Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1248594 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5055 Dátum: 2010.04.27 21:15:46 »
adjak zsir új ződ x360 tokot?  ::)

Mér van? :devil:

amúgy a papír büdös :sorcerer:

Idézet
újabb problémás vásárlás.. tedd a többi mellé  [rohog]

Dehogy :flowers: kitaláltam hogy kell nekem egy játék, újba persze szóba se jöhet :yes: felnéztem a fórumra és pont aznap rakta fel egy srác, jó áron :sorcerer:

Írtam neki és másnap megvettem, hibátlan.  

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5056 Dátum: 2010.04.28 06:53:53 »
van hát.
amugy mit vettél?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5057 Dátum: 2010.04.28 07:27:56 »
amugy mit vettél?
leírás alapján a smokin guns lesz az  [rohog]
http://www.smokin-guns.net/

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5058 Dátum: 2010.04.28 08:50:37 »
amugy mit vettél?

Bad Company2 :sorcerer:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5059 Dátum: 2010.04.28 08:51:08 »
leírás alapján a smokin guns lesz az  [rohog]

 :tt2:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5060 Dátum: 2010.04.28 08:57:25 »
Egyik barátom mondta, hogy a heti7esben beolvastak egy polg. hiv.-os levelet, amiben kísértetiesen hasonló indoklás volt, mint a mi levelünkben :D (azért van a kutya, h ugasson, ők így kommunikálnak :clap:) megkérdezem majd a szembe-szomszédot, sztem tuti ő küldte be.... vagy más hiv.-nál is ilyen "mókás" kedvükbe voltak :otlet:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5061 Dátum: 2010.04.28 09:43:53 »
Ha már a lehallgatósdi szóba került, csak kíváncsiságból kérdezem, ha úgy netezem mondjuk laptoppal, hogy más netkapcsolatát használom - bontsuk ketté: 1. nyilvános wifi; 2 kóddal nem védett router -, akkor be tudják azonosítani a gépet? Avagy csak akkor, ha legközelebb is használom valahol?
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5062 Dátum: 2010.04.28 13:09:36 »
Ha nyilvános a WiFi, nincsen titkosítva az adatátvitel, akkor akár gépezés közben is már egy figyelő programmal el tudják kapni az üzeneteidet, jelszavaidat. Ezért is nagyon fontos a titkosítás és hitelesítés, nem csak azért, hogy az illetéktelenek ne  tudják a netet használni.

Igazából a router fölött nem látszik, hogy alatta milyen gépek vannak, a routereden lévő IP címet fogják tudni rögzíteni, illetve egy port számot, a belső hálózat elméletileg nem lesz ismeretes a számukra. Persze biztos vannak technológiák, programok arra nézve, hogy hogyan lehet egy benti gép MAC (hálókártya azonosító számsor) címét "kikérni", megszerezni.
Gondoljunk csak bele, hogy egy router megjegyzi és az irányítótáblába beleteszi a MAC címeket, így ha a routerhez hozzáférnek már, akkor akár abból ki is tudják szedni a belső adatokat.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5063 Dátum: 2010.04.28 14:42:04 »
...és ha ezen a vonalon továbbmegyünk, a MAC címet bármikor meg lehet változtatni, szóval semmit nem ér, nem bizonyító erejű.

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5064 Dátum: 2010.04.28 14:44:24 »
...és ha ezen a vonalon továbbmegyünk, a MAC címet bármikor meg lehet változtatni, szóval semmit nem ér, nem bizonyító erejű.
Ez is igaz, nagyon összetett a dolog. Nem is lehet adni konkrét válaszokat, hiszen egy adott struktúra és beállítás és eset esetén lehetene a lehetőségeket kielemzni, így a lehetőségek száma végtelen.

Én azt mondom, hogy a becsületes embereknek nincsen mitől tartaniuk, aki meg szemét és virusokat akar terjeszteni, az meg jobb, ha egy internetkávézóban kezdi el, nem otthon...  [rohog]

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5065 Dátum: 2010.04.28 16:35:34 »
:D

Viccet félretéve: főnökömet befenyítette valaki névtelenül. Két nap alatt megkerült, ugyanis egy netkávézóból intézte a huszárkodást.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5066 Dátum: 2010.04.28 23:37:18 »
Ha nyilvános a WiFi, nincsen titkosítva az adatátvitel, akkor akár gépezés közben is már egy figyelő programmal el tudják kapni az üzeneteidet, jelszavaidat. Ezért is nagyon fontos a titkosítás és hitelesítés, nem csak azért, hogy az illetéktelenek ne  tudják a netet használni.
Nem tudom, egyről beszélünk-e, ezért pontosítom.
Ha valaki mondjuk egy nagy házban routeren keresztül használja a saját netjét, de nem védi le, ezért én is rá tudok kapcsolódni egy laptoppal, akkor én is bemérhető vagyok, vagy csak ő?
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5067 Dátum: 2010.04.28 23:43:15 »
A router tulajdonosa látja minden képpen azokat, akik rákapcsolódnak a routerére. Elméletileg a másik felhasználó is lát téged, aki ugyan arra a routerre kapcsolódik rá...

Szóval látnak. :eek:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5068 Dátum: 2010.04.29 00:00:31 »
Nem tudom, egyről beszélünk-e, ezért pontosítom.
Ha valaki mondjuk egy nagy házban routeren keresztül használja a saját netjét, de nem védi le, ezért én is rá tudok kapcsolódni egy laptoppal, akkor én is bemérhető vagyok, vagy csak ő?
Ha úgy érted, hogy pl az internet szolgáltató azonosíthat-e téged mert pl illegális dolgot tettél más routerén (internet kapcsolatán) keresztül, akkor szerintem nem. A router üzemeltetője persze látja, hogy egy másik gép is csatlakozott, látja a MAC címedet és ezt loggolhatja is, de hogy kihez tartozik ez a gép, arról fogalma sincs.
Ez engem is érdelet. Ha jó amerikai szokás szerint egy 2 bites felhasználó vagyok és veszek a boltban egy wlan routert, bekapcsolom, de hagyom alap beállításon (mert ugye nem értek hozzá, így aztán csak az nem csatlakozik rá, aki nem akar), akkor felelőssé tehetnek-e engem azért, ha valaki illegális dolgot művelt ezen keresztül  :?:

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5069 Dátum: 2010.04.29 00:06:09 »
...Ha jó amerikai szokás szerint egy 2 bites felhasználó vagyok és veszek a boltban egy wlan routert, bekapcsolom, de hagyom alap beállításon (mert ugye nem értek hozzá, így aztán csak az nem csatlakozik rá, aki nem akar), akkor felelőssé tehetnek-e engem azért, ha valaki illegális dolgot művelt ezen keresztül  :?:

Ez qrvajó kérdés. Bár egyet sem olvastam végig :D , gondolom, a routerek kézikönyvében le vannak írva a biztonsággal kapcsolatos alapvető tudnivalók, ígyhát akár be is varrhatnak azért, ha óvatlanul szórod a sávszélt a nagyvilágba.