mert a bérlésnek is vannak előnyei. De ehhez sok minden hiányzik itthon és marad a saját tulajdon mint majdnem kizárólagos alternatíva...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5298 Dátum: 2010.06.09 10:29:47 »
Szerintem nem kell addig 4-5 milliós kocsit venni...


Szép álom :flowers:


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5299 Dátum: 2010.06.10 09:46:11 »
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5300 Dátum: 2010.06.10 09:52:15 »
"Játék", mi  ;) ? ... A kis kreatívak.

(Általános iskolások mióta 14-16 évesek?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5301 Dátum: 2010.06.10 10:00:42 »
Nekem is volt hetedikben egy 16 éves osztálytársam. Nem ő volt a legügyesebb az osztályban...  :whistling:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5302 Dátum: 2010.06.10 11:01:19 »
Kicsit eltolódott a szekszuális felvilágosodás, és sajnos nem jó irányba, nálunk általános 7.-be 1lánynak volt pasija, (amúgy a legzüllöttebb csaj volt, át is rakták másik suliba) de azoknál is a kézen fogva sétálás volt a fő esemény, most meg.... gruppen :eek:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5303 Dátum: 2010.06.10 11:25:37 »
kircsi buli lehetett.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5304 Dátum: 2010.06.10 15:31:43 »
A lakáskiadáshoz egy gondolat. Van egy lakása (mondjuk) egy ismerősünknek, egy vidéki nagyvárosban. Ki van adva sok éve. Nem ő vette, hanem külföldön élő rokonától "kapta" (tehát csak a nevén van). Ezen városban van főiskola, naaagy külföldi cég, stb, tehát lenne potenciális bérlő, de... van jó néhány kiadó lakás az amúgy nagyon rendezett, jól felszerelt környéken (egyébként panel 4. emelet), ennek a lakásnak csak annyi a hátránya, hogy a főiskolától nem 1 sec-ra van, hanem gyalog 5 perc séta. A lakást nem bírja kiadni 55-nél többért. REZSIVEL EGYÜTT! Pont 2000 Ft haszna van rajta (ez éves szinten 24000 Ft, legutóbb a tulaj saját szabadidejében, tehát munkadíj nélkül újította fel, a fürdőszoba akril kád beépítéstől kezdve a szőnyegcsere stb... minden megvolt, mindez 250000 Ft anyagdíjjal, ez ~10 év a haszonból, kicsit lesarkítva)
Ne adja ki? Ha viszont mindent kikapcsoltat, akkor is havonta több ezer Ft a fűtés alapdíjtól kezdve a többi alapktsg, tehát még többe kerül.
Adja el? Most? Kb 5 milliót kapna az amúgy 8 milliós lakásért. 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5305 Dátum: 2010.06.10 16:13:01 »
Nem is tudom...sírjak vagy nevessek?
Szerintem ne hidd el, valami biztos igaz belőle, de így az egész kompletten nem hihető.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5306 Dátum: 2010.06.10 16:14:36 »
Ez így abszurd. Pécsett is van különbség a táv- és az egyedi fűtéses lakások (EZ a nagy vízválasztó, nem az hogy miből épült a ház) bérleti díja közt; de itt most, ha jól értem, arról beszélünk hogy a bérlő kvázi ingyen lakik ott. Ez vicc! Ott valami nem stimmel. Itt Pécsett, az Uránváros nevű területen jelenleg pl. kb. 35 ezret lehet kérni egy másfél szobás, bútorozott, tégla, egyedi fűtéses lakásért; 30 lenne ugyanott egy ugyanilyen, távfűtéses panel; és 25 lenne mondjuk a kevésbé kedvelt (kertvárosi) panelnegyedben. Viszont az orvosi egyetem közelében 40 egy távfűtéses, másfél szobás panel; egy egyedi fűtéses tégla pedig 50. A számokkal elsősorban azt akartam érzékeltetni, hogy azért az nonszensz, hogy egy lakás csak rezsiért legyen kiadó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5307 Dátum: 2010.06.10 16:16:31 »
Nem is tudom...sírjak vagy nevessek?
Szerintem ne hidd el, valami biztos igaz belőle, de így az egész kompletten nem hihető.
Figyeltétek azt a műgondot, amivel a szerző leírta a lebonyolítás technikai részleteit?  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5308 Dátum: 2010.06.10 16:34:33 »
Figyeltétek azt a műgondot, amivel a szerző leírta a lebonyolítás technikai részleteit?  :whistling:
Lehet, hogy őmaga erről ábrándozik. :censored:
music     

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5309 Dátum: 2010.06.10 16:49:30 »
Szerintem ne hidd el, valami biztos igaz belőle, de így az egész kompletten nem hihető.

Simán elhiszem, ismerek ilyen korabeli lányokat (nem röhögni, nem úgy!!!) elég lazán veszik a dolgokat, 1ik kitalálta, a többit meg vitte magával, mert ciki ha kimarad, sajnos ez nem egy hihetetlen történet...