Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251507 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5040 Dátum: 2010.04.27 09:14:47 »
Jaj, kezdjük a kémkedős városi legendás sztorikat?  :D
         

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5041 Dátum: 2010.04.27 09:35:21 »
Kezdjük. :cool2: Azt mondjuk megmagyarázhatná valaki, miért van az, hogy a cimborám azóta kiveszi az akksit is a telefonból, amióta a hárombetűs hivatalnak dolgozik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5042 Dátum: 2010.04.27 09:45:14 »
Ennél azért sokkal egyszerűbb, ha más nevén lévő SIM-kártyát használsz. Ha meg tudni akarják, merre jársz, tudni fogják más módon.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5043 Dátum: 2010.04.27 09:49:08 »
Nem csak a SIM, a telefon is azonosítja magát a hálózaton. Lopott telefonokat, amiket más SIM kártyával használnak, le lehet tiltani, vagy meg lehet találni. Egyszer feltörték a kocsinkat, elloptak belőle egy táskát, amiben volt egy telefon. Hetekig bekapcsolva tartotta, tudták is követni, merre jár a fickó, akit egyébként más miatt is köröztek. Aztán a tag valószínűleg vagy eldobta a telefont, vagy átírta az IMEI-t, mert egyszer csak nyoma veszett a készüléknek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5044 Dátum: 2010.04.27 09:49:23 »
Kezdjük. :cool2: Azt mondjuk megmagyarázhatná valaki, miért van az, hogy a cimborám azóta kiveszi az akksit is a telefonból, amióta a hárombetűs hivatalnak dolgozik.
Mert amíg áram alatt van, meghatározható a helyzete. Állítólag. Bár technikailag nem nagyon értem a dolgot, hisz ha ki van kapcsolva, nem bocsát ki semmilyen kisugárzást, anélkül meg mégis hogyan lenne megállapítható a helyzete? Kérdés, hogy valóban nem bocsát-e ki semmilyen jelet kikapcsolt állapotban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5045 Dátum: 2010.04.27 09:53:44 »
Eddig jutottam én is.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5046 Dátum: 2010.04.27 12:16:30 »
Továbbmegyek, "állítólag" a kikapcsolt mobil -is- használható lehallgatóként :ph34r:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5047 Dátum: 2010.04.27 12:41:24 »
Giga baromság mind.

Idézetet írta: Macika
Ha valaki ismeri a GSM-hálózat működési elvét, az tudja, hogy kikapcsoláskor a mobilkészülék elköszön a hálózattól. Lebont, a rendszer onnantól kezdve addig, míg újra be nem jelentkezik, addig 0 mp alatt azonnal nyomja be a szöveget, hogy a 'hívott fél....'. Onnantól a hálózat rendszere egyszerűen nem képes kommunikálni vele.
Ami a lehallgatást illeti: ha a készüléket preparálják (poloska), akkor a Holdon is használható lehallgató készülékként, akkor is, ha nincs GSM-lefedettség. Mivel nem a GSM-hálózat kell hozzá, hogy lehallgatható legyen, de ennek semmi köze ahhoz, hogy kikapcsoltad-e a mobilod vagy sem.

szerk: Ha ki van kapcsolva egy mobil, akkor - jó akkumulátor esetén - 4-5 hónap múlva is szinte full töltöttséggel kapcsolható vissza. Ha folyamatosan kiadna magából bizonyos jelsorozatot, akkor fogadnia a központ visszajelzését is (a digitális technikában nincs semmi visszajelzés, checksumok nélkül, így komoly fogyasztása lenne. Tehát nem menne 2 hétnél tovább. A GSM hálózat egyébként alapból úgy működik, hogy 4-15 percenként leigazoltatja a bekapcsolt mobilokat akkor is, ha nincsen cellaváltása, tehát mozdulatlanul tartózkodik egy helyben. Egyszercsak trattarattara van, de nem hív senki.

Erre azért van szükség, hogy egy beérkező hívás esetén 1-2 mp-en belül meg tudjon csöngetni, tudja, hogy a teljes országban melyik cellában kell keressen. Végigkérdezgetni az összeset, hogy nem ott van-e a hívott telefon lenne vagy 1,5 óra.

Ha 15 perc után sem kap életjelet a hálózat a mobiltelefon felől (a lekérdezés ellenére), akkor egy időre (általában 1 óra) várakozóra teszi (hátha épp nem lefedett helyen halad át a mobil), majd kikapcsoltnak/lemerültnek veszi. Biztosan voltál már olyan helyzetben, hogy valakit hívtál, aki lemerült. Először keresgélte vagy 20-25 mp-ig, majd hosszas hallgatás után beadta, hogy nem kapcsolható. Ha legközelebb hívtad, akkor már azonnal beadta, hog ynem kapcsolható, mert eltette kikapcsoltnak. Ha közben (a két hívásod között) feljelentkezett legalább egyszer a hálózatra, akkor újra keresi 20-25 mp-ig, ha nem kapcsolható.
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5048 Dátum: 2010.04.27 12:45:33 »
Az én sonyericsson om anno kikapcsolt állapotban is ébresztett... ergó kell hogy legyen aktivitásí kikapcsolt módban is...nem hal meg teljesen..

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5049 Dátum: 2010.04.27 12:48:24 »
Giga baromság mind.

Macika szerint. Macika viszont szakmája szerint tudtommal komolyzenész. Azért majd az NBH figyelmébe ajánlom a szakértelmét.  :szemez:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5050 Dátum: 2010.04.27 12:50:13 »
@ Satriani És Macika azóta foglalkozik mobilokkal és hálózattal, amióta léteznek. :)
@ BRS: de most hálózati kapcsolódásról és jelekről volt szó. Ezzel az erővel az órát is el kéne felejteni minden telefonnak, ha kikapcsolod, nem?
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5051 Dátum: 2010.04.27 12:53:26 »
Jólvan nem szólok bele.. ez nagyon nem az én asztalom :)
Viszont ha akarnak a csipád alapján is bemérnek....

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5052 Dátum: 2010.04.27 16:45:34 »
Sok-sok féligazság hangzott el. De a Nagy Testvér figyel, ha akar. Meg az igazság odaát van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5053 Dátum: 2010.04.27 19:27:35 »
Vasárnap vettem, (kéz alól) egy játékot konzolra, a srác aki hozta, kicsit erős dohányos volt, jó 2-3méterről is éreztem milyen tömény füstszag ömlik ki a kocsijából :wacko: hazahoztam a játékot, másnap érzem hogy baz+ bűz van a szobába. :eek:

Nem volt nehéz rájönni hogy a lemeztartó ontja, amúgy is extra allergiás vagyok erre a csikk-szagra, undorító. :nono:

Kivettem a papírt, a borító szabályosan sárgás volt és ragadt a nikotintól :excl: Próbáltam letörölgetni, mert ilyen fotópapír, valamennyire bírta a nedvességet, a tokot meg beba_tam mosogatószerbe, had menjen ki a bűz.

Ma száradt ki teljesen, szépen visszacsomagoltam mindent, de ha kezembe kerül a tok, még mindig érezni a cigiszagot, milyen szag lehet a lakásába............ :surrender:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5054 Dátum: 2010.04.27 19:41:58 »
adjak zsir új ződ x360 tokot?  ::)
újabb problémás vásárlás.. tedd a többi mellé  [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002